Избор на климатик

  • 245 460
  • 1 651
  •   1
Отговори
# 480
  • Мнения: 84
Всъщност какъв COP трябва да търсим, ако искаме климатикът да е висок клас. И има ли още нещо, по което да се ориентираме (цената не винаги е добър ориентир)

А защо ви е "висок клас"? Не е ли важно да е дълговечен и да е с минимална консумация на ел енергия?

# 481
  • Мнения: 5 920
Говоря изцяло на ниския клас на дайкин и фуджицу. Даикина не се знае къде е сглобен (Турция, Китай, Чешка република, Божа работа...), прави дефрост по време на всеки час, параметрите няма да ги коментирам...Фуджицуто - шумна работа и на двете тела, леко външно тяло, параметрите са също пълна драма...Едното с coefficient of performance 3.76, другото с 3.56 - "икономичност от класа".
Благодаря за мнението  bouquet В такъв случай да поставя въпросът така - при бюджет ок. 1300-1400лв какъв оптимален вариант бихте препоръчали - стаята е 14кв., спрели сме се на 12-ка размер, за да можем да отопляваме цялото жилище в комбинация от три климатика. Имаме добра ПВЦ дограма, както и външна изолация. Отворена съм към предложенията ви - имаме ок. месец още да го обмисляме, досега в тази стая нямахме нужда от климатик, но сега ще имаме бебе, живот и здраве, та няма начин. Иначе на мен си ми е най-добре да спя на хладно.

# 482
  • Мнения: 19 360
Всъщност какъв COP трябва да търсим, ако искаме климатикът да е висок клас. И има ли още нещо, по което да се ориентираме (цената не винаги е добър ориентир)

А защо ви е "висок клас"? Не е ли важно да е дълговечен и да е с минимална консумация на ел енергия?

Защото това са качества, които притежават именно климатици от високия клас. Мислех, че е ясно.

# 483
  • в сърцата на любимите ми хора
  • Мнения: 909
Предстои ми купуване на климатик за стая 24 кв.м., с ПВЦ дограма и външна изолация, южна. Основно ще се ползва за отопление. Препоръчайте ми подходящ модел за бюджет около 2200 лв. Благодаря предварително!

# 484
  • Мнения: 5 920
Хайде аз първа с препоръка, макар, че и аз чакам такава, но съм  спо-малък бюджет сега. Препоръчвам ти смело Фуджитсу Нокрия, предполагам, че 14-ката ще ви е добре като размер. Няма грешка машинката  Peace

# 485
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
COP няма да Ви топли през зимните месеци. Машина се избира спрямо помещението, така че при отрицателни температури, тя да работи оптимално. Така ще има икономия на електроенергия и комфорт в помещението. Друг е въпроса, че масово се предлагат машини от които има най-голяма далавера, а дали ще вършат работа е друг въпрос.
Правилно оразмерената машина, работи оптимално.

Последна редакция: ср, 16 ное 2016, 19:22 от Aleksandars

# 486
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Pали, за 14m² е кощунство да се набута 12-ка...Ако разбирате какво значи това. Аз бих Ви предложил следните модели, предвид бюджета:
Toshiba RAS-B10N3KV2-E1 Suzumi Plus
Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZM-S~SRC25ZM-S Premium
Toshiba RAS-13BKV-E~RAS-13BAV-E Mirai
Gree GWH12KF-K3DNA6G Change
Последните два, са ако искате това за което си мислите....

# 487
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
мамси, може да обърнете внимание на следните модели:
General Fujitsu ASHG12LTCA
Panasonic CS-E12PKEA~CU-E12PKEA
Toshiba RAS-B13N3KVP-E Super Daiseikai 6.5
Gree GWH12UB-K3DNA4F U-Crown
Toshiba RAS-B13N3KV2-E1 Suzumi Plus
General Fujitsu ASHG12LUCA

# 488
  • в сърцата на любимите ми хора
  • Мнения: 909
Препоръчаха ми модел на Mitsubishi Electric Zubadan MSZ -FH25VE, специално за ниски температури. В момента е на промоция без плащане на монтажа - за 2100 лв. Дали си струва?

# 489
  • Русе
  • Мнения: 5 339
Мамси нагревателя в тавата се включва под 0 градъса и харчи 150 постоянно. Дори да няма какво да размразява. Ние имаме предната серия на модела. Като изтече гаранцията викнахме фирмата и му слижихме копче за ръчен контрол. Иначе машината е перфектна. Топли спалня 14-14 кв. м. северно изложение, с двойна изолация и добра дограма. Работи тихо и незабележимо.

# 490
  • Мнения: 5 920
Александър, благодаря ти много още веднъж  bouquet bouquet bouquet

# 491
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Препоръчаха ми модел на Mitsubishi Electric Zubadan MSZ -FH25VE, специално за ниски температури. В момента е на промоция без плащане на монтажа - за 2100 лв. Дали си струва?

за 24м2 ви трябва поне 12ка. В случая 35ца.
Зубадан е добро предложение.

# 492
  • Мнения: 5 920
Здравейте отново  bouquet
Интересува ме може ли техник, различен от този, който е монтирал първоначално климатика, да извършва профилактиката заради гаранцията всяка година ?

# 493
  • Русе
  • Мнения: 5 339
Какво включва профилактиката имаш ли представа?
По принцип е редно да има почистване, то пък става с разглобяване, ако е като хората. Разни спрейове се ползват.
Не съм имала такава услуга, но при приятели профилактиката беше веднъж годишно да им съберат 20 лв. и да ги питат работи ли машината Simple Smile

# 494
  • Мнения: 19 360
При мен профилактиката, която правят техниците е измерване на фреон, преглед на външно и вътрешно тяло и почистване със спрей.

Общи условия

Активация на акаунт