С БЕБЕ В САМОЛЕТ

  • 55 312
  • 214
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 231
така като сте започнали с условията на различни компании и аз да си кажа, та ако някой знае да ми каже има ли нещо съществено и различно.
До Мадрид сме с България Еър, после до Пунта Кана с Air Europa
някой знае ли как пътуват бебетата с тях  newsm78

# 16
  • Мнения: 3 241
С България Еър няма да имаш проблеми.
Е, на летището проверките са за всички, мен лично никога не са ме карали да опитвам каквото и да е, или да вадя водата и храната на бебето.

Винаги са ме пускали първа да се кача (количката в София я оставяш преди влизане в самолета).
В самолета има специални места за пасажери с бебета. Ако не е пълен самолета гледат да оставят празни места около теб, за да имаш повече място. Дават ти колан, който се закрепя към твоя. Има дори предвидено детско меню (плодово пюре и кис. мляко, които не са супер, но се прави усилие). Стюардесите винаги са били много любезни, топлят ти млякото ако искаш, държат бебето ако имаш нужда да отидеш до тоалетната Simple Smile
С другите пътници също не съм имала проблеми, винаги се намира някой да закача бебето.

# 17
  • Мнения: 702
Аз се извинявам, обаче искам да попитам дали знаете за Бритиш Еъруейс нещо повече. Промених си плана и си купих билет от тях. Пише, че мога да нося и столче и количка, обаче с багажа много не можах да се ориентирам. Имам право на ръчен багаж, чанта за бебето и една до 23 кг, доколкото разбрах.
ако някой знае нещо повече, ще съм благодарна   bouquet

Здравейте,

сега вече мога да кажа как се пътува с бебе и БА Simple Smile
Очарована съм!
Имахме право на един куфар 21кг за мен, един 21кг за бебето. По един ръчен багаж от 10кг, съответно за мен и за бебето. Можех да си нося и дамска чанта или чанта с лап топ. Носех си количката и кошюето за кола. Като количката ми я прибраха при качването в самия самолет, а кошчето ми го дадоха вътре и ми го прибраха в отделението за багаж над седалките.
Уточнявам, че имах само едно запазено място за мен, но хората така си бяха направили разпределението, че седалката до мен беше празна, а може би никой не е искал да стои до майка с бебе, защото в сайта има опция да си избереш място  Mr. Green, което за мен разбира се беше много добре.
Персоналът беше много мил и услужлив.
Никой не ме е карал да вадя млякото и да опитвам.
Относно декларацията от бащата - искаха ми я само, когато минавах границата на Дунав мост.
Никъде нямах никакви проблеми.
Полетът беше лек, слава Богу, а бебето ми беше спокойно и щастливо  Heart Eyes, както и пътниците от това, предполагам хаха
Не се сещам нещо друго конкретно.

Мога само да кажа, че тези от Уиз-а са големи бирници и като знам каква теснотия е в техните самолети, че и по - скъпо, да не говорим, че за всяко отделно нещо ти искат пари и изобщо не може да се вземе толкова багаж!

Последна редакция: сб, 16 юни 2012, 01:42 от AnMary

# 18
  • Мнения: 7
Здравейте мами,
Предстои ни пътуване с малката принцеса, която е на 9 месеца. Мислим да летим с Bulgaria Air до Кипър. Полетът не е дълъг- само 2 часа, но въпреки всичко ще е изпитание, както за мен, така и за нея.
Въпросът ми е следния - някой знае ли дали бебето има право на багаж, освен количката? Търсих в сайта на авиокомпанията, но никъде не откривам общите условия, по принцип там пише всичко. А пък ако ми кажете и колко трябва да тежи багажа на възрастен пътник, ще съм Ви много благодарна!   bouquet

# 19
  • Мнения: 3 241
23 кг за възрастен и 10 кг за бебе. (Количката е отделно).
Обикновено бебетата нямат право на ръчен като са без място Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 231
23 кг за възрастен и 10 кг за бебе. (Количката е отделно).
Обикновено бебетата нямат право на ръчен като са без място Simple Smile
Напротив, обикновено бебетата имат право на ръчен багаж 1 бройка до 10 кг и отделно количка (даже и при чартърите и нискобюджетните). Нямат право на чекиран багаж  Peace
Аз даже не съм чувала за авиокомпания, дето не разешава ръчен багаж за бебе  newsm78
Относно България Еър съм сигурна, даже от 03.05 имат въведени нови правила за багажа, които стриктно спазват. Не трябва 1 куфар да надвишава 23 кг, дори да е за двама пътници, а преди допускаха  Rolling Eyes А бебетата имат право на ръчен багаж до 10 кг и количка до 2 части (може да е с кош и рама, може цяла)

