При изписването от болницата?

  • 6 439
  • 80
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 153
Здравейте,

Бихте ли споделили личен опит (както и евентуални планове) какво е прието да се занесе в болницата (за лекари,акушерки,мамчета) за изписването? Имам предвид разни почерпки и др. подобни? Ще ми се наложи другата седмица, живи и здрави, и просто наистина нямам идея.....
И второ-дали е прието близките, дошли на изписването (става дума за майките и татковците ни, братя и сестри) да се канят на обяд в къщи или въобще на гости веднага след изписването?
Много благодаря за помощта!

# 1
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Може да занесеш уиски, бонбони, сладки. Така направих аз. А гостите по- добре да почакат, нека първо да настаните бебчо и да си починеш (едва ли ще ти е до гости), нека първо татко му се порадва необезпокояван, пък за другите има време.

# 2
  • Мнения: 2 529
Аз връчих на акушерките и на тези от детското отделение по една торта и някакви безалкохолни, много се зарадваха Wink
Иначе след операцията мъжът ми занесъл на докторите уиски, бонбони, ядки...пуснаха го да ме види, а и детето са му показали Grinning

А роднините каних чак на питката, въобще не съм си и помисляла да ги каня вкъщи на изписването, аз бях толкова ошашавена, чеее Laughing

# 3
  • Мнения: 7 821
Здравей,
Ами занесохме това което са то писали и другите алкохол (честно не знам какъв таткото се погрижи) бонбони, сок.
А за изписването - не правих гостита, даже майка ми си тръгна почти веднага. И бях против да ми се изсипят роднини и приятели на изписването да ме взимат с духова музика  Grinning  и мечка  Stuck Out Tongue .
Като се настанихме и в следващите дни един след друг дойдоха да ни видят.
Леко раждане ти желая.

# 4
  • Мнения: 229
Ние занесохме по една хубава  торта party023 на акушерките  / една на акушерките, които се грижат за родилките и една за тези, които се грижат за бебетата/. Иначе каквото са ти казали другите момичета - алкохол, бонбони, ядки, мезета и тем подобни.
А за гостито -  по скоро "бабите"  трябва да приготвят трапезата и да те посрещнат, ти ще си изтощена и едва ли ще те е до готвене. Има време, като поокрепнеш /   на погачата/ ще каните гости Laughing и ще празнувате  bigdance2

# 5
  • София
  • Мнения: 6 999
Ние пък нищо не занесохме за черпене в болницата /Т. Киркова/ и то не защото бях недоволна. Просто всичко си платих преди, за раждането и след това и не виждах смисъл и да нося разни сладки и алкохол.

Най-близките ми ни видяха с бебка още докато бяхме там, а не толкова близките 10-тина дни след като се прибрахме.
Първия ден вкъщи бях толкова изморена, че не ми беше до никой.

# 6
  • Мнения: 5 255
Носиш каквото прецениш и за каквото имаш възможности.Няма да те върнат  Naughty
Нашия татко донесе за двамата доктори по един плик (уиски,кафе,бонбони), а за акушерките (вино, безалкохолно, ядки).
На самото изписване аз също не пожелах да идват роднини.
Дойде да ни вземе тате и моя приятелка (евентуалната кръстница  Thinking ). Даже и този ритуал със снимането пред синия чаршаф го отказах Naughty защото ми беше селско Animal Pig , а дадох зор да тръгваме по-бързо, че наближаваше време за кърмене. Таткото после се шегуваше, че сме се изнесли така, като че ли сме откраднали бебето  Blush Пак той беше организирал в къщи обяд за родителите ни, с което отметнахме по нататъшно тяхно идване  Flutter И така - това беше.

# 7
  • Мнения: 3 200
Не бих се сетила да занеса почерпка, винаги съм го намирала за остатък от комунизма, който вече е изчезнал, сега като ви чета си мисля, че явно трябва, добре, че има форуми.

# 8
  • Мнения: 5 255
Цитат на: evpraksia
Не бих се сетила да занеса почерпка, винаги съм го намирала за остатък от комунизма, който вече е изчезнал, сега като ви чета си мисля, че явно трябва, добре, че има форуми.


Това е един вид благодарност за положените грижи и внимание  Flutter

# 9
А те ( акушерките) връчват ли ви нещо Confused: , например диплом за раждане, един старт_ пакет с пелени, информация за кърмене, хранене.  Twisted Evil Аз просто ме дояде на лекарите и изобщо на тези дето вечно трябва да им се дава...по нещо....и защо Confused: , защото си вършят работата, ами та нали това им е работата...
ако съм благодарна е достатъчно да им благодаря и толкоз.

# 10
  • Мнения: 3 634
па уиски да им занеса... как пък не... да го отворят и изпият там, пък другите родилки да му мислят... горките

# 11
  • София
  • Мнения: 3 659
Както другите мами вече са ти писали, можеш да занесеш някакъв алкохол, хубава бонбониера и цветя.

На изписването ни от болницата нашия тати това беше приготвил. А от роднините бяха само най-близките - майка ми, сестра ми, свекървата и свекърът. Те бяха приготвили всичко за посрещането на малкия човек в къщи ( в смисъл дрешки, креватче и др.), както и почерпката, че сме се прибрали.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 550
Цитат на: Ellypr
Здравей,
 И бях против да ми се изсипят роднини и приятели на изписването да ме взимат с духова музика  Grinning  и мечка  Stuck Out Tongue .


и трима мазни цигани с тупан , акордеон и кларинет  Laughing  Laughing  Laughing
 мъжа ми от 3-4 дни ме заплашва, че на сватбата не е дошъл така да ме иска, ама пред болницата щял да ги извика  Laughing  Laughing  Laughing , да го видели всички какъв бил  майстор абе луда работа

# 13
  • София
  • Мнения: 3 659
Ами те си стоят пред болницата. И искаш - не искаш те си свирят. Направо купон. Grinning   Grinning  Grinning

# 14
  • Мнения: 2 693
Малеееее, все едно слушам свеки - Да занесете бонбони, уиски, нещо в пакетче, за учителките парфюмче, за лекарките пиене и ядене... Алоооооооо, на мен кой от тях ми носи нещо? За свършената работа си получават заплатите! Ако преценя, може нещичко да купя и подаря, аз го и правя - например на педиатърката и сестрата на детето на празници им купувам цветя. Акушерката, при която се роди сина ми - също получи и пак ще получава цветя на всеки 8.11. Обаче да се третира едва ли не като нещо задължително - е не мога да го приема! На изписването пак свеки беше приготвила такива торбички, ама не съм и гледала какво има вътре, за да не си развалям настроението.
За гостите - повече от година и половина не ми говореха, защото не ги исках вкъщи след изписването. Дреме ми - сега бързо ми проговориха. Не исках да виждам никого, освен мъжа си и бебето ни. Как пък не - ноември месец ще правя сбоджи у нас при новородено. А имах силите и възможността, но не и желанието.

# 15
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Аз пък изобщо не намирам за необходимо носенето на почерпки, не харесвам тази 'традиция" - не съм го и правила. Не че не съм била доволна, напротив - но този начин за изразяване на благодарност ми е крайно неприятен. На изписването аз поне лекари не видях - не знам дали ако носиш почерпка я оставяш на дежурните или си издирваш твоя лекар - само сутринта на визитацията те пускат за изписване, после акушерките движат нещата. Дойдоха най-близките ми хора, отидохме си в къщи и никави гости там, никакви трапези - бяхме си само ние и беше мнооого хубаво Grinning

# 16
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: mama-bena
А те ( акушерките) връчват ли ви нещо Confused: , например диплом за раждане, един старт_ пакет с пелени, информация за кърмене, хранене.  Twisted Evil Аз просто ме дояде на лекарите и изобщо на тези дето вечно трябва да им се дава...по нещо....и защо Confused: , защото си вършят работата, ами та нали това им е работата...
ако съм благодарна е достатъчно да им благодаря и толкоз.


