Избор на климатик

  • 246 136
  • 1 651
  •   1
Отговори
# 420
  • Мнения: 364
За цялото жилище става въпрос. До към хиляда лева искам да бъде.

# 421
  • Мнения: 19 482
С кои модели климатици може да се ползва това устройство?

# 422
  • Мнения: 738
Някой с мнение за този http://technika.bg/product/17611/invertoren-klimatik-daikin-ftx35j3-rx35k.html ? Ще се топли стая 20кв.м. и ще има бебенце.Дограмата е обикновена , апартамента е среден южен , тухла.Благодаря!

# 423
  • Мнения: 1 210
Здравейте, предстои ми смяна на климатик и все още не съм се спряла на модел и марка. Бих желала да ме посъветвате за модел климатик, икономичен и безшумен, който ще се ползва главно  за отопление на помещение 20кв.м., пети последен етаж, външен апартамент, без изолация, южно изложение. Бюджет около 2000 лв

Последна редакция: нд, 18 сеп 2016, 10:43 от huliganka

# 424
  • Мнения: 1 716
Направо описа нашите условия  Mr. Green Само дето сме 6-ти етаж и е североизтог.
И преди съм препоръчвала нешият климатик тук-Мицубиши електрик.
Има различни модели,в официалните им магазини може да ви дадат съвет кой е най-подходящ.
Сега ще взимаме за втора стая,по-малка и ще видим какво ще ни препоръчат на място.

# 425
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
За цялото жилище става въпрос. До към хиляда лева искам да бъде.

ако е основно отопление това от климатика... просто забравИ, че с 1 машина ще стане. Отделно увеличи бюджета, че за едни 200-400лв ще си мръзнеш, като стой та гледай.

# 426
  • Мнения: 1 716
Благодаря,за ще си взема същият като този който имам,само няма да е 14 а вероятно 10 или 12.Или ако ми предложат по-нов модел,че предният е 2015г. и сега може да има още по-добри.

Коментарът над моят е изтрит,на него отговарям.Иначе изглежда странно  Mr. Green

Последна редакция: пн, 19 сеп 2016, 00:43 от sibil1987

# 427
  • Мнения: 1 210
Aleksandars, благодаря!  bouquet

sibil1987 , би ли споделила кой е твоя модел, щом е тестван и сте доволни?

# 428
  • Пловдив
  • Мнения: 998
Здравейте, предстои ми смяна на климатик и все още не съм се спряла на модел и марка. Бих желала да ме посъветвате за модел климатик, икономичен и безшумен, който ще се ползва главно  за отопление на помещение 20кв.м., пети последен етаж, външен апартамент, без изолация, южно изложение. Бюджет около 2000 лв

DAIKIN модел FTX35KV/RX35K това е 12ка. Цена с монтаж и ДДС 1693 лв

# 429
  • Мнения: 1 210
Здравейте, предстои ми смяна на климатик и все още не съм се спряла на модел и марка. Бих желала да ме посъветвате за модел климатик, икономичен и безшумен, който ще се ползва главно  за отопление на помещение 20кв.м., пети последен етаж, външен апартамент, без изолация, южно изложение. Бюджет около 2000 лв

DAIKIN модел FTX35KV/RX35K това е 12ка. Цена с монтаж и ДДС 1693 лв
Много благодаря, меритаbouquet

# 430
  • Варна
  • Мнения: 77
Здравейте, предстои ми покупка на климатик. Решила съм, че ще бъде подово-стенен тип. В момента се колебая между Daikin и Gree. На много места ходих, странно е, че повечето търговци ме съветват да взема Gree... Моля яко някой има един от двата да сподели инфо.

# 431
  • Мнения: 738
Здравейте, предстои ми покупка на климатик. Решила съм, че ще бъде подово-стенен тип. В момента се колебая между Daikin и Gree. На много места ходих, странно е, че повечето търговци ме съветват да взема Gree... Моля яко някой има един от двата да сподели инфо.
Имам този Daikin http://technika.bg/product/17611/invertoren-klimatik-daikin-ftx35j3-rx35k.html.За сега съм доволна (аз съм много зиморничева и го пускам сега  Laughing), но стаята която топлим е малка , а на вън още не са големите студове.Те първа ще го тествам на студ тази зима Simple Smile

# 432
  • Варна
  • Мнения: 77
Здравейте, предстои ми покупка на климатик. Решила съм, че ще бъде подово-стенен тип. В момента се колебая между Daikin и Gree. На много места ходих, странно е, че повечето търговци ме съветват да взема Gree... Моля яко някой има един от двата да сподели инфо.
Имам този Daikin http://technika.bg/product/17611/invertoren-klimatik-daikin-ftx35j3-rx35k.html.За сега съм доволна (аз съм много зиморничева и го пускам сега  Laughing), но стаята която топлим е малка , а на вън още не са големите студове.Те първа ще го тествам на студ тази зима Simple Smile
Вашият е стенен. Аз говоря за подов. Това са двата модела
http://megaelectronics.bg/klimatici/invertorni-klimatici/podovo- … 12aa-k3dna1b.html
http://megaelectronics.bg/klimatici/invertorni-klimatici/podovo- … vxs35f-rxs35.html

# 433
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
eni4ka_niq, за какво помещение Ви трябва машина? Имайте предвид, че ако ще поставяте подова машина, то пред вътрешното тяло не трябва да има мебели поне на два метра. Иначе, подовата машина създава по голям комфорт от стенните модели. Колкото до двете машини...Gree е китайски бранд и техния модел има номинална отоплителна мощност 4.0 kW (0.6 ~ 4.7). Daikin е японски бранд, като вътрешното тяло на подовия модел уж е японска сглобка, а външното се сглобява в Чехия. Разбира се, и цените им са доста различни - около 1500 за gree  и над 2000 за daikin. При последния, отоплителната мощност е 4.5 kW (1.4 ~ 5.0).
Като подови модели, може да погледнете General Fujitsu AGHG12LVCA който има по добри параметри от изброените, но пък е доста по скъп, както и Toshiba RAS-B13UFV-E~RAS-13N3AV2-E Floor standing, Mitsubishi Heavy Industries SRF35ZMX-S~SRC35ZMX-S Diamond
Преценете какви са Вашите приоритети при избора и подберете така машината, че необходимата мощност да отговаря на номинала на съответната машина.

# 434
  • Варна
  • Мнения: 77
eni4ka_niq, за какво помещение Ви трябва машина? Имайте предвид, че ако ще поставяте подова машина, то пред вътрешното тяло не трябва да има мебели поне на два метра. Иначе, подовата машина създава по голям комфорт от стенните модели. Колкото до двете машини...Gree е китайски бранд и техния модел има номинална отоплителна мощност 4.0 kW (0.6 ~ 4.7). Daikin е японски бранд, като вътрешното тяло на подовия модел уж е японска сглобка, а външното се сглобява в Чехия. Разбира се, и цените им са доста различни - около 1500 за gree  и над 2000 за daikin. При последния, отоплителната мощност е 4.5 kW (1.4 ~ 5.0).
Като подови модели, може да погледнете General Fujitsu AGHG12LVCA който има по добри параметри от изброените, но пък е доста по скъп, както и Toshiba RAS-B13UFV-E~RAS-13N3AV2-E Floor standing, Mitsubishi Heavy Industries SRF35ZMX-S~SRC35ZMX-S Diamond
Преценете какви са Вашите приоритети при избора и подберете така машината, че необходимата мощност да отговаря на номинала на съответната машина.
Благодаря за коментара. Помещението ни е 25 кв. югозапад, нова кооперация с изолации вътрее и вън.
Чух разнопосочни мнение. Дайкина е с турско външно тяло от няколко месеца.
Грий пък бил с части Дайкин сглобени в Китай. На него основния му бонус е, че има нагревател на външното тяло и при необходимост си се включва и не замръзва. Другото, което е странно - на две места ми казаха, че дайкина бил много по-шумен, а като характеристики ги дават обратно.

Общи условия

Активация на акаунт