Избор на климатик

  • 245 427
  • 1 651
  •   2
Отговори
# 495
  • Мнения: 5 920
Общо взето от познати съм чувала, че е бошлаф работа, но пък 30 лв/климатик за сметка на това  ooooh! Едната монтажна група тук точно със спрейче пръскат и това е. Но пък ако не ти направят профилактика, не действала гаранцията. Ние за 1-ва година ще имаме профилактика, миналата година ги сложихме климатиците. Но ми се иска да избегна конкретния монтажист по възможност.
На хората под нас има направиха хубава профилактика - разглобяване на тялото, измиване в банята, но май жената си го е поискала изрично, пак е платила същата сума, не повече.

# 496
  • Русе
  • Мнения: 5 339
Рали не можеш ли да поискаш друг човек от същата фирма?
За външен майстор - ако разберат ще ти падне гаранцията.
Вкъщи ММ прави почистане с разглобяване и спрей след изтекла гаранция - чете форуми, гледа клипчета.
На единия и лагер смени, но първия пър дойде майстор, с който заедно го правиха. Човекът не беше пипал подов дайкин преди това да разглобява.
Но това е само, защото на ММ му е интересно.

# 497
  • Мнения: 5 920
Ооо, той и ММ се се вре по техниките, хоби му е да човърка и съм сигурна, че ще се справим и сами повече от добре, но точно заради гаранцията е.
А пък за друг монтажник - ми тя не е голяма фирма - 2-3-ма човека идват, начело с шефа, така, че няма как. Проблемът всъщност е, че единият ни климатик е монтиран явно калпаво и се чува ужасен шум от фреона при вкл/изкл. Чета от изв. време форума на Сетком и там казват, че най-вероятно къс тъбен път е причината, а според нашият майстор, който беше повикан да го чуе след монтажа, "всичко е нормално, те всички са така"  ooooh! Та затова ми се иска да пробваме с друг.
Аз и поради тази причина не мога да се наканя да купя 3-ти климатик и спим на 14 градуса сега  Laughing Все ме е страх да няма пак такива шумове, че не ги издържам, добре, че на малката не ѝ пречи, даже не ѝ прави впечатление, но аз не мога, почти гледам да не влизам в детската сега  Confused

# 498
  • Русе
  • Мнения: 5 339
Pали Ох, ако знаеш как добре те разбирам за шумовете. Фуджицу-то ли шуми? Имам спомен, дано не бъркам, че едната ви машина е такава.
Хм, на подовия Дайкин в хола ми се наложи да преместим външното тяло, да не капе на съседка отдолу на нейната машина. След местенето Вътрешното и външното тяло се оказаха едно срещу друго, само стената ги дели. Монтажникът откажа да скъси тръбния път точно, за да не става шумна машината. Преди това проблем не е имало с шумове, така си и остана.
Писала съм назад в темата - за мен най-тихата и деликатна машина за Спалня е Мицубиши. Пробвах една Сиеста на Дайкин, изтраях я 2 седмици. Замина в кухнята, после си намери нов собственик. После една Тошиба Дайсекай 6-ца, то шумове, то пукане, като се напъне ще ни издуха от стаята - такъв си й беше режима на работа. Иначе правилно разчетена за стаята.
Тампони не помогнаха и в двата случая.
И накрая Мици направо ми напълни душата. Бях готова да върна Адакса честно.
Можеш да поискаш консулт от друг майстор за шумовете. Да погледне.
За нов климатик друга фирма или от друг град евентуално.

# 499
  • Мнения: 19 340
Значи първо не може да ви падне гаранцията, ако не правите профилактика, второ не е задължително точно определен сервиз да ви я прави. Нещо ви лъжат. Моите климатици са купувани от Ви макс и точно това ми беше много коректно обяснено от тях.
П.П. Тихият климатик Мицубиши хеви ли беше или Мицубиши електрик?

# 500
  • Мнения: 5 920
Pали Ох, ако знаеш как добре те разбирам за шумовете. Фуджицу-то ли шуми? Имам спомен, дано не бъркам, че едната ви машина е такава.

