Избор на климатик

  • 245 988
  • 1 651
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 1 354
Здравейте, ние по принцип не се пестим, но много сполучихме на изгоден Daewoo. Ползваме в 2 различни апартамента западни стаи и едно офис помещение партер(50 кв.м), 12ки са. Около 700-750 лв/брой с вкл мантаж. Нямат мърдане 3та година! Сметките са ниски лято и зима. Отопление само на климатик до 100 лв сметка. Успех

# 586
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Ние в къщи сме с митсубиши електрик за 2300 го взехме преди 2 години, охлажда идеално, отоплява мноого добре, повече квадрати, отколкото е заложено топлим и все пак 25 градуса ги поддържа без проблем. Много е тих и струята на въздуха не те блъска, има някаква умна функция която сканира къде си и духа в друга посока. Сметките ни зимата за ток за него само не надхвърлят 50 лева, за лятото са дори по-малко, А +++ за отопление и охлаждане, не го изключваме деноношно. Ужасно съм доволна. Не мога да кажа точни параметри на модела, но е 12-ка хиперинверторен. Simple Smile

Здравейте, колко квадрата топлите с този климатик?

# 587
  • Мнения: 715
Здравейте, топлим хол в който се намира климатика ~45 квадрата и  спалня 15 квадрата, кубиците не са оптимални, тък като стените ни са с 10 см. под стандарта. апарамента ни е топал и слънчев.

# 588
  • София
  • Мнения: 3 611
Ние в къщи сме с митсубиши електрик за 2300 го взехме преди 2 години, охлажда идеално, отоплява мноого добре, повече квадрати, отколкото е заложено топлим и все пак 25 градуса ги поддържа без проблем. Много е тих и струята на въздуха не те блъска, има някаква умна функция която сканира къде си и духа в друга посока. Сметките ни зимата за ток за него само не надхвърлят 50 лева, за лятото са дори по-малко, А +++ за отопление и охлаждане, не го изключваме деноношно. Ужасно съм доволна. Не мога да кажа точни параметри на модела, но е 12-ка хиперинверторен. Simple Smile
А има ли проблем с миризмата?

# 589
  • Мнения: 715
Не знам дали мога да отговоря за миризмата, не вкарва лоша миризма, при работа също не се усеща нищо, викали сме профилактика за 2 години и половина само 1 път и той беше доста чист, а живеем на булевард в София. Не изсушава и въздуха, тъй като нямаме влагоовлажнител или нещо подобно.

# 590
  • София
  • Мнения: 3 611
Не знам дали мога да отговоря за миризмата, не вкарва лоша миризма, при работа също не се усеща нищо, викали сме профилактика за 2 години и половина само 1 път и той беше доста чист, а живеем на булевард в София. Не изсушава и въздуха, тъй като нямаме влагоовлажнител или нещо подобно.
Благодаря! Попитах, защото в друг форум прочетох следното мнение:
Цитат
Доволен съм, защото работи тихо - пускам го, работи на високи обороти докато свали темпертурата (има една лампичка като свети значи температурата е с повече от два градуса над или под зададената - така ми казаха) и се форсира - духа силно и шуми и това за примерно 10-15 минути после лампата изгасва, сваля на 2тора степен и така известно време и от там сваля на първа и забравяш че е пуснат - целият ден не се чува. От време на време се чуват някави звуци от фреона но са толкова слаби че едва се долавят. Пластмасата пука малко - примерно два три пъти на седмица я чувам.

Не съм доволен от две неща - МИРИШЕ и духа леден въздух дори и когато е достигнал температурата и е на първа степен.

Искам климатик който да не ми мирише, да не шуми и да поддържа температурата. Много ли е това?
Не ми е ясно за каква точно миризма става въпрос.

# 591
  • Мнения: 715
Аха, разбрах, всеки климатик при определена работа се замърсява от прах и частици, който се ттрупат в тялото и образува мухъл и миризма и следователно бактерии. Всяка година той трябва да се почиства, вика се фирмата от която е купен и той изчиства тялото и го промива от такива неща. Нашия имаше супер малко прашинки за 2 години, но ако стаята е прашна или както казаха от сервиза, една зъболекарка го чисти всеки 6 месеца и е ужасно мръсен( не същия модел, просто климатик) Да в такива случай ще мирише може би на канал, или на мухъл. Simple Smile Много зависи от помещението, не от външната среда.

# 592
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Здравейте, топлим хол в който се намира климатика ~45 квадрата и  спалня 15 квадрата, кубиците не са оптимални, тък като стените ни са с 10 см. под стандарта. апарамента ни е топал и слънчев.

Благодаря!

