Избор на климатик

  • 246 167
  • 1 651
  •   1
Отговори
# 975
  • Мнения: 376
Здравейте, искам да благодаря на всички, които ми помогнаха с мнения и препоръки!И най-вече на Aleksandars ,който отдели от времето си и за лична консултация!!!
Спряхме се на Фуджитсу 18KLCA, попаднахме на промоция от 1870лв.Надявам се избора ни да е добър...

# 976
  • Мнения: 489
Здравейте! Искам да попитам :
 Каква е разликата между:GENERAL FUJITSU ASHG12LMCB / AOHG12LMCB NORDIC на Булклима внос от Китай
и
fujitsu asyg12lmcb aoyg12lmcbn nordic от Зора бил внос от Япония.
Мой приятел, който работи и с двете фирми вносители каза, че са едно към едно еднакви. От фуджи казаха, че генерала бил менте, а уж една фирма ги прави. Кой е по добрия. Става въпрос за стая 3.60 x 5.80 висока 2.60, която до сега отопляваме с хаир 12-ка без проблем вече 17 гд. Моя мъж реши да я хвърля и се спря на нордика като по икономичен. В другите две стаи имам LG 12 -много съм доволна и LG.18 от който изобщо не съм доволна.
Според Вас нордика добре ли ще е за това помещение и имате ли впечатление от него?
Благодаря Ви предварително!
За мен фуджи ,дуджицу и дженерал са еднакви.Просто различни вносители.Имат еднакви модели букви и дизайн.

# 977
  • Мнения: 376
Ще подписваме договор с мебелната фирма за детската, но още не сме уточнили мястото на климатика, т.е. аз съм го избрала, но тръбният път трябва да е дълъг, просто не си представям друг вариант, за да не духа върху леглото или бюрото,
Когато разглеждах за нашия климатик, попаднах на климатици за вграждане в мебели и стени!?Нека експертите в темата кажат дали са добри, и дали си заслужават.
Нашата детска е също толкова малка.Сега се чудим за нея какъв да изберем и най-вече къде да го сложим

# 978
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Около 10 лева. Aleksandas искам да си сложиш климатик с 15 метра тръба и да не дозаредиш. Аз такова чудо не съм виждал.
Много такива монтажи имаме и машините работят без проблем. Само грее са заредени с хл. агент до 5 метра. Има модели които са заредени с фреон да 20 метра и могат да работят до 30 с дозареждане.

# 979
  • Мнения: 489
За грее е факт това до 20 макс, но и след 20 работят. Не знам за всички марки, но повечето си искат дозареждане, но това си го пише за всеки модел и марка, така че който му трябва да се интересува за конкретния модел.

# 980
  • Мнения: 164
Я да ви питам, климатик за спалня(~16-17 квадрата) на последен етаж с южно изложение и 2 метра подпокривно пространство(въздушна възглавница?), сменена дограма и външна изолация.

Основно ще се ползва за ОХЛАЖДАНЕ през лятото. Имам много лек сън за това е изключително важно климатика да е ТИХ по всички показатели(не само децибелите а и разни пукания на пластмаси итн да са минимални). Бюджет около 2500 лв.

# 981
  • София
  • Мнения: 6 308
Около 10 лева. Aleksandas искам да си сложиш климатик с 15 метра тръба и да не дозаредиш. Аз такова чудо не съм виждал.
А, намират се. Но са около и над среден клас. Simple Smile

# 982
  • Мнения: 489
Я да ви питам, климатик за спалня(~16-17 квадрата) на последен етаж с южно изложение и 2 метра подпокривно пространство(въздушна възглавница?), сменена дограма и външна изолация.

Основно ще се ползва за ОХЛАЖДАНЕ през лятото. Имам много лек сън за това е изключително важно климатика да е ТИХ по всички показатели(не само децибелите а и разни пукания на пластмаси итн да са минимални). Бюджет около 2500 лв.
Fh35ve mitsubishi electrik. Но каквото и да вземете за тези няма да сгрешите.

# 983
  • Мнения: 656
Да дам отзив за месечните сметки:
2 броя климатик Star Light (emag с новия фреон, 12ки), за стаи 16 и 20 кв.м., всеки ден се ползват между 4-6 часа+ Ток за домакинство, пералня и сушилня през ден, токът е 50-60 лв за последните 2 месеца.

В офис помещение 50 квм, 3та година, климатик Daewoo 12ка, работи 6-8 часа на ден средно, летни сметки 30 лв, зимни 100 лв с помощ и на радиатор.

# 984
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Я да ви питам, климатик за спалня(~16-17 квадрата) на последен етаж с южно изложение и 2 метра подпокривно пространство(въздушна възглавница?), сменена дограма и външна изолация.

Основно ще се ползва за ОХЛАЖДАНЕ през лятото. Имам много лек сън за това е изключително важно климатика да е ТИХ по всички показатели(не само децибелите а и разни пукания на пластмаси итн да са минимални). Бюджет около 2500 лв.
Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZSX-W~SRC20ZSX-W Diamond

# 985
  • Мнения: 95
Здравейте! Искам да попитам какво ще ми препоръчате за хол (21кв.м):
- изложението е югозападно, с тераса на южната страна; ново строителство, с външна изолация и ПВЦ дограма.
Бюджетът е около 2000 лв.
Благодаря, предварително!

# 986
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZS-W~SRC35ZS-W Premium
Toshiba RAS-B13PKVSG-E Shorai
Panasonic CS-Z35VKEW~CU-Z35VKE Etherea

# 987
  • Мнения: 489
Mitsubishi Electric MSZ-AP35VG
Hitachi RPC35 performance
Gree 12amber

# 988
  • Мнения: 376
Важно питане към Александър ....какво значи това?Значи ли че външното тяло е 12 Anguished

# 989
  • Варна
  • Мнения: 995
Бърза справка с гугъл показва точно това.

Общи условия

Активация на акаунт