Пролет пукна, ние - НЕ! 170-та НЕМСКА тема

  • 39 327
  • 754
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
Ася, успех с търсенето.

Изобщо, намирането на читав зъболекар, домашен лекар, педиатър и гинеколог е въпрос на голям късмет. Успее ли човек, спечелил от тотото. Мога да се похваля с 3 от 4, май и последния издирван читав лекар е намерен, ама ще съм сигурна окончателно след 2-3 седмици. Домашния лекар демек. Преди няколко дни след цял ден с леко главоболие изведнъж вдигнах 39.5 от нищото, през нощта и 40.5 и не успявах да сваля под 38.5 с каквото и да е. Разбира се, сутринта кацнахме при първия избран напосоки местен лекар. Оказа се бактериална инфекция, антибиотик разбира се, след 2 дена бях ОК.
Хареса ми подхода му:  първо - прие ме веднага в отделна стая без да ме смесва с чакащите в чакалнята и ме прегледа възможно най-бързо; второ - още преди прегледа ми взеха кръв за експресен тест за бактерии без да се подмотват; трето - разясни ми всичко поробно и търпеливо, въпреки че се правех на умна и казах няколко пъти че ми е ясно; четвърто - извика ме на контролен преглед след 5 дни и не го претупа отгоре-отгоре, направи отново кръвен тест и прочие. Споделих му притесненията си за килограмите ми- заяви ми, че това се решава комплексно и насрочихме часове за основен преглед + пълни кръвни изследвания с хормони и всичко. За сравнение - предишния ни лекар каза - повече движение и лека храна, след 30 години е нормално да качим малко килограми Simple Smile Мда.

Някой да ми каже, що по дяволите през кредора не мога да пиша.

# 16
  • Мнения: 14
да се запиша и аз Simple Smileи ние онзи ден ,ходихме до градината да оставим някой неща и на 7-ми май тръгваме .. Simple Smile хубава вечер на всички

# 17
  • Немция
  • Мнения: 6 874
Сбъди, много сладък аватар! Heart Eyes
Аз домашен лекар по4ти не ползвам, освен за направления- ако имам здравословен проблем тьрся най-4есто специалист. Рядко ми се е налагало да стигам до сьвет при домашния. Ина4е сьм сьгласна, 4е не е лесно да се намери лекар, който да ти спе4ели напълно или по4ти напълно доверието.

За времето- за мен е важно лятото да е лято, а 4е пролетта прили4а пове4е на есен по-малко ме смущава. Лятото на 2009 също беше добро, нали бременеех тогава, после с новороденото навьртяхме голям километраж навьн, така 4е си спомням, 4е като цяло до октомври се задьржа хубаво време.

Последна редакция: чт, 26 апр 2012, 18:37 от .bibitka.

# 18
  • Добрич
  • Мнения: 795
Здравейте,
бих искала да попитам нещо,извинявам се предварително,че нахлувам с въпрос !
Нашия тати работи на трудов договор в Германия,а ние се гледаме в България. От негов колега разбрал,че може да получава детски за бебето от там,след като аз се откажа от тези в Бг. Може ли да ми разясните какво трябва да подготвя като документи и има ли някакви изисквания за получаването им?

# 19
  • Мнения: 3 880
,че може да получава детски за бебето от там,след като аз се откажа от тези в Бг.
Не е достатъчно само да се откажеш от детските в БГ Peace Трябва детето да се отглежда в Германия, това е най-важното условие...

# 20
  • Добрич
  • Мнения: 795
Аа,добре,значи няма шанс,благодаря   bouquet

# 21
  • Мнения: 1 883
Вечка го похвали във Фейса и аз не останах назад и си го поръчах от ибей .....хайде сега ползващите го да драснат отзиви за него .Другите  - мнение .....
  Peace
http://www.ebay.de/itm/330562665738?ssPageName=STRK%3AMEWNX%3AIT … 2649#ht_604wt_952

Последна редакция: чт, 26 апр 2012, 22:14 от Отряден председател

# 22
  • Мнения: 16
Относно ваксините - и аз спрях да и ги давам, след 6 месец. От тогова малката не е боледувала въобще, а преди това беше всеки 2месеца в спешното.  Peace

# 23
  • Мнения: 494
Извинявай,нищо ли4но,но моето за три години е боледувало веднъж,а има вси4ки ваксини.Озна4ава ли това,4е вси4ки трябва да си ваксинират децата?
Всеки сам си преценява за своето дете,но такива аргументи са абсолютно безпо4вени.

Асе,ти абсолютно вси4ки ли искаш да откажеш или само някои?

Бибит4е,и аз си спомням онова лято-беше супер!И аз се скъсах от разходки с дребното,ама сега...


# 24
  • Мнения: 443
Момичета,в Германия всички ваксини ли не са задължителни2 А тези,които се слагат още първите 24 часа след раждане- БЦЖ то и тя ли А полиомиелитната? Нас ни чака реимунизация лятото и съм много притеснена от всичко,което пишат и говорят за ваксините,но сигурно ще му я сложа. А мамите,които отказват не ви ли е страх от полиомиелита? Ох,знам,че са нож с две остриета ама пък без тях? Thinking

# 25
  • Мнения: 379
Вечка го похвали във Фейса и аз не останах назад и си го поръчах от ибей .....хайде сега ползващите го да драснат отзиви за него .Другите  - мнение .....
  Peace
http://www.ebay.de/itm/330562665738?ssPageName=STRK%3AMEWNX%3AIT … 2649#ht_604wt_952



И на мен ми хвана окото. Вечи, ще разясниш ли малко по-подробно как точно переш с нея и колко дълго трае, ако имаш желание и време разбира се. Ползваш ли препарати за петната или те сами си излизат?

# 26
  • Мнения: 141
Ева, никой не може да ти отговори. Вси4ко е спрямо индивидуалните настройки към медицината, на4ина на живот и пр. ... Всеки си има свои страхове. Аз съм сложила на те деца вси4ки ваксини и никога не съм се замисляла да ме е било страх, но ме е страх от други неща, за които други не се замислят изобщо ...
Та сама си прецени какво мислиш . Ако вземеш обратната теория със сигурност ще намериш също толкова инфо в нета.

Хора нещо ще се сгъбясам скоро  Rolling Eyes Сякашслед тази зима хората са станали много бойни и негативни. Непрестанно ми се слу4ват дребни разправии за какво ли не и то такива тъъпи поводи, като паркирала съм била , но не съм съвсем напред в клетката ... или пък Сашко отишъл да хвърли болкука и го забравил насред пътя ... намерил нещо по-занимателно ... та за един плик боклук или за някакви сантиметри не съм подравила колата (а на никого не пре4а ... ) или пък днес съседката ме хвана да ми разправя 4е някой си не си оправял от известно време вратата на гаража и стои отворена ... на мен не ми пре4и това , неговата кола стои вътре  Rolling Eyes  ooooh!  Cry

# 27
  • Мнения: 11 313
Mama D,  ползвам задължително препарат за петната, защото само топката не ги изпира. Но пръскам петната предварително, не слагам в самата пералня.
Изчиства остатъчната миризма от пот по дрехите, почнаха да се изчистват и застоялите петна от пот по тях, всичко мирише наистина на чисто без допълнителни миризми. Понякога за дезинфекция (особено на хавлии) слагам в камерката за омекотителя няколко капки от масло от чаено дърво.
Веднъж седмично (пера всеки ден) я вадя на слънце за няколко часа (изискване от производителя).
Слагам я в барабана заедно с прането и пускам избраната програма - толкова.

Ева17, в Германия не се слага БЦЖ. В календара им има заложено само Манту и при положителен резултат се предприемат мерки. Няма задължителни ваксини! Всички се водят препоръчителни и такива, както в България дето се слагат първите 24 ч въобще няма. Има си имунизационен календар - питай гугъл

# 28
  • Мнения: 443
Веч,благодаря ти-и друг път си отговаряла на мои питания.  bouquet

# 29
  • Мнения: 1 004
Ние имаме всички ваксини, които аз бих нарекла задължителни, макар да не са, и макар, че нашата лекарка никога не ми е поставяла въпроса - искате ли?
Затова аз смятах, че са задължителни, а отделно има пожелателни, които не сме слагали.
Дори вчера Дени си отнесе последната реимунизация.
Аз също мисля да се реваксинирам срещу тетанус.
Тук ни направиха дори доста повече, за варицела, реимунизации, които в БГ ги нямаше в календара ни.
Дали е добро или зло...мнения колкото искаш...аз също никога не се бях замисляла по този въпрос, едва в последните 1-2 години, но вече бяха направени..и се надявам, че тези ваксини, които се правят от години, все са някак по-изчистени...грипна и разни други нововъведени не бих си сложила, нито на мен, нито на децата.

Общи условия

Активация на акаунт