# 593
  • София
  • Мнения: 3 611
Аха, разбрах, всеки климатик при определена работа се замърсява от прах и частици, който се ттрупат в тялото и образува мухъл и миризма и следователно бактерии. Всяка година той трябва да се почиства, вика се фирмата от която е купен и той изчиства тялото и го промива от такива неща. Нашия имаше супер малко прашинки за 2 години, но ако стаята е прашна или както казаха от сервиза, една зъболекарка го чисти всеки 6 месеца и е ужасно мръсен( не същия модел, просто климатик) Да в такива случай ще мирише може би на канал, или на мухъл. Simple Smile Много зависи от помещението, не от външната среда.
Много благодаря! bouquet

# 594
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
n0richka, не мога да дама съвет за климатизатор, без да знам параметрите на помещението, както и Вашите изисквания към машината? Избор на климатизатор не се състои то това да слушате кой какво използва, защото от машина до машина и от помещение до помещение има разлика.

# 595
  • Варна
  • Мнения: 1 361
Извинявам се, помещението е около 14кв.м  таван 2.5м, Северна стая с дограма и изолация, с  паркет на пода но все пак на 1ет.и зимата си е доста студено. Тази зима бяхме с Конвектор Адакс, които вярно топли но сметката ми стана от 120лв на 280лв само с Конвектора.. Таа сега искам климатик които да е поне малко икономичен и сравнително да топли но не мога да си позволя нещо с голяма цена по скоро може би до към 1000+/- лв и евентуално на изплащане.. Благодря Simple Smile

# 596
  • Варна
  • Мнения: 10 493
n0richka, не мога да дама съвет за климатизатор, без да знам параметрите на помещението, както и Вашите изисквания към машината? Избор на климатизатор не се състои то това да слушате кой какво използва, защото от машина до машина и от помещение до помещение има разлика.


О имаме консултант в темата,чудно! Да помоля и аз за съвет тогава.
Първи етаж зимата студено, лятото хладно, водещото ми е топлината.Стая 7 м. на 3,5 м, както казах първи етаж. Искам нещо икономично, сега зимата сметките ми стигат 300 лв., яд ме е, по-добре за по-качествен климатик да ги дам.

# 597
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
n0richka, може да погледнете следните модели:
Toshiba RAS-B10N3KV2-E1 Suzumi Plus
Gree GWH12KF-K3DNA6G Change
Toshiba RAS-13BKV-E Mirai
Panasonic CS-KE35TKE~CU-KE35TKE
Daikin FTXB35C~RXB35C
Първи етаж си е притеснителна информация, именно заради това малко съм завишил мощността.
Към Глухарче - не съм консултант, просто се занимавам вече над 17 години с климатична техника....
Може да погледнете следните модели:
Toshiba RAS-B10N3KV2-E1 Suzumi Plus
Toshiba RAS-10BKV-E Mirai
Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-S~SRC20ZS-S Premium
General Fujitsu ASHG09LMCA Energy Plus 2
General Fujitsu ASHG09LUCA Discovery White

# 598
  • Мнения: 27
Здравейте,
Доскоро смятахме да не слагаме климатици в апартамента, който ремонтираме, но след последните жеги Nature Sun With Faceрешихме да заложим тръби и кабели и поетапно да добавим климатик във всяка стая. Целта ще бъде предимно охлаждане на помещенията според предпочитанията на стоящия в тях, затова и всяко тяло ще обслужва само една стая. Жилището е с ТЕЦ, така че за отопление може би ще ползваме климатик единствено в преходните сезони, когато не можем да разчитаме на парното.  Ето и какви са стаите:
-   Кухня + трапезария (под 14м2) с изложение  изток-югоизток с 1 външна стена с врата-прозорец и френски неотваряем до нея;
-   Кабинет/евентуално детска стая в бъдеще (малко над 15 м2) – 2 външни стени, едната от които с горното изложение, а втората – южен усвоен балкон , т.е. около ½ и повече от нея е прозорци с. Има вътрешна изолация само на тази стена.
-   Хол (под 14м2) с 1 външна южна стена където са прозорците, заемащи може би около ¾ от нея;
-   Спалня (малко над 10м2) с  балкон на юг и втора външна стена на запад;
Апартаментът е стара тухла, височината на помещенията е 2,60м, дограмата е нова с коефицент на топлопреминаване 0,95 W/m2 К. Външна изолация засега не сме калкулирали в ремонта, ще сложим ако или когато имаме средства и за нея. Ще ми се климатиците да са максимално компактни, за да не дразнят окото, но същевременно да имат функциите на съвременните машинки като пречистване на въздуха например, и да са тихи. Innocent
Ще съм задължена за всеки съвет и препоръка! Благодаря ви! Flowers Sunflower

# 599
  • Варна
  • Мнения: 10 493

Към Глухарче - не съм консултант, просто се занимавам вече над 17 години с климатична техника....
Може да погледнете следните модели:
Toshiba RAS-B10N3KV2-E1 Suzumi Plus
Toshiba RAS-10BKV-E Mirai
Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-S~SRC20ZS-S Premium
General Fujitsu ASHG09LMCA Energy Plus 2
General Fujitsu ASHG09LUCA Discovery White


Благодаря!
9 и 10 със сигурност са ми малки.Mitsubishi-то направо ми увисна ченето хубав ли е? 1300 лв. си е направо без пари.

Общи условия

Активация на акаунт