Вж мила, жена, която ражда  е с единият крак в гроба. Тези хора правят всичко възможно( или поне голяма част от тях) майката и детето да останат живи и здрави, така че една торта и 2 бонбона са знак на благодарност. Всеки естествено сам си преценява, но ми се вижда много темерутско да кажеш "Ами...благодаря!" и да си врътнеш задника...адцки тъпо, нали?!

# 17
  • Мнения: 3 200
Цитат на: mam@

Това е един вид благодарност за положените грижи и внимание  Flutter


Така е, ще го имам впредвид.

# 18
  • Мнения: 5 539
Цитат на: DEianaZ
Цитат на: mama-bena
А те ( акушерките) връчват ли ви нещо Confused: , например диплом за раждане, един старт_ пакет с пелени, информация за кърмене, хранене.  Twisted Evil Аз просто ме дояде на лекарите и изобщо на тези дето вечно трябва да им се дава...по нещо....и защо Confused: , защото си вършят работата, ами та нали това им е работата...
ако съм благодарна е достатъчно да им благодаря и толкоз.


Вж мила, жена, която ражда  е с единият крак в гроба. Тези хора правят всичко възможно( или поне голяма част от тях) майката и детето да останат живи и здрави, така че една торта и 2 бонбона са знак на благодарност. Всеки естествено сам си преценява, но ми се вижда много темерутско да кажеш "Ами...благодаря!" и да си врътнеш задника...адцки тъпо, нали?!


Има различни начини да изразиш благодарност и признателност.
Едва ли тези хора правят всичко което правят само с мисълта за уискито и бонбоните които ще им занесеш.
Всъщност би било интересно мамите от чужбина да се включат и да кажат дали и там е прието да се носят почерпки в болницата. Защото все повече си мисля че това са някакви ориенталски остатъци от миналото, които са вредни и са първата стъпка към лекарската корупция.
Ако аз бях лекар, мисля си че не бих приемала подобни "подаръци", повече би ме радвала признателността в очите на хората. Едно искрено "благодаря" струва повече от която и да е почерпка направена от куртоазия или просто защото "всички така правят, няма да се излагаме, я". Ако бях лекар, ако имах призванието за това, дори би било под достойнството ми приемам подаръци, сякаш не мога да си купя каквото ми трябва сама.

# 19
  • Мнения: 2 693
Цитат на: lilita
Има различни начини да изразиш благодарност и признателност.
Едва ли тези хора правят всичко което правят само с мисълта за уискито и бонбоните които ще им занесеш.
Всъщност би било интересно мамите от чужбина да се включат и да кажат дали и там е прието да се носят почерпки в болницата. Защото все повече си мисля че това са някакви ориенталски остатъци от миналото, които са вредни и са първата стъпка към лекарската корупция.
Ако аз бях лекар, мисля си че не бих приемала подобни "подаръци", повече би ме радвала признателността в очите на хората. Едно искрено "благодаря" струва повече от която и да е почерпка направена от куртоазия или просто защото "всички така правят, няма да се излагаме, я". Ако бях лекар, ако имах призванието за това, дори би било под достойнството ми приемам подаръци, сякаш не мога да си купя каквото ми трябва сама.


Много добре казано! Лошото е, че много хора не могат, забравили са да благодарят искрено, защото може би отдавна на тях не са им благодарили...

# 20
  • Мнения: 4 212
Цитат на: bibi
Цитат на: Ellypr
Здравей,
 И бях против да ми се изсипят роднини и приятели на изписването да ме взимат с духова музика  Grinning  и мечка  Stuck Out Tongue .


и трима мазни цигани с тупан , акордеон и кларинет  Laughing  Laughing  Laughing
 мъжа ми от 3-4 дни ме заплашва, че на сватбата не е дошъл така да ме иска, ама пред болницата щял да ги извика  Laughing  Laughing  Laughing , да го видели всички какъв бил  майстор абе луда работа


ха ха ха Laughing  Laughing  Laughing
не ти е ску4но с твои4кият......

мойта майка беше омесила питка,тя ги прави страхотни и я даде ли4но на акушерката ,която ме израждаше.но те са си приятелки от години.
на изписването букет на акушерката подаваща беба и на мен по¬голям,нали аз сьм се зорила.... Laughing  Laughing  Laughing

в кьщи бяха майка,татко,брат ми и една супер готина приятелка на майка ми и мойта най добра приятелка.4уствах се супер и ми се лафеше с някой....ако вси4ки в кьщи са здрави,няма проблем.... Sunglasses  Laughing  Sunglasses  Laughing  Sunglasses  Laughing  Sunglasses

# 21
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
и двата пъти нищо не сме носили....
и двата пъти си платихме на екипа, аз има казах, колко им благодаря, че всичко е минало ОК ..и мисля, че всички би трябвало да са доволни....пък ако не са....ееее.....то пък неможе всички винаги да са доволни...и аз не бях на седмото небе, че в болниците нямат мазило за хемороиди:))
и двата пъти тия цигани пред болницата направо ....ужасно са нахални, но нищо не получиха....та най-вероятно никоя от щерките няма да се омъжи за президент (бате дай некой лев за здраве, да е хубаво момичето, за президент да се омъжи)....

и никакви роднини с букети и официални тоалети...Simple Smile
От болницата - вкъщи и там вече заприиждаха приятелите...като на всички им казах, ако обичат да не носят никакви подаръци "по задължение".

# 22
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Reza
и двата пъти тия цигани пред болницата направо ....ужасно са нахални, но нищо не получиха....


Ха ха, мъж ми им забрани да ми свирят като изляза, щото снимаше с камера и не искаше роми в кадър... И го послушаха, бе Shocked ! Аз не вярвах че ще стане, ама много го слушат - дали щото прилича малко на нацист Rolling Eyes ... Laughing

# 23
  • Мнения: 2 040
Цитат на: DEianaZ
Цитат на: mama-bena
А те ( акушерките) връчват ли ви нещо Confused: , например диплом за раждане, един старт_ пакет с пелени, информация за кърмене, хранене.  Twisted Evil Аз просто ме дояде на лекарите и изобщо на тези дето вечно трябва да им се дава...по нещо....и защо Confused: , защото си вършят работата, ами та нали това им е работата...
ако съм благодарна е достатъчно да им благодаря и толкоз.


Вж мила, жена, която ражда  е с единият крак в гроба. Тези хора правят всичко възможно( или поне голяма част от тях) майката и детето да останат живи и здрави, така че една торта и 2 бонбона са знак на благодарност. Всеки естествено сам си преценява, но ми се вижда много темерутско да кажеш "Ами...благодаря!" и да си врътнеш задника...адцки тъпо, нали?!


