Избор на климатик

  • 245 432
  • 1 651
  •   1
Отговори
# 600
  • Варна
  • Мнения: 1 360
Aleksandars много благодаря за инфото, ще се насоча към тези модели Grinning

# 601
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Глухарче, Вие явно не сте наясно какво значат цифрите в името на даден модел? Написали сте, че помещението Ви е 7 м, което ме е заблудило в квадратурата. За което моля да бъда извинен. Вашето помещение е ~ 65m³ което означава, че имате нужда от подобни модели:
General Fujitsu ASHG12LTCA Winner Silver
Toshiba RAS-13G2KVP-E Super DaiSeiKai 8
General Fujitsu ASHG12LUCA Discovery White
General Fujitsu ASHG12LMCB Nordic
Toshiba RAS-16BKV-E Mirai
Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZS-S~SRC35ZS-S Premium
Panasonic CS-Z12SKEW~CU-Z12SKE Etherea
Gree GWH12UB-K3DNA4F (LCLH) U-Crown

# 602
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Aleksandars много благодаря за инфото, ще се насоча към тези модели Grinning
Мога да Ви дам насоки и за читава фирма, но на лични.

# 603
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Глухарче, Вие явно не сте наясно какво значат цифрите в името на даден модел? Написали сте, че помещението Ви е 7 м, което ме е заблудило в квадратурата. За което моля да бъда извинен. Вашето помещение е ~ 65m³ което означава, че имате нужда от подобни модели:
General Fujitsu ASHG12LTCA Winner Silver
Toshiba RAS-13G2KVP-E Super DaiSeiKai 8
General Fujitsu ASHG12LUCA Discovery White
General Fujitsu ASHG12LMCB Nordic
Toshiba RAS-16BKV-E Mirai
Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZS-S~SRC35ZS-S Premium
Panasonic CS-Z12SKEW~CU-Z12SKE Etherea
Gree GWH12UB-K3DNA4F (LCLH) U-Crown


А не споря изобщо да имам познания в тази област, но досега климатиците, които сме имали цифрата в модела предполагаше колко е мощен климатика. В детската имаме 12-ка, която е доста по-малка стая,така че тук ще гледам да е по-голям, защото съм зиморничева.

# 604
  • София
  • Мнения: 3 610
Aleksandars много благодаря за инфото, ще се насоча към тези модели Grinning
Мога да Ви дам насоки и за читава фирма, но на лични.
И аз се нареждам за инфо за читава фирма.  Grinning bouquet

# 605
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Wicked Birdie, всяко едно от помещенията ще може да охлаждате и отопляте  машини отдаващи номинално в режим охлаждане 2.0~2.2 kW, т.е. 7000-8000 BTU. Друг е въпроса, че при моделите а нашия пазар, трудно ще намерите малки машини, по простата причина, че не внасят. Още повече, ще компактност и системи за пречистване на въздуха са несъвместими.
Може да обърнете внимание на следните модели:
Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-S~SRC20ZS-S Premium
Toshiba RAS-10BKV-E Mirai
General Fujitsu ASHG07LMCA Energy Plus 2
Daikin FTXB20C~RXB20C
Mitsubishi MSZ-DM25VA

# 606
  • Мнения: 27
Aleksandars, благодаря много за препоръките! Flowers Blossom
Имам още едно питане, което по-рано пропуснах. Кухнята и кабинета могат да се сложат на едно външно тяло. Трябва ли в този случай вътрешните да са еднакви и кои модели са удачни за мулти-сплит според Вас? Ако можете да оставите препоръка за читава фирма в София, също ще е полезно. Sweat Smile

# 607
  • Мнения: 43
Здравейте. И аз се нареждам в редиците на търсещи климатик. Къща, първи етаж с изолации и хубава дограма. Климатикът ще е в дневната, но ще се отваря и към спалнята... която е точно до дневната и има малко коридорче... (така или иначе климатика ще е точно срещу вратата)... всичко това около 25кв (дневната е 15кв) Осовно ще се ползва зимата и сме наясно, че ще трябва и още нещо в спаляната.  Бяхме харесали Panasonic, но ни казаха само такъв да не си взимаме. Аз не открих лоши мнения за тях, дори ми го похвалиха други хора... В момента съм много объркана. Искаше ни се да го вместил в бюджет до +/- 1500лв... евентуално може да отпуснем и още. Ще съм благодарна на всякакви насоки и мнения.

