Кюретаж и забременяване след това - 33

  • 22 621
  • 764
  •   1
Отговори
# 750
  • София
  • Мнения: 17 591

...Основните показания за преимплантационна генетична диагностика са:

    възраст на майката над 34 години;
    възраст на родителите над 39 години;
    носителство на хромозомни промени- транслокации, инверсии или други хромозомни или генни аномалии;
    два или повече спонтанни аборта;
    две или повече неуспешни IVF процедури;
    мъже с абнормален анализ за сперматозоидна пенетрация и хроматинова структура. ...


http://zachevane.dir.bg/_wm/news/news.php?nid=85254&df=45&dflid=3

# 751
  • София
  • Мнения: 17 591
Хм,и какво,значи аз и всеки един от нас може да преживее 100 неуспешни бременности,докато един ден гените решат да си влезнат в реда,ужас,това е ..........нямам думи,и какво пак се стига до извода,че всичко е Божа работа Praynig Hug

Ами чисто статистически погледнато, ако става дума за вероятността за среща на 2 дефектни гена (приемаме, че за всеки родител доминантният е "читав" и човекът е здрав), е 1/4. Вероятността това да се случи е (1/4)^100 =  6.22E-61. Не бих казала, че изобщо има смисъл да мислиш за такива варианти.

# 752
  • Мнения: 7 118
Кати, тук става въпрос предимно за онези генетични болести, които са съвместими с живота...тризомии, Даун и т.н., а не за онези, които предизвикват аборти, поради загиване на плода. Това са го копнали от сайта на Нац. генетична лаборатория  Mr. Green

# 753
  • Мнения: 736
nikitto честит рожден ден, бъди много обичана, много жела и сбъдни всичките си мечти   Party Time

# 754
  • Мнения: 881
Аз,честно казано незнам какво да мисля вече,уж всичко е наред пък то става,айде върви разбирай smile3512

# 755
  • София
  • Мнения: 1 966
Кати, предимплантационната диагностика се прави при проблеми като транслокации и др. с кариотипа на единия или двамата от родителите.
Зу, като най-просто и безобидно нещо, мога да ти препоръчам витамините Pregnacare Conception - семейната опаковка, в нея има по 2 блистера за жената и за мъжа, имат специални добавки, които подобряват качеството на яйцеклетките и на сперматозоидите, ние също ги пихме 3 месеца и двамата, една опаковка стига за един месец и струваше към 30лв.

# 756
  • София
  • Мнения: 17 591
Кати, тук става въпрос предимно за онези генетични болести, които са съвместими с живота...тризомии, Даун и т.н., а не за онези, които предизвикват аборти, поради загиване на плода. Това са го копнали от сайта на Нац. генетична лаборатория  Mr. Green

Да, процедурата не е за установяване на всички възможни генетични проблеми... По- скоро дали може да изключи поне тези неща, които могат да се открият предварително... Щото са писали, че се препоръчва при повтарящи се аборти? Абе, от де да знам... Опитвам се да намеря нещо - макар предварително да съм сигурна, че няма как да стане... щото те хората, дето те съветват, това са го учили и практикували с години, ама...

# 757
  • Мнения: 7 118
Светле, мерси за съвета, мила, но ние нямаме проблем с качеството на яйцата и спермитата и не виждам с какво могат на този етап да са ми полезни тези витамини. При проблем с тях не се стига до ембрион със сърдечна дейност. Всички доктори са категорични в това отношение. Аз самата от там започнах да ровя и да търся, но всички бяха на едно мнение. При нас нещата настъпват на по-късен етап, когато има чудесен ембрион със супер силен пулс...после вече нещо се случва Rolling Eyes

Кати, и аз ровя, чета, търся, разпитвам, но ...май няма с какво вече да ме изненадат. Ще пробваме, докато се получи.  Mr. Green

# 758
  • Мнения: 3 242
Дайте да ви разведря малко и да вдъхна надежда Simple Smile
Днес си купих едно списание, отварям на посоки и попадам на една много интересна статия Simple Smile
Жена се бори за дете 18 години, минава през какво ли не , включително извънматочна бременост и отстраняване на едната тръба а другата запушена в следствие на хламидия. Прави 4-5 неуспешни опита инвитро и на края когато е на 41 забременява и ражда едно здраво дете Simple Smile На следващата година ражда още едно а в момента е на 47 и е бременна с близнаци  Shocked
Така че ,  момичета да не губим кураж Simple Smile по късно ако не ме домързи ще ви снимам статията има и снимки Simple Smile

# 759
  • София
  • Мнения: 17 591
Светле, мерси за съвета, мила, но ние нямаме проблем с качеството на яйцата и спермитата и не виждам с какво могат на този етап да са ми полезни тези витамини. При проблем с тях не се стига до ембрион със сърдечна дейност. Всички доктори са категорични в това отношение. Аз самата от там започнах да ровя и да търся, но всички бяха на едно мнение. При нас нещата настъпват на по-късен етап, когато има чудесен ембрион със супер силен пулс...после вече нещо се случва Rolling Eyes

Кати, и аз ровя, чета, търся, разпитвам, но ...май няма с какво вече да ме изненадат. Ще пробваме, докато се получи.  Mr. Green

 PraynigСамо да е скоро...

# 760
  • Мнения: 881
Трой,това е наистина нещо страхотно,нека,да са и живи и здрави децата Praynig
Ние ще сме силни и ще гледаме само напред Hug Hug Hug
Беше ми много приятно днес да си пиша с вас момичета,но сега е време да отлитам на работа да видя как са мойте мишлета днес Joy

# 761
  • Мнения: 7 118
Трой, страхотна история! Нека всяка от нас да "напише" своята, но с възможно най-малко мъки и страдания Praynig Няма невъзможни неща!

# 762
  • Мнения: 9 095
момичета, Тони я няма, някой иска ли да пусне нова тема Rolling Eyes

# 763
  • Мнения: 876
Зузи, много съжалявам и много те прегръщам!  Hug Постовете ти винаги са изпълнени със супер много позитивизъм и вярвам и знам, че следващият път ще е вашият! Не спирай да вярваш, ще стане!  newsm76
Ники, честит рожден ден! Желая ти здраве и сбъдване на всички твои мечти!  Hug

# 764

Общи условия

Активация на акаунт