И на мен ми изглежда кофти да кажеш само едно Благодаря!.
Малко или много се оставям в техни ръце, иначе да видим кога ще седна сама в къщи да раждам.
Миналия месец трябваше да ида до болницата и да се видя по един въпрос с мойта лекарка, но доста трябваше да чакам пред родилното, защото тя имаше 4 раждания и докато аз чаках нея, двама татковци чакаха за изписване на техните бебенца, а пакетите в ръцете им бяха по- големи и от мене. И що да не са, като са доволни и щастливи.
В едно съм се убедила: "За да получиш, трябва и да дадеш".  Аз на всяка една консултация нося по бомбониера например.  И не защото се чудя къде да си хвърлям парите, а честно казано се надявам тези жестове да вземат отношение и когато отида да раждам. А после, живот и здраве всичко да е минало успешно, защо отново да не почерпи човек. Дали от благодарност, дали да си остави една отворена вратичка, подбуди всякакви.
Когато почерпката определя вниманието и бързината да ти се направи някоя услуга, естествено, че съм  готова да дам,  Май не трябва да се обвиняват тези, които чакат нещо. Докато има такива, които дават, ще има и такива, които да взимат.

Това си е лично мое мнение и не мога да задължа никой да го приема.

# 24
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: bobolenta
Цитат на: Reza
и двата пъти тия цигани пред болницата направо ....ужасно са нахални, но нищо не получиха....


Ха ха, мъж ми им забрани да ми свирят като изляза, щото снимаше с камера и не искаше роми в кадър... И го послушаха, бе Shocked ! Аз не вярвах че ще стане, ама много го слушат - дали щото прилича малко на нацист Rolling Eyes ... Laughing


мен пък ме кефиха ромите. На изписването ми пяха "сине сине, ти си ангел мой..."

# 25
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: Irena80

В едно съм се убедила: "За да получиш, трябва и да дадеш".


А не е ли по-логично да почерпиш, когато всичко е минало ок, а не преди това?

Аз затова съм с две ръце за въвеждането на официалната такса...така всеки е доволен и мисля, че е напълно достатъчно.

Все пак и аз положих усилия да им е по-леко на лекарите. Не крещях, поисках си упойка....после им благодарих, те пък ми казаха, че е било много културно раждане и "като по учебник"...и така:)

# 26
  • Мнения: 3 379
Имах уговорка с екипа, платих си за това доста солидна сума - не само доктора, а всеки от екипа получи по нещо "сухо", така че да си купят каквото си решат с тези пари, все ще е от мен и все ще е по-полезно то моите бонбони и уискита.

Колкото до посрещачите - ами дойдоха най-близките (то най-близките са 17-8 души най-малко, ама найсе), после отидохме у дома, настанихме се с бебчо, а хората си отидоха кой от където е и ни оставиха да си се гледаме, само майка ми остана да ми помага в домакинстването...

# 27
  • Мнения: 3 394
Според мен това с почерпките е вече ПРЕКАЛЕНО Imp Не стига, че всички лапат от бременността и раждането пък и накрая и подаръци-та това е техен ДЪЛГ - ДА ВИ ДАДАТ ЖИВО И ЗДРАВО БЕБЧЕ. А те какво ви дават Cry информация и необходимите грижи Imp Аз ако раждах в БГ нищо не бих занесла, още повече че парите, които всички са дали за уиски,вино,безалкохолни, бонбони, мезета, ядки и други екстри ще се вместят много по-добре в бюджета с новия член на семейството-за памперси,дрешки и др. Embarassed

# 28
  • Мнения: 2 040
Цитат на: Reza
Цитат на: Irena80

В едно съм се убедила: "За да получиш, трябва и да дадеш".


А не е ли по-логично да почерпиш, когато всичко е минало ок, а не преди това?

Аз затова съм с две ръце за въвеждането на официалната такса...така всеки е доволен и мисля, че е напълно достатъчно.

Все пак и аз положих усилия да им е по-леко на лекарите. Не крещях, поисках си упойка....после им благодарих, те пък ми казаха, че е било много културно раждане и "като по учебник"...и така:)


Да, така е, може би по- скоро притеснението ми и надеждата всичко да е наред и отношението им към мен да е добро. Разказвани са ми такива истории. Дори една приятелка, която наскоро роди ми каза, че има и то голяма разлика в отношението. На нея и се е плакало от мъка през целия престой, чувствала се е сякаш е сама и няма кой да и обърне капка внимание. Как да не се стресирам.

# 29
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: Irena80
голяма разлика в отношението.


ти при избран от теб лекар ли ще раждаш?
ако да - защо се притесняваш? ако не.....никога не може да си сигурна, че този, на който си давала бонбони на консултацията ще е този, който ще е до теб по време на раждането...

# 30
  • Мнения: 397
На мен съпругът ми донесе за докторите и акушерките по един натурален сок, шоколодови бомбони, сладки и кафе, а отделно се оставя пита и мед и каквото искаш там на акушерките, които се грижат за бебето. Значи на екипа, който е присъствал при раждането ти подаряваш, каквото искаш, а на екипа, който се грижи за бебето се подарява нещо, когато ви изписват - дава се на акушерката, която изнася бебето.

# 31
  • Мнения: 3 394
Ira80 написа "В едно съм се убедила: "За да получиш, трябва и да дадеш". Аз на всяка една консултация нося по бомбониера например. И не защото се чудя къде да си хвърлям парите, а честно казано се надявам тези жестове да вземат отношение и когато отида да раждам. А после, живот и здраве всичко да е минало успешно, защо отново да не почерпи човек. Дали от благодарност, дали да си остави една отворена вратичка, подбуди всякакви. " АБСОЛЮТНО СЪМ ПРОТИВ,ТОВА СИ Е ПОДМАЗВАЧЕСТВО -Тези хора са там,за да помагат, а не за да чакат подаръци. Дайте тогава всички да искаме пари-аз на първата ми работа тук бях в Паричния салон на един хипермаркет-ринали сме се в пачки по цял ден, средно £450 000 кеш и какво-трябва ли да застана отпред пред магазина и да искам пари на хората, за да им заредя cash машините с банкноти Twisted Evil Супер идея нали Twisted Evil Просто ако всички мислат като тази майка държавата ни ще си остане на същия хал както сега, а корупцията ще си се вихри със същата сила Twisted Evil Слава тебе български народе,че винаги ще си плащаш за безплатните неща

# 32
  • Мнения: 3 394
Пак съм аз-съжалявам, но се ядосах на това с почерпките Imp Lilita пита как е в чужбина-е в UK ПЛАЩАШ такива данъци, че дори и няма да си помисля да нося нещо в болницата-между другото всички акушерки и лекари явно им е кеф работата с бебоци,защото само ти се радват като отидеш на преглед. Имала съм случай да чакам 6 часа да ме види лекар, но през това време ще ти направят изследвания или поне ще те успокояват. Е малко ме е шубе,че на раждането присъства само една акушерка, ама да не дава Господ и лекар да идва /пу,пу/ дано всичко е наред. Не твърдя,че здравеопазването им е Топ 10,естествено че си има и недостатъци-спешната им помощ патки да пасе пред нашта Twisted Evil ,но поне никой не ти иска подкупи и не се чувстваш задължен към тях, защото заплатите им са доста тлъсти, пък и не биха си рискували работата

# 33
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
майка ми е акушерка в Германия. Случва се, някой много щастлив татко да остави дребни пари за кафе-касата на отделението...друг да донесе цветя....но е общо взето рядкост. Най-често го правели арабите...Simple Smile

# 34
  • Мнения: 5 255
Цитат на: asa
Ами те си стоят пред болницата. И искаш - не искаш те си свирят. Направо купон. Grinning   Grinning  Grinning


Е, ние точно по тая причина се изнесохме през страничния вход.Така че им се измъкнахме на тумба-лембата  Flutter  Party

# 35
  • Мнения: 2 040
Цитат на: Reza
Цитат на: Irena80
голяма разлика в отношението.


ти при избран от теб лекар ли ще раждаш?
ако да - защо се притесняваш? ако не.....никога не може да си сигурна, че този, на който си давала бонбони на консултацията ще е този, който ще е до теб по време на раждането...


Може би трябваше да спомена още отначало, че ще раждам при избран лекар. Тази, която ви води консултациите сега, тя ще ме изражда. Затова се влияя от нещата, за които споменах.

# 36
# 37
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: sunny_zt


Не е нужно да ставаме студени, мрачни и да приличаме на чужденците!!!


не е....
но нали за това става дума...всеки може вече да избира как да подходи по въпроса. На мен ми е неудобно да давам пликчета с армагани,  и  варианта за узаконеното плащане ме устройва чудесно.

Irena80, ти щом ще си плащаш за раждането....не битрябвало да се притесняваш...достатъчно пари ще им дадеш. Все пак, да не забравяме, че това им е работата на докторите и би трябвало да я вършат съвестно без допълнителни побутвания.

Все пак...рабирам, че те е страх и ти в притеснено...ако това те прави по-спокойна - ок.
На мен просто ми се иска да дойде ден, в който всеки ще си гледа работата както трябва и ще получава добри пари за това и тия дребни "задължителни" рушветчета ще бъдат забравени.

Пък, ако толкова много си доволна, че ти се прииска да ги почерпиш чак....няма лошо:) но не и по схемата
"задължително по желание"

# 38
  • Sofia
  • Мнения: 6 235
Цитат на: Reza
майка ми е акушерка в Германия. Случва се, някой много щастлив татко да остави дребни пари за кафе-касата на отделението...друг да донесе цветя....но е общо взето рядкост. Най-често го правели арабите...Simple Smile


Те затова са и такива сухари немците. Ние българите сме балканджии хора, на мен ми е кеф да черпя душата ми се отваря. То затова и като родих мъжа ми освен, че сърдечно им благодари( аз бях в реанимацията) изкупи целия магазин до болницата. Да, нормално е да благодариш, но пък е адцки тъпо да не почерпиш извинявай...все пак дете ти се е родило. Не раждаш всеки ден...

# 39
  • Мнения: 3 634
Мнение от чужбина...

Не им носим нищо. Плащаме си данъците и престоя в болницата, което покрива хубавите заплати на персонала... Освен това и персонала, колкото и мил да е, гледа да не ти се навира много в лицето, така и до ден днешен не знам кой изроди сина ми... Моето задължение е да си платя сметката от болницата, задължението на персонала там е да се грижат за мен и за болестта/детето ми.

# 40
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: DEianaZ
Те затова са и такива сухари немците. ...

но пък е адцки тъпо да не почерпиш извинявай...все пак дете ти се е родило. Не раждаш всеки ден...


ти колко немци познаваш?
защото аз познавам такива, които не бих нарекла сухари....пък доста българи сухари съм срещала, въобще такива заключения са меко казано доста смели.

а колкото до черпенето...да, не раждам всеки ден, но това не означава, че трябва да тръгна по улиците да черпя.
има достатъчно хора около нас, които бяха солидно (да не кажа наприлично) почерпени.

# 41
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: Мама от Финландия
Мнение от чужбина...

Не им носим нищо. Плащаме си данъците и престоя в болницата, което покрива хубавите заплати на персонала... Освен това и персонала, колкото и мил да е, гледа да не ти се навира много в лицето, така и до ден днешен не знам кой изроди сина ми... Моето задължение е да си платя сметката от болницата, задължението на персонала там е да се грижат за мен и за болестта/детето ми.



  202uu    202uu     202uu

е, за това ми е думата...и тук така да стане дано!:)

# 42
  • Мнения: 2 040
Цитат на: Adriana
Ira80 написа "В едно съм се убедила: "За да получиш, трябва и да дадеш". Аз на всяка една консултация нося по бомбониера например. И не защото се чудя къде да си хвърлям парите, а честно казано се надявам тези жестове да вземат отношение и когато отида да раждам. А после, живот и здраве всичко да е минало успешно, защо отново да не почерпи човек. Дали от благодарност, дали да си остави една отворена вратичка, подбуди всякакви. " АБСОЛЮТНО СЪМ ПРОТИВ,ТОВА СИ Е ПОДМАЗВАЧЕСТВО -Тези хора са там,за да помагат, а не за да чакат подаръци. Дайте тогава всички да искаме пари-аз на първата ми работа тук бях в Паричния салон на един хипермаркет-ринали сме се в пачки по цял ден, средно £450 000 кеш и какво-трябва ли да застана отпред пред магазина и да искам пари на хората, за да им заредя cash машините с банкноти Twisted Evil Супер идея нали Twisted Evil Просто ако всички мислат като тази майка държавата ни ще си остане на същия хал както сега, а корупцията ще си се вихри със същата сила Twisted Evil Слава тебе български народе,че винаги ще си плащаш за безплатните неща


Това няма нищо общо с твоя хипермаркет. Тук става въпрос, че искаш най- доброто за теб и детето ти, докато си там. И когато тук в България повечето го правят, ти също си готов, само и само и при теб нещата да са така. Когато гледаш (както една приятелка каза), че към някои жени е по- различно отношението, тогава започваш да мислиш по- другояче. Като не си доволен и не искаш - никой не те кара на сила.
За добро или лошо, тук нещата стоят така, ако иска човек го приема, ако не иска - не.
Мен ме интересува положението, докато съм в болницата, а не на какъв хал е държавата, защото не съм никоя, за да го променя.

# 43
  • Мнения: 185
Цитат на: sunny_zt
Питайте лекарите и акушерките - на тях им е писнало от уискита, бонбони и кафе!!! Много е стандартно, ама те са се задръстили хората от такива неща. Ако имате познати лекари те ще ви кажат.


Имам доста познати в сферата на здравеопазването - наистина е така! Даже някои се уговарят да дават бутилки и бонбониери в близки магазини срещу пари, защото "с уиски и бонбони децата си няма да нахраня".

Аз лично предпочетох да си платя всичко по официалната тарифа на болницата (раждах в "Св. София"). Единствено на акушерката, която беше до мен през ЦЯЛОТО време, освен ОГРОМНИТЕ си благодарности, поднесох букет цветя и сума пари (направих го на 2-рия ден след раждането, жената дойде да ме види, макар че вече не бях в нейния "ресор"). Зарадва се много, а аз отново й благодарих. Надявам се да не пропусна Бабинден, искам да й поднеса букет цветя отново тогава.  Grinning

На изписването нищо друго не сме носили. Дойдоха повечето от най-близките ни роднини. След това - вкъщи за 1-2 часа, за да разкажа преживяванията си от последните дни и да се почерпим с каквото бяха приготвили Simple Smile На мен ми беше много приятно!
За разлика от предния път, когато се чувствах много изморена след раждането и нямах сили и настроение за гости, прибрах се и - направо в леглото... Явно състоянието на родилката определя как ще протече "изписването".  Simple Smile

# 44
  • Мнения: 2 040
Цитат на: Reza


На мен просто ми се иска да дойде ден, в който всеки ще си гледа работата както трябва и ще получава добри пари за това и тия дребни "задължителни" рушветчета ще бъдат забравени.

Пък, ако толкова много си доволна, че ти се прииска да ги почерпиш чак....няма лошо:) но не и по схемата
"задължително по желание"


Съгласна съм, но едва ли ще дойде скоро този ден.
И аз съм против схемата "задължително по желание". Ако си доволен почерпваш, ако не си, или пък не искаш - не. Важното е да е от сърце, няма ли го отвътре, защо да се насилва човек?!

