клиника ''Св. Николай Чудотворец'' Варна

  • 66 098
  • 53
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 30
Привет!
С далекогледство, късогледство и астегматизъм съм, от известно време обмислях идеята за лазерна корекция и започнах "Разузнаване". Постепенно ми се яви варианта за поставянето на ВОЛ, предвид достойната ми възраст, вече навърших 50. Започна разследване каква ВОЛ да избера и тук с ваша помощ се разколебах в рекламираната идея за мултифокална ВОЛ, която звучеше доста примамливо. Спрях се на монофокална леща с нещо като добавка за средните разстояния. Избрах според моето мнение отговорен и опитен хирург. Направих операцията на 10.07.2019 на едното око. От няколко дни съм на работа, пред компа, капя все още капките след операцията, но сравнително съм добре. Не ми е перфектна видимоста на далечните разстояния, но е по-добре от преди операцията. Средните са перфектни, за работа с компютър и телефон , даже чета с едното око срока на годност на стоките Simple SmileЗа близките разстояния пишеше на тази леща в сайта,че трябват очила,но освен за супер миниатюрните буквички не виждам голяма нужда.  Определено след контролния преглед,по всяка вероятност ще направя операция и на второто око. За него не очаквам толкова добри резултати,но съм с надежда,че ще е по-добре от сега. Благодаря на всички за споделените мнения и преживявания, защото според мен са доста полезни.

# 46
  • Мнения: 1 831
stangel7 може ли да поясниш какво е ВОП ?
Не съм премахнала оплътнението. ЛЕкарят каза, че имало още време. Аз наистина не виждам ок след операцията. Както казах вече уж щеше да се махне диоптъра за надалеко , а то и за наблизко имам вече...

# 47
  • Мнения: 30
stangel7 може ли да поясниш какво е ВОП ?
Не съм премахнала оплътнението. ЛЕкарят каза, че имало още време. Аз наистина не виждам ок след операцията. Както казах вече уж щеше да се махне диоптъра за надалеко , а то и за наблизко имам вече...
ВОЛ-вътреочна леща
В интернет пише за YAG лазер за изчистване на вторично перде, и пише ,че е рутинна процедура. Няма застраховани  от появата,след поставянето на вътреочна леща.  От това което четох останах с впечатлението,че има доста недоволни от мултифокалните лещи т.е. очакванията на пациентите се разминават с окончателните резултати. Но нали остава възможността за лазерна корекция на зрението след поставената вътреочна леща /т.е. ако дебелината на роговицата позволява и няма други противопоказания, може да се работи с лазер/?! Придполагам,че повечето очни клиники предлагат и такава възможност. Ще бъде допълнителен финансов разход, но е реален вариант.

# 48
  • Мнения: 541
stangel7 може ли да поясниш какво е ВОП ?
Не съм премахнала оплътнението. ЛЕкарят каза, че имало още време. Аз наистина не виждам ок след операцията. Както казах вече уж щеше да се махне диоптъра за надалеко , а то и за наблизко имам вече...
ВОЛ-вътреочна леща
В интернет пише за YAG лазер за изчистване на вторично перде, и пише ,че е рутинна процедура. Няма застраховани  от появата,след поставянето на вътреочна леща.  От това което четох останах с впечатлението,че има доста недоволни от мултифокалните лещи т.е. очакванията на пациентите се разминават с окончателните резултати. Но нали остава възможността за лазерна корекция на зрението след поставената вътреочна леща /т.е. ако дебелината на роговицата позволява и няма други противопоказания, може да се работи с лазер/?! Придполагам,че повечето очни клиники предлагат и такава възможност. Ще бъде допълнителен финансов разход, но е реален вариант.
Да, за съжаление тези лещи не правят зрението ти перфектно. Един лекар ми обясни, че имало вариант да се направи микс между два вида лещи - т.е. с едното око да виждаш надалеч, с другото наблизо и с двете комбинирано да са ОК нещата. Аз още не смея да направя подобен експеримент. Даже и уплътнението не отидох да ми махнат. Същият този лекар ми предложи да си сложа на все още неоперираното око ВОЛ, която била трифокална и покривала всички разстояния. Сумата беше 3 500 лв за око.А ако ми харесал резултата, да ми сменял мултифокалната с трифокална и на другото око. Но отказах този експеримент. В момента съм с една мултифокална, добро зрение на близо и средно разстояния, добро надалеч, НО при добра светлина. За нощно виждане няма да коментирам. Та, на този етап не искам нищо да "пипам" по очите си.Стига експерименти по мен, нямам 100 очи за грешки.
А друг лекар пък ми каза, че лазерните корекции като цяло не били добра идея. И аз не знам кое е най-доброто. Уж избираш мултифокални, за да не носиш очила, а то пак едва ли не се налага.

# 49
  • Мнения: 4 664
Моля,препоръчайте ми лекар от тази клиника.За дете,за разширяване на зениците и адекватно мнение за,смяна на диоптър.Работят с касата,нали?

# 50
  • Мнения: 1 831
Водих моя син при д-р Йордан Йорданов. Работят със здравна каса...

# 51
  • Мнения: 606
Да раздвижа малко темата.
Препоръчайте ми добър хирург за оперативно отстраняване на вътрешен ечемик?

# 52
  • Мнения: 1
Здравейте, случи ми се една много неприятна история, която бих искала да споделя: При повишаване на кръвното налягане, личния лекар ме изпрати при офтамолог да ми замери очното налягане, защото имах смущения в зрението. В очния кабинет лекарката успя да ме зарази с конюктивит при измерване на очното налягане със стара апаратура в една от държавните поликлиники на град Варна. След като ми бяха изписани капки за очи 3 вида, получих алергична реакция към някой от съставките в тях.  Подух се цялата и направих алергичен шок. Очите ми бяха страшно отекли и сълзяха постоянно. Минах през три очни лекари в различни лечебни заведения, но уви без никакъв успех за излекуване и подобрение. Положението ставаше все по-тежко и изглеждаше безизходно. Започнах да не виждам, а и отоците не спадаха. Тогава мои много близки приятели ми препоръчаха доктор Бодурова в клиника "Свети Николай чудотворец"в град Варна. Много съм доволна от нейното професионално и ангажирано отношение към моя проблем. Тя заедно с доктор Пламен Хубанов, намериха най-правилното и точно лечение за решаване на усложненията които се бяха получили от не правилното лечение преди това. За мен и двамата са много добри специалисти, лекари по призвание и по душа. Препоръчвам ги горещо на всеки който има очни проблеми. Пожелавам им от сърце да са живи и здрави и да работят все така сърцато и успешно.

# 53
  • Мнения: 1 339
Здравейте, от събота съм с подуто око, лека болка (само на една място, все едно има една точица и само там боли), леко зачервено око и хрема. Диагноза от личния алергичен конюктивит. Изписа ми Сперсалерг, обаче сякаш няма подобрение. Попринцип кога трябва да отшуми? Мисля да искам направление за мое успокоение да мина и през очен 🤔

Да знаете дали утре ще работят и евентуално ако се натреса дали ще ме прегледат без предварителен час?

Общи условия

Активация на акаунт