Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 2 май 2012, 12:22 ч.

Избор на климатик

• 178 274
  • 1 272
  •   3
Отговори
# 1 245
  • Варна
Нали има някакви джаджи, които се включват в контакта и в тях се включва уредът, точно за да се избегнат проблеми от токови удари и подобни. Вкъщи сме наслагали такива на климатиците и на хладилника. Там, където имаме разклонители те са със защита.

# 1 246
Здравейте, мили мами, има ли някоя, която да е наясно или има наблюдения относно климатиците. Пред дилема сме между 2 климатика. Стаята ни е 24 квадратни метра и се колебаем между тези два модела.

https://bit.ly/3g8rChR и https://bit.ly/31pNnFS

Ще съм много благодарна ако можете да ни дадете насока.

Последна редакция: пн, 29 юни 2020, 23:48 от Ivaninakl

# 1 247
Фуджицу и никой друг!

# 1 248
  • Козлодуй
Да ама Тошибата е по-тих и по-икономичен Simple Smile

# 1 249
От 15 години сме с климатици на Toshiba. Това лято заменихме един от тях с по-нов модел, пак на Toshiba.
Аз лично съм много доволна от марката, охлаждат много бързо и са сравнително тихи.

# 1 250
  • Варна
Аз не си давам Дайкина.

# 1 251
А аз - Мицубишито.

Не е въпросът какво харесваме ние или какви са нашите климатици.
Не е написано за какво ще се използва климатикът - само за охлаждане или И за отопление. Какво е изложението, панел или тухла ли е, вътрешно ли е помещението, изолирано ли е. В Сандански ли е жилището или в Трън, или в Бургас, защото има значение. В Сандански няма през зимата големи студове, като в Трън, но в Трън, макар и много студено, не е толкова влажно като в Бургас.

По технически спецификации COP-a на Фуджицуто е една идея по-добре. И двете марки са добри, но специалист да каже за конкретните модели. Александарс може би?!?

# 1 252
  • София
Фирмата е бургаска, логично е да става дума за Бургас. Показаният модел е Нордик, т.е. би трябвало да обира зимният период навсякъде. "Безплатният" монтаж.....колко да е безплатен... Simple Smile
СОР-а е нещо относително. И масово се спекулира. И от производители и от вносители и от дилъри и дистрибутори. Simple Smile

# 1 253
Да, за Бургас става въпрос. Идеята е по препоръки от доста фирми заради влажният въздух тук климатика да е по-качествен.

# 1 254
За Бургас NORDIC е абсолютно излишен, последните три зими температурите не са падали под - 10 градуса. Тoshibata е нов модел, на пазара е от 3 - 4 месеца.

# 1 255
За Бургас NORDIC е абсолютно излишен, последните три зими температурите не са падали под - 10 градуса. Тoshibata е нов модел, на пазара е от 3 - 4 месеца.

Да, но по наблюдения на климатиците, на приятели, когато температурата е около 0 до -5 при висока влажност замръзваха доста. И вътре имаше кофти усещане на хлад. Сезирам конкретна марка климатик Дайкин. Не зная точният модел, но не е от евтините цената му беше, до колкото ми бе споменала приятелката ми около 1800лв. За това бих искала адекватно мнение, за да мога да се отоплявам добре. Както всички знаме, на нас жените винаги ни е студено хаха.

# 1 256
  • Варна
Във Варна, при такава влажност и същите температури, моя Дайкин не замръзна нито веднъж, а вътре ходех по къс ръкав. При това беше и по-евтин.

# 1 257
  • Пловдив
В Пловдив през студената зима 2012г имаше температура -22градуса,но Дайкин продължи да работи безпроблемно.

# 1 258
  • Варна
Аз съм забелязала, че при температури около 0 и особено при мъгла или валеж замръзват по-често нашите, отколкото на -10. Дженерал и Фуджицу са, много съм доволна. Първият преди 13 години в една виелица го бяхме изключили и се беше напълнил със сняг, работи 2 денонощия на непрекъснат снеговалеж и минусови температури без да може да завърти външната перка, докато се усетим, че нещо не топли като хората. Яка машина излезе, не знам колко марки биха оцелели.

# 1 259
Определено влагата и мъглата не им действат добре на климатиците. Един от моите - Мицубиши Хеви, преди години през зимата в София, с мъгла около месец, доста се поизмъчи. За топлене - топлеше, но много често размразяваше и външното тяло започна да се обледенява стабилно. Но външното тяло е монтирано в закътано и усойно ъгълче. Другият, макар и на северна стена, но не е в дупка, се справяше по-добре. Същата марка и модел, само по-ниската мощност.

Общи условия

Активация на акаунт