Базедова болест - тема 2

  • 77 518
  • 746
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 11 737
Ох, горката. То при теб много бързо варираха хормоните, нали?
Хайде, дано се кротнат най-после и да нямаш нужда от лекарства.

И на мен като ми спряха тирозола не се чувствах като "оздравяла", но... такава бе практиката, а и аз пиех 1 таблетка 8 месеца и с нея ТСХ стоеше в норми. Дори преди да ми спрат тирозола ТСХ беше с резултат точно 2 , при прием на 1 таблетка тирозол.
После 3 месеца всичко бе ок физически, а и пулсът бе отдавна овладян, но на кръв и лист друго излезе. Шантава работа. Rolling Eyes
Сега стана 4 месеца пия пропранолол 2х1 и пак нещо не е както преди. Поспадна пулса, но като съм на доктор винаги е над 100 и ме питат дали се притеснявам..., а аз изобщо не съм разтревожена, но отчитат ускорен пулс. Явно е защото съм още в хипер и ТСХ е ниско.

# 316
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Да моите хормони бързо влязоха в норма и за по-малко от 2 месеца вече бях на 1/2 таблетка тирозол.Мереленда, а първия път като ти спряха тирозола, и пропранолола ли ти спряха с него? На мен пулса ми е добре, само прескачания имам. А и като тръгна да върша нещо много се изморявам и почва да ми става зле. Бях на кардиолог, който си изтри ръцете и каза, че всичко било от жлезата.

# 317
  • Мнения: 11 737
Да моите хормони бързо влязоха в норма и за по-малко от 2 месеца вече бях на 1/2 таблетка тирозол.Мереленда, а първия път като ти спряха тирозола, и пропранолола ли ти спряха с него? На мен пулса ми е добре, само прескачания имам. А и като тръгна да върша нещо много се изморявам и почва да ми става зле. Бях на кардиолог, който си изтри ръцете и каза, че всичко било от жлезата.
Пропранолола по-рано го спрях. Сега не помня точно, ама беше 4 месеца някъде преди да ми спрат тирозола, но има една подробност: аз месеци наред пиех само 1/2 таблетка от 20 мг. А сега пия 2х1 таблетка от 20 мг. вече 5 месеца. Дори искаха да ми го увеличават.
Не знам, какво да кажа за кардиолога. Възможно е да е прав. Преминаванията от хипер в хипо и то толкова често наистина и според мен са под влияние на жлезата.
Четох, че си писала за някакъв пролапс мисля, някъде назад в темата, но предполагам ако той предизвиква такива неща биха споменали.

# 318
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Еми продължавам да си пия пропранолола. Тази седмица ще отида до кардиолога да му кажа , че са ми спряли тирозола за сега. Да ми каже дали да продължавам с пропранолол или с друго.
Но и аз , както и ти първия път се чувствах къде къде по-добре от сега. Уж даже сега хормоните са ми в норма, а аз се чувствам зле.След около 3 седмици на контролата ще покаже.

# 319
  • Мнения: 644
Здравейте, споеделете моля отзиви за метизола, качват ли се кг-ми от него? Засега добре ми понася, но пия от няколко дни по 6 хапчета.

# 320
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Аз за 1 месец и половина отслабнах с 9 кг.След това пиех тирозол/като метизола е/ ,но не съм качила килограми.

# 321
  • Мнения: 29
Здревйте, момечета!
Примате ли нови попълнения? От доста време следя темата, но едва днес реших да се включа в нея. От около 2 години ми откриха хиперфункция на щитовидната жлеза и от тогава се боря с тази болест. Миналото лято успях да влезна в ремисия, но за кратко и сега пак от начало. ФТ 3 е 7.4 при реф. стойности 3.1 - 6.8, а ФТ 4 е 23.79 при реф. стойности 12 - 22, утре и ТСХ ще бъде готово, но сигурно то ще е ниско. В момента съм на 3 таблетки дневно Пропицил. Като цяло съм добре само от време на време пулса ми е ускорен и в началото пиех Пропранолол, но от доста време не го пия, спряха ми го. Писна вече от тази болест, а искам вече да бъда и майка и затова ми пречи най - много този проблем. Ендокриноложката ми препоръчва операция след като влязат хормоните в норма, малко ме е страх, но ако това единствения шанс да забременея ще се подлажа на нея.
Ще се радвам да споделите мнения и съвети.  Hug

# 322
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Здравей, slance021 !
Когато беше в ремисия спряха ли ти лекарствата или беше на поддържаща доза Пропицил? Аз сега съм уж в ремисия, спряха ми лекарствата,след 2 седмици съм на контрола, но не се чувствам добре , пия си още пропранолола.

# 323
  • Мнения: 29
На поддържаща доза бях мисля, че по 1 или 2 таблетки дневно. Ти на Пропицил ли си била?
Желая ти да си здрава и всичко на контролата да е ок.
Желая здраве и на всички останали.

# 324
  • Мнения: 11 737
Момичета, ремисия не е ли, когато не приемаш лекарства и хормоните са в норми, а не с лекарства да са в норми? Май второто е еутероидно състояние.

slance021, операцията при желание за бременност е май най-добрият вариант. В темата за операция на щитовидната момичетата ще ти дадат добри насоки и препоръки за доктори хирурзи.
Аз ходих до София на консулт при доц. Пандев - хирург. Изключително съм доволна от прегледа и като се стигне до операция искам той да ме оперира.

# 325
  • Мнения: 29
Merelenda а ти от къде си? Да аз редовно преглеждам темата за операция на щитовидната жлеза и горе долу имам някой насоки за някои лекари в София и Пловдив. А отностно ремисията така поне ми каза ендокриноложката миналото лято, че съм в ремисия.
Благодаря на всички ви за мненията и съветите ви. Hug

# 326
  • Мнения: 11 737
От Варна съм. Simple Smile
Миналата година от общо 11 месеца, бях 9 месеца с хормони с норма на 1 таблетка тирозол и ме водиха еутероидно състояние на жлезата. Като ми спря хапчето, докторът каза, че сме постигнали търсеният резултат и жлезата вече е в ремисия и ми спира лекарството. 3 месеца след това направих рецидив.

# 327
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
На поддържаща доза бях мисля, че по 1 или 2 таблетки дневно. Ти на Пропицил ли си била?
Желая ти да си здрава и всичко на контролата да е ок.
Желая здраве и на всички останали.
Благодаря ти!
Аз пиех тирозол. Но определено, ако пак се наложи да го пия, бих го заменила с пропицил. От тирозола си загубих вкуса и едва сега започнах да си го възвръщам.

# 328
  • Мнения: 815
Здравейте, споеделете моля отзиви за метизола, качват ли се кг-ми от него? Засега добре ми понася, но пия от няколко дни по 6 хапчета.


Аз качих около 2 кг за два месеца, но аз съм странен случай- имам хипер, хипер функция - ФТ4- над 100, ФТ3 - над 50 и изобщо не ми действаше това с хипер метаболизма, даже започнах да качвам кг.

И се включвам да ви споделя, че на контролата ми излезе
ТСХ- не е мръднало- под 0,05
ФТ3- в норма
ФТ4- под норма. а преди 2 месеца беше над 100 ..

Не знам как да ги тълкувам тези резултати. Утре съм при Начев..

Мереленда, решението ти е правилно според мен

# 329
  • София
  • Мнения: 250
Привет и от мен! Simple Smile
В крайна сметка не се наложи да ми вливат кортикостероиди. Бях в клиниката на Ана-Мария Борисова и даже ме преглежда Wink
Днес си получих резултатите след като 1м бях на 2т.Тирозол дневно.
ТСХ - 3.10
ФТ4 - 9.30
ТРАК - 40 /не е мръднал за 1 м/
Казаха ми да намаля дозата на 1т.Тирозол на ден и съм готова за операция.
Чакам доц.Пандев да се върне и си "решавам проблема" /както каза лекарката/.

Общи условия

Активация на акаунт