Дългокърмещи майки, да пообщуваме! - част 32

  • 32 749
  • 740
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 125
Моето сукалче също се будеше много често нощем, докато не му хванах цаката на причината. Сега се буди най-много 1-2 пъти да суче, освен ако няма друг здравословен проблем. Оказа се, че честото й будене се е дължало на мехурчета въздух в коремчето. Когато започне да се буди често и с мрънкане я вземам и я слагам да суче седнала в мен, а през това време с цяла длан притискам коремчето й, докато се уригне 1-2 пъти. Задържам натиска още няколко минутки след уригането, да не би да има и още и после я слагам да спи. След това си спи непробудно доста време.  Peace

# 721
  • Мнения: 989
Момичета, предварително се извинявам, понеже сигурно е обсъждано много пъти, но нямам време да търся  Embarassed
Моето момиче е на път да се отбие. Вече трета вечер си ляга с баща си и не суче преди сън, а на мен все още не са ми се препълнили гърдите. И все пак, ако поиска или пък се препълня, мога ли да й дам след такава пауза. И въобще, до какъв период на несукане може пак да се дава? Не се ли "разваля" млякото? Моя роднина каза че след 2 дена почивка е дала и детето е повърнало после...

А нашата история... от около година и 4 месеца ходи на ясла и суче само вечер и нощем. Нощните намаляваха постепенно от 4 на 3, до 1-2 пъти на нощ. Преди 2 месеца реших че е крайно време да започнем и двете да спим нормално и започнах да й отказвам нощем. За моя огромна изненада, първият път поплака 1-2 минути и заспа, следващите няколко нощи пак така, докато спря да се буди. Вече дори когато се събуди е или да пишка или иска вода. Изобщо не става въпрос за сукане Simple Smile Сукането е само преди сън, но и това започнахме да прескачаме от две седмици, и така до днес.  Гърдите ми винаги са били като по учебник - при прескачане на кърмене се препълват много, но след 2-3 дни намаляват количеството и нещата се нормализират. Ами това е. От една страна съм доволна, че ще спираме с кърменето и ще мога да помисля за второ, но от друга ми е много мъчно  Cry

# 722
  • София
  • Мнения: 6 215
Не се разваля млякото; резорбира се и се обновява.

# 723
  • Мнения: 343
Нелика, и аз доколкото знам, млякото не се разваля, а се резорбира.
Десинка, това с мехурчетата и оригването ще го пробвам още тази вечер!

# 724
  • Cyprus, Пловдив
  • Мнения: 771
Със сигурност няма как да се развали млякото, бъди спокойна  Grinning

# 725
  • Варна
  • Мнения: 256
Не съм пробвала това в оригването откакто беше бебе. Тормозех го по 20-30 минути докато се оригне и то не винаги го правеше. После сам се научи и аз спрях. Сега го наблюдавах, че ако спи с отделна от моята завивка , спи по-дълбоко и по-рядко се буди. Но вчера напипах новите зъби и явно заради тях скимти и реве цяла нощ. Като гледам може до нова година да ги комлектова 20-те броя и ще се разбере само това ли е дразнението.

лято!  Hug  bouquet

# 726
  • Мнения: 989
Благодаря ви много за отговорите. Значи мога да й дам ако поиска без притеснения.

# 727
  • Мнения: 789
Можеш. Като отбивах каката, не беше сукала около седмица. Дадох й веднъж, сука, нищо не й стана.

# 728
  • Пловдив
  • Мнения: 6 675
да мина да се разпиша...
Все по-често взе да пропуска вечерите, но винаги на сутринта като се събудеше, първото нещо, което искаше беше "мама м'еко"... тази сутрин си седна на гърнето, облече си се и си поиска направо бисквитки Whistling
Мъжът ми каза, че сигурно си е намерил по-млада кърмачка, затова мен ме пропуска (това в кръга на шегата, защото това ми беше редовния отговор, когато някой ме пита до кога мисля да го кърмя) hahaha

Честно да ви кажа - усещам, че края наближава и ми е мъчно, защото колкото и да е пораснал като се гушне да суче, се превръща в моето бебе... Гадно ми е - на съм готова за това Crossing Arms Outta Joint Мрън...

# 729
  • Мнения: 69 278
Момичета, аз съм в размисъл Thinking

На 10.01 се връщам на работа...Тук ме успокоихте, че децата са доста адаптивни и малкият вероятно ще се справи с промяната.

Сега сучем основно за дневното приспиване и вечер и нощем.

Сега и въпросът ми - Когато съм на работа, за дневния сън ще му мисли бабата Mr. Green

 Какво правим обаче през почивните дни, когато малчо ще е при мен? Да му давам ли да суче за дневния сън? newsm78

# 730
  • Мнения: 343
Тета75, мисля, че можеш да му даваш да суче през събота и неделя и няма да има проблем. Детенцето е свикнало, че ти го приспиваш с гърдата, а бабата по друг метод. Ние се отглеждаме самички, приспивам го само аз, бащата си прави оглушки, заспива с кърмене. Когато обаче имам изпити или задължителни посещения в университета, няма как. Оставям го при баба ми, т.е. прабабата на бебето. Тя казва, че като му се доспи, тича и се гушва при нея, гледат телевизия и максимум до 10мин е заспал. Никакви проблеми!
Опитах същия метод, когато се прибера, но нямах успех, върти се към гърдата. Естествено, след няколко дни пак го оставям за 2-3 часа на баба му и те пак се приспиват така. Значи системата работи при нея, а мама предлага екстри с мляко, така че аз съм друга работа. Simple Smile
Онзи ден говорих с моя приятелка, която живее с майка си. Детенцето й е на 2г и също при нея заспива с кърмене, а когато я няма, безпроблемно заспива с баба си, само с гушкане.

# 731
  • София
  • Мнения: 735
Привет и от нас Simple Smile
Габи спря да суче за следобедния сън още лятото, но тръгването ми на работа не й се отрази особено стресиращо. Свикнала е вече да не заспива с цокане следобяд, уикендите или почивни дни си прави устата за "амане", но й казвам, че амите си почиват и става ново мляко за довечера. Но тя все пак е доста по-голяма и водим непрестанни преговори  Joy

teta75, вие ще си го усетите за почивните дни Simple Smile ако си иска и не ти пречи - давай му! Ако ли не - аз не бих се натискала  Mr. Green Още повече, че моята маймуна замести хранене на възрастта на твоето и бая ми беше писнало по това време. Сега ми е добре така. Почти е останала на две кърмения - за приспиване вечер и сутрин  Mr. Green последните нощи не се буди, толкова ми е добре да си спя без прекъсване Mr. Green
Проблем ми е, че не й стига и се сърди. Особено нощем понякога изпада в голяма криза и иска, а то няма как да й дам повече... предлагам й вода, но не винаги склонява. Вие как сте се справяли с този момент?

# 732
  • Мнения: 439
sweet_maniche, не бъди толкова сигурна в края  Wink дори сега да се отбие, за 3 месеца няма да забрави как се суче  Hug а ти със сигурност в началото с новото бебе ще имаш нужда от мощно кърмаче-помощник. Пожелавам ви тандем, най-лесно и удобно за всички  Hug само спокойно  Peace

# 733
  • Мнения: 69 278
И при мен няма много кърма Sad, но поне моят хубавец не ми се сърди за това... Даже ми е съвестно, иска ми се да имах повече кърма, че да се налочи хубаво и с кеф Grinning, ама нейсе..

 За дневните приспивания - няма да ми пречи да му давам, ако иска, защото обичам да си полягвам следобед Mr. Green

Малини, ние нощем процедираме така - когато се събуди, му давам да си цокне, после водичка, после пак иска да суче, то не че има нещо де, ама така за успокоение....после или сам се пуска и се обръща да си спинка, или аз като усетя, че само ме дъвче, се обръщам и той обикновено си заспива без протести.  Само с даване на вода обаче не става при нас - може само за малко да си цокне, но си ги иска цоките.. Grinning
Това е, когато няма други някакви притеснения детето, защото има и нощи, в които не ме пуска и си виси на цицата де...но тези нощи май взеха да намаляват от месец насам някъде - обяснявам си го с порастването на детето аз това...

# 734
  • София
  • Мнения: 6 215
Malini, аз пък първо давам вода, така че ако е жаден, да се напие с нея, а не да чака млякото. После си и цоква де Wink, но само за залъгалка, така да се каже.

Общи условия

Активация на акаунт