режим за спане на 8 мес

  • 1 763
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 16
Здравейте, мами! синът ми е на 8 мес и може  ли да спи по 1 път на ден след обеднто ядене

# 1
  • Несебър
  • Мнения: 195
Всяко дете е различно и спи според нуждите си за сън.Дъщеря ми все още спи два пъти на ден-след закуска и на обяд.

# 2
  • Мнения: 2
И моето бебе спи само един път на ден.Няма от какво да се претесняваш,остави детето ти само да си определя режима.

# 3
  • Мнения: 646
Синът ми от както се е родил през деня не спи, но тука от около месец и нещо имаше няколко пъти в които спа по два пъти на ден за около 30мин. до 1 час максимум.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 630
Пффф  и моята не спи(само ако е в кола заспива) , а е на 7 месеца. Явно и стига само нощният сън Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 5
  • Асеновград
  • Мнения: 1 552
И моята кокона е от не спящите.Спи 2 - 3 пъти на ден за по 30мин.
Вечер заспива в 23.00ч. WhistlingЯвно и стига този сън.

# 6
  • Мнения: 27 524
Здравейте, мами! синът ми е на 8 мес и може  ли да спи по 1 път на ден след обеднто ядене

Може, защо да не може. Стига да не става сутрин в 6  Wink Синът ми спеше до 11 сутрин, така че нямаше как да сложим и предиобедно спане  hahaha

# 7
  • Мнения: 343
Моят син вчера направи 10 месеца. От 8-месечен също спи по веднъж на ден обикновено, макар че се случва и по два пъти.

# 8
  • Мнения: 931
И според мен няма нищо притеснително, ако детето само си е избрало този режим. Ако възрастен се опитва да му го наложи по свои съображения, на 8 месеца ми се струва, че е раничко да спи по веднъж. Моете дете започна да спи по веднъж на ден не помня кога точно, но със сигурност след годинката, че даже и до днес му се случва в единични случаи ( ако цял ден сме на път с колата и спираме-тръгваме-спираме-тръгваме), да спи на два пъти по малко вместо един по-дълъг следобеден сън.

# 9
  • България/Германия
  • Мнения: 515
Някъде на 9 месеца сутрешното заспиване стана доста проблемно и започнах да я слагам да спи само по веднъж на ден, въпреки че ми се струваше още малка да минава на еднократно спане. Новият режим й се отрази много добре - спеше си по три часа от 12 до 3. Така че си е до детенце, ако се чувства добре с еднократно спане, няма никакъв проблем.

# 10
  • В горичката, до рекичката
  • Мнения: 193
Щом се чувства добре не виждам проблем. Всяко дете е различно и само си определя режима.

# 11
  • Мнения: 6 713
На тази възраст моите спяха един път сутрин и един път следобед. Но всяко дете си има различен режим.

# 12
  • Мнения: 935
Моят сутрин става около 7 след което към 9 след закуската заспива за около час.Към 14-15  отново удря една дрямка за час.До скоро заспиваше и към 18 отново за около час и вече към 9 за нощния сън ,но в последно време го пропуска,а за сметка на това започна да заспива по-рано за нощния още към 19:30

# 13
  • На топло...
  • Мнения: 584
У нас режими никога не е имало, спи когато му се спи, сами си изграждаха навиците.
На 8 месеца и двамата са ставали към 7-8, заспиват към 10-11 за по час, после към 2-3 следобед за още час-два и накрая вечер към 10-11 отново сън.

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Моите и двете спяха докъм година и 1-2 месеца два пъти дневно. С малката аз се постарах да махнем първото дневно спане, защото се подготвяхме за ясли.

Общи условия

Активация на акаунт