Пране на бебешки дрешки с ACE????

  • 1 874
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 522
Здравейте момичета - няколко приятелки ми дадоха дрешки от техните бебета  Laughing , но по няколко от дрешките има петънца от риванол и от скочета или пюрета - мога ли да ги накисна в белина ACE и след изплакване да ги пусна в пералнята с Тео бебе или не е удачно?
Мерси предварително

# 1
  • София
  • Мнения: 3 630
По-добре не използвай белина за риванола. От нея жълтото става червено. Според мен можеш да накиснеш другите дрешки, но после задължително им трябва много хубаво изплакване. Аз обикновено след накисване с белина и основното пране с прах за пране, пускам още една програма на пералнята само с чиста вода, като на последното плакнене използвам омекотител.

# 2
  • Мнения: 4 915
Аз "наследих" бебешки дрешки от брата на съпруга ми. Имат 17 години разлика, та не са стояли безкрайно дълго в гардероба.  Simple Smile

Процедирах така: Първо - накисване с VANISH - намерих само пастата, не течността,но върши дори по-добра работа май.
После ги изпрах с Tide в пералнята, за да отмие силния концентрат.
И накрая - с бебешки прах. Изсуших ги на слънце, изгладих ги. Надявам се вече всичко да е ОК.  Grinning

# 3
  • Мнения: 2 529
Аз не използвам нито белина, нито подобни силни препарати за моите дрехи, та какво остава за бебешките.  Shocked
Пера дрехите на бебето само с бебешки прах и от известно време слагам и бебешки омекотител. Ако някоя дрешка се изцапа от сока (само сок давам засега) слагам кисело мляко и после обикновено се изпира, може и след 2-3 пранета. Това ми го каза свекърва ми. Най-бебешките дрешки на детето нямат нито петънце и ги пазя за сестра ми живот и здраве. Една част от дрешките ги давам в един детски дом, а тези които са по-зацапани или не ми харесват ги давам на една циганка, която събира дрешки от майките в квартала.

# 4
  • Мнения: 590
Биби,

и ние наследихме дрешки от племенницата ми. Изпрах ги с Аче, след това само с прах на Сано (не бебешки, но е много подходящ за чувствителна кожа). След това ги изпрах с бебешкото Сано и омекотител. Все още ми миришат на белина  Confused  Сега ги суша, да си почине малко пералнята Grinning
Ако се наложи пак ще ги изпера с бебешкото Сано.

# 5
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Аз не използвам белина, а Вениш. Взимала съм и от сухия, дето става на паста и от течния и от течния съм по-доволна, въпреки че е по-евтин. Слагам само върху петното, не накисвам цялата дрешка и после изплаквам много добре. А след това в пералнята при другите дрешки.

# 6
  • София
  • Мнения: 6 522
ще взема да пробвам и аз с Ваниш- и на мен нащо много ми мирише белината  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes , а откъде си набавихте бебешкия Сано - нали за течния става въпрос - много ми го похвалиха?

# 7
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Една приятелка обработва с белина само петното и пъха директно в пералнята. Още не съм пробвала, но Крис е вече почити на дест месеца и смятам, че няма да има проблем.

# 8
  • Мнения: 3 251
А моят съвет е да откриеш дистрибутор на продуктите на "Амоей",аз лично използвам вместо белина ,"Лок",всяко петно го намокрям леко и намазвам с този препарат-гарантирам 100% изпиране!А + това е на растителна основа,не е белина.Няма никакъв проблем дали петното е мазно или е от йод даже,престоява така намазано от 5 до 30 минутки и отгоре с малка четчица го разтриваш и е изчезнало Grinning

# 9
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Цитат на: bibi
ще взема да пробвам и аз с Ваниш- и на мен нащо много ми мирише белината  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes , а откъде си набавихте бебешкия Сано - нали за течния става въпрос - много ми го похвалиха?

Сано Максима, ли? Аз го ползвам, но е прах - концентрат, слагат се в пералнята 2-3 с.л. за 5 кг пране, течен не съм виждала. Но от този, който ползвам съм страшно доволна  Simple Smile .

# 10
  • Мнения: 590
Цитат на: PetiaK
Цитат на: bibi
ще взема да пробвам и аз с Ваниш- и на мен нащо много ми мирише белината  Rolling Eyes  Rolling Eyes  Rolling Eyes , а откъде си набавихте бебешкия Сано - нали за течния става въпрос - много ми го похвалиха?

Сано Максима, ли? Аз го ползвам, но е прах - концентрат, слагат се в пералнята 2-3 с.л. за 5 кг пране, течен не съм виждала. Но от този, който ползвам съм страшно доволна  Simple Smile .


Има и течен бебешки препарат на Сано. Сравнително отскоро го внасят май, розов на цвят в голяма туба от 1.5 л  - за 30 пранета (при пълна пералня).  Мирише страхотно. По-скъп е от гранулирания концентрат.   Те сега малко им промениха грамажите и цените.  Аз използвам Сано от 5-6 години, защото татито се изприщва от Ариел, Персил и почти всичко останало.  Гледам, че ги предлагат в бебешките магазини в Пловдив. Но аз го купувам отспециализиран магазин.

Общи условия

Активация на акаунт