МАРТенчетата са водолейчета, сладки рибки и овенчета!

  • 65 983
  • 736
  •   1
Отговори
# 525
  • Мнения: 1 986
Здравейте,
Вчера вечерта температурата трудно спадна от 39. Днес все пак я изпратих на училище, защото нямаше кой да я гледа, но сутринта минах през личния лекар и тя изписа Сумамед, който се дава 3 дни по веднъж. Дадох сутринта антибиотика, но тя кашля доста и все пак следващите 2 дни ще я оставя вкъщи с баба й. Дори коремчето я боли от кашлица.
И при нас умората е много голяма. Още като се прибере с буса е некомуникативна и изобщо не зная какво се случва в училище.  Оплака се само, че й казвали "Ей, малката!", защото е дребна. От умора дори не иска да яде. Тя иска да ходи на всички извънкласни форми, но засега сме я записали само на плуване, което се очаква да бъде на обяд, а вечерта на Музика и театър "Славейче" или има Музика, която е само за подготвителна група. Не че девойката не пее фалшиво, но пък има огромно желание. Laughing

# 526
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 020
Здравейте Hug
Казвам се Светла-родена и живяла30г в Пловдив и преместена преди 5г.  от мъжа си в София   Laughing
Имам две съкровища Бети и Коко.
В темата се записвам с Бети -23.03.2007,а Коко е по-мъничък/2009/.

Желая Ви бързо възстановяване и оздравяване,явно и в у-ще има обмяна на вируси Rolling Eyes
както в детската.
Ние сме си още в детската,но за у-ще съм изпаднала в голяма чуденка, искам с немски,а като гледам-всичко с връзки и подкупи ooooh!

# 527
  • Лондон/Пловдив
  • Мнения: 856
Светле много се радвам да те видя тук Simple Smile   
Как са учениците Simple Smile Алекс започва да учи таблицата за умножение  Shocked и съм малко в стрес ама тук системата е такава.

# 528
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 020
Лелеее  Hug
Супер-много се радвам, че се засекохме и тук.
И си бременна-супер,надявам да сте добре и при вас нещата да са ОК.
Целувки на Алекс и успех с таблицата за умножение Hug

# 529
  • Мнения: 1 172
Здравейте,момичета!!!!!!

След медец и нещо без интернет, днес се прибрахме в София и едва дочаках да се "лепна" на компа. За жалост съм твърде изморена,за да напиша нещо умно  Simple Smile
Благодаря ви сърдечно за поздравите и поздравявам на свой ред всички първолаци!!!!!

Ива много страда,че няма да е в първи клас и аз вече страдам заедно с нея,защото се оказа,че четирите й най-близки приятелки от градината сега тръгват на училище- аз знаех само за една - и тя остава без другарчета в групата, а освен това започва да се чувства изостанала и на мен ми е криво.

Отглеждането на две деца също се оказва за мен нелека задача, уж каката ми е голяма, ама само на щуротии я избива до днес бяхме самички трите в Ловеч (макар че плановете бяха други, но на Николай му отказаха отпуск, даже този дето е нещо като бащинство му го отказаха, на майка ми дадоха само 3 дена,а свекърва ми си гледаше земеделието и гроздобера) и така, сама с двете деца малко ми се "отели вола", Ива се радва на бебето,ама малко грубовато и все трябва да я вардя да не я нарани, влачи я из къщата, а като й направя забележка да остави бебето, тя се сърди драматично. От утре тръгва на градина, та да видим дали ще е по-добре положението вкъщи.

# 530
  • Мнения: 1 004
Здравейте и от мен.
Чери, стискам палци  Praynig лека и успешна бременност!

Успех на всички първокласници,  и по-големи ученици   bouquet

Вики тръгна и тя. На училище е до обяд, после си отива на занималнята. Там обядват, играят, пишат домашни. Взимам ги привечер и двете.
Справя се, за момента й е лесно, понеже си знаеше да чете и пише.
Това е от нас.

# 531
  • Мнения: 2 984
Светла, добре дошла! За училище с немски, зависи и от района ви. Казват, че е добро 20-то "Тодор Минков", то е основно с немски, също така има и едно в Младост, но там е със специален прием. Много са доволни две мои познати майки от Ерих Кестнер - частно е, и сумата хич не е малка.
При нас засега училището върви с лежерни темпове, домашни не се дават, наблягат на игри и рисунки, или поне моето дете. Паднаха още три млечни зъба за седмица и сега доста фъфли, да се чудим какво точно казва / особено е ентусиазирана от ученето на английски и става още по-сложно за нас да открием думата, която казва.
А и в последния брой на сп."Бърборино" има рисунка на девойката - жълт фон, две пакостливи мишлета.

