Избор на климатик

  • 246 173
  • 1 651
  •   2
Отговори
# 615
  • Мнения: 2 992
Здравейте,

Някой ползва ли в дома си климатик на Gree?
До колко мога да се доверя на качеството им?

Харесали сме си Gree U- Crown,на който параметрите идеално ни устройват, но сме в колебание заради фирмата, може ли да й се доверим?

# 616
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Можете...Специално, този модел е най-доброто на марката.

# 617
  • Мнения: 2 992
Благодаря за отговора!

Моля за следния съвет: Как може да се проверят тръбите вградени в стените, свързващи външното и вътрешното тяло. Тръбите са около 6м дълги ( Производителят дава опция до 15м за този тип климатик). На климатика е правена профилактика преди 1,5 г. Но зимата не отопляваше хич добре и се чудим дали не е проблема в тръбите, които са слагани преди 16 години. ( Климатикът е на 7 год. на Панасоник  )

# 618
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Почти на 100% проблема Ви е в марката която сте ползвали досега. Сигурен, съм, че на машината не е правено пълно обслужване, както си му е реда. Профилактиката какво включваше - на място ли се прави?

# 619
  • Мнения: 2 992
На място дойдоха. Провериха фреона, изчистиха филтрите. Друго не знам дали са правили.
Без да искам съм писала Панасоник климатик- Fuji Electric RSA 12 LGC/ROR12LGC. Дават го, че когато отоплява, работи като четиринайска. Помещението не е слънчево и с външни стени.А помещението е 33м2

Последна редакция: ср, 06 сеп 2017, 07:55 от rosss

# 620
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
На място дойдоха. Провериха фреона, изчистиха филтрите.
Това не е профилактика и обслужване...Просто отбиване на номер. Модела е малък за това помещение.

# 621
  • Мнения: 2 992
Благодаря!
В момента сме в чуденка дали пък не е по-добре канален климатик?

# 622
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Каналните модели не са за комерсиални цели - тоест, тяхното приложение е за офиси и учреждения, където има възможност за монтаж на такава система. Едва ли у Вас височината на помещението и вида на тавана позволява монтажа на подобен модел.

# 623
  • Мнения: X
На място дойдоха. Провериха фреона, изчистиха филтрите.
Това не е профилактика и обслужване...Просто отбиване на номер.
На климатика е правена профилактика преди 1,5 г.  ( Климатикът е на 7 год.  )
т.е. на 5.5 година?
Филтрите е препоръчително един път седмично да ги чистите сами.
Основната профилактика е поне на 2г, която е с демонтаж на вътрешното тяло.
Ето видео:
Скрит текст:

# 624
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
климатик- Fuji Electric RSA 12 LGC/ROR12LGC. Дават го, че когато отоплява, работи като четиринайска. Помещението не е слънчево и с външни стени.А помещението е 33м2

и една 9-ка сложете в помещението?

Ей, много мразя мърляви съветници.  Close
 
Кой Ви е казал, че 33м2 се топлят с 12ка?
Освен това LCC бяха засилени откъм мощност.

# 625
  • София
  • Мнения: 8
Привет Simple Smile

Задачата е следната:
  • отопление на Г-образен хол с кухня, ~28 кв.м. / ~73 куб.м.
  • изцяло източно изложение
  • само 1 външна стена с прозорец и врата към терасата (около 3.5 кв.м. общо), PVC-дограма
  • бюджет до ~2300 лева (може да се надвиши, ако си заслужава)
  • ако е възможно в този бюджет, отопление и на съседната спалня

Прилагам и схема на апартамента и подробна схема на дневната (врати и прозорци).

Скрит текст:



Понеже едва ли ще може да се монтира между двете врати, а на стената с прозореца мястото е малко (ще го премеря точно), вероятно ще се монтира на дългата стена (вътрешна) и евентуално би помагал за охлаждане през лятото? Под прозореца има място за подов, ако е по-удачен вариант.

В кухненския ъгъл (долу дясно) има шкафчета 320 см. на 140 см. с печка, пералня и голям хладилник, ако е от значение.

Отворен съм за предложения и съвети Simple Smile

# 626
  • Мнения: 2
Здравейте! Някой има ли климатик Daikin FTXB 25C? Какво е мнението ви за него? Става ли за отопление, на стая 12 кв.м

# 627
  • Мнения: 4 097
Здравейте!
Може ли да ми кажете отзив за подов климатик Hitachi RAF 35RPA/RAC 35 FPA?

# 628
  • Plovdiv
  • Мнения: 382
Здравейте! Да питам и тук - Ще купуваме 2 климатика за тристаен апартамент 89 кв,( с терасите ) ново строителство, ПВЦ дограма, 10 см изолация, етаж 2 жилищен, изложение изток, основно север и малко запад, градът е Пловдив. Ще ползваме климатиците основно за отопление, при нужда и за охлаждане. Климатик ще има в холокухнята, която е 25 кв., има 2 външни стени - север/изток, много и големи прозорци. Другият климатик ще е в детската, която е в другия край на апартамента и е 12 кв., 2 външни стени - север/запад. искам да отварям вратите и да се топли и коридора и до колкото е възможно и нашата спалня, която няма да има климатик, но тя е 10 кв., вътрешна. Спряла съм се на Fujitsu, защото имам такива и вече 9 год никакви грижи с тях. За General също чета добри отзиви, но нали двете марки са идентични......Препоръчват ми да сложа 2 такива - http://www.dekom.bg/product/asyg-12lmcb-nordic-.html  Дали са удачни, а и дали самите модели са сполучливи. Колебая се дали поне в хола да не сложим хипер инвертор LT серия. Не ми се ще сега за 500 лв икономия да имаме проблеми занапред. Моля за мнения. Благодаря Ви.

# 629
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Teddyy, за всекидневната бих ви предложил следните модели:
General Fujitsu ASHG12LTCA Winner Silver
Toshiba RAS-13G2KVP-E Super DaiSeiKai 8
Mitsubishi MSZ-FH35VE~MUZ-FH35VEH
Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZSX-S~SRC35ZSX-S Diamond
Съответно за детската стая:
General Fujitsu ASHG09LUCA Discovery White
Toshiba RAS-10PKVSG-E Shorai или Toshiba RAS-B10N3KV2-E1 Suzumi Plus
Mitsubishi MSZ-WN35VA
Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZS-S~SRC25ZS-S Premium
Предвид разположението на стаите и Вашите желания, най-добре ще е да се доверите на фирма която на място да Ви консултира за най-подходящите модели, като се има предвид разположение на стаите, както и на параметрите на жилището като цяло.

Общи условия

Активация на акаунт