# 608
  • Мнения: 2
Здравейте,
Дойде време и аз да сменям климатика.Майстор ми препоръча един модел, но понеже не разбирам исках да помоля за мнение. Daikin ftx 35 j 3 . Цената, която ми иска с монтаж е 1300 лв. Питането ми е дали този модел  си заслужава?

# 609
  • Мнения: 1 354
Какво препоръчвате за климатици за 4 стаи - 2 изложения, с оглед на по-малко външни тела? Правилно ли е, че ако искам 1(или 2) външни тела, то цената е около 3000 лв. само за външното тяло и да броя по 700 лв. за вътрешно. Това ми се струва безкрайно нерентабилно. Може да има по-оптимални решения? В краен случай ще заложим на изпитаните досега климатици и с 4 външни тела(на 2 стени).

Освен базовата цена имате ли идея каква е цената за монтажа им, дали се оскъпява "увиването" на целия апартамент с кабели под окачени тавани?

# 610
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Здравейте,
Дойде време и аз да сменям климатика.Майстор ми препоръча един модел, но понеже не разбирам исках да помоля за мнение. Daikin ftx 35 j 3 . Цената, която ми иска с монтаж е 1300 лв. Питането ми е дали този модел  си заслужава?
За какво помещение Ви трябва машина? Този модел не си заслужава....

# 611
  • Мнения: 1 018
Arnelo, и аз да подкрепя мнението на Александър / личен опит/ климатика не става.

# 612
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Какво препоръчвате за климатици за 4 стаи - 2 изложения, с оглед на по-малко външни тела? Правилно ли е, че ако искам 1(или 2) външни тела, то цената е около 3000 лв. само за външното тяло и да броя по 700 лв. за вътрешно. Това ми се струва безкрайно нерентабилно. Може да има по-оптимални решения? В краен случай ще заложим на изпитаните досега климатици и с 4 външни тела(на 2 стени).

Освен базовата цена имате ли идея каква е цената за монтажа им, дали се оскъпява "увиването" на целия апартамент с кабели под окачени тавани?
Съветвам Ви да се доверите на специалисти който да направят предварителен оглед на помещенията.

# 613
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
~Слънчево зайче~, може да обърнете внимание на следните модели:
General Fujitsu ASHG12LUCA Discovery White
Toshiba RAS-B13N3KV2-E1 Suzumi Plus или Toshiba RAS-13PKVSG-E Suzumi Plus Shorai
Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZS-S~SRC35ZS-S Premium
General Fujitsu ASHG12LMCA Energy Plus 2
Gree GWH12TB-S3DNA1D (LCLH) Hansol
Toshiba RAS-16BKV-E Mirai (не се плашете, че в името пише 16 - параметрите и цената му, го правят една много добре балансирана машина)

# 614
  • Мнения: 2
Благодаря много Aleksandars и kriakla за бързите отговори. Значи няма да е Daikin ftx 35 j 3. Помещението не е много голямо, но едната стена е външна и 10 години съм бил с 12-ка, затова сметнах, че ще е добре да взема пак 12-ка. Около 15 квадратни метра е стаята ( но не повече) . Aleksandars ще можеш ли да ми препоръчаш нещо. Ще съм ти много благодарен. Като сума да е около 1200-1500 лв.

Последна редакция: пн, 14 авг 2017, 12:54 от Arnelo

Общи условия

Активация на акаунт