# 532
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 020
Аз ще ходя в Петък в 20-у-ще, искам с немски, английски ще ходи допълнително.
Нещо се пощурих тези дни с у-щата newsm78
Ще видя за какво иде реч Laughing

# 533
  • Мнения: 1 004
Училището и при нас върви със същите темпове..Но Вики си взима допълнителни домашни..иначе си имат винаги домашни, само в петък не.

# 534
  • София
  • Мнения: 8 280
Здравейте,
отдавна не съм писала.
Успех на учениците и много спокойствие на майките Simple Smile
Чери, леко бременеене.

Светла, добре дошла. Не всичко е с подкупи и връзки. Да още са важни, но може и без тях.

Ели е болна от понеделник. В къщи сме си. Не е нещо сериозно, но е достатъчно да не съм на работа... Уж херп ангина беше видяла сестрата в градината, а се оказа някакъв вирус - глава се оплаква че я боли, температура и хрема. Като е под въздействие на панадола и няма температура се чудя болно ли е това дете или не. Мъчно й е че пропуска плуването.
Извадихме двете първи зъбчета при зъболекар. Тя така и не разбра, че става с клещи, но поиска обещание "Повече да не правим така"  Simple Smile

# 535
  • Мнения: 1 196
Привет и от мен!
Ние сме си вкъщи също Simple Smile
Бети е с кашлица от четвъртък,малко поомекна вече,но все още кашля лошо.Докторката каза,че е грип и минава по-трудно.
Ние в петък също сме на зъболекар с големи увещания.Беше толкова смела на 3г. като правихме първите кариеси,а сега ужасно я е страх да отиде на зъболекар.А устатат и е... ooooh!
На средните постоянни два долу има едни жълти точици,които ми се струва,че са кариеси и незнам какво ще правим. Tired А навътре зъбите имат такива хралупи,че незнам колко пъти ще се наложе да ходим отново на зъболекар.Много трудно вечер я склонявам да си мие зъбите.
Това е сериозен проблем при нас.
Иначе всичко около нас е същото.
Поздрави на всички малки и големи Мартенчета  Hug
Какво ще кажете за ново албумче със снимки на децата?
Повечето няма да ги позная ако ги видя  Heart Eyes

# 536
  • Мнения: 1 986
Mery, аз купих за подарък за първия учебен ден електрическа четка за зъби. Сега мие зъбите редовно и с удоволствие. Скоро не е имала нови кариеси. Следим я редовно при зъболекар.
Нашият подготвителен клас върви с пълна сила. Пее нещо на немски, брои, рецитира. Много е доволна.
Учителката също оправда първоначалното впечатление. Мило се държи с децата, но и държи на дисциплината. Постоянно е усмихната, а децата я слушат.
Всеки петък носят в папка изработеното  през седмицата. Имаме много усмихнати шестици. Засега нямаме домашни, защото явно успява да се справи в училище. На мен ми се иска малко да пише през почивните дни, защото въпреки шестиците, аз имам още изисквания, но сега се радваме на последните топли дни и сме все навън. Ще поотложим тренировките за по-студеното време.
Така и не се запознах с Дейна на Димитър, но решихме да ползваме училищния транспорт и ще трябва да си уговорим среща на някой училищен празник.

# 537
  • Мнения: 750
не се запознах с Дейна на Димитър, но решихме да ползваме училищния транспорт и ще трябва да си уговорим среща на някой училищен празник.
Той също е с училищния автобус, ние сме при Пешо Simple Smile. Един ден от първите закъснява и аз му бях дала телефон, звъня и питам къде е , а той " с буса ", аз го питам дали е при Петър , а той казва "не, друго име има" докато се прибере и разбера, че той е запомнил Пешо, което за него е доста по различно от Петър се бях притеснила в кой точно бус се е качил Simple Smile.

# 538
  • София
  • Мнения: 8 280
не се запознах с Дейна на Димитър, но решихме да ползваме училищния транспорт и ще трябва да си уговорим среща на някой училищен празник.
Той също е с училищния автобус, ние сме при Пешо Simple Smile. Един ден от първите закъснява и аз му бях дала телефон, звъня и питам къде е , а той " с буса ", аз го питам дали е при Петър , а той казва "не, друго име има" докато се прибере и разбера, че той е запомнил Пешо, което за него е доста по различно от Петър се бях притеснила в кой точно бус се е качил Simple Smile.

Simple Smile ами какво е виновно детето, че не са му се представили правилно

# 539
  • Мнения: 1 986
Ние сме при Генчо, щеше да е забвно ако се бяха паднали в един микробус. По немски е при Петя.
Всъщност телефонът само за това се ползва, за да сме спокойни ако се случи да закъснеят.
Днес госпожицата се похвали, че имал 3 награди. Едната била за някакво състезание, а другите...вече не помнела.
Десемчо, как е Еличка днес? Целувки за моя приятел.

Общи условия

Активация на акаунт