# 45
  • Мнения: 8
Само за протокола-почти всичко от "блгодароностите в торбички" се продава от лекарите и акушерките после.Някои от тях дори имат договорки със малки магазини да дават алкохола за продажба там.
 Преди години имах колежка със съпруг лекар,която редовно(разбирайте поне 2 пъти седмично ни предлагаше алкохол за продажба).

# 46
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Това, че тук не буташ за щяло и нещяло, не означава, че 16 милиона холандеца са сухари....Просто си плащаш всеки месец и като се наложи раждаш, лекуват те и т.н. Ама не трепериш, че ако не бутнеш няма да ти обърнат внимание или , не дай си Боже, може чак и да те оставят да умреш.  А това в Родината ни се нарича "учтива и благодарствена корупция"'. Я, да подаря нещо или да бутна пачка, че ми се размина някоя глоба, или някое разрешение съм получил, или да си взема изпита или ....Е, до кога? Не си ли даваме сметка, че докато някой дава за нещо, колелото се върти и някой ще ти обърне внимание не, защото се е заклел да ти помага, а защото ще получи уиски, луканка и т.н. Не луд този, който яде баницата, а този който му я дава...
   Много жалко, че хората мислят по този начин и ние ще си тъпчем на едно място. Сега някой може да ми каже, че нямам право на мнение, защото не съм в България и от къде на къде ще съдя така, но след прочетеното много се ядосах . Най-вече защото моето семейство винаги е отказвало да плаща и затова сега.....сме на това дередже. Ако всички спрат има надежда, ама кога ли ще е ??????

# 47
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Irena80
Цитат на: Reza


На мен просто ми се иска да дойде ден, в който всеки ще си гледа работата както трябва и ще получава добри пари за това и тия дребни "задължителни" рушветчета ще бъдат забравени.

Пък, ако толкова много си доволна, че ти се прииска да ги почерпиш чак....няма лошо:) но не и по схемата
"задължително по желание"


Съгласна съм, но едва ли ще дойде скоро този ден.
И аз съм против схемата "задължително по желание". Ако си доволен почерпваш, ако не си, или пък не искаш - не. Важното е да е от сърце, няма ли го отвътре, защо да се насилва човек?!


Подкрепям твоето мнение. Аз лично не съм черпила. Само цветя занесох на акушерката, която беше най-отзивчива към мен и детенце. Така прецених, така направих.
Малко извън темата - има една мисъл /на Чърчил май беше, ама не съм 100% сигурна/ за Съветския съюз, която гласи горе-долу така:
В Съветския съюз всичко е забранено, а това, което е разрешено, е задължително Laughing .

# 48
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Kalinka
Това, че тук не буташ за щяло и нещяло, не означава, че 16 милиона холандеца са сухари....Просто си плащаш всеки месец и като се наложи раждаш, лекуват те и т.н. Ама не трепериш, че ако не бутнеш няма да ти обърнат внимание или , не дай си Боже, може чак и да те оставят да умреш.  А това в Родината ни се нарича "учтива и благодарствена корупция"'. Я, да подаря нещо или да бутна пачка, че ми се размина някоя глоба, или някое разрешение съм получил, или да си взема изпита или ....Е, до кога? Не си ли даваме сметка, че докато някой дава за нещо, колелото се върти и някой ще ти обърне внимание не, защото се е заклел да ти помага, а защото ще получи уиски, луканка и т.н. Не луд този, който яде баницата, а този който му я дава...
   Много жалко, че хората мислят по този начин и ние ще си тъпчем на едно място. Сега някой може да ми каже, че нямам право на мнение, защото не съм в България и от къде на къде ще съдя така, но след прочетеното много се ядосах . Най-вече защото моето семейство винаги е отказвало да плаща и затова сега.....сме на това дередже. Ако всички спрат има надежда, ама кога ли ще е ??????


Ох, колко си права само ако знаеш... Пресен пример с мойта свекърва - див балкански манталитет, ама от най-дивите: Правим изследванията за ясла на детето, вече са готови, прибираме се, казвам че всичко е ОК и е записан, а тя вика "Трябва ли нещо на докторките, на лелките, на директорката?"  Shocked  Banghead  Banghead  Banghead ??!!! НЯМА оправия, особено такива закостенели мозъци не можеш да пробиеш... Отива да си вади някаква справка в общината, и в документите пъхнала 5 лв. "За кафенце" bash !!! Как да му обясниш на съществото, че заради такива като него, утре и аз и ти и той, ще трябва да даваме, иначе ще си издухат носа с нас!?

# 49
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: bobolenta
........пъхнала 5 лв. "За кафенце"


ЛЕЛЕЕЕЕЕЕЕ
а на контрольорите в ГТ дава ли бакшиш,  че и късат билетчето?..........малеееее

# 50
# 51
  • София
  • Мнения: 6 550
[и двата пъти тия цигани пред болницата направо ....ужасно са нахални, но нищо не получиха....та най-вероятно никоя от щерките няма да се омъжи за президент (бате дай некой лев за здраве, да е хубаво момичето, за президент да се омъжи)....
[/quote]

 абе ама верно ли и пред болниците има цигани -   Shocked  Shocked  Shocked , аз го казах на майтап - мислех си,ч е са само пред ритуалните зали и църквите  Bulb  Bulb  Rolling Eyes

# 52
  • Мнения: 2 693
Цитат на: bibi

 абе ама верно ли и пред болниците има цигани -   Shocked  Shocked  Shocked , аз го казах на майтап - мислех си,ч е са само пред ритуалните зали и църквите  Bulb  Bulb  Rolling Eyes


"Ние сме на всеки километъъъър..." та ра та тааааааааа

# 53
  • Мнения: 2 693
Цитат на: Reza
Цитат на: bobolenta
........пъхнала 5 лв. "За кафенце"


ЛЕЛЕЕЕЕЕЕЕ
а на контрольорите в ГТ дава ли бакшиш,  че и късат билетчето?..........малеееее


Тц, тя е с карта Wink ! Ама е отврат ти казвам, не знам дали си срещала тая порода. Колкото и да е печена, с тия "навици" ме влудява, ама на 52 години акъл не идва...

# 54
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
bobolenta....срещала съм я породата и тръпки ме побиват...ужасТ !!:)

# 55
  • Мнения: 3 394
Цитат на: Irena80
Това няма нищо общо с твоя хипермаркет.

Първо хипермаркета не е мой - в такъв случай и Heathrow е мое-там отчетах фактури за по £250 000 - 300 000 на седмица Stuck Out Tongue

 
Цитат на: Irena80
Мен ме интересува положението, докато съм в болницата, а не на какъв хал е държавата, защото не съм никоя, за да го променя.

 Е естествено,че повече ще те интересува как си ти и бебчето, а не останалите-това е правилно, редно и нормално, но пък пълната ти незаинтересованост към БГ като държава не е похвална. Това ни доведе на такъв хал,защото само себе си гледеме. А тъпо е да мислиш, че си мижитурка и не можеш да постигнеш нещо, камо ли да промениш нещо в държавата си. Ако всички мислихме така човечествето нямаше да постигне никакъв напредък.

# 56
  • София
  • Мнения: 2 300
Цитат на: Adriana
Цитат на: Irena80
Това няма нищо общо с твоя хипермаркет.

Първо хипермаркета не е мой - в такъв случай и Heathrow е мое-там отчетах фактури за по £250 000 - 300 000 на седмица Stuck Out Tongue

 
Цитат на: Irena80
Мен ме интересува положението, докато съм в болницата, а не на какъв хал е държавата, защото не съм никоя, за да го променя.

