Избор на климатик

  • 246 006
  • 1 651
  •   1
Отговори
# 555
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Ми не, както са изведени - няма място отвън.

рядко има предвиден мултисплит.
Вижте пак хубаво тръбите.

# 556
  • Мнения: 746
Шани да помоля за съвет - обмислям смяна на климатик . Помещението холо - кухня 30 м2 етаж от къща последен етаж. С ПВС дограма и външна изолация.Ще го използваме за отопление. В момента сме с инверторен Самсунг на 10 -на години, от който нямаме оплакване, но обмисляме да го сменим с нещо по-добро и икономично до към 2500 лв или 3000. Би ли ме насочила към някой модел?

# 557
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
General Fujitsu ASHG18LFCA Energy Plus 2
Toshiba RAS-16G2KVP-E Super DaiSeiKai 8
Mitsubishi Heavy Industries SRK50ZS-S Premium
Gree GWH18UC-K3DNA4F (LCLH) U-Crown

# 558
  • Мнения: 746
Aleksandars ако това е към мен много благодаря.

# 559
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Да, за Вас е... Най-балансирано като цена, параметри и качество е първата машина.

# 560
  • Бургас
  • Мнения: 1 879
Намерих темата тъкмо на време!
Обмислям покупката на два климатика /или един мултисплит newsm78/ за две стаи в къща с югозападно изложение, изолация и ПВЦ дограма. Едната е 13 кв.м., а другата 20 кв.м., височина около 2.50 м.
Ще се ползват основно за охлаждане лятото и по тази причина не ми се инвестира много.
Много ще се радвам ако ми помогнете в избора.

# 561
  • Мнения: 349
Може ли да ми кажете предимства и недостатъци на мулти сплит системите. Правим сега апартамент, който е последен етаж и се бях насочила към такава система, но май не ги препоръчвате. Не знам към коя марка да се насоча и какви параметри да гледам. Ще съм много благодарна ако споделите мнения.

# 562
  • Мнения: 746
Да, за Вас е... Най-балансирано като цена, параметри и качество е първата машина.

Супер. И аз него си го харесах. Имаме два от същата марка , не зная моделите, но сме много доволни от тях.

# 563
  • Мнения: 22
Здравейте,
И аз се интересувам от климатици и решение за две стаи една до друга. Двете стаи делят една тераса, на която може да се постави външното тяло (общо). Ще се използват почти изцяло за охлаждане. Ще се радвам на препоръки!

# 564
  • Мнения: 777
Здравейте,  не мога да избера кой от двата климатика да взема. Стаята е 22 квадрата, изолация, дограма, южно изложение. Най-често за охлаждане ще се използва, но понякога и зимата може да го включвам, когато няма кой да запали парното. Grinning
http://angelclima.com/%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BC%D0%B0%D1%82%D0%B8 … 1%85%D0%B8%D1%8F/

http://angelclima.com/daikin-ftx35grx35j/

# 565
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
И двата модела са пълни боклуци....С еднакво външно тяло са, само разликата е във вътрешното тяло. През зимата, дефрост на всеки 60~70 минути.

# 566
  • Мнения: 1 194
Здравейте, и аз идвам за съвет. Изчетох темата и забелязах, че Панасоник Е-серията много я хвалите.

По въпроса, клоня към поставяне на климатик за охлаждане на панелен хол с квадратура 19 м2 (кубатура около 48 м3). Стаята е с югозападно изложение, с дограма, без изолация, вътрешен апартамент. Следобяд напича яко. Надеждите са, че ако се охлади холът, ще може хладинката да премине и към останалия апартамент.
Забелязвам, че тук климатици се поставят главно за отопление, но ние сме към топлофикация. Евентуално за междинни сезони може да се пуска. За момент дори се зачудих дали си струва инвестицията.
Бюджетът е толкова висок, колкото си струва за хубав климатик при тези условия.

Благодаря Ви!

# 567
  • Мнения: 1 483
Струята въздух на климатика НЕ минава през врати, то не е човек. Единствения вариант да мине  друго помещение е ако има доста широк портал, може би поне 1.20, и то точно срещу климатика. Иначе забравете.

# 568
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
D_ana, предвид факта, че машината ще се използва само за охлаждане, заложете на по евтин модел:
Panasonic CS-KE35TKE
Mitsubishi MSZ-DM35VA
Daikin FTX35KM
Gree GWH12QB- K3DNC2D LOMO Economical
Chigo CS-35V3A-1C169AY4J

# 569
  • Русе
  • Мнения: 5 347
Една машина няма да свърши работа за целия апартамент определено. Няма да й стигнат силите Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт