Веганството - да споделим опит - 9

  • 42 976
  • 737
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 1 708
Трябваше да направя сурова торта и да почерпя за едногодишното ми вегетарианстване на 20.03,
но торта няма. Приемете виртуалната такава:)

Поздравления  Simple Smile

салата от леща и краставици също е много вкусна.

А аз много харесвам комбинацията от леща и пресни домати  Simple Smile

# 391
  • Мнения: 3 869
А защо е са по-малки зрънцата на кафявата елда? Навсякъде където видя кафява е по-дребна и не е био, зелената е по-едра.

На такива си попаднала . Аз пък попадам само на такива при които няма разлика в размера на печената и суровата. Био-то не е печена за да  може да се покълва, т.е. да има по-голяма потребителска ниша. 

# 392
  • Мнения: 3 743
Като си заговорихме за пържен лук, вижте това http://www.earth.li/~kake/cookery/articles/fatfree-saute.html. Аз напоследък правя лука и повечето зеленчуци точно по технологията browning и съм много доволна от резултата. Но доколко се запазват витамините по този начин не знам Thinking

# 393
  • Мнения: 822
Като заключение за елдата само зелената става за покълване, а кафявата със сигурност е обработвана, нали?

# 394
# 395
  • София
  • Мнения: 455
  Ето дами - български бадеми, собствено производство, с черупки http://prodavalnik.com/prodavam-bademi-i4397759. Можете да се свържете с хората за поръчки. 3лв кг. Изпращат навсякъде.

Последна редакция: пт, 23 мар 2012, 09:52 от cmilena

# 396
  • Мнения: 3 869
 Ето дами - български бадеми, собствено производство, с черупки http://prodavalnik.com/prodavam-bademi-i4397759. Можете да се свържете с хората за поръчки. 3лв кг. Изпращат навсякъде.

Сърдечни благодарности!!   bouquet

Галче, аз за някои ястия предпочитам в много малко зехтин и на слаб котлон да си задуша лук, морков, чушка - вкусът се разтваря по-добре в мазнината, но гледам да не стига до потъмняване на зеленчуците.

# 397
  • Мнения: 3 869
cmilena, страшно вкусна е ябълктата!!! Без нищо, само я обелих.... ммм, свежа, ароматна, сдака,.... само това ще ми е вечерята Simple Smile Още веднъж благодаря!!!  bouquet

# 398
  • Мнения: 234
Здрaвейте мили дами, Simple Smile

може би не си ме спомняте че мина почти година откакто не съм писала в темичката- та да ви припомня за себе си Simple Smile
ще се опитам да следя по често темичката - продължавам да кълня, да готвя и т.н


събрах няколко от рецептите ми тук тукнадявам се си харесате нещо - ще ви използвам все по-често за да разнообразя менюто на вече 4 членото ми семейство. Simple Smile През тази година- това успях да направя да си родя още едно бебчо.

  bouquet

# 399
  • Португалия
  • Мнения: 3 949
 lux,да ти е здраво и щастливо бебчето   bouquet

аз пак с въпрос  Embarassed -нещо ме е заляло желание да готвя,да бъркам ,да меся...
искам да направя мармалад или сладко- имате ли идея за нещо без захар  Rolling Eyes или поне с минимално количество-като ги гледам тия рецепти с по кг.захар за 2-3 буркана сладко накрая  #Crazy

# 400
  • Мнения: 1 708
lux, не съм те забравила, от теб научих онова кремче с киноа, банан и соево мляко  Simple Smile!


Оказва се, че трябва да внимаваме с бозата: Вкиснала био боза буквално се взриви и нанесе щети

# 401
  • Мнения: 685
Голяма глупост. Ние пием всеки ден боза, но тя не седи в стаята, а в хладилника. Сега ще спрат хубавата боза, заради някой който идея си няма, че тя ферментира на топло. ooooh!

# 402
  • Мнения: 961
Голяма глупост. Ние пием всеки ден боза, но тя не седи в стаята, а в хладилника. Сега ще спрат хубавата боза, заради някой който идея си няма, че тя ферментира на топло. ooooh!


Ох, и аз точно затова се притесних, най-малкото ще започнат да я консервират по някакъв начин, за да спрат ферментацията.  Rolling Eyes

# 403
  • Мнения: 234
Голяма глупост. Ние пием всеки ден боза, но тя не седи в стаята, а в хладилника. Сега ще спрат хубавата боза, заради някой който идея си няма, че тя ферментира на топло. ooooh!


Ох, и аз точно затова се притесних, най-малкото ще започнат да я консервират по някакъв начин, за да спрат ферментацията.  Rolling Eyes
ще съсипят и бозичката ццц, което ме подсети че е време за домашната боза

# 404
  • Мнения: 381
Mamagemelar,
а защо просто не си направиш петмез от фурми? Всмисъл...да пасираш хубавичко само фурми, става страшно сладко-мармалад. А ако искаш да е с друг плод...може просто за подслаждане да добавиш няколко фурми /е, няма да действат като консервант, както захарта, но съм сигурна, че и без това бързо ще го изядете/. В краен случай може нещо стевия, агаве или кленов сироп? newsm78

Общи условия

Активация на акаунт