 Е естествено,че повече ще те интересува как си ти и бебчето, а не останалите-това е правилно, редно и нормално, но пък пълната ти незаинтересованост към БГ като държава не е похвална. Това ни доведе на такъв хал,защото само себе си гледеме. А тъпо е да мислиш, че си мижитурка и не можеш да постигнеш нещо, камо ли да промениш нещо в държавата си. Ако всички мислихме така човечествето нямаше да постигне никакъв напредък.


Това ми е познато Rolling Eyes .
Май пак се почва Wink

# 57
  • Мнения: 562
Цитат на: Adriana
Цитат на: Irena80
Това няма нищо общо с твоя хипермаркет.

Първо хипермаркета не е мой - в такъв случай и Heathrow е мое-там отчетах фактури за по £250 000 - 300 000 на седмица Stuck Out Tongue

 
Цитат на: Irena80
Мен ме интересува положението, докато съм в болницата, а не на какъв хал е държавата, защото не съм никоя, за да го променя.

 Е естествено,че повече ще те интересува как си ти и бебчето, а не останалите-това е правилно, редно и нормално, но пък пълната ти незаинтересованост към БГ като държава не е похвална. Това ни доведе на такъв хал,защото само себе си гледеме. А тъпо е да мислиш, че си мижитурка и не можеш да постигнеш нещо, камо ли да промениш нещо в държавата си. Ако всички мислихме така човечествето нямаше да постигне никакъв напредък.



  202uu   202uu   202uu  cheers

# 58
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
[Чак пък да те оставят да умреш, ако не им дадеш бутилката с уиски, малко преиграваш!

Познавам много жени, които не са дали абсолютно нищо, нито преди, нито след и са много доволни!!! Така че въпрос на желание!!!

Обаче познавате ли някой, който си прави зъбките в чужбина, всички се връщат тук да си ги правят, уж всичко бил криво?[/quote]

  Не познаваш подобни хора, които са се разминали на косъм със смъртта /не става дума за родилки в случая/ и то само, защото накрая са се принудили да платят на ръка. Иначе никой не им е обръщал внимание...Или които не смеят да отидат на лекар, защото ги е страх колко ще им поисткат и така си се тътрят със заболяването си /което често довежда до фатален край/

   Аз си правя зъбките в чужбина /леле само с каква ирония си го казала/. Всеки месец си плащам  застраховката, която ми покрива 80-90% от стойността на услугата. Излиза същото като да си го направиш в България. Ако е нещо специално и е много по-евтино в България- там ще отида. Но това е като да сравняваш доматите на 2 сергии- ти от коя ще купиш?

   Не визирах само родилки- а всички браншове у нас.

# 59
  • София
  • Мнения: 15 453
Цитат на: pat
Само за протокола-почти всичко от "блгодароностите в торбички" се продава от лекарите и акушерките после.Някои от тях дори имат договорки със малки магазини да дават алкохола за продажба там.
 Преди години имах колежка със съпруг лекар,която редовно(разбирайте поне 2 пъти седмично ни предлагаше алкохол за продажба).







 Е има нещо вярно,но ми е интересно как ще продадат тортите и цветята ,които занесох при изписването на внучето? Shocked  Confused



А това ,че колата не върви с уиски и бонбони си е мнооого стар лаф.


Имаше един случай,то направо като виц звучи ,но е истински!Някакъв пациент от благодарност към лекаря решил да му поднесе кутия от бонбони ,но запълнена с 3000 лв и запечатана с целофан. Доктора както си бил свикнал я дал в барчето на болницата да я продадат.Може да си представите радостта на този който я е купил! :smilecolros: а и яда на доктора когато разбрал какво е имало в кутията! Sleepy  Sleepy  #Milti

# 60
  • Мнения: 3 394
Накрая реших,типично по БАЛКАНСКИ манталитет всеки да си прави каквото иска, като му е на душа и ИМА как да си позволи, сърце да му е широко, да си черпи, пък да му е жива и здрава челядта, та и тя един ден като него Stuck Out Tongue Мъжа и брат му /близнаци/ като имат в повече дават на другите без повод, така им е кеф, пък и дано нашите деца да са такива "Като имаш две ризи дай едната на ближния си"!
Аз имах предвид чистата корупция, която спокойно си пуска корени.
А това за зъболекарите сте много прави-до навършване на 1 год на детето мамчета в Англия имат право на безплатен зъболекар, но аз не ща и да чувам за това тук Twisted Evil

# 61
  • Мнения: 2 040
Цитат на: Adriana
.... Е естествено,че повече ще те интересува как си ти и бебчето, а не останалите-това е правилно, редно и нормално, но пък пълната ти незаинтересованост към БГ като държава не е похвална. Това ни доведе на такъв хал,защото само себе си гледеме. А тъпо е да мислиш, че си мижитурка и не можеш да постигнеш нещо, камо ли да промениш нещо в държавата си. Ако всички мислихме така човечествето нямаше да постигне никакъв напредък.


Що, теб кое те интересува повече, семейството ти или  като цяло държавата. Мойто отношение към БГ едва ли е незаинтересованост, защото аз сама не образувам държавата. Мога ли изобщо да направя нещо. Дори да променя мнението на 5 или 10 човека или дори 100 - какво постигам, ще спра корупцията може би. Ако ти можеш да промениш нещо, я някой закон, я мнението на гражданите, браво щом знаеш как, аз не знам. И според теб, трябва да стоя и гледам как на останалите им е добре, а аз да се мъча, само защото мисля, че човечеството трябва да напредне.  
Един ден може да се променят нещата, някой ден, но едва ли аз или убедените от мен 100 човека, че държавата ни трябва да се изчисти от всичко пошло, ще сме спомогнали за това подобрение.
Също така мисля, че тук не става въпрос за корупция, а просто за една благодарност, която идва от сърцето. Но не е задължително да е винаги, само когато я има!

# 62
  • Мнения: 2 040
Цитат на: Adriana
Накрая реших,типично по БАЛКАНСКИ манталитет всеки да си прави каквото иска, като му е на душа и ИМА как да си позволи, сърце да му е широко, да си черпи, пък да му е жива и здрава челядта, та и тя един ден като него Stuck Out Tongue Мъжа и брат му /близнаци/ като имат в повече дават на другите без повод, така им е кеф, пък и дано нашите деца да са такива "Като имаш две ризи дай едната на ближния си"!
Аз имах предвид чистата корупция, която спокойно си пуска корени.
А това за зъболекарите сте много прави-до навършване на 1 год на детето мамчета в Англия имат право на безплатен зъболекар, но аз не ща и да чувам за това тук Twisted Evil


Тук вече съм съгласна. Всеки да прави каквото му е по душа и сърце.

# 63
  • Мнения: 8
Цитат на: Тайна
Цитат на: pat
Само за протокола-почти всичко от "блгодароностите в торбички" се продава от лекарите и акушерките после.Някои от тях дори имат договорки със малки магазини да дават алкохола за продажба там.
 Преди години имах колежка със съпруг лекар,която редовно(разбирайте поне 2 пъти седмично ни предлагаше алкохол за продажба).







