Трудно проговаряне - тема 6

  • 52 310
  • 741
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 741
 Ночко, мерси, ще се оглеждам за още предложения за невролог.

 И Йоанна нямаше никаква жълтеница  Peace

# 31
  • Мнения: 1 498
Моят син е недоносен,роден е 45 дни преди термин. Имаше ужасна жълтеница, няколко дни след изписването ни приеха в болница с 290 стойност на билирубина.Беше на системи няколко дни, абе беше някакъв ад направо Tired

# 32
  • София
  • Мнения: 3 249
Хм, големия имаше, малкия не newsm78
Днес ходих до Джъмбо. Ама хич не го харесвам този магазин значи  ooooh!. Отидох с идеята да купя нови пъзели. Едно 80% ги имаме...Там се сетих за хармоника - инструменти за свирене като хармоника, свирка са много полезни за поемане на въздух и от там за артикулация. Това ми го каза преди години (дори и не подозирах, че ще имаме проблеми) една мацка, която работеше като детска учителка в Германия. Взех пластилинини, кош баскетболен малък, че им е мерак, а и помага за съсредоточаване и координация - да падне топката в отвора. Гледам другите родители купуват играчки...аз купум неща само "които трябва"... Имаше и голямо разнообразие от ножици между другото.

# 33
  • Мнения: 1 498
Все се каня да идем и ние и още не сме ходили. Какви цени са пъзелите?

# 34
  • София
  • Мнения: 6 175
Е то всяка играчка си намира приложение пък  Wink Само гадните китайски колички, дето като стъпиш на тях се чупят, само тях не ги долюбвам (от момчешките де).
Знам ли, моят син от една къща на кукла Барби, дето уж е глупава и с дребни цвъцки по нея, много неща научи. Последно купувахме от там дартс с велкро и топчета.
Имахме такива хубави съдове за готвене детски и прибирайки ги временно, така съм ги прибрала, че не мога да ги открия. Та понеже и аз бях днес в Джъмбо се загледах, че там има на приемливи цени доста съдове за готвене и пластмасови храни.
Ножиците ги гледах на дълго и на шишоко - имаме криви и прави, китайски и маркови и все си криви листа. Май проблема му е тънката хартия. С кадастрон се справя много по-добре.
А тези с двойните кръгчета в ръкохватките, каква им е целта  newsm78

Мажду другото направила съм едни картинки с животни и кратки рими - двустишия към тях (без претенция за оригиналност). Имам ги в ppt и в jpg формат. Ако на някой биха му послужили мога да ги кача в нета.

# 35
  • Мнения: 369
Миа, на мен ми е интересно за картите. Трудно намирам нещо което да го заинтригува моя синковец и пробвам с всичко. По този повод да ви кажа, ето тази книжка се хареса страшно много

Лепихме, броихме, показвахме кое какво е и какво прави и най-важното е, че на него му беше забавно. Има още няколко от същата поредица и са на Фют.
На Криси жълтеницата беше много лека и мина бързо.

# 36
  • Бургас
  • Мнения: 438
Благодаря за ценните съвети момичета  Grinning.
Ние също посетихме вчера Джъмбо. Пъзелите им са на много добри цени. Аз взех два за по 0,99лв. и още два за 1,99 лв. от тези които са кола (например) съставена от няколко неправилни форми. Реших с такива да моря малкия, защото от тези за вгнездяване имаме два и се справя що-годе добре с тях. Имаше и голям пъзел пак с такива части - влак с вагони, с нарисувани цифрите и количествено изобразени, беше 5,99 лв., но него ще си го запазя за следващия път  Heart Eyes. Като цяло цените варират от 1лв. до 10 лв.
Щях да забравя да ви кажа - купих му от една книжарница кубче на Рубик. Струваше 1,20лв. и му хареса много да завърта частите, пък някой ден може и да ме изненада и да го нареди  Laughing
Сашко имаше малко жълтеница докато ни изписваха (уж), но после с педиатърката решихме, че няма и не съм му давала глюкоза.
От каква възраст давате на децата си да режат с ножица?

