Баба Марта ще закичи МАЙските момичета с мартенички и кокичета!

  • 40 821
  • 743
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 169
Благовесна, честита датичка!
Аз не ползвам омекотител за детските дрешки, дори и сега. Преди бях чела, че може след първата или втората годинка. Пепи, ще стане на 3 , но още си пера със Сано и без омекотител. Харесва ми миризмата на бебе, а и дрешките са си мекички!

pale.enchantress, възможно е да от витамина. Аз преди съм споделя лоши впечатления именно от Пренатал, но всичко си е до организъм. Спри го за 2-3 дни и ако отшумят неразположенията, ще знаеш че е от него.

# 736
  • Мнения: 1 780
blagovesna аз лично съм против омекотителите но смятам че много си зависи и от бебето.
Има деца с много чувствителна кожа на които и най-малкия аромат или добавка към прането може да се окаже фатален Има и други които нямат проблеми от такова естество но като цяла расте поколение с доста по-сериозни алергии от предишните.
Аз спрях да ползвам омекотител когато детето ми стана на 5 год след тежка алергична криза с неизяснен и досега произход. Лекарите бяха категорични че няма алергии правихме пълни кръвни изследвания, но сега много внимавам с миризмите и препаратите, защото си знам какво преживях имах чувство че ще издъхне в ръцете ми толкова се беше задушила и подула малката душа.
Лошото при бебетата  и децата е че може дълго време да ползваш омекотителя или хранат и нищо да не става и изведнъж да се обосрти толкова състоянието че вече да е много зле детето затова моята препоръка е да изчакаш Още в родилното ни казваха като изписваха бебките кой да внимава че детето е с явно чувствителна кожа например по-белите бебета са по-зле и трябва повече внимание.

# 737
  • Мнения: 1 313
pale.enchantress, аз много държа на дула, освен ако не се наложи планово секцио по някакви причини (за сега няма). Готова съм да сменя лекарката, ако трябва и болницата. Тъй като в България дулите са малко и с малко опит, аз имах няколко лични критерия - да е жена, която е раждала естествено и да има поне няколко раждания, на които е била като дула. По различни поводи съм срещала 4 жени с такава квалификация и от тях само една успях да си представя до мен в този момент. Обадих и се, срещнахме се, поговорихме - успокояваме и ми вдъхва сигурност.
Следващата ми стъпка е да говоря с моята лекарка. И преди съм повдигала въпроса, уж се съгласи. Знам, че в Щерев има лекари, които са изявили готовност да водят такива раждания, но не зная дали моята е от тях.

Омекотител почти не ползвам за нас, какво остава за бебето. Според мен това е излишна химия и аромати. От сушилнята дрехите излизат много меки.

Упойката при нормално раждане мисля, че не само, че не е задължителна, но и не се покрива от ЗК. На мен ми се иска да се пробвам без, но да се уговоря с екипа да ми кажат кога е момента, в който се поставя, за да може ако се окаже, че не издържам, да ми сложат... Не искам да си отрязвам тази опция.

# 738
  • София
  • Мнения: 2 958
На мен днес ми е посления работен ден. Следват 3 дни отпуска и излизам в болничен 45 дни преди термин. Малко ми е странно.  Grinning

Момичета, видях, че някой писа, че си е купил матрак за количката. Можете ли да ми дадете линк или информация къде мога да намеря. Благодаря ви!

# 739
  • София
  • Мнения: 6
Orion_G , упойката не е задължителна и на повечето места наистина се плаща. Аз родих по спешност първия път и дори не ме попитаха искам ли упойка та си родих без, но и сега смятам пак така да направя.
 Аз да попитам нещо, че не си спомням първия път така ли е било - струва ми се, че усещам гърдите си да се пълнят с мляко, същото чувство като когато кърмиш и просто усещаш кърмата как слиза в гърдите. На някоя от вас случва ли се?

# 740
  • Мнения: 4
Добър вечер дами,

бяхме на лекар и вече съм по-спокойна, че дишането на малкия е чисто, ще си пие обичайния осцилококциум и сиропче.

Днес и аз си написах тел. във ФБ, но като се сетих, че съм в началото май ще трябва да запиша на някой с по-краен термин, а й има вариант за по-рано раждане, ами то всичко си е Божа работа, но тъй като имам горене на раничка и това си е манипулация по шийката може и бебчо да му се заизлиза по-рано, а и нали от около месец вече шийката ми  е около 2 см.
Някой имал ли подобни манипулации и Аг-то да е давало коментар по въпроса?  newsm78
rali4ka85, при теб какво налага горенето на раничката? Препоръчали са ти го заради раждането или е друга причината? Питам защото и аз имам раничка, откриха ми я преди  около 3 години, но само я проследяваха дали расте и редовно си правех цитонамазка. Предполагам понеже нямаше промени в размера и резултатие от цитото бяха в норма, гинеколожката, при която ходех преди да забременея не ми е предлагала да я гори Sad

# 741
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
merry-mimi, какъв е този доктор??? Направо недоумявам, как работят тези хора. Не се ядосвай, а като отидеш следващия път бъди категорична и непреклонна.

pale.enchantress, на мен ми се гадеше яко от тези витамини. И лошо ми ставаше. И се надувах... и ги спрях.

s.pelegrino, аз смятам със Сано да пера – в течния му вариант. От години не купувам прахообразни препарати. Има и един много хубав Fairy. Продават го тук в едно магазинче. Колебая се дали да не взема него. Аз не купувам препаратите от големите магазини, а от такива магазинчета, в които се продават препарати от Гърция и Германия.

Blagovesna, омекотител не се препоръчва за бебета. Аз започнах да ползвам много късно, за дрехите на Пепи, но при него имаше проблеми. Но и преди това и до ден днешен пускам второ плакнене, за да се отмият хубаво всички препарати и да не дразнят кожата.
Аз не разбрах всъщност избрахте ли датата или само решихте, че ще я определите? През Април ще е нали?

Orion_G, аз съм раждала без упойка. Не исках да ми слагат. Ми здраво си болеше, няма какво да се лъжем. Когато вече исках да ми сложат упойката, се оказа че не може... Накрая вече много ми дойде и лекарката ми помогна, като ми направи ръчно с масаж последните 2 см. разкритие. След това всичко беше песен. Сега съм решила да родя с упойка. Знам, че се предполага да е по-бързо и лесно, но така съм решила.

maya_nb, не ще да е мляко ми се струва.  newsm78 Бая рано е. На мен не ми се е случвало.

А за новата тема... готова е. Сега ще да я пусна.

# 742
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
НОВАТА ТЕМА

Лилава и пролетна... каквото е настроението ми днес  Hug... нищо че официално не е дошла пролетта.

# 743
  • София
  • Мнения: 174
Мами какво е настроението като за петък  newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 newsm44 аз броя секундите до края и нямам търпение.


Пожелавам ви една прекрасна вечер изпълнена с пролетни аромати и вълнения.

Оооо,виждам ,че Дрина е пуснала в новата тема и ей сега ще се цопна и там .


Много прегръдки на всичкиии и приятен уйкенд ако не се включа  newsm51 newsm51 newsm51 smile3525 newsm51 smile3525 newsm51 smile3525 smile3525 smile3525 newsm51 newsm51

Общи условия

Активация на акаунт