 Е има нещо вярно,но ми е интересно как ще продадат тортите и цветята ,които занесох при изписването на внучето? Shocked  Confused
 
 Аз съм написала "почти всичко" Simple Smile

# 64
  • Мнения: 2 529
Честно да си призная, да, има някаква връзка с корупцията това даване на почерпки за свършена работа, но и в моята работа (подчертавам, че става въпрос за немска фирма с шефове немци) съм получавала бонуси и парични и във вид на фирмени подаръци за успешна реализирана сделка и т.н. От благодарни клиенти (в това число и чужденци) пък съм получавала по някоя скъпа писалка или нещо подобно...Често с надеждата, че ако свърша работата си добре ще получа нещо отгоре, съм се старала да бъда перфектна. Не ми се струва, че е лошо да бъде поощрен някой за извънредния си труд, защото съм давала всичко от себе си...

Платих си на екипа за раждането, но занесох и почерпка, защото без да ги карам или да им обещавам нещо, хората искрено се грижеха за мен и когато плачех, че още не ми дават бебето, се чудеха как да ме успокоят, а това не влиза в служебните им задължения, нали? Когато гърдите ми щяха да се пръснат, акушерките ми помагаха с изцеждането, а можеха просто да ми дадат напътствия и да ме оставят да се мъча цяла нощ и после лекарите да ме оправят. Когато най-после ми донесоха бебето всички дойдоха да го видят, да ми покажат за кърменето или просто за да ми кажат колко е красив и да му пожелаят здраве и късмет Grinning  

Виновна съм, че дадох пари под масата, а не за болницата, ето с това допринесох за корупцията, а не с почерпката Sad , но макар и тромаво нещата и в този сектор се развиват (ето вижте Св. София) и скоро и това няма да го има, бъдете сигурни, иначе темата нямаше да стане толкова обширна!

# 65
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Здравейте!
Аз по принцип съм против даването на пари на лекарите, особено когато ти кажат "тарифата е ........"
Ако съм доволна от отношението и имам възможност аз сама ще преценя какво и колко мога да им дам, дали ще бъде кутия бонбони или друга почерпка.
Затова съм много притеснена за самото раждане. С парите които искат за раждане мога да си гледам бебето поне месец или да му купя нещо по-голямо.
Моят термин е 31.12. /01.01.2005/ кагото ще бъде студено и в къщи ще дойдат родителите и може би някои по-близки роднини за малко. Почерпката ще бъде кафе и сладки, ако майка ми не се е побъркала от притеснение /ние живеем през един етаж от моите родители/.

# 66
  • Мнения: 2 040
Цитат на: dezyg
Здравейте!
Аз по принцип съм против даването на пари на лекарите, особено когато ти кажат "тарифата е ........"
Ако съм доволна от отношението и имам възможност аз сама ще преценя какво и колко мога да им дам, дали ще бъде кутия бонбони или друга почерпка.
Затова съм много притеснена за самото раждане. С парите които искат за раждане мога да си гледам бебето поне месец или да му купя нещо по-голямо.
Моят термин е 31.12. /01.01.2005/ кагото ще бъде студено и в къщи ще дойдат родителите и може би някои по-близки роднини за малко. Почерпката ще бъде кафе и сладки, ако майка ми не се е побъркала от притеснение /ние живеем през един етаж от моите родители/.


Ти май ще получиш най- прекрасния новогодишен подарък.
Да си жива и здрава!

Това беше далеч от темата, но не се сдържах да не го напиша!

# 67
  • Бургас
  • Мнения: 5 631
А след самото изписване ще имате ли "помагач" у вас? Моята свекърва има намерение да идва да спи у нас, за да помага. Как мислите разумно ли е това?
Поне нощно време ми е чудно! То детето ще е при нас в стаята. Надявам се че няма всеки път като реши да поплаче да идва да го гледа, а пък ние да сме се опнали да спим.  Rolling Eyes  Някак си никомфортно ми се струва. Но пък знам ли ако я закъсаме за помощ. Аз лично бих се чувствала по - добре ако майка ми е при нас. Ако имам и аз някакви проблеми /след раждането/ по лесно се споделя с МАМА  Rolling Eyes  Няма свекървата да ми гледа.... пораженията и да ми прави промивки ако се наложи я  Stuck Out Tongue

# 68
  • Мнения: 562
Цитат на: Sesana
А след самото изписване ще имате ли "помагач" у вас? Моята свекърва има намерение да идва да спи у нас, за да помага. Как мислите разумно ли е това?
Поне нощно време ми е чудно! То детето ще е при нас в стаята. Надявам се че няма всеки път като реши да поплаче да идва да го гледа, а пък ние да сме се опнали да спим.  Rolling Eyes  Някак си никомфортно ми се струва. Но пък знам ли ако я закъсаме за помощ. Аз лично бих се чувствала по - добре ако майка ми е при нас. Ако имам и аз някакви проблеми /след раждането/ по лесно се споделя с МАМА  Rolling Eyes  Няма свекървата да ми гледа.... пораженията и да ми прави промивки ако се наложи я  Stuck Out Tongue


Как така свекървата  Shocked  Друго е с мама. Особено веднага след раждане. Ти си тази, която ще каже кой да помага.

# 69
  • София
  • Мнения: 6 550
Цитат на: Sesana
А след самото изписване ще имате ли "помагач" у вас? Моята свекърва има намерение да идва да спи у нас, за да помага. Как мислите разумно ли е това?
Поне нощно време ми е чудно! То детето ще е при нас в стаята. Надявам се че няма всеки път като реши да поплаче да идва да го гледа, а пък ние да сме се опнали да спим.  Rolling Eyes  Някак си никомфортно ми се струва. Но пък знам ли ако я закъсаме за помощ. Аз лично бих се чувствала по - добре ако майка ми е при нас. Ако имам и аз някакви проблеми /след раждането/ по лесно се споделя с МАМА  Rolling Eyes  Няма свекървата да ми гледа.... пораженията и да ми прави промивки ако се наложи я  Stuck Out Tongue


и моята е опита да каже - ама вие ще си спите в спалнята, то бабата ще е при тях нощем Shocked  Shocked  Shocked , интересно как ще стане като трябва да ги кърмя / храня през 2 часа (поне 1 месец), та я отрязах нацяла като й казах, че който си е правил и раждал деца да си ги гледа, денем ако иска да идва да готви , чисти и т.н, аз с децата мисля, че ще се справя, майката е една идея по-добре, ама и нея намя да изтрая нощем  Sad  Sad  Sad , ама и аз съм едно редко и миризливо-о-о-о-о Embarassed

# 70
  • Все още в къщи, но скоро може и в лудницата
  • Мнения: 8 231
Аз съм говорила с мъжа ми да си вземе няколко дни отпуска след като ни изпишат от родилното, за да помага и той. Според мен би трябвало да видите как ще се справите двамата първите няколко дни, а ако има проблем тогава да искате помощ от родителите. Свеки може да идва в началото да помага за къпането, но мисля че ще ти бъде трудно да се съобразяваш с чуждо мнение в периода на следродилна депресия.
Братовчедка ми роди на 19.07. и при изписването акушерката /приятелка и е/ и казала, че бебета не ги хранят през нощта /между 12 и 6/ в родилния дом и тя да не учи бебето да яде през нощта. Първите 2-3 седмици имаше проблеми да събуди бебето на часа за хранене, независимо че той беше непрекъснато гладен.
При това положение си спестяваш "неприятна" чужда намеса.
Ти от притеснение как е бебето ще ставаш сигурно по няколко пъти на нощ да го проверяваш, но това е нормално.

# 71
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
Цитат на: dezyg
Първите 2-3 седмици имаше проблеми да събуди бебето на часа за хранене, независимо че той беше непрекъснато гладен.


??? защо го е будила, когато си е спял и как е спял, като е бил гладен???

според мен бебето не бива да се буди за хранене.

