На 3 месеца какви пюрета давахте?

  • 16 772
  • 124
  •   1
Отговори
# 45
  • Русе
  • Мнения: 99
Сокчета давах след 1.5месеца.Пюрета след 3 мес.,такива на които пише
'над 3 месеца"-предимно плодови.А след 4-я започнах с зеленчукови.Но все още избягвам да давам такива с мляко или месо.
Наистина,ако кърмиш не е необходимо да избързваш със захранването.Аз нямах това щастие.

# 46
На 3 месеца се захранихме с плодово пюре,а на 4 мес. се записахме на ДМК като за захранване ни дадоха маслена каша/така и не я прояде/ и грис с мляко/него също/.На 5 мес. в ДМК включват в менюто месно пюре + зеленч. супа и кремче за десерт.На 6 мес. аз я захраних с попара / сухар + чай + изкиснато сиренце и бучица краве масло/Колкото грахово зрънце/.След 6 месеца не съм захранвала а постепенно включвах нови храни като бисквитка, дори й бях дала на дъщеря ми пилешки кокал да се олигави.Не съм имала никакви проблеми със храните.Това , че не трябвало да се дава рано и тем подобни глупости въобще не съм се съобразявала.То детенцето като си расте здраво и хранителните му нужди се увеличават.А карай само на мляко до 1год!Едно време на 3 месеца бобена чорба са им давали.Това е от мен.


  chef
P.S. И естествено , че за всичко съм се допитвала с педиатърката ни.

Последна редакция: ср, 18 яну 2006, 22:50 от Svetlana Nenova

# 47
  • Мнения: 46 488
...А карай само на мляко до 1год!...

Това къде го видя? Защо преувеличаваш?

... Едно време на 3 месеца бобена чорба са им давали...

Така е, затова и моето поколение е пълно с алергии, язви и гастрити  Twisted Evil

На 3 месеца в стомаха на бебето се отделят ензими, които могат разграждат млякото. Други ензими в достатъчно количество започват да се отделят след 6-8 месец. Преди това ти хубаво си му даваш твърда храна, но файда нЕма  Laughing

Що ли те занимавам с тия глупости, ние българите сме най-умни /ама що никой не гледа от нас  newsm78/

# 48
Защо мислиш че ме занимаваш с глупости? Не знам кое ти е поколението но се водех и по една книга от 80-те години в която го пише това което казах и написах.Не държа мамите да го правят захранването точно така , но аз го направих и дъщеря ми вече е на 2г.3мес. и с гордост мога да заявя че тя не мие боледувала изобщо и аз незнам какво е да даваш антибиотик на детето си.Извинявам се ако някой се е засегнал.

# 49
  • София
  • Мнения: 212
Защо мислиш че ме занимаваш с глупости? Не знам кое ти е поколението но се водех и по една книга от 80-те години в която го пише това което казах и написах.Не държа мамите да го правят захранването точно така , но аз го направих и дъщеря ми вече е на 2г.3мес. и с гордост мога да заявя че тя не мие боледувала изобщо и аз незнам какво е да даваш антибиотик на детето си.Извинявам се ако някой се е засегнал.
Може да прозвучи гадничко,но от кое поколение е Писана можеш да видиш от профила й!!! NaughtyА по повод на книгата ,от която си се водила-Ти в кой век живееш newsm78???Сега вече сме 2006!!! 80-те години отдавна минаха и заминаха!!!Те и повечето педиатри в България май още си живеят в миналия век!? SickМързи ги да се пообразоват-милите! NaughtyХората по света учат,изследвания правят,гледат напред...   
 ...тук ако можем май само ще назадваме!!! #Cussing outРадвам се,че има образовани и запознати мами във форума,които има на какво да научат останалите!  bouquet

# 50
  • Мнения: 578
Пюретата ги започнахме в началото на петия месец. Преди това само сок и то от средата на четвъртия. Първо започнах с плодови, а зеленчуковите към средата на петия.