# 37
  • София
  • Мнения: 3 249
kojo , аз точно за такъв пъзел тръгнах. Имаме с кораб от бате. В Джъмбото на Ботевградско нямаше кой знае какъв избор от пъзели, които хем да не са за вгнездявне, хем да стават за малки деца.
Миа, ти в кое Джъмбо си била вчера и дали там е имало от тези пъзели - да пращам зълва ми на България евентуално...Или да поръчам от Люлинското...Най - много да поръчам от нета newsm78
Иначе готварските инструменти вчера ги гледах и аз. Дори мислех да купя на Хриси точилчица, три форми за сладки и престилка. Тя обаче една червена - баща му щеше да ме убие. Защото той много обича да ми помага да правим сладки и се дразня, че кухните са главно розови, както и повечето готварски пособия. Ми има и мъже готвачи.
Като споменах играчки вчера, имах в предвид глупавите Гурмити , Бакугани, Бен Тенове и тн...Бях ги забранила тези агресивни детски, но като е при нашите се гледат и познай ooooh!
А колички аз купувам главно метални. Пластмасовите живеят точно 5 минути...
mam4e82 , Фют имат и поредица от 3 книжки - "Моята първа книжка за оцветяване", които са много подходящи за 2-3 годишните Wink

# 38
  • Мнения: 1 919


проверете по книжарниците има доста "шаблони за рисуване" с различни животни, хора, цветя....детето може да ги "изкопирава" а мама или тате да ги изрязват и да правите апликации.Цената им е около 2лв за бройка.

За пъзели може да си правите сами..принитрате някоя по проста цветна картинка...нарязвате на по-големи форми за по-малките деца или по-дребни за големите с различни неправилни форми...ромб,триъгълник...може да ги подлепите на картон и отгоре с тиксо за да не ги късат или да си ги ламинирате. Може отначало да срежете картинката само на 2 или 3 едри части за да схване детето за какво става дума. Дори използвам любими герой за да стимулирам детето или тези списания колите, мечо пух, мики маус, майстор мани...направо си изрязвам по едри картинки и режа на пъзел.
АКо имате стари кубчета с окъсани вече картинки може да си направите пак пъзел от кубчета събирате всички кубчета и подреждате на праволъгълник например в 1 ред както ви е удобно и изрязвате частите на картинката по всяко кубче и лепите с лепило....аз така периодично си правя нови кубчета, дори по цветове....1 страна червени, зелени, сини...

# 39
  • София
  • Мнения: 3 249
Thomasito, имаме такива шаблони няколко  Laughing
Обаче виж, не ми е идвало на акъла сама да направя пъзел...КОфтито е, че нямам цветен принтер и трябва да потърся картинки за рязане. Пъзели кубчета Големия ги реди за норматив от малък. Малкия не ги и поглежда  Confused

# 40
  • Мнения: 1 919
Доника  ами принтирай си картинки за оцветяване, или оцветявате заедно или ти ги оцветявай може да ползваш и готови книжки за оцветяване, оцветявате и после режеш за пъзел.....пъзел става от всичко....що има по- едра картинка дори и шоколад милка опаковката съм правила на пъзел....кутия от наурален сок вземаш 1 страна на кутията....варианти много  Mr. Green опаковки от вафли....подлепям на картон и режа...