Хм, виж как позна  Laughing ЯВно им се носи славата  ooooh! Те и двата са ни Фуджитсу, но с Нокрията няма проблем, то за толкова пари бива и да имаше. Другият е по-нисък клас, в детската е - топли идеално, икономичен е, ама това скимтене и съскане не мога да го издържа  Crazy
Би ли дала точният модел на Мицубиши-то, за което говориш?

Милитана, а защо тогава се налага да се правят подобни "профилактики" от оторизиран сервиз, ако няма връзка с гаранцията  Rolling Eyes Наистина не съм наясно.
Сега и ние сме се ориентирали към Вимакс-а, педи няколко месеца отвориха магазин тук и ще ги преслушам какво мислят за тези шумове, дано имат по-адекватен отговор, а и решение най-вече  Praynig

# 501
  • Мнения: 19 340


Милитана, а защо тогава се налага да се правят подобни "профилактики" от оторизиран сервиз, ако няма връзка с гаранцията  Rolling Eyes Наистина не съм наясно.
Сега и ние сме се ориентирали към Вимакс-а, педи няколко месеца отвориха магазин тук и ще ги преслушам какво мислят за тези шумове, дано имат по-адекватен отговор, а и решение най-вече  Praynig

Ами просто не се налага задължителна профилактика, това е. Гаранцията си важи дори и тя да не е правена. На мен Ви макс така ми казаха, слава богу досега съм нямала проблем с климатиците, за да разбера дали тя все още важи. То всъщност те вече не са и в гаранция при мен. Обяснено ми беше, че профилактиката се прави, за да работи климатикът дълго и безпроблемно, не че не важи някаква гаранция и още по-малко е нужно тя да се прави от точно определен сервиз.

# 502
  • Мнения: 5 920
Благодаря ти, ще ги разпитаме и ние, в такъв случай, ако нещо недай Боже се случи преди да е изтекла гаранцията, с гаранционната карта можем да ги дадем в който и да е сервиз, обслужващ марката, така ли?

# 503
  • Мнения: 19 340
Благодаря ти, ще ги разпитаме и ние, в такъв случай, ако нещо недай Боже се случи преди да е изтекла гаранцията, с гаранционната карта можем да ги дадем в който и да е сервиз, обслужващ марката, така ли?
Не, не си ме разбрала. Гаранционната карта важи точно за фирмата, която се е наела със сервиза - обикновено е тази, извършваща монтажа. Обаче профилактиката - дали тя се извършва и от кого няма никакво значение за гаранцията на климатика. Предупредиха ни, че някои фирми злоупотребяват и изискват задължителна профилактика и то точно от тях. Е, не е вярно.

# 504
  • Мнения: 5 920
Аха, сега те разбрах, благодаря  Peace

# 505
  • Русе
  • Мнения: 5 339
Мицубиши Електрик Зубадан 25-ца е моя в спалнята. На 4г. е някъде.

# 506
  • Мнения: 19 340
Е, Зубадан е висок клас, както и Нокрията. Нормално е да няма забележки към работата им.

# 507
  • Мнения: 5 920
Девил, мерсаж, ама ми е извънбюджетно на този етап bouquet

# 508
  • Мнения: 19 340
Аз попитах точно за безшумността на Мицубиши, защото имам такъв в кухнята и наистина е доста безшумен и добре работещ, но моят е Мицубиши Хеви, даже не е от най-високия клас.

# 509
  • Мнения: X
Гаранционната карта важи точно за фирмата, която се е наела със сервиза - обикновено е тази, извършваща монтажа. Обаче профилактиката - дали тя се извършва и от кого няма никакво значение за гаранцията на климатика.
По време на Гаранцията може да възникнат проблеми, поради не извършвана профилактика,
което води до следствие: отпадане на гаранцията.
Профилактиката може да се извършва от лице, лицензирано в тази област (климатични системи).
Вкъщи ММ прави почистане с разглобяване и спрей след изтекла гаранция - чете форуми, гледа клипчета.
На единия и лагер смени, но първия пър дойде майстор, с който заедно го правиха.

Разглобяване?, до къде?
Вътрешното тяло трябва да се демонтира (събиране на фреон във външното тяло).
След демонтаж на цялото вътрешно тяло, същото се разглобява, като най-важните елементи за "къпане" са:

ПП Внимание: Има модул управление, който се демонтира преди процедурата.

Общи условия

Активация на акаунт