# 72
  • Мнения: 3 394
[quote="Irena80[/quote]

Що, теб кое те интересува повече, семейството ти или  като цяло държавата. Мойто отношение към БГ едва ли е незаинтересованост, защото аз сама не образувам държавата. [/quote]

За протокола - семейството, но далеч съм от мисълта, че обществото е нещо, което трябва да ненавиждам и по всякакъв начин да се стремя да прецакам.

# 73
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Кики27, нещата, които си написала, че не влизат в задълженията на лекари и санитарки- влизат и то всеки един добър специалист , трябва да ги прави. В крайна сметка, всеки един от тях се е заклел да помага на хората- помага- означава не само да реже, шие и промива, но и да изслушва, да дава съвети, да успокоява, да бърше сълзи, да показва, да насърчава и т.н.

# 74
  • Мнения: 289
Цитат на: Калинка
Кики27, нещата, които си написала, че не влизат в задълженията на лекари и санитарки- влизат и то всеки един добър специалист , трябва да ги прави. В крайна сметка, всеки един от тях се е заклел да помага на хората- помага- означава не само да реже, шие и промива, но и да изслушва, да дава съвети, да успокоява, да бърше сълзи, да показва, да насърчава и т.н.


И аз така мисля. Лекарската професия не е само професионализъм, а и призвание - който не го усеща така, може да отиде да работи в друг сектор...

# 75
  • Мнения: 7 821
Цитат на: Sesana
А след самото изписване ще имате ли "помагач" у вас? Моята свекърва има намерение да идва да спи у нас, за да помага. Как мислите разумно ли е това?
Поне нощно време ми е чудно! То детето ще е при нас в стаята. Надявам се че няма всеки път като реши да поплаче да идва да го гледа, а пък ние да сме се опнали да спим.  Rolling Eyes  Някак си никомфортно ми се струва. Но пък знам ли ако я закъсаме за помощ. Аз лично бих се чувствала по - добре ако майка ми е при нас. Ако имам и аз някакви проблеми /след раждането/ по лесно се споделя с МАМА  Rolling Eyes  Няма свекървата да ми гледа.... пораженията и да ми прави промивки ако се наложи я  Stuck Out Tongue


Един мой колега казва "Баба с пижама, никога в къщи" и е прав, според мен  Grinning . Ако не искаш да идва свеки направо и кажи. Аз така направих и не съжалявам. Помагаше ми съпруга ми, той и ми пръскаше с Бивацин шевовете Embarassed  Grinning .

# 76
Как "с единия крак в гроба"?Та това би означавало 50% вероятна смъртност при родилките!!!Нали все пак сме в 21 век.Пък и в крайна сметка това им е работата- да се погрижат първо  да протече нормално раждането и после за новороденото.

Последна редакция: нд, 29 май 2005, 02:17 от Guga

# 77
Цитат на: Irena80
Цитат на: Adriana
.... Е естествено,че повече ще те интересува как си ти и бебчето, а не останалите-това е правилно, редно и нормално, но пък пълната ти незаинтересованост към БГ като държава не е похвална. Това ни доведе на такъв хал,защото само себе си гледеме. А тъпо е да мислиш, че си мижитурка и не можеш да постигнеш нещо, камо ли да промениш нещо в държавата си. Ако всички мислихме така човечествето нямаше да постигне никакъв напредък.


Що, теб кое те интересува повече, семейството ти или  като цяло държавата. Мойто отношение към БГ едва ли е незаинтересованост, защото аз сама не образувам държавата. Мога ли изобщо да направя нещо. Дори да променя мнението на 5 или 10 човека или дори 100 - какво постигам, ще спра корупцията може би. Ако ти можеш да промениш нещо, я някой закон, я мнението на гражданите, браво щом знаеш как, аз не знам. И според теб, трябва да стоя и гледам как на останалите им е добре, а аз да се мъча, само защото мисля, че човечеството трябва да напредне.  
Един ден може да се променят нещата, някой ден, но едва ли аз или убедените от мен 100 човека, че държавата ни трябва да се изчисти от всичко пошло, ще сме спомогнали за това подобрение.
Също така мисля, че тук не става въпрос за корупция, а просто за една благодарност, която идва от сърцето. Но не е задължително да е винаги, само когато я има!

 Защо изключвате семейството от държавата-семейството(населението) е елемент от държавата и е неправилно да се смята,че е нещо отделно от нея.Затова и въпросът Ви "кое те интересува пове1е семейството или държавата също е неправилен".

# 78
  • Мнения: 2 040
Цитат на: Guga
Цитат на: Irena80
Цитат на: Adriana
.... Е естествено,че повече ще те интересува как си ти и бебчето, а не останалите-това е правилно, редно и нормално, но пък пълната ти незаинтересованост към БГ като държава не е похвална. Това ни доведе на такъв хал,защото само себе си гледеме. А тъпо е да мислиш, че си мижитурка и не можеш да постигнеш нещо, камо ли да промениш нещо в държавата си. Ако всички мислихме така човечествето нямаше да постигне никакъв напредък.


Що, теб кое те интересува повече, семейството ти или  като цяло държавата. Мойто отношение към БГ едва ли е незаинтересованост, защото аз сама не образувам държавата. Мога ли изобщо да направя нещо. Дори да променя мнението на 5 или 10 човека или дори 100 - какво постигам, ще спра корупцията може би. Ако ти можеш да промениш нещо, я някой закон, я мнението на гражданите, браво щом знаеш как, аз не знам. И според теб, трябва да стоя и гледам как на останалите им е добре, а аз да се мъча, само защото мисля, че човечеството трябва да напредне.  
Един ден може да се променят нещата, някой ден, но едва ли аз или убедените от мен 100 човека, че държавата ни трябва да се изчисти от всичко пошло, ще сме спомогнали за това подобрение.
Също така мисля, че тук не става въпрос за корупция, а просто за една благодарност, която идва от сърцето. Но не е задължително да е винаги, само когато я има!

 Защо изключвате семейството от държавата-семейството(населението) е елемент от държавата и е неправилно да се смята,че е нещо отделно от нея.Затова и въпросът Ви "кое те интересува пове1е семейството или държавата също е неправилен".


Ще се въздържа от коментар. И без това навлязохме в тема, която няма нищо общо със зададената, нито пък с форума.
Всеки човек си има мнение по въпроса. Пък и тук сме се събрали да обменяме опит и да получим съвет по интересуващ ни въпрос, свързан с родени и все още неродени дечица, а не по въпроси засягащи каква е и каква не е държавата ни.

# 79
  • Мнения: 3 153
Момичета, благодаря за мненията, които за жалост не можах да прочета преди раждането:) Едно става ясно за обичайните ритуали по изписването-няма никъв регламент, докторите приемат всякакъв вид почерпки, но както забелязах в Шейново по-се радваха на разни соленички неща:) Но...... кой както прецени:) Моя позната акушерка от Шейново каза, че са получавали тава с кебапчета и грил с печени пилета и.....не са ги върнали:)

# 80
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Цитат на: Petinka
Момичета, благодаря за мненията, които за жалост не можах да прочета преди раждането:) Едно става ясно за обичайните ритуали по изписването-няма никъв регламент, докторите приемат всякакъв вид почерпки, но както забелязах в Шейново по-се радваха на разни соленички неща:) Но...... кой както прецени:) Моя позната акушерка от Шейново каза, че са получавали тава с кебапчета и грил с печени пилета и.....не са ги върнали:)


i torta zanesoh,i bonboni,i tzvetia!
vapros na uvajenie kam horata dali jivot na nai-goliamata radost v jivota!

Общи условия

Активация на акаунт