# 41
  • София
  • Мнения: 3 249
Мда, с големия ще се получи, но малкото е такава консерва...Ще пробвам, благодаря за идеите   bouquet

# 42
  • София
  • Мнения: 6 175
Доника, нашето Джъмбо е люлинското, но вчера много бързах и ги претичах пъзелите, не съм ги заглеждала. Но скоро бях на един курс в Мусагеница и в тамошния магазин Европа имаше много хубави пъзели от този тип. Ако имаш наблизо магазин от тази верига, можеш да погледнеш дали нещо ви устройва.
За бакоганите и гормитите си права, но моето малко момче, все още се страхува от тях, негови любимци са си Мечо Пух, Мики Маус, Майстор Мани - малък "женчо" ми е той Simple Smile Подариха му една "хилка" с тези магнитните бобчета, но тя се оказа доста полезна като за придобиване на умения, така че не се оплаквам и от нея.
Аз също доста принтирам и подлепям. Основно карти за сортиране, групиране и т.н. В списание "Майстор Мани" редовно има или животинско домино, или карти с професии, или карти със спортове и топките за съответния спорт. Правим си ги, подлепяме си ги и си ги пазим  Grinning

Не помня да не се повтарям, но след пъзелите с неправилни форми - тип "Ларсен", Жоро имаше нужда да се научи да реди класическите с еднотипни по форма парчета. Имаше момент в, който можеше да реди пъзел "ларсен" с 30 части, а класически с 15 да не може да направи.

Днес бяхме на РД на 3 год. дете и въпреки, че приятелката ми ме уверяваше, че Жоро си се държи като всички други деца и че си говори добре, аз виждах, че си играе сам, че когато другите отидоха при тортата, той реши да си играе и обратно, когато децата отидоха да се забавляват с аниматора той дойде да търси храна. Говорът му е малко по-зле от на 3 годишните момченца ... но пък нали не сме се отказали от борбата. Рисунките ги докарва по-красиви и прецизни от на 3 годишните (които присъстваха), но няма желание да рисува.

mam4e82, до сега не ми остана време да ги кача, ако пратиш един скайп или поща на лични мога да ти изпратя веднага няколкото презентации. Инак сигурно чак довечара като приспя децата ще смогна.

# 43
  • София
  • Мнения: 540
Mia, и аз искам да помоля за презентациите, ще ти изпратя мейл на лични   bouquet

Аз купих тази книжка: http://www.pan-bg.eu/?viewID=1&bd_id=529 и имам още 2 от поредицата, много хубави и реалистични са картинките, Елена първо от тази http://www.pan-bg.eu/?viewID=1&bd_id=175 книжка започна да прави асоциации между картинка и предмет, като видеше някоя от картинките и тръгваше да търси из къщата предмета.

Ние 3 пъти ходим с нея в един родителски кооператив, където по принцип участва нашата логопедка. Та обстановката й е позната, логопедка и тя е там, и горе долу се адаптира сякаш по-лесно, децата са 6-7. По-малки са от нея - на 1-2 годинки са, има и едно колкото нея точно. Та ходим, стоим 1 час, излизаме с децата навън, после пак се връщаме 1 час. Хем й харесва и общува горе-долу, (е, не се отделя много от мен или баба й), хем се изнервя и превъзбужда после. Пак си го преживява сякаш, нервна е, и голям киселоч тия дни, но мисля да не се отказваме и да я води баба й и тази седмица поне 1-2 пъти.

# 44
  • Мнения: 514
bouquet


Ние 3 пъти ходим с нея в един родителски кооператив, където по принцип участва нашата логопедка. Та обстановката й е позната, логопедка и тя е там, и горе долу се адаптира сякаш по-лесно, децата са 6-7. По-малки са от нея - на 1-2 годинки са, има и едно колкото нея точно. Та ходим, стоим 1 час, излизаме с децата навън, после пак се връщаме 1 час. Хем й харесва и общува горе-долу, (е, не се отделя много от мен или баба й), хем се изнервя и превъзбужда после. Пак си го преживява сякаш, нервна е, и голям киселоч тия дни, но мисля да не се отказваме и да я води баба й и тази седмица поне 1-2 пъти.
Къде се намира този родителски кооператив?И коя е вашата логопедка?Още веднъж-радвам се за вашия напредък!  bouquet Peace

Общи условия

Активация на акаунт