# 51
  • Sofia
  • Мнения: 4 726
Освен всички доводи против ранното захранване, които са ти писали момичетата, комфортно ли ти е да ядеш твърда храна легнала? Пробвай. Представи си как се чувства бебето в тази ситуация.
Не искам да се заяждам, но в този ред на мисли, пробвай да пиеш от легнало положение, няма ли да се задавиш?  Wink

Сокчета дадох на 10 дни, плодово пюре на 20-25, зеленчуково около началото на 3ти месец. Общо взето ядеше всякакви пюрета по това време.
Пружинки също правехме доста отрано и не става въпрос да оставиш цялата тежест да пада на крачетата, а просто като усети опора на краката, се изтласква, а не ги сгъва. На 3 месеца трябва да има опора на краката - така пише в бебешкия картон в една табличка отзад.
И моето дете не е боледувало досега, освен това е много жилаво и подвижно.

# 52
  • Мнения: 20
Заро4нах с ябълка на hipp,и на 3 месе4ната Райа и хареса.Сега папка с ябълка и морков.4етох 4е е рано,но в БГ така се захранват.Няма проблем за дететор стига захранването да е постепенно.Все пак са витамини макар ,4е организма не е напълно готов да ги възприеме.

# 53
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Никакви Naughty
С пюретата почнахме към 5тия месец, а със соковете още по-късно

# 54
Виж какво nade живея в реално време и в реален свят и в България.Въобще не ми сравнявай на запад как я карат майките.Те там си гледат децата в отделни стаи нали?Та, прочити колко смъртни случаи има описани в западната литература/това между другото го пиша/.Щом педиатърката ми е казала че може да се захранва в тези месеци аз съм го правила. newsm78 Heart Eyes

# 55
  • Мнения: 310
пюрета давах зеленчукови след 7-ия. месец. преди това започнах с оризова каша - след 6-ия

# 56
  • София
  • Мнения: 10 825
Виж какво nade живея в реално време и в реален свят и в България.Въобще не ми сравнявай на запад как я карат майките.Те там си гледат децата в отделни стаи нали?Та, прочити колко смъртни случаи има описани в западната литература/това между другото го пиша/.Щом педиатърката ми е казала че може да се захранва в тези месеци аз съм го правила. newsm78 Heart Eyes

А ти прочИти  hahaha че България е държавата с най-висока детска смъртност в Европа. И аз това между другото го пиша.

Три месеца е прекалено рано за пюрета, както са казали и останалите момичета. Захраних 1 седмица преди 6 месеца със зеленчуково пюре

# 57
LadyCharm дай ми точна информация,а не да си говорим излишни неща за смъртността.Не се заяждай относно захранването.Направила си го по късно от мен и какво от това?Така си преценила и това е.Какво толкова го пишем това захранване.Има си лекари,литература и достатъчно матириал във форума за четене , че не виждам защо трябва заядливо да се пиши тук.Всеки си исказва мнението и никой не би трябвало да се меси на мамите с фрази от сорта:Ама що така?Ти в кой век живееш?Не бива!Не трябва! и т.н. и да се объркваме излишно. Peace

# 58
  • София
  • Мнения: 10 825
Та понеже ме амбицира: ето ти данни за България http://www.med.primasoft.bg/other_contents/medical_statistics/cu … entdemogrstst.htm
а ето и за други държави в Европа http://www.infoplease.com/ipa/A0004393.html и не само там

# 59
  • София
  • Мнения: 1 457
И моята педиатърка каза: след 3 месец плодово,в края на 3 зеленчуково.Е, аз пък и дадох пюрето в средата на 4-я  и то тя не изяждаше повече от няколко лъжички.Реално започна да хапва пюре след 5-я месец. Като след пюрето (примерно 30-40 гр.) и давах кърма или АМ. Вече сме на 7 месеца и още ядем пюре (около 100 гр.) и след това си пием млякото. И ето ти млечно-зеленчуково пюре  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт