За караваните, палатките и къмпингуването

  • 75 285
  • 332
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 6 954
Ние сме ходили много пъти на палатка- на Доспат, на Дунава, на Струма , на яз. Душанци, на яз.Огняново и на още десетки места...
Имаме си цялостно оборудване и винаги сме си изкарвали страхотно.
Сега гледаме напред към някое кемперче, но няма да ни огрее скоро Confused Искаме малко да ни е по-комфортно и най-вече заради децата Simple Smile
Каравана не ни устройва за момента, защото трябва да сменим и колата  Crazy

На запад този вид туризъм е много развит, има специални автокъщи само за каравани и кемпери, цените също са по-добри от тукашните.
В София освен автокъщата за каравани на Горубляне и Околовр.път, друга не знам. Rolling Eyes

# 31
  • София
  • Мнения: 192
Ами ние нашата каравана не я купихме от София,по интернет я харесахме и после ходихме да я огледаме .Има много обяви на каравани и кемпери в интернет.

# 32
  • Мнения: 4 668
Здравейте ! Ако може и аз да се вмъкна в темата  Laughing
Ние много обичаме почивките на палатка . Сега в средата на май отиваме до Гърция , остров Самотраки . Там е много готино , не е населено , има водопад и естествени минерални извори в гората . Основно е място за палаткаджии  Peace
После ще скокнем до Арапя - много ми е любимо .
Бих помолила да ми дадете координати на гръцки къмпинзи - проверени , защото нещо не ми се ходи в БГ ...
Иначе , още малко да се стопли и тръгваме по Пирин  Heart Eyes

# 33
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Не мога да помогна за координати на гръцки къмпинги, но ми стана интересно за Самотраки.
Може ли да напишеш малко по-подробно - нормални къмпинги с разни екстри или може дивотия и свобода?

Иначе ние основно по реките в България ходим на палатка - хем риболов, хем почивка.

# 34
  • Мнения: 4 668

Може ли да напишеш малко по-подробно - нормални къмпинги с разни екстри или може дивотия и свобода?
Специално на Самотраки е точно дивотия и свобода  Simple Smile Аз като казах къмпинг , не се изразих точно ... по - скоро има едно местенце набедено за къмпинг от любителите на палатки . Няма бани и т.н. ако за това питаш ... Но за сметка на това има топли минерални извори , море и красота ... Ако ти е интересно като се върна ще покажа снимки  Peace

# 35
  • Мнения: 0
Миналата година летувахме в Созопол,но ходехме на плаж на Смокиня и Каваци.Там къмпинга ми направи добро впечатление,но за санитарния възел не зная  Rolling Eyes

# 36
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 181
Супер Simple Smile
Малко далеч идва, но ще се разучи.
Благодаря предварително, Елия Hug

# 37
  • Мнения: 0
Има къмпинги в Гърция който предлагат много добри условия и се намират на 300км от София.Аз си правя хубав лагер на такъв къмпинг с каравана и когато съм свободен там се чуствам прекрасно

# 38
  • Мнения: 1 045
Да се присъединя и аз към темата, защото сме палаткаджии. Ходили сме в Бг основно на яз.Доспат и Пясъчник  и по ръкавите на Халкидики. За тази година още не сме открили сезона, но може би наближава и този момент.

# 39
  • Мнения: 4 668
Е , дайте конкретни имена за къмпинг в Гърция де ... Аз знам къде има , ама искам препоръки  Mr. Green
ivan1956 - кажи кой е този къмпинг и дай малко повече инфо ...  Peace

# 40
  • Мнения: 1 045
Ние не ходим по къмпинзи и не мога да ти помогна.

# 41
  • Мнения: 3 067
Елия, миналата година правих доста подробно проучване на гръцките къмпинги и смятам, че този сайт може да ти е от помощ: http://www.camping.gr/
Честно казано, ние така и не се решихме да заведем малкото и го поотложихме, но мога да дам отзиви за този http://www.thalattacamp.gr/ без да претендирам, че сме отсядали там (само го наобиколихме и останах с добри впечатления, като изключим безлюдието на което се натъкнахме през септември)..  Другият, който препоръчваха беше този: http://www.armenistis.com.gr/
И двата не са много далече от България, намират се на средния ръкав на Халкидики - Ситония, а това е най-живописния ръкав поне според мен.

# 42
  • Мнения: 4 668
СКО - много ти благодаря  Peace
Аз съм виждала няколко къмпинга по  Ситония и общо взето впечатленията са ми много добри .
В БГ не смея да отида на къмпинг , дори на любимата ми Арапя спим на хотел  Laughing
Като цяло мъжът ми е по този вид почивки , но и аз взех да ги харесвам вече ...

Ние не ходим по къмпинзи и не мога да ти помогна.
В Гърция е забранено да се разпъват палатки извън обозначените места , затова ми трябва къмпинг . А и аз съм си фръцла и ми трябва прилична баня под ръка , ако е за повече от два дни  Laughing

# 43
  • Мнения: 0
Къмпинг Аспровалта намира се на хубаво място има доста зеленина и спокойствие хубав плаж и е на300км от София. Наоколо има много магазини и заведения.Аз съм риболовец и има къде да се рибарства.

# 44
  • Мнения: 4 668
Благодаря ти ivan1956    bouquet Мъжът ми също е риболовец и ще бъде много доволен да го чуе  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт