Великден на вратата чука, а Мартеничките са вече тука! - 1

  • 38 381
  • 742
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 80
aleina ние сме изцяло на кърма детето се храни много добре - и въпреки това има колики - и то болезнени - и каката беше така - изобщо не съм съгласна че детето е гладно -защото имам много кърма и освен сукането и предлагам поне още 50 мл кърма в шише - но не го иска- точно защото се е наяла....
Да не говорим за характерните симптоми - пръцкане, свиване на крака, зачервяване....неистов внезапен рев и пищене... това не е глад - а чисти болки в стомаха - и ако дадеш още храна в този момент става още по зле..защото стомахчето се претоварва от храната в повече и от непрекъснато смилане ... лоша работа ...но с капки и чай ..долу горе... бива

Напълно съм съгласна със Закира.   Peace Мислех да напиша абсолютно същото.  Не искам да влизам в спор, защото няма никакъв смисъл. Едно добре нахранено дете не може да се държи по този начин.

# 61
  • Мнения: 1 895

ЩЪРКЕЕЕЕЛ !!!
Днес, в 14.30 Sugar Kate даде живот на Стефан!
Младежът е 3 500 и 50см. Дошъл е на белият свят със секцио и несъмнено ще е красив като майка си Simple Smile
Дано само ведри и нежни моменти й дарява момченцето с царствено име Simple Smile



# 62
  • Мнения: 14
Моля ви, помолете се за моят мъничък Йоан, мили майки. В този момент той има огромна нужда от положителна енергия и силна вяра, за да се справи!!!!!!!!
Едва навършил 40 дни, мъничкото ми съкровище претърпя две операции в два поредни дни. Сега се бори за живота си и има нужда от силна подкрепа! Опитвам се да събера силите си и истински да повярвам, че състоянието му скоро ще се подобри. Няма нещо по-мъчително за една майка. Дано никоя от вас не го изживее.

# 63
  • София
  • Мнения: 1 635
ddco, стискам ви много палци, дано мъничкият Йоан се пребори с всичко. Какво ви се е случило?

Честито на Sugar Kate! Много здрав, усмихнат и спокоен Стефан.

# 64
  • Мнения: 80
БОГ ДА Е С ВАС! Praynig

# 65
  • Мнения: 21
Ще се молим.  Praynig  Praynig  Praynig  Praynig  Praynig  Praynig  Praynig

# 66
  • Стара Загора
  • Мнения: 33
ddco  Hug   Praynig Praynig Praynig

Честито на мама Sugat Kate, да е жив и здрав малкия мъж !
 Hug   bouquet

# 67
  • Мнения: 17
Здравейте ,на всички майчета хайде и аз да се цопна в родени,само хубави емоции и моменти да имаме тук заедно Hug
аз искам да питам тук нещо,може към ЛЛЛ или някой по-компетентен,изчетох доста статийки,и от преди имам опит естественно но споделете кои храни трябва да избягва кърмачката за да намалеят коликите при бебо,има много противоречиви методи...опитвам се да внимавам какво ям,но все пак ще съм ви благодарна за мнения Hug


Здравей delqna,

 Често майките считат, че коликите при бебето са причинени от храната която приемат, факт е обаче, че в повечето случаи това не е така. Обикновено майката може да си похапва от всичко, без да ограничава менюто си – включително шоколад, бобови храни, зеле, газирани напитки. Храните, които се смятат за газообразуващи, също са добри за консумация – дори да се образуват газове, те се образуват в стомаха на майката и не преминават в кърмата, нито преминават самите съставки на газообразуващите храни. Бебето още докато е било в корема на мама се е запознавало с нейният начин на хранене, тъй като през плацентата преминава част от вкуса на това, което тя е яла. По аналогичен начин продължава да се запознава с традиционната семейна кухня и чрез кърмата след раждането и го подготвя за захранването.

Все пак има случаи, в които бебето може да е по-чувствително към приема на определена храна от майката. Това са така наречените 24 часови колики, т.е ако се появи неразположение, нервност необичайни за бебето до 24 часа след прием на дадена „нова” храна от майката може да се заподозре, че именно в нея е причината и да се направи тест като се спре прием на този продукт за 7-14 дни. Ако не си сигурна коя храна е причинителя, би могла да премахваш по една за седмица и ако след това няма подобрение може тя да се върне в менюто и да се премахне следващата, която те притеснява и така докато се открие точната. Друг вариант за разбиране какво от менюто причинява нервност у бебето е да се премахнат всички заподозрени храни за десетина дни и след това да се добавят една по една, като се прибавя по една нова на седмица и се наблюдават реакциите на бебето. Обикновено бебетата са най-чувствителни към краве мляко и продукти направени от него, фъстъци, цитроси и т.н. Хубавото е, че дори и да се окаже, че бебето е чувствително към даден продукт, то не е нужно да го избягващ докато кърмиш. С времето бебетата го израстват и би могла да включиш дадената храна след известно време, като започнеш с минимални количества, за да се провери дали ще има отново реакция от негова страна. Много майки споделят, че бебетата им реагират на определена храната, когато са похапнали от нея в по-големи количества, т.е бебетата не реагират толкова на самата храна, колкото на нейната концентрация.

Ето няколко идеи за намаляване на коликите: би могла да сложиш Иван с коремче върху твоя корем или върху гърдите на таткото; да го сложиш на рамо и така да се разхождате; носене в слинг; масажче на коремчето с леки кръгови движения по часовниковата посока; бял шум / биене на сърце, шум на море, от сешоар, прахосмукачка/ – често той напомня на биенето на сърцето, което е слушал докато е бил в утробата.

# 68
  • в рaя
  • Мнения: 233
Здравейте и от нас!
ddco, много кураж и сила! Дано малчо се оправи!  Praynig Praynig Praynig
Честито на мама Sugar Kate! Само радост да им носи малкия Стефан!

Аз да ви се оплача, че вчера вдигнах Т 38,5 от гърдите. От тогава си стои една бучка, която и масажирах, и загрявах, изцеждах и няма и няма. Днес се обадих на личната, защото взех пак да вдигам Т и веднага ме прати на физиотерапия. Така днес минах един курс, другата седмица съм пак. Та да се включа с въпрос към ЛЛЛ - какво ще ме посъветвате да правя за облекчаване? Цедя се след всяко кърмене заради бучката, иначе преди това се цедих само за облекчение ако много ми се напрегнеха гърдите. Предния ден малкия сучеше на 2 ч., а вчера се наложи да изляза и направихме пауза от 3 1/2 часа и веднага вдигнах Т. Слагам малкия първо на тази гърда, правих и топъл компрес с памперс... Мястото е зачервено и много боли.

Иначе малкия суче добре, пълни памперсите подобаващо, коликите са леко за сега и така.

# 69
  • Пловдив
  • Мнения: 2 172
ddco, майче кураж! Много е трудно за една майка да гледа отстрани случващото се с детенцето й  Cry Стискам палчета и се моля за твоето детенце! Нека да е борбено и скоро всичко лошо да остане в миналото  Praynig Praynig Praynig

# 70
  • гр.Варна
  • Мнения: 0
ddco,аз също ще се моля бебчо да се оздравее и много скоро да се радвате един на друг Praynig
  bouquetЧестито и на новото мамче! Да сте здрави и много щастливи!  bouquet
Да ви кажа нашата бебка е горе-долу спокойна,но от 3 дни нослето и беше запушено.Нямаше хрема и температура и т.н.,но дишаше трудно и при кърмене особено беше проблем.С помоща на педиатърката купихме едно спрейче за нос ("солен разтвор"),защото при новородените според докторката това било нормално.Сега бебка,диша вече по-спокойно.И така.Друго ново няма при нас ;в очакване сме на следващата консултация Heart Eyes
Лек ден и много Kissing Heart,на всички бебенца.

# 71
  • Мнения: 74
Стискаме палци за бебе Йоан и мама ddco.

# 72
  • Мнения: 1
ddco, имаш стиснати палчета и от мен за Йоан, ще си мисля за него за да му изпращам положителна енергия и да се възтановява бързо. Ти бъди силна за да имаш енергия скоро да го гушкаш и пак да се грижиш за него. Дано всичко да мине бързо и скоро пак да се радвате един на друг. Praynig

# 73
  • UK
  • Мнения: 600
ddco, всичко ще бъде наред! Praynig Praynig Praynig Молим се за вас двамата с Йоан! Той е силно момче и щом мама е до него ще се справи с всичко!

Честито на мама Sugar Kate! Да й е жива и здрава рожбичката! Много щастие за цялото семейство!

Мамета, как да изчистя нослето на моето момче?! Че вчера едвам извадихме с аспиратора от едната ноздра един дълъг дълъг сопол! И виждам, че и в другата ноздра има. Мога ли да капна малко физ.разтвор?!


Въпрос към ЛЛЛ:

Определено реших, че искам да кърмя на поискване. Но ми е малко трудно, защото когато бебчо спи повече от три часа през деня ми се иска да го събудя, защото нали да не правим дълги паузи, и обратното някой път като иска през един час ми се струва нередно да му дам, защото да не му товаря излишно стомахчето! Та въпроса ми е, как точно да стане newsm78

Последна редакция: пт, 06 апр 2012, 22:35 от MissDreamy

# 74
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 701
ddco  Hug изпращаме ти много, много, много положителна енергия!
Всичко ще се оправи, мила майчице  Hug

Общи условия

Активация на акаунт