МАРТенчетата са водолейчета, сладки рибки и овенчета!

  • 66 001
  • 736
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 1 986
ПЕНТАКСИМът е ваксина против - ДИФТЕРИЯ, ТЕТАНУС, КОКЛЮШ (БЕЗКЛЕТЪЧНА КОМПОНЕНТНА), ПОЛИОМИЕЛИТ (ИНАКТИВИРАНА) И HAEMOPHILUS ТИП b (КОНЮГАТНА).
При Тетраксим липсва ваксината против манингит и други заболявания като:ринофарингит, ларинготрахеит, епиглотит, пневмония, конюнктивит, синуит, остеомиелит, артрит, която се прави само на бебета до 15 месечна възраст.
Навремето ваксината против Haemophilus influenzae беше отделна ваксина, която не беше в задължителния имунизационен календар и аз съм я купувала за каката.
Основната причина ние да купуваме Пентаксим беше заради ваксината за Полиомиелит, защото се даваше на капки, имаше проблеми с дозировката и беше от живи бактерии, които не бяха съвсем безопасни.

Последна редакция: сб, 11 май 2013, 13:14 от VAVA

# 466
  • Лондон/Пловдив
  • Мнения: 856
И мен ме вълнува точно този въпрос , аз съм слагала по касата и сега ако искам да му сложа пентаксим може ли  newsm78 .

# 467
  • София
  • Мнения: 8 280
....
Навремето ваксината против Haemophilus influenzae беше отделна ваксина, която не беше в задължителния имунизационен календар и аз съм я купувала за каката.
Основната причина ние да купуваме Пентаксим беше заради ваксината за Полиомиелит, защото се даваше на капки, имаше проблеми с дозировката и беше от живи бактерии, които не бяха съвсем безопасни.

При нас бе абсолютно същото.


И мен ме вълнува точно този въпрос , аз съм слагала по касата и сега ако искам да му сложа пентаксим може ли  newsm78 .

Чери, не пентаксим, а тетраксим сега трябва са се сложи. VAVA го е обяснила защо.

# 468
  • Мнения: 413
 Благодаря за обяснението за ваксината и на мен ми беше въпросителна,въпреки,че не съм споделяла  Rolling EyesСега пък на Габи и излязоха новите два долни зъба,а старите стоят разклатени и не падат.Водих я на две различни зъболекарки  и двете предпочитат да изчакат сами да паднат старите,но имаше срок до след празниците,та този срок отпадна и сега ще се наложи пак да ходим.Дано вече да стават старите за махане ,че чета тука разни изкривявания на зъбките се получавали.

# 469
  • Мнения: 1 986
Аз тези дни съм като мерудия на всяко гърне, но и на Мартина едното постоянно зъбче се беше показало зад млечното. Веднага извадиха млечното зъбче с упойка, защото изобщо не се клатеше. Казаха ни да наблюдаваме внимателно дали и второто постоянно зъбче ще се покаже по същия начин за да извадим млечното веднага.
Имай предвид, че там където ходим на зъболекар не ни вземат пари за тези манипулации, така че сигурно наистина трябва бързо да се взимат меки в такива случаи.

# 470
  • Мнения: 1 172
И на Ива така й пробиха двата постоянни зъба- няколко милиметра зад мечните. Клатеха се,но не достатъчно, след консултация със стоматолог ги чакахме около месец да се доразклатят, но не стана и ги извадихме с упойка. Едното го вадиха в София и ме караха да си платя 25 лв, което ме шокира , и за второто зъбче си дойдохме в Ловеч и тук доктора го дръпна без да обели дума за плащане.
Казаха й да бута новите зъбки с език напред и за около месец вече се наместиха и не личи,че са били по-назад.

# 471
  • Мнения: 1 986
На М. още не се вижда второто зъбче. Първото вече е почти израснало.

Последна редакция: нд, 12 май 2013, 17:01 от VAVA

# 472
  • Мнения: 452
Здравейте, момичета!
Само ние ли сме още с млечни зъбки? Аз нямам търпение да се сменят горните, че са счупени от падания, но за сега няма такива изгледи. Ваксина още не сме сложили, Криси сега е с варицела, може би ще я поставим другия месец.

# 473
  • Мнения: 1 986
Да се похваля- Мартина и Митко на Дейна ще бъдат съученици в Шилер от следващата година-Подготвителен клас.

# 474
  • Мнения: 299
Браво на Мартинка и Митко! Hug
Ние не кандидатствахме, но от познатите ни дечица само 1 е прието, а бяха доста повече ooooh!.

# 475
  • Мнения: 750
Аз много се ослушвам за този пентаксим, даже нямам обяснение за себе си защо, може би защото доста неща изписаха против ваксините. Сега се успокоих, че не сме единствените без ваксината.
Радваме се за Мартина , за Шилер, някак казвам му на малкия , че ще има едно познато момиче, макар и задочно!  Hug

# 476
  • Пловдив
  • Мнения: 349
И на мен никак не ми се искаше да се ваксинираме, но за жалост без бележка за ваксина не дават нито детски, нито може да се запишат в училище. Ние вчера сложихме тетраксим, няма нито реакции, нито температури...
За зъбчетата и при Рали се е показало едно, а млечното доста се клати. И двата ни зъболекари казаха, че е по-добре да не се вади, а да го бута с език да си падне сам.

# 477
  • София
  • Мнения: 8 280
Vava, Deina, честито. Deina, аз си мислех, че Дими ще е първолаче.

Таня, и Ели е само млечни зъби, а баткото на 8,5 г. е с 3 сменени зъба, т.е. от 3тия (горен) се вижа около 1 мм.
Ако е всичко е наред, ми се иска да сложа ваксината - Тетраксима преди ваканцията.  


# 478
  • Мнения: 1 986
Аз не си спомням дали вече не сме сложили ваксината, че напоследък повече се вълнувах от ваксината против рак на маточната шийка за каката. Следващият месец предстои последният-трети прием.
Ще питам следващият път като се видим с личния лекар. Иначе Марти е със зачервено гърло и леко покашля, защото в събота игра на детската площадка без потниче под блузката, на сянка и с много вятър. Дано не се задълбочи.
Вили, имало е около 520 деца, явили се на изпит, а приеха 144. Това означава, че за едно място са кандидатствали по 3.5 деца, а на тази възраст не мисля че оценяването може да бъде много точно, но затова си има детски психолози и не ми е работа да им давам оценка.
Дейна, ще се радвам да се запознаем наяве!

Момичета, скоро не сме опитвали да си организираме среща. Много ще се радвам да видя бременното коремче на Иринка.

# 479
  • Мнения: 1 172

Момичета, скоро не сме опитвали да си организираме среща. Много ще се радвам да видя бременното коремче на Иринка.


хо-хо! Трогната съм, но ще трябва още малко да почакаш Simple Smile Коремчето е още "невидимка", за срамотите,че другата седмица почвам 7-ми месец. И с тесни дрехи пак не приличам на бременна, а по-скоро на леко дебелка и отпусната мацка  Laughing Затова нося "чувалести рокли", като например - това е миналата седмица.
но принципно съм готова за срещи  Peace

Общи условия

Активация на акаунт