Прахосмукачка робот - 2

  • 86 134
  • 874
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Ами на 2-3 пъти я заварвам в средата на стаята, нищо не и пречи уж, а е на 1-2 метра от базата  newsm78
Да попитам още нещо - има ли проблем, че от време на време я насочвам, като и препречвам пътя с крак или ако я затворя в едната стая и след като изчисти там да и отворя вратата за коридора и другата стая?

# 46
  • Мнения: 19 475
Още веднъж да ви попитам, и се запътвам към сервиза - Скубата не започва работа като я пусна, а свети индикаторът с означен контейнер на нея. Възможно е да не разпознава, че има вода в него. Някой имал ли е такъв проблем и как го е отстранил?

# 47
  • Мнения: 1 572
Румбата всеки път ли се прибира като свърши с почистването? Моята от време на време я заварвам по средата на стаята - нормално ли е?
Май не е нормално. Моята се прибира, стига да няма нещо, което да блокира сигнала или самата база.

Не е добре да я насочваш с крак, защото и променяш "плана". Първата обиколка е начертаване на виртуална карта на маршрута за чистене. След това не се местят мебели и вещи, за да не я объркваш.

Не мога да преценя дали пречи да и отвориш вратата към нова стая, без да я спираш. Предполагам - не. Вероятно ще старира нов първи цикъл за нов маршрут щом се сблъска с други препядствия.

Последна редакция: чт, 12 апр 2012, 16:55 от dobra

# 48
  • Мнения: 249
Още веднъж да ви попитам, и се запътвам към сервиза - Скубата не започва работа като я пусна, а свети индикаторът с означен контейнер на нея. Възможно е да не разпознава, че има вода в него. Някой имал ли е такъв проблем и как го е отстранил?

Аз имах такъв проблем. Купих си помпичка за 10 лв от официалния им сайт и продухвам често. Явно като се позамърси и не разпознава, че има вода.

# 49
  • Мнения: 19 475
Още веднъж да ви попитам, и се запътвам към сервиза - Скубата не започва работа като я пусна, а свети индикаторът с означен контейнер на нея. Възможно е да не разпознава, че има вода в него. Някой имал ли е такъв проблем и как го е отстранил?

Аз имах такъв проблем. Купих си помпичка за 10 лв от официалния им сайт и продухвам често. Явно като се позамърси и не разпознава, че има вода.
Ох, много ти благодаря! Ще взема и тая помпа да си я поръчам преди да ходя в сервиза, че не работят в събота и трябва отпуск да взимам. Подозирам, че нещо се е задръстила мръсотия и затова не пуска вода от контейнера.

# 50
  • Мнения: 249
Аз отначало доста несериозно се отнасях с почистването на контейнера. Ако не се чисти сериозно се наслоява мръсотия и това  прави проблеми според мен. честно казано на два пъти един ми се налага да ползвам помпичката, всмуквам веднъж и се оправя, бързо е.

# 51
  • Мнения: 19 475
Ами можеше тая помпа да я включат в комплекта, или поне да напишат, че трябва честичко да се ползва! Но нищо, добре, че е форумът да си помагаме.

# 52
  • Мнения: 4 936
да се оплача от Самсуня  Laughing сложих зад една колона - да не се вижда от стаята за да е по-прибрано, но не си намира базата- много е тъп! А има място да излезе от там достатъчно - всъщност е в ниша, а не в някакво затворено прстранство.
Румбата прави ли така?

# 53
  • Мнения: 377
Ами можеше тая помпа да я включат в комплекта, или поне да напишат, че трябва честичко да се ползва! Но нищо, добре, че е форумът да си помагаме.
Каква е тази помпа? Може ли снимка или линк?

# 54
  • Пловдив
  • Мнения: 14 064
Румбата всеки път ли се прибира като свърши с почистването? Моята от време на време я заварвам по средата на стаята - нормално ли е?
Май не е нормално. Моята се прибира, стига да няма нещо, което да блокира сигнала или самата база.

Не е добре да я насочваш с крак, защото и променяш "плана". Първата обиколка е начертаване на виртуална карта на маршрута за чистене. След това не се местят мебели и вещи, за да не я объркваш.

Не мога да преценя дали пречи да и отвориш вратата към нова стая, без да я спираш. Предполагам - не. Вероятно ще старира нов първи цикъл за нов маршрут щом се сблъска с други препядствия.

Благодаря за отговора, ще го имам предвид вече   bouquet

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 691
Може ли да помоля щом попаднете на изгодни оферти отностно Румба и Скуба бил то в БГ или амазон , ибей,  да пишете в темата, тъй като доста хора не следят постоянно сайтовете и мисля, че би било от полза.  Hug

# 56
  • Мнения: 43


Здравейте ! Вече и аз се сдобих със скуба-та. Искам да питам тези, които вече имат такива, как стои въпросът с подсушаването? В хола настилката ми е паркет ,,, пускам скуба-та и тя си изчиства перфектно-обира боклучета, прах, изтърква петънца, но накрая остават големи мокри петна, които като изсъхнат оставят следи как е минавала скубата. Дали моята скуба има проблем или подсушаването не е много качествено?
 













# 57
  • Варна,морето ...
  • Мнения: 683
аз все още чакам скубата от амазона , да попитам как изчиства около ъглите мръсотията  има ли допълнителна странична четка?
А относно цените в амазон в момента  скуба е за 300 паунда , а румба 521 за 199, доставката е около 9 паунда и за двете

# 58
  • Мнения: 43
Съвсем в ъглите не почиства добре, но като цяло ще ти хареса как почиства ...

# 59
  • Мнения: 384
Когато зеления светлинен сигнал на Агава престане да мига показва, че батерията се е заредила, но след час-два, като постои на док-станцията  започва отново за кратко да примигва, което ме навежда на мисълта,че отново зарежда. Питаката ми е дали и на другите марки роботчета се случва същото!? Ако робота се дозарежда по този начин няколко пъти на ден, то заряда на батерията май няма да оцелее дълго време?
Иначе съм доволна от нея има си еднократна настройка за програмиране на час,т.е. ако натиснеш копченцето за часова настройка в 10 часа, то всеки ден в 10 часа машината почва да чисти.
Или в нас е много мръсно newsm78 или това чудо не мирва докато не му се изтощи батерията и чак тогава се прибира. Ако я затворя в една стая няма да спре, когато изчисти, а когато се е изтощила батерията.  Crazy
Но все тая, нали си клатя краката докато чисти  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт