Месни пюрета.

  • 20 499
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 341
Благодаря, да разбирам, че менютата са точно дозирани и 11 гр. месо на ден е достатъчно няма нужда да добавям. А какви са нормите месо на килограм тегло? Благодаря отново.  bouquet

# 16
  • Мнения: 671
Здравейте,

Дозировката е около 1г белтък-месо на килограм тегло, но имайте предвид, че в различните меса, количеството на белтъчините е различно, както и има разлика дали се използва например месо от бут или бяло месо.

# 17
  • Мнения: 4
Здравейте,

аз захраних и продължавам да храня детето си само с продукти на Хип. Имам голямо доверие в тях. Предстои ни пътзване към България и установявам, че на бълг. пазар се предлагат пюрета, които тук (в Германия) ги няма в асортимента. Та въпросът ми е

Отговарят ли тези продукти (макар и произведени в заводи извън Германия) на немските изискавния към бебешките храни? Или не са така стриктно контролирани, и затова ги няма на немския пазар, а само на други пазари , напр. БГ, където законът може бе не е така строг? (не ми се ще да го вярвам, но пък ми се струва логично)

Благодаря!

# 18
  • Мнения: 671
Здравейте,

Ако откриете в Германия добре зареден търговски обект, то ще забележите, че не целия асортимент се произвежда в Пфафенхофен Германия. Всички продукти, които се произвеждат от HiPP независимо в кой от заводите, отговаря на най-високите изисквания за биологично качество. Уверяваме, ви че няма разлика в производството и че HiPP като най-големия производител в Европа на биологични храни, не би се компрометирал или застрашил здравето на децата.
Ще се уверите сама. Все пак ако държите в България има рецептури произведени в завода Пфафенхофен Германия.
Също ние настояваме определени рецептури, които не са характерни за някои западни страни да бъдат внасяни, които по-скоро са свързани с нашите традиции. Например преди няколко години, HiPP не произвеждаше пюре с тиквички. След подробно разглеждане на хранителните навици в България, HiPP започна производството на тази рецептура, която ни се учудваха колко много се консумира тук. Също тук внасяме богат асортимент от тиква и комбинации с нея, които също не се консумират толкова много в Западна Европа. Пащърнакът пък тук в България е много по-непознат, за разлика от по-северните страни. Това са спецификите на пазара и от тях зависи, какъв асортимент ще откривате в различните страни, не само в България. Ние все пак можем да се похвалим с много голямо и разнообразно портфолио за толкова малък пазар, какъвто е нашия пазар.

# 19
  • Мнения: 261
Ние сме доволни от пюретата на ХИП. Почти всичко, което сме пробвали го приема добре. Не сме имали проблеми. Чак не знам какво ще правя, когато вече минем на обща храна и трябва аз да приготвям с купени зеленчуци и месо със съмнителен произход. Но ще търся БИО производство, което дано да отговаря на стандартите.

# 20
  • Мнения: 1
След 6-я месец!

# 21
  • Мнения: 718
и аз мисля, че след 6 или 7 месец е най-добре.

# 22
  • Мнения: 7
Привет!
И ние се захранихме с месни пюренца на 6 месеца  Peace Педиатъра ми каза първоначално да давам само пуешко, пилешко и заешко, тоест само белите меса. Вече почти цял месец си хапва тези меса, но се чудя дали вече мога да започна да давам и от останалите меса - агнешко, телешко и свинско или да изчакам поне до 7-ия месец?
Благодаря  Hug

# 23
  • Мнения: 671
Здравейте TrAlAlaa,

След въвеждане на белите меса, ако детето не е изявило алергия или храносмилателен проблем, то спокойно можете постепенно да въведете телешко и свинско без да изчаквате детето да навърши 7 месеца. Най-накрая въведете и агнешкото.

# 24
  • Berlin
  • Мнения: 11 181
Според мен изчакай и до 8м. поне. Peace По принцип месо се въвежда след 8м. Има какво още да въвеждаш преди месата.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 5 675
И изобщо за къде бързаш толкова Rolling Eyes

# 26
  • Мнения: 671
Здравейте,

Кой препоръчва или къде прочетохте, че месо се въвежда след 8 месец!
За да се развива едно дете добре, трябва да има балансирана диета т.е храните по групи да се въвеждат постепенно, в определени количества и според индивидуалното развитие и евентуалните проблеми. За месото е важно когато се въвежда, да не се прекалява с количеството му. Месото е важно за формирането на кръвта, тъй като организма в тази възраст не може да усвоява желязото от зеленчуците. Желязо е необходимо, тъй като около 4-6 месец се изчерпват железните депа, които са били натрупани по-време на бременността, а най-лесно усвоимото желязо е от месото. Около шести месец детето удвоява килограмите си, т.е организма има нужда от желязо, което е в основата на молекулата на хемоглобина, но кърмата е бедна на желязо. Ето защо в първите изследвания, които се правят в 6 месец хемоглобинът е параметъра, който много внимателно се следи от педиатрите.
Нашият съвет и месото да не се въвежда нито прекалено рано, нито прекалено късно, а според индивидуалното развитие и добрата лекарска практика.

# 27
  • Мнения: 7
Здравейте,

Кой препоръчва или къде прочетохте, че месо се въвежда след 8 месец!
За да се развива едно дете добре, трябва да има балансирана диета т.е храните по групи да се въвеждат постепенно, в определени количества и според индивидуалното развитие и евентуалните проблеми. За месото е важно когато се въвежда, да не се прекалява с количеството му. Месото е важно за формирането на кръвта, тъй като организма в тази възраст не може да усвоява желязото от зеленчуците. Желязо е необходимо, тъй като около 4-6 месец се изчерпват железните депа, които са били натрупани по-време на бременността, а най-лесно усвоимото желязо е от месото. Около шести месец детето удвоява килограмите си, т.е организма има нужда от желязо, което е в основата на молекулата на хемоглобина, но кърмата е бедна на желязо. Ето защо в първите изследвания, които се правят в 6 месец хемоглобинът е параметъра, който много внимателно се следи от педиатрите.
Нашият съвет и месото да не се въвежда нито прекалено рано, нито прекалено късно, а според индивидуалното развитие и добрата лекарска практика.

И аз съм на същото мнение  Peace
Благодаря за отговора  Hug

# 28
  • Мнения: 5
Здравейте, от каква възраст могат да се дават месни пюрета за вечеря?

# 29
  • Мнения: 671
Здравейте aleks170,

Месно-зеленчукови пюрета могат да се дават вечер най-рано след 8-10 месечна възраст, но само ако за обед менюто е било безмесно.

Общи условия

Активация на акаунт