Истанбул 8

  • 75 628
  • 733
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 8
jullianna, Сисссс Добре дошли!  bouquet

И аз чакам с нетърпение разказите ви и снимки. Simple Smile
Жалко, че още няма цъфнали лалета и аз непрестанно следя на камерите къде какво става. Laughing
Благодаря за сайта с топ 10 заведения в Истанбул, защото все съм се чудила къде ако имаме време да идем да хапнем нещо вкусничко.  Mr. Green

Последна редакция: пн, 02 апр 2012, 17:43 от melanholly

# 286
  • Мнения: 971
Сисссс, извинявам се, че пак питам - колко ви взе таксито от Галата до хотела /да знам как вървят цените, ако се наложи да ползваме/ ?

Около 11 лири.Незнам колко е като километри,но цената е супер.В София от Овча купел до Руски паметник веднъж се возих за 39.80лв... Mr. Green Сега като се сетя и ме присвива стомаха...
А в Истанбул човекът,който ни вози беше безкрайно любезен.И ни преведе точно от там ,от където трябваше.Ако беше български таксиджия,имаше да ни върти из града и накрая да ни види сметката... Joy Joy
Безкрайно коректни и любезни!
Имам и друга случка...
Докато си плащах кашкавала,а щерката се сватосваше Mr. Green,този,който прибира парите ми смята колко евро са 39 лири.Смята човека,чуди се... Аз си ги сметнах на ум,че са около 17 евра.Подавам му 20 и очаквам да ми върне 3.А той ми говори нещо и се пресяга към останалите ми пари... Crazy
Аз реших,че иска още 5 към тези 20. И казвам " Не,не...Смятай точно!"...А той ,човечецът,искал да вземе от ръката ми 5 Е и да ми върне 10Е.И така сметката ми вместо 17 да е 15Е...Отстъпка ми направи! Ама аз нали съм си наплашена от нашенци на село,та си мисля,че всички са такива...
Евалла им правя!

# 287
  • Мнения: 11 965
Опс,изстрих си поста без да искам  #Crazy smile3555...Благодаря на всички за съдействието!

Последна редакция: вт, 03 апр 2012, 12:44 от Slawena

# 288
  • София
  • Мнения: 2 623
Ето ме отново  Hug
Благодаря ви за милото посрещане   bouquet
Ще разкажа накратко, защото нали знаете - следва пътепис
и този път ще го напиша до дни, докато ми е още прясно  Wink
Първо искам да отбележа, че всичко, което си бях набелязала
да посетя, беше посетено с изключение на парка Емиргян,
но не поради липса на време, а защото ми казаха, че няма
нито едно цъфнало Лале все още. Бяхте прави - твърде рано е,
а и зимата беше тежка.
Първия ден беше студен и дъждовен, но въпреки всичко посетихме
Света София, Синята джамия, Йеребатан, Египетския пазар и ресторант "Ортаклар",
където ядох страхотния Искендер и Лахмаджун, а за вечеря бяхме
при нашия стар приятел, който миналата година кръстихме "Джанъм",
/защото така се обръща към нас/, срещу джамията Шехзаде и по
препоръка на Ангелина, ядох Казан диби - страхотен десерт  Heart Eyes
На втория ден посетихме Сапфир - УНИКАЛНО е слаба дума.
Няма такава гледка - гледаш и настръхваш. Направо ми потекоха сълзи от кеф.
А на 4D разходката с въртолет, беше толкова вълнуващо и страхотно. Препоръчвам я с 2 ръце!
След Сапфир, естествено беше ред на Каньон - уникална архитектура.
После по Истиклял и Френч сокак та чак до Босфора - Топхане.
От там трамвая и на Кабаташ. Разгледахме Долмабахче направо с последния влак Simple Smile
И от него съм меко казано очарована. Невероятен е!
Пакна трамвая и на Еминьоню, от където хванахме автобус, но не от описаните тук,
а по препоръка на туркиня, защото нямаше хора точно за него.
Той ни спря над джамията Еюп и благодарение на един българин, намерихме верния път.
Не, че нямаше да се оправя с картата, но аз винаги питам.
Качихме се пеша през гробищата. Бяхме там към седем и нещо, и хванахме както залеза, така и нощен Истанбул. На връщане, покрай Златния рог снимаха явно поредния сериал,
но моите приятели не искаха да слезнем Sad Ако бях сама, слизах одма.
Прибрахме се към 12:00 след страхотна вечеря пак при нашия "Джанъм"  Hug
Изключително доволна съм и очаквайте снимки скоро  Hug

# 289
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Slawena

Ами офертите които пускат по сайтовете за групово пазаруване или на сайтовете на асмите агенции пишат датите, за които са валидни офертите и градовете. Обикновено има за София и за Търново/Варна и прочие...  Виж Бутик травел, Караджъ - не помня за кои други фирми имаше положителни мнения  newsm78

Иначе се тръгва четвъртък вечерта, което е 3 май - за тръгване на 5 няма да има оферти.

Като излезе някоя оферта се пуска в темата, така че ни следи  Peace

Юле (надявам ес, мога така да се обръщам) много се радвам, че всичко е минало добре  Hug
Браво, хубаво сте си изкарали. Да наблегнеш на Сапфир при пътеписа и по-точно как се стига, че не помня вече, а на първия пост нещо май ми беше завъртяно и неразбираемо.
За сериала - чок язък  Crossing Arms

Последна редакция: пн, 02 апр 2012, 20:20 от Шебек

# 290
  • Мнения: 11 965
Шебек,благодаря!   bouquet

Все пак е някакъв ориентир.

# 291
  • Мнения: 6 031
Здравейте!Искам да попитам но не знам дали е тук мястото,търся оферта за уикенд в Истанбул-организиран, около средата на май за 5 човека,но нещо не мога да се ориентирам в потока от информация.Моля за съдействие,ако трябва и на ЛС.
ПП:С тръгване от Търново,Плевен,Габрово,Стара Загора евентуално.

Благодаря предварително!

Аз попаднах на това
http://www.compas.bg/%D0%B5%D0%BA%D1%81%D0%BA%D1%83%D1%80%D0%B7% … D0%BE%D0%B2%D0%BE

и това http://www.geosviat.com/page.php?n=89250&SiteID=208

и това http://www.partnertravel-bg.com/turkey/excursion/Mayski-praznitz … t-Veliko-Tarnovo/

Последна редакция: пн, 02 апр 2012, 20:42 от мими.ива

# 292
  • Мнения: 4 550
Джулс, радвам се, че се завърна и ще чакам с нетърпение пътеписа ти. Когато попаднах за първи път на тази тема, началото на миналата година, всъщност попаднах на твоя пътепис за сбъдната мечта- Истанбул и много се впечатлих, така че сега тръпна в очакване!   bouquet

Тези екскурзии, които мими.ива е показала, не са ли малко скъпички? Или съм в грешка? То напоследък с тези ваучери, дето ги продават, малко ми се объркаха представите за цени, така или иначе.

# 293
  • София
  • Мнения: 13 045
С по 3 нощувки са и затова са по-скъпи. Май за такъв вариант не съм виждала ваучери. Само Бутик имаха по едно време с 25% намаление, но пак бяха около 200 лв.

Днес видях залеза от Чамлъджъ. Май няма смисъл вече да ходя.  hahaha  Ако някой се сети утре - около 19,15-19,20 часа е.  Laughing

По повод на камерите си спомних за кулата Баязът. Едно време бях чела за нея в някакъв пътеводител като една от забележителностите в района, но май се намира на територията на университета. Позволено ли е да се влиза в парка около университета? Има бариера и никога не сме пробвали.

Сисссс, може ли да не попиташ във форума кои са честните таксита в София? Леле каква сума! Поне 4 кожи ви е смъкнал!  #Crazy 

Разгледах снимките. Чудесно сте си изкарали! Да беше и повече слънцето. Sad

Последна редакция: вт, 03 апр 2012, 16:10 от Тaня67

# 294
  • Мнения: 408
Не съм прочела последните страници на темата ,защото нямам време.Върнах се от Истанбул в неделя вечерта към 23.30.Още ме болят краката и главата.Разходките,хапването и гледките бяха невероятни.Аз съм поредната очарована от този град.В него се чувствам жива WinkТолкова много ходихме,че се върнах без нито един парцал.Дружките ми не могат да повярват Mr. Green
Нека  всеки , който има възможност да посети това място и то не еднократно.Всеки път има какво да се види  Hug

# 295
  • Мнения: 971
Сисссс, може ли да не попиташ във форума кои са честните таксита в София? Леле каква сума! Поне 4 кожи ви е смъкнал!  #Crazy  На мен 10 лв ми се виждат много за растоянието от Галата до Лалели (в София ще е 4-5 лв), но може би тарифите са им по-скъпи от нашите.
Разгледах снимките. Чудесно сте си изкарали! Да беше и повече слънцето. Sad

Ами то в моите планове въобще не фигурираше пътуване с такси,ама така се случи! Wink
Дъждът беше толкова силен,и толкова студен и примесен с луд вятър,който го завихряше жестоко.И както се сещаш ,като видях таксито ,точно минута след като излязохме от кулата,така му се зарадвах! Сигурно ако бях видяла някой познат в този момент на уличката нямаше да му се зарадвам така! Joy Joy
А относно цената,какво да ти кажа.Като се качихме на маршрутката от Аксарай до Таксим,за трима души платихме 6.60лири.Така че 10-11 лири за такси никак не ми се сториха много.Тук в Сандански за окло 3 км вземат 5 лв...Така че си е съвсем ок истанбулското такси.Това си е мое мнение,никого не ангажирам с него!
Пък и аз съм от типа хора,които като отидат на някакво такова нещо като екскурзия,не смятам парите.
За два пълни дена в Истанбул похарчихме всичко на всичко 320-30 Е. Каквото си харесахме си го купихме,каквото искахме да видим-видяхме,каквото ни се хапваше-хапнахме,без въобще да се замисляме! А бе кефа беше голям! Laughing

# 296
  • София
  • Мнения: 2 623
Юле (надявам ес, мога така да се обръщам) много се радвам, че всичко е минало добре  Hug
Браво, хубаво сте си изкарали. Да наблегнеш на Сапфир при пътеписа и по-точно как се стига, че не помня вече, а на първия пост нещо май ми беше завъртяно и неразбираемо.
За сериала - чок язък  Crossing Arms

Разбира се, че може  Hug
Няма да те карам да чакаш пътеписа, а и доста хора
тепърва заминават и то съвсем скоро, затова, воала  Hug
От Таксим се взима метрото посока Левент.
Слиза се на спирка 4.Levent. Като застанете с лице към булеварда
и небостъргачите отсреща, се тръгва на дясно. След стотина метра е Сапфир,
а и някак си, няма начин да го пропуснете  Mr. Green
След 300 метра пак на дясно от Сапфир е Каньон.

# 297
  • София
  • Мнения: 13 045
Дъждът беше толкова силен,и толкова студен и примесен с луд вятър,който го завихряше жестоко.

Знам какво е. Миналата година се зарекох да не ходим повече през април, а ето, че пак резервирах  Laughing. Дано този път имаме късмет.

За такситата може би е нормално да са 2 пъти по-скъпи от тукашните. Все пак и билетчето е 2 пъти по-скъпо.

Последна редакция: вт, 03 апр 2012, 16:11 от Тaня67

# 298
  • София
  • Мнения: 2 623
За такситата може би е нормално да са 2 пъти по-скъпи от тукашните. Все пак и билетчето е 2 пъти по-скъпо.

А бензина е над 4 лири за литър Simple Smile

# 299
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Ние ходихме на Каньон ама Сапфир не видях  Shocked newsm78 или поне не съм знаела, че това е Сапфир  Joy

За кулата на Баязид - не може да се влиза на нея, не пускат на входа на университета. Само ако си студент и имаш магнитна карта - пробвахме  Peace

Общи условия

Активация на акаунт