Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 16 март 2012, 10:13 ч.

Фимо, въздушна глина III

• 119 749
  • 500
  •   1
Отговори
# 495
Извинете ,че питам тук.Виждам ,че темата е за Фимо,но все пак се надявам някой да може да помогне Simple Smile Дали има самосъхнеща глина ,която да не мирише толкова ужасно?Взех си на DAS ,много кофти мирише и дори с времето не се маха миризмата .Благодаря

# 496
Здравейте! Има ли начин да омекотя полимерна глина fimo, без да ползвам специален омекотител? Купих преди няколко години, а сега дъщеря ми иска да я ползва за един проект на Слънчевата система, но е станала на камък... Няма време да търся омекотител, а искам, ако може, да избегна купуването на нова...

Последна редакция: вт, 12 ное 2019, 14:33 от pet_pet

# 497
pet_pet, нарежи я с макетен нож на мооого тънко. Тя вероятно ще се натроши. И започни да мачкаш употрито - първо върху плоскост, примерно върху масата, после между дланите, за да се затопли леко от температурата на дланите. Обикновено с усилено мачкане се получава.

# 498
pet_pet, нарежи я с макетен нож на мооого тънко. Тя вероятно ще се натроши. И започни да мачкаш употрито - първо върху плоскост, примерно върху масата, после между дланите, за да се затопли леко от температурата на дланите. Обикновено с усилено мачкане се получава.

Благодаря! Ще опитам.

# 499
Тези дни и аз го мислих.Ето съвети за омекотяване с дом.средства
https://bg.nichobby.com/4319408-how-to-soften-polymer-clay-at-home
Аз,обаче успях да намеря омекотител и взех последните 2 пакета в магазина

# 500
Здравейте! Има ли начин да омекотя полимерна глина fimo, без да ползвам специален омекотител? Купих преди няколко години, а сега дъщеря ми иска да я ползва за един проект на Слънчевата система, но е станала на камък... Няма време да търся омекотител, а искам, ако може, да избегна купуването на нова...
Аз използвах вазелин. Нарязва се на ситно, мажеш пръстите с вазелин и мачкаш. Трудоемко е. Ако ще пробваш, първо го направи с малко количество от полимерната глина. За всеки случай. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт