? брадавици ( кокоши тръни ) по стъпалото

  • 46 740
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 200
Цитат на: nadia
А в аптеките около нас няма  Др Шол , но то е следващата ми цел .


В центъра има в много аптеки Д-р Щол.

# 31
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 514
И аз имах кокоши тръни на крака и ръката, и един проклет мазол на малкия пръст на крака. Един ден се оплаках в редакцията и нашия главен редактор домъкна някаква билка, която по народному я знаят като " змийско мляко", а той не можа да ми кажа как се казва по научному, но намазването със сока на това нещо много ми помогна - след 3 дни (един път само ме намаза) кокошите тръни паднаха и мазола също. Оттогава нищо не ми е излизало.

# 32
  • Мнения: 3 200
Цитат на: lalka
И аз имах кокоши тръни на крака и ръката, и един проклет мазол на малкия пръст на крака. Един ден се оплаках в редакцията и нашия главен редактор домъкна някаква билка, която по народному я знаят като " змийско мляко", а той не можа да ми кажа как се казва по научному, но намазването със сока на това нещо много ми помогна - след 3 дни (един път само ме намаза) кокошите тръни паднаха и мазола също. Оттогава нищо не ми е излизало.


Супер, това ми звучи невероятно, ама щом са ти изчезнали е супер, а къде расте тази билка?

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 514
Цитат на: evpraksia
Супер, това ми звучи невероятно, ама щом са ти изчезнали е супер, а къде расте тази билка?


Лошото е че не и знам името. Иначе май расте навсякъде, щото той ходи да го бере в двора на едно училище до офиса. Представлява нисък храст като му откъснеш клонче пуска един ярко оранжев сок (отровно е м/у другото).
наистина звучи невероятно, но и аз съм си тома неверни и хич не му се вързах тогава. Даже като ме маза бяхме отвън на двора и направо за майтап си дадох крака  Laughing. Съответно след това направо забравих за случката. И на третия ден кокошия трън направо си падна, мазола също...

# 34
  • Мнения: 5 500
Цитат на: bobolenta
Това не е кокоши трън, а най-обикновен мазол. Появиха ми се два такива, доста след раждането. Единият, който не е под постоянен натиск изчезна, но другият още си седи и от време на време боли, а преди не се траеше. Значи и двата ги третирам с едни бълг. лепенки за мазоли - Шифа се казват. Първият изчезна от тях, а вторият му издърпах "жилото" с пинсета, намазах с Ихтиол, сложих лепенка. Болката мина, но мазолът остана и до сега. От време на време пак вадя "жилото", като почне да боли, мажа с Ихтиол и слагам лепенка. Даже и в момента съм така. Иначе знам една бабешка рецепта за кокоши тръни и мазоли, но не мога да я пробвам в близките 1-2 години, защото се иска два дни почти лежане. Рецептата е следната:

Две шайби от суров картоф - в средата на едната се пробива дупка, която да обгръща мазола. В полученото "гнездо", върху мазола се плясва смес/каша от доматена вътрешност и салицил. Отгоре се "захлупва" с другата, цяла картофена шайба и се увива с бинт стегнато. Трябва да престои поне 24 часа, т.е. позволено е ходене до тоалетна и до хладилника на скок-подскок с един крак Laughing !


Мазол с "жило" ми се струва, че няма, а по-скоро е кокоши трън. Като ученичка имах такова нещо и колкото да изтръгвах "жилото", а те бяха доста, с пинцета толкова повече разтяха, какво ли не го правих тоя кокоши трън, даже го рязах с бръснарско ножче, налагах го със салицил, е не е и не. Накрая отидох в Окръжна, голям рев изревах пред вратата Grinning чудех се какво ли ще ми правят, като знам аз какви манипулации си извършвах в/у себе си, а те с течен азот го топнаха от горе и трънчето изчезна яко дим. Ако не си спомнях, че ми пречеше да пиша, защото беше на показалеца на дясната ми ръка, сега нямаше да знам къде е бил.

# 35
  • Мнения: 2 693
Цитат на: AFRODDITA
Мазол с "жило" ми се струва, че няма, а по-скоро е кокоши трън. Като ученичка имах такова нещо и колкото да изтръгвах "жилото", а те бяха доста, с пинцета толкова повече разтяха, какво ли не го правих тоя кокоши трън, даже го рязах с бръснарско ножче, налагах го със салицил, е не е и не. Накрая отидох в Окръжна, голям рев изревах пред вратата Grinning чудех се какво ли ще ми правят, като знам аз какви манипулации си извършвах в/у себе си, а те с течен азот го топнаха от горе и трънчето изчезна яко дим. Ако не си спомнях, че ми пречеше да пиша, защото беше на показалеца на дясната ми ръка, сега нямаше да знам къде е бил.


Не споря, знам го от компетентен в тази област човек. Това, на което викаме мазол, всъщност е най-обикновена пришка, а това със жилото си е мазол. Въпреки че наистина повечето хора му викат кокоши трън - аз обаче не знам да има такова медицинско понятие. ОК, както и да е, аз също съм чувала, че се гори с течен азот, ама пак не било сигурно, че ще изчезне... Ето, аз като новобранец в тая област, лекувах и двата по един и същи начин - единият изчезна напълно, а другият си седи... Нямам обяснение. Казаха ми, че се появявали при продължително носене на затворени обувки - да ама не, на мен ми излязоха по време, когато си седях вкъщи по майчинство, що не ми излязоха, когато по 11 часа на ден бях със затворени обувки? Абе гадна работа е това, сега не ми създава ядове, ама ако пак се "обади" ще го водя и аз на лекар... А болезнено ли е? И за какъв период боли /ако боли/? Не че нещо ме притеснява, ама ми е на стъпалото, и ако трябва да съм обездвижена няма да стане тая...

# 36
  • Мнения: 5 500
Цитат на: bobolenta
А болезнено ли е? И за какъв период боли /ако боли/? ...



Не боли изобщо, а допира с азота е студен, щото го държат при -суви t*C.

# 37
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: AFRODDITA
Цитат на: bobolenta
А болезнено ли е? И за какъв период боли /ако боли/? ...



Не боли изобщо, а допира с азота е студен, щото го държат при -суви t*C.


Спорен е момента с болката...вика му се праг на търпимост!  Twisted Evil

И аз да споделя - като ученичка имах 2 кокоши търна (sorry Bobo - ама нали си говорим, а не сме на мед. форум) - единият на свода на крака, а другият на дланта!
Този на крака ми го изгориха и ми мина без повторна поява!
Но този на дланта..малей - голям зор видях!  Close
Изгориха ми го ЗВЕРСКИ и ми стама ОГРОМНА плюска (като след изгорено)  Cry  Cry  Cry . Когато ми мина плюската се оказа, че по целият ръб (обиколката) имам вече кокоши тръни!
 Bulb  Bulb  Bulb  Bulb  Bulb  Bulb  Bulb  Bulb
 Arrow кокошият трън се гори бавно и постепенно - на няколко пъти (източник ВМА-СОФИЯ), за да може да не се стига до моето чудо!.
Съвета ми е: горете си тръните, но по малко всеки път!  Sunglasses
Единственото неудобство от това е, че не навсякъде горят с теч. азот и той им се предоставя (за работа на кабинета) само в определени дни  Sign Exclamation

# 38
  • Мнения: 830
АУ , Шани !!!!!! Shocked  Shocked  Shocked

# 39
  • Мнения: 19
Аз моите кокоши тръни по стъпалата ги премахнах като ги налагах със счукан чесън със сол.Държи се 24 часа и се сменя. На четвъртия ден вече ги нямаше. По-късно приложих успешно това и на други членове от семейството ми.

# 40
  • Мнения: 1 599
Edna babina recepta, koqto sam izpitala za bradavici... na men mi pomogna .. Vseki den po 2 pati gorish v 1 porcelanova chiniq stranica ot vestnik, kato izgori vsetnika puska edna jalta technost, s koqto majesh bradavicata ... tova go pravi i do 1 mesec shte ti se mahnat..

# 41
  • Мнения: 1 975
имах един кокоши трън като бях малка ......
Излекувах го със мляко от смокинови листа / тоест - през лятото ходех и си откъсвах по един смокинов лист по два пъти на ден и си мажех кокошият трън с млякото което изтичаше от стъблото... МАхна се за около месец!!!!!!! - и никога пак не се появи  Wink

# 42
  • Мнения: 3 394
отврат-на мен преди години направо трябваше да ми режат петата Imp

# 43
  • Мнения: 1 975
Цитат на: Adriana
отврат-на мен преди години направо трябваше да ми режат петата Imp


Аз съм чувала че горенето на кокоши трън много боляло ....... затова е най/добре да се лекува по бабешки  Sign Exclamation

# 44
  • Мнения: 1 599
Цитат на: kristal_97
Цитат на: Adriana
отврат-на мен преди години направо трябваше да ми режат петата Imp


Аз съм чувала че горенето на кокоши трън много боляло ....... затова е най/добре да се лекува по бабешки  Sign Exclamation

Da gorqt gi s azot  Imp ...kolko vreme mi gi gorqha  Imp  Imp ne che imashe efekt de..mahnaha se ot babinite recepti

Общи условия

Активация на акаунт