Избор на климатик

  • 245 912
  • 1 651
  •   1
Отговори
# 510
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Без демонтаж на вътрешно тяло.
Махна пластмасовите елементи и се отвори топлообменика. Напръска с спрей, Японски някакъв поръчвах. После се пуска на режим Охлаждане и воала. Събра се и изтече през ваната и тръбата за летния конденз.
 Всичко свалено с обезмаслител мих.

# 511
  • Мнения: 19 471
ПАВ, НЯМА такова нещо при условията за гаранцията при мен. Не е необходима профилактика тоест, за да важи гаранцията. Как е при другите потребители не зная, но доста добре си познавам условията и гаранцията, защото ставаше въпрос за не малка сума (купих наведнъж 6 климатика).

# 512
  • Мнения: X
Без демонтаж на вътрешно тяло.
Махна пластмасовите елементи и се отвори топлообменика. Напръска с спрей, Японски някакъв поръчвах.  
Devil_Rose,
Това е имитация на профилактика, за която на някои фирми им плащате.
Ще потърся клип на истинска такава.  Hug
ПАВ, НЯМА такова нещо при условията за гаранцията при мен. Не е необходима профилактика тоест, за да важи гаранцията.
milittana,
Написах, че поради НЕ профилактика може да има проблем, който да е в гаранционен срок,
но да е в графа "неправилна експлоатация", т.е. отпада гаранцията.
В общи линии както при токов удар-няма гаранция!
Никой не би трябвало да Ви задължава да правите профилактика на определен срок (препоръчителен).

Последна редакция: вт, 06 дек 2016, 16:21 от Анонимен

# 513
  • Мнения: 19 471
То по-добре ако има начин някой да сподели кой прави истинска профилактика, че да се обърна към него (в София съм). Ама съм сигурна, че няма да струва 30 лв на машина, а аз имам 6 такива както вече писах  newsm78

# 514
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Профилактика на системата включва:
•   Демонтаж;
•   Разглобяване на вътрешно тяло;
•   Измиване на всички пластмасови компоненти с препарати и водоструйка;
•   Изпарителят се третира с безопасен разтвор на сода каустик за унищожаване на всички биологични замърсявания - след това се измива с водоструйка и почистващи препарати;
•   Пълно измиване на външното тяло с водоструйка и препарати;
•   След като всички компоненти изсъхнат, се сглобяват;
•   Монтаж;
•   Проверка на параметрите на системата след профилактика;
•   Проверява се налягане на хладилния агент в различни режими, ток, изходяща температура;

# 515
  • Мнения: 19 471
.....и това струва колко?

# 516
  • Русе
  • Мнения: 5 347
ПАВ никой нищо не имитира в моя случай.
Съпругът ми си ги почисти сам. През останалото време редовно се чистят филтрите и се мият. Тези, които се свалят.
Това, което Александърс казва също се прави, но не всяка година.
Само като потребител ще кажа, че половината фирми и монтажници въобще идея нямат за света на климатичната техника. Идва, слага, заминава. След това Армагедон, всичко е нормално Simple Smile

# 517
  • Мнения: 5 942
Александър, евала  bouquet Но и аз съм сигурна, че в по-голямата си част си спестяват усилията. Днес следобед ММ ще води у дома монтажиста, който най-накрая се е обадил за профилактиката - досега беше все зает, казах му изрично да изиска истинска профилактика с разглобяване, както и да пита за заглушители за фреона. Ще споделя тук после какво точно се е профилактирало, както и цената  Peace
Александър, а мнение за шума имаш ли? И по-точно - за вариант за елиминирането му  Praynig?

# 518
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Евтините модели на триото, страдат от тези паразитни шумове и тяхното елиминиране става като при монтажа се пусне по дълъг тръбен път - визирам дължина минимум 4.5 метра. Сигурен съм, че във Вашия случай, дължината няма да е повече от стандартната влизаща в монтажа, даже сигурно и по малко. При тези модели, също важен аспект е поставянето на антивибрационни тампони между външното тяло и конзолите. Тампоните задължително трябва да бъдат с прекъсната връзка.
Тези модели няма заглушители на фреона в хладилната част на външното тяло.

# 519
  • Мнения: 5 942
Много ти благодаря, полезен - както винаги  bouquet bouquet bouquet

# 520
  • Мнения: 1 432
Здравейте,
нуждая се спешно от съвет. Климатик Фуджи електроник, ROR12LGC, монтиран през 2011 спря да топли. Ще го сменям. Имам 2 предложения
 - Fuji Electric RSG12LMCA - 1300 лв. с монтаж
и
 - GREE GWH12RB-K3DNA3G - 1000 лв. с монтаж

Отоплявам южна стая 25-27 квадрата с голям френски прозорец и 5 камерно ПВЦ. Детето е на 1 и е непрекъснато на пода. Използвам климатика за охлаждане по няколко дни в годината. Струва ли си да взимам GREE?


# 521
  • Мнения: 458
Здравейте,
Моля за помощ да се ориентирам какъв климатик би ми свършил работа. Става въпрос за отопление на коридор в къща с външна изолация и алуминиева дограма. Къщата е в района на Драгоман и зимата си е студено. Хола се отоплява с климатик, спалнята и баните с конвектори Адекс, за стаята за гости и кухнята нямам сериозно отопление а се местят малки конвекторчета при нужда, тъй като не се ползват много. Коридора е 6 на 1.5 със стълби към втория етаж и съответно и там размера е 6 на 1.5м. Смятам климатика да се сложи над входната врата на долния етаж и да отоплява и двата етажа коридор, а от време на време да отварям и вратата на кухнята за да затопля и там. Какъв климатик да избера, подскажете ми, моля.

Последна редакция: чт, 15 дек 2016, 13:04 от elndim

# 522
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Не че нещо, ама по-добре климатик в кухнята и конвектор в коридора. Другите неотопляеми помещения затворени. А най-добре всяко помещение с собствен уред и нещо помощно за коридора.

# 523
  • Мнения: 458
Не че нещо, ама по-добре климатик в кухнята и конвектор в коридора. Другите неотопляеми помещения затворени. А най-добре всяко помещение с собствен уред и нещо помощно за коридора.
Гледах за конвектор в коридора, но по мои изчисления най мошните Адакс са с някакви огромни размери и не стават за коридора, а и от климатика в хола съм най доволна, затова климатик искам.

# 524
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Хм това, което съм виждала е с два отделни радиатора на площадката на 1-ви етаж и на 2-етаж на площадката пред стаите.
Виждала съм и неотопляемо стълбище в къща само с конвектори, ама гълтат като змей Simple Smile, ако е много студено духалка в коридора.
Неотоплените стаи са топлозагуба.
*Помощно=подпомагащо от предния ми пост. Не с по-голяма мощност.

Общи условия

Активация на акаунт