# 21
  • Мнения: 7
Благодаря Ви!
Много сте бързи  Grinning
Дано всичко да мине по мед и масло Simple Smile

# 22
  • Мнения: 3 241
23 кг за възрастен и 10 кг за бебе. (Количката е отделно).
Обикновено бебетата нямат право на ръчен като са без място Simple Smile
Напротив, обикновено бебетата имат право на ръчен багаж 1 бройка до 10 кг и отделно количка (даже и при чартърите и нискобюджетните). Нямат право на чекиран багаж  Peace
Аз даже не съм чувала за авиокомпания, дето не разешава ръчен багаж за бебе  newsm78
Относно България Еър съм сигурна, даже от 03.05 имат въведени нови правила за багажа, които стриктно спазват. Не трябва 1 куфар да надвишава 23 кг, дори да е за двама пътници, а преди допускаха  Rolling Eyes А бебетата имат право на ръчен багаж до 10 кг и количка до 2 части (може да е с кош и рама, може цяла)

Естествено, че бебето има право на чекиран багаж - ето я официалната информация.

http://www.air.bg/bg/baggage/

За ръчен не пише нищо.
Аз лично пътувам с един ръчен като съм само с детето, защото не ми се носят два Simple Smile

# 23
  • Мнения: 513
Записвам се и аз да ви следя. Ние ще летим след около месец с Бритиш. Още не сме купили билетите и съответно не съм проверявала какви изисквания има. За багаж много не ме вълнува, пътуваме за 5 дни, така че няма да нося много и повечето ще са на детето.

# 24
  • Мнения: 17
С доста компании сме летели, тъй като живеем в чужбина, и за първи път дъщеря ми беше на 6 месеца-бях чела правилата но тотално се забравих по тема на пюренцата и сиропчетата. Взеха ми всичко. Rolling Eyes
Иначе..от тогава нататък си знам да искам бележка от лекар ако се налага да пие някое сиропче..или въобще не нося течни неща.

Иначе...при призимяването първия път озвучихме самолета Whistling Не искаше да пие вода или бибата..и налягането й разказа играта.. Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 2 231
Аз нямах проблеми със пюрета, сокчета (за каката), мляко и лекарства (тук обаче взимам малко неща в малки опаковки).
И на нашето летище нищо не ми казват, като видят детето/бебето, нито по другите.
Даже на Мадрид се оказа, че единия куфар е по-тежък с кило и извадих пюрета от него. Реших да пробвам и нищо не ми казаха. Минах с 4 пюрета от по 200 гр, едно сокче и 2 бутилки по 500 мл. вода. Огледаха ги по-внимателно, но видяха децата и нищо не ми казаха  Rolling Eyes
Какта е минала през 10-тина летища и никога не са й взимали водата и сокчето  Rolling Eyes
За бибата бях чела тук и й я пъхах и на излитане и на кацане, не съм имала проблеми никакви  Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 935
Записвам се да следя темата,защото септември ми предстои първото пътуване със самолет и бебо,а след това ще споделя как е минало.Очертава се да летим с EasyJet.До колкото прочетох в условията им бебето(до 2 год) няма право на отделен ръчен багаж.Има право на 2 неща,като количка и столче за кола или сгъваемо легълце за които не се заплаща.Таксата за бебето на полет е £20.Има опция да лети с багаж и отделно място,но съответно то трябва да се заплати с цял билет.

# 27
  • Мнения: 205
Здравейте мами. И ние ще пътуване скоро с Wizz Англия-България. Някой знае ли дали ще ни искат пълномощното от таткото, тъй като той си идва по-късно? Ние си имаме такова, само че е на български език и се чудя дали не трябва да го превеждам?  Малката си е родена в Англия и ще е с английският акт за раждане и пасаван.Освен това бебката ми е изключително кърмена,не пие даже вода и се чудех как ще изравняваме налягането при положение,че до колкото разбирам и нея трябва да овържем с колан. Пробвах я веднъж да пие мое мляко от шише, отказа (по-точно не знаеше какво да прави с него). Не съм и настоявала,защото ме беше страх да не свикне по тънката лайсна Laughing Госпожицата тогава ще е на 4м и половина, тъй че още ще сме изцяло на цица. Не знам при това положение дали няма да "ореве орталъка", въпреки че е много кротко бебе и плаче само ако има някакъв дискомфорт или нещо я боли.

# 28
  • Мнения: 9 903
котенце, коланът позволява да наместиш бебето да суче по време на излитане/кацане. Но дори  ида ореве орталъка, не се притеснявай, няма да е първото ревящо бебе в самолет.
много бебета заспиват по време на излитането, сучейки.

ако под пълномощно от таткото имаш предвид декларацията за износ на бебе, тя е нужна за излизане от Бг, на влизане не. Тя служи само за пред българските власти и няма нужда от превод.

# 29
  • Мнения: 1
Здравейте!
Много благодаря за полезната информация!   bouquet
Предстои ни пътуване с дребосъчка в края на юли (тогава ще е на 5 месеца и половина) от Хелзинки до Истанбул. Искам да попитам дали някоя от вас е летяла с Turkish Airlines и как е обслужването? Не можах да намеря информация дали мога да взема, освен количката, и столчето ни за кола за ползване в самолета и дали то се таксува отделно. Също така дали ще ми трябва декларация от таткото за отиването (на връщане ще сме заедно)?     
Предварително благодаря! Хубав ден  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт