Бебешката количка - цяла наука за второ висше №15

  • 49 186
  • 731
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 6 441
rdamascena и останалите мадами, заслужава ли си количката? 719  лв. е хубава цена за комплект от класата на Лендъра, нали? Или? Wink
това ти сама ще си прецениш. За някои  е много и коша за новородено е излишен, за други е добре,защото количката е качествена....зависи какви са ти критериите. Гледам,че преди това си питала за Смарта- че искаш много лека количка-е,тази няманищо общо със Смарт-а. Но ако искаш големи гуми, кош за новородено, хубави цветове , възможност за смяна на текстилната част, ..то тогава е много добра оферта.

Благодаря за отговора и изразеното лично мнение. Наистина бях се насочила към Смарт, но от мнения точно тук във форума се отказах. Наистина е най-леката възможна на пазара (с кош за новородено), но си помислих, когато живот и здраве беб порасне дали ще му е комфортно в лятната седалка, без подложки за крачетата... А и като се калкулират аксесоарите към нея - меката подложка, адаптори, чанта, дъждобран и т.н цената и става над 850 лв.  По-добре Мутси за тези пари. Иначе благодарение на темата се насочих и към някои от моделите на Jane - оказа се, че кошовете за новородено са доста тежки, Матрикса удряше към 7-8 кг само коша. Пробвахме и Mutsy - 3 ridera и Транспортера. Първата като намалена в момента е толкова популярна, че във всички магазини в които бяхме имаше поне по една с бебче т.е на клиенти. От няколко дни съм се запалила по Еспиро (отново разбрах за тях от форума). Сега се колебая между тях и Навингтон Кадет.   bouquet
Вече си свела избора до няколко колички, но все пак да кажа, че Сенза е доста лека и си има кош за новородено. Съвсем спокойно може да се изкара с нея от раждането.

# 721
  • Мнения: 5 173
А между Навингтона и Х Лендеръ, коя е по добра? newsm78
Лендърът!
Поне аз съм се насочила към тази марка. Кошът за 6+ месеца има пълно легнало положение, което е важно за мен. Само се чудя между ХА и Xmove, като клоня към 2-та.

# 722
  • Мнения: 74
В Продавалника има нова Смарт за 550 май, не знам дали е с екстрите, просто ми направи впечатление.

# 723
  • Мнения: 4
Здравейте,
Колебая се между три модела колички -

1. Chicco Lightway - http://www.chiccousa.com/gear/strollers/liteway/liteway-topazio.aspx
2. Peg Perego Si Lightway - http://us.pegperego.com/babyproducts-catalog/2011/S%26%23236%3B
3. Chicco Cortina - http://www.chiccousa.com/gear/strollers/cortina/cortina-adventure.aspx


Кортината е точно такава, каквато искам - с 1 дръжка, с трейче отпред, но е много тежка и при легналото положение ми се струва, че ще е малко къса за моето дълго бебе. Двете леки колички пък са с две дръжки и нямат трейче отпред.

Моля за отзиви, мнения и съвети за тези три колички.
Мерси!

# 724
  • Мнения: 2
Здравейте! Видях че в няколко сайта има голямо намаление на Jane UNLIMIT Formula Matrix P09 ( от 1350.00лв. на 795.00лв. ). Някой има ли наблюдения и защо според вас е толкова свалена цента? Дали няма някакви проблеми с цялата серия или количката е хубава ?

# 725
  • Мнения: 3 675
Благодаря за отговора на Алина, много хубав модел имаш за реклама на количката, да ти е жива и здрава.Ние вече имаме същата, червена, вчера следобяд е поръчахме от Касида и ни я доставиха безплатно до нас, много лека и маневрена е, ще останем доволни, и на друго място ми е препоръчаха.Аз я купих за 60 лева, предполагам, че в немския сайт ще са по-евтини.Честно да ви кажа много се чудих каква лятна количка да й взема, има и др.подобни-чиполино мини и бертони флаш, но не ми вдъхна доверие конструкцията, а моята мома е доста над 15 кг.Дано съм направила правилния избор и да я возя безаварийно по нашите улици

# 726
  • Мнения: 153
А между Навингтона и Х Лендеръ, коя е по добра? newsm78
Това е въпрос на преценка съобразена с личните ти нужди,казвам го като човек фен на Х Ландера,но ползващ Навингтън.Навингтън-а е по-лек,по-компактен в разгънато и сгънато положение,по-бързо се сгъва ( в сравнение с XQ на Лендера ).Така ,ако ще сгъваш всеки ден количката,както е при мен,а бебето ти реве докато го правиш , или ще ти се налага да вдига ш количката сама по някаква причина тези неща са от значение.Също така е доста маневрена,което е от полза,а за това че е плитък коша за 6+ ,да така е, но не е опасно за детето,неудобството е че лесно си изхвърля играчките навън.За закътан,не е,но с зимно чувалче с което вече ги продават не е голям проблем.
А сега за Лендера-ако не е необходимо да се съобразяваш с важните за мен критерии изброени по-горе си вземи Лендера.Според мен е с по-комфортна за детето седалка,има и мека подложка ,което липсва при Навингтъна,сенника му е по-хубав(има прозорче, мисля че е и по-голям но не съм много сигурна),и четирите колела са помпащи т.е. по-мека возия и по-малка вероятност да се презака някое от колелата по разбитите ни улици и тротоари.
Като цяло това е мнението ми,а аз го съставях дълго време преди избора си и продължавам да го дооформям Wink.Не съжалявам за количката си,но пък и още се заглеждам в Лендърите-пълно щастие няма.

# 727
  • Пловдив
  • Мнения: 465
elei мерси за изчерпателния отговор.
И на мен ми харесва в Навингтона, че е по компактна. Нещо много обемни ми идват другите с тези огромни задни гуми и широко междуосие.

Освен ще отида за последен оглед да вида едната и другата и ще взема решение, че то на живо най лесно можеш да прецениш.

Някой знае ли къде в Пловдив може да се види на живо Еспирото?

# 728
  • Мнения: 2 558
Пускам НОВАТА ТЕМА, по-късно може би няма да имам възможност да се включа за това я пускам от сега, да си пишете спокойно  Wink  Hug

# 729
  • Мнения: 41
Здравейте,

тъкмо днес реших че съм си избрала количката: http://kasida.bg/jane-bebeshka-kolichka-rider-matrix-2012-p54-551-16473.html и се обадих в магазина да попитам дали я имат, при което продавачката ми каза да имаме я, но имаме и тази: http://kasida.bg/janebebeshka-kolichka-muum-matrix-2012-p71-1-16841.html, която също е много добра.... аз честно казано не виждам голяма разлика между двете колички и двете са модел 2012, освен че втората е по-лека с 2 килограма и по-евтина с 500 лева и се чудя сега коя да избера...

Първата съм я виждала на живо във Вис Виталис и е разкошна, лесно се движи дори и с каталози и дамката ми чанта с нея, а втората която е и по-лека не съм, но предполагам че трябва да е по-маневрена?

Направо ме хвърлиха в оркестъра от магазина, ясно е че ще ходя да ги сравнявам на място, но ако някоя от вас има наблюдения ще съм благодарна за малко инфо. Мерси! Simple Smile

# 730
  • Мнения: 3
Здравейте,
Някой ползва ли Чиполино Перфекта? Моля за мнение. Пише, че става за новородено, но я видях в магазин и не ляга на цяло облегалката. А какво се слага върху коланите да не обида на новородено бебе?

# 731
  • Мнения: 2 891
Има нова тема.

Общи условия

Активация на акаунт