Отговори
# 720
  • Мнения: 13
Здравейте,

обръщам се към тези ,които живеят в Хамбург имат ли някаква информация за квартал Barmberk-Sud виждам че има Barmberk-Nord.Става въпрос за квартира там и се интересувам как е като район.

Благодаря предварително.

# 721
  • Мнения: 619
Здравейте, момичета!
Аз пак ни в клин - ни в ръкав се включвам по никое време Simple Smile
С госпожицата сме вече в ДЕ - пристигнахме успешно, предвид изпускането на връзката в Мюнхен.
Подадохме молба за градина в общината и чакаме да ни се обадят ...
Детето се развълнува от това, което видя тук (при условие, че не сме я водили насам-натам все още), и реши, че ще живее завинаги в Германия ...
Играе с децата в парка и не й пречи, че не знае език - разбират се някакси. Иначе има желание да научи немския - постоянно ме пита за думи и редовно учим от самоучителя. Донесох и едни огромни речници ...
Това е за сега от мен ...
Та вече съм на линия за Баден-Вюртембергските мами  bowuu

# 722
  • Мнения: 141
Edellweiss добре дошла!
Ако сме толкова много в Баден-Вюртемберг дали няма да можем да се организираме да направим нещо като българско у4илище /4италище/ къръжок по родинознание или танцов състав за децата  ? Има един в Карлсруе доколкото знам, но ни е много надале4е. Някъде в областта Хайделберг / Манхайм би било удобно за нас. Ако има желаещи може да се опитаме ?

Има б-лгарско у4илище във Франкфурт , но ни е дале4е и не знам дали има в щутгард?
...  Друг е въпросът доколко това ще е добре за тях, докато живеят извън България ...

Не искам да споря, но ме интересува какво би могла да имаш в предвид с това. Можеш ли да ми обясниш? Благодаря .

# 723
  • Мнения: 133
Добре дошли Edelweiss и бързо приспособяване!

Браво на малката госпожица, 4е не се притеснява от другите деца. Сега ще видиш колко бързо ще проговори немски!

Поздрави от още една старозагорска мама в Де.  bouquet

# 724
  • Мнения: X
http://martenitsa.de/node/9  Ето го Бг училището в Щутгард.

Къде го тоя танцов състав в КА? От 2 години се опитвам да го открия.

# 725
  • Мнения: 141
преди време му имах контактите и ще опитам да ги открия и да ги пусна тук. май се събираха петък ве4ер към 18 . с малки деца ми е късно и дале4е и не съм ходила.

# 726
  • Мнения: 11 309
Добре дошли Edelweiss и бързо приспособяване!

Браво на малката госпожица, 4е не се притеснява от другите деца. Сега ще видиш колко бързо ще проговори немски!

Поздрави от още една старозагорска мама в Де.  bouquet
А лятото среща на някое заралийско кафе ще си направим ли?  Че ние ваканциите сме там.

# 727
  • Мнения: X
Къде го тоя танцов състав в КА? От 2 години се опитвам да го открия.

Ето: http://www.tanzhaus-karlsruhe.de/. Не пише къде се събират в момента, но ако отидеш на танцова вечер, със сигурност ще ти кажат.

# 728
# 729
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Веч аз съм ЗА. Ние се прибираме август началото до към 09 .9. Най вероятно седмицата от 13 до 19 август ще сме в Ст.З, че сме на сватба, иначе планираме линкане насам натам по  моренца и балкани, ти кога се прибираш, знам че Ива също би се включила и те са мисля в този период в Ст.З.

# 730
  • Мнения: X
Питанка с повишена трудност.
Издирвам шивашки банел или банелна лента - това е шивашки материал, нещо като панделка с вградена тел в нея. Идеи?

# 731
  • Германия
  • Мнения: 327
Такива панделки с вградена тел съм купувала от Алди,но не знам дали е същото,за което питаш.Аз с една такава панделка си правих колан на една блуза.Иначе провери в Карщадт.Там имат шивашки отдел и сигурно ще намериш нещо подходящо.

# 732
  • Мнения: 619
Благодаря за посрещането!
Кафе в Заарата ми е твъъърде рано да обещавам ...
Все още живеем месец за месец и не се знае как ще са работите при съпруга ми.

# 733
  • Мнения: 899
Идвам да помрънкам от времето. Таз германска пролет ме съсипва. Имам нужда от слънце и липса на вятър, фууу. Винаги ли е така?

# 734
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Идвам да помрънкам от времето. Таз германска пролет ме съсипва. Имам нужда от слънце и липса на вятър, фууу. Винаги ли е така?

не, понякога е 30С през април и после цяло лято вали е и 15С  Mr. Green
свиквай Laughing
както казва леля ми, която е при швабите - 6 месеца е зима, през останалото време вали Mr. Green

днес педиатърът на бебо ме помоли да си потърся друг лекар Rolling Eyes
отказах ваксините - това е причината Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт