Избор на климатик

  • 245 999
  • 1 651
  •   1
Отговори
# 435
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Кой какви данни дава по каталозите относно шум, не ги гледайте. Нещата са индивидуални за всеки монтаж. Наистина Gree имат нагревател на дъното, както и на компресора, което си е в плюс. Турски външни тела имат моделите от най-ниския клас на Daikin - серията BOB, но при тях няма подови модели.

# 436
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Имаме подов Дайкин от 6 години-японски-35-ца. Перфектен! Пускаме го първият студен ден на определени градуси и го спираме пролетта в първият топъл ден! Peace

# 437
  • Мнения: 84
Имаме подов Дайкин от 6 години-японски-35-ца. Перфектен! Пускаме го първият студен ден на определени градуси и го спираме пролетта в първият топъл ден! Peace

Само с него ли си отоплявате жилището? Ако не е тайна, колко пари за електричество давате през отоплителния сезон?

# 438
  • Русе
  • Мнения: 5 347
С подов 35-ца отоплява помещение 20-24 кв.м. не повече.
Имам подов Дайкин 25-ца от 2009г. в стая 18 кв.м. и в големите студове на моменти се озорва, говоря за -10С, -15С. Помещението е източно, с PVC (трикамерна от 2008г.) дограма и външна и вътрешна изолация малко калпава(стиропор).
Отопление на климатици (не ги спирам, не ги намалявам) за 60 кв.м. жилищна площ и температура вътре 23-24С за най-студените месеци не  повече от 220-250лв. Сумата включва всички уреди в къщата на ток, топла вода от бойлер, който не се спира. Другите стаи са добре изолирани отвътре с каменна вата.
Та с две думи - изложение, тип строителство, изолация, дограма много променят сметката. Спалнята е северна и беше лошо изолирана - тогава сметката за ток стигаше 300лв. Нова изолация, нова дограма 6-камерна, широк стъклопакет и нещата се променят.

# 439
  • София-в сърцата на моите деца
  • Мнения: 1 727
Имаме подов Дайкин от 6 години-японски-35-ца. Перфектен! Пускаме го първият студен ден на определени градуси и го спираме пролетта в първият топъл ден! Peace

Само с него ли си отоплявате жилището? Ако не е тайна, колко пари за електричество давате през отоплителния сезон?
Ние отопляваме само една стая с него-хола, като вратата стои непекъснато отворена към коридора. Южна стая -при  - 20гр. се държа нормално-не се е озорвал. Бях изчислила, че един климатик непрекъснато включен-23гр. излиза в най-големият студ 70лв. горе долу. Иначе около 40лв.

# 440
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

Ние отопляваме само една стая с него-хола, като вратата стои непекъснато отворена към коридора.

мега тъпотия.
Да не ти гръмне "японският" Дайкин...

# 441
  • Мнения: 5
Здравейте, ще купуваме климатик. Ще се използва в дневен тракт 30 кв. м за отопление и 43 кв. м за охлаждане заедно с детската стая.Юг-запад изложение, като през деня слънцето от запад е скрито от съседния вход.
Става върпрос за апартамент, тухла (2016г строителство).Изолация 7см, дограмата е с троен стъклопакет. Бюджетът ни е 4000-4500лв. Ако може да ми препоръчате няколко модела ще съм Ви благодарен.

# 442
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Toshiba RAS-16G2KVP-E Super DaiSeiKai 8
General Fujitsu ASHG18LFCA
Panasonic CS-Z18SKEW~CU-Z18SKE Etherea
Daikin FTXZ35N~RXZ35N Ururu Sarara
Mitsubishi Heavy Industries SRK50ZMX-S~SRC50ZMX-S Diamond

# 443
  • Мнения: 5
Toshiba RAS-16G2KVP-E Super DaiSeiKai 8
General Fujitsu ASHG18LFCA
Panasonic CS-Z18SKEW~CU-Z18SKE Etherea
Daikin FTXZ35N~RXZ35N Ururu Sarara
Mitsubishi Heavy Industries SRK50ZMX-S~SRC50ZMX-S Diamond
Благодаря за бързия отговор. Двоумя се между тошибата и уруру. Какво бихте ме посъветвали?

# 444
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Toshiba RAS-16G2KVP-E Super DaiSeiKai 8

# 445
  • Мнения: 1 712

Ние отопляваме само една стая с него-хола, като вратата стои непекъснато отворена към коридора.

мега тъпотия.
Да не ти гръмне "японският" Дайкин...

Защо да е "мега тъпотия"?
И при нас вратата е отворена към коридора и останалите стаи.Имам тъкмо проходило бебе.Ако някой си въобразява че едногодишно може да затваря вратата след себе си,или да стои затворено в една стая....мега тъпотия.
Климатикът се справя чудесно,няма изгледи да "гръмне"  ooooh!

# 446
  • Мнения: X
Дръжте И вратата на хладилника постоянно отворена.  Wink
Нищо няма да му "гръмне". Компресорът ще работи постоянно и ще се "изпържи".
Какво означава "дефрост" при климатиците?
http://vimax.bg/Blog?journal_blog_post_id=34

Последна редакция: ср, 05 окт 2016, 13:29 от Анонимен

# 447
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148

Нищо няма да му "гръмне". Компресорът ще работи постоянно и ще се "изпържи".

остави и бедните майстори на климатици да хапват и хляб, че и пасти.  Hug

Пав  Heart Eyes

Валери Вълев - сложете си някоя Нокрия (допустимо е да е 14ка) или Зубадан.(задължително 50ка)
Нарочно не споменавам повече, че да се поровите и да попрочетете малко и за тях.

# 448
  • Мнения: 5
Здравейте, мисля че да се откажа от Дайсекай 8, прочетох че има случаи да се успиват на външна температура около 0 градуса. Относно МЕ Зубадан прочетох, че този зубадан е един нагревател, който се включва след падането на външна температурате под 0 градуса и харчи допълнително ток и то излишно и че е маркетингов трик и няма нищо общо със Зубадан. Друго инфо е че мн тракали, издавали допълнителни шумове вътр тела. А защо 50ка при положение че ще отоплявам около 70  куб. м и лятото ще отварям вратата и на детската да влиза и там хладен въздух. Единствено за Нокрията не прочетох лош коментар ( единственото е че били спрени от производствоо шреди около 2 години).

Нищо няма да му "гръмне". Компресорът ще работи постоянно и ще се "изпържи".

остави и бедните майстори на климатици да хапват и хляб, че и пасти.  Hug

Пав  Heart Eyes

Валери Вълев - сложете си някоя Нокрия (допустимо е да е 14ка) или Зубадан.(задължително 50ка)
Нарочно не споменавам повече, че да се поровите и да попрочетете малко и за тях.

# 449
  • Мнения: 31
Здравейте,

Искам да си купя нов климатик. Ще съм Ви благодарен, ако ми дадете съвет как да постъпя.

За момента съм се спрял на следните модели:

Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE - http://vimax.bg/hiperinvertoren-klimatik-mitsubishi-electric-msz … .html?search=fh25
Mitsubishi Electric MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VE - http://vimax.bg/hiperinvertoren-klimatik-mitsubishi-electric-msz … 0-btu-klas-a.html
DAIKIN FTXM35M / RXM35M BLUEVOLUTION - http://oxm.bg/produkti/klimatici-za-doma/invertorni-klimatici/it … m35m-bluevolution

Помещението, за което избирам е приблизително 50 куб.м. 1-ви етаж, западно изложение, с външна изолация, пвц дограма (два прозореца с троен стъклопакет).

Климатикът ще се ползва предимно за отопление, като идеята е да постига поне 23 градуса при максимална икономия. Оттам и въпросът кое ще е по-ефективно, 9-ка или 12-ка..

Благодаря предварително за помощта.

Общи условия

Активация на акаунт