Избор на климатик

  • 245 446
  • 1 651
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 2 312
Здравейте, аз отоплявам малко по-големи помещения с подобно разположение като вашето с климатик mitsubishi fh35, но имам и вътрешна и външна изолация. Климатикът се справя без проблеми.

# 661
  • Varna
  • Мнения: 241
Здравейте ! Може ли да ме посъветвате при избор на климатик за кухня-10 квадрата.Стаята е с външна изолация и пвц дограма.Колебая се между Mitsubishi electric MSZ-WN25VA или Fujitsu ASYG-09LMCA.Поручахме втория,но до понеделник можем да сменим климатика с друг.На мен митцубишито ми харесва повече,защото е от 2017 и на външен вид е по-добър,докато фуджитсуто е от 2014 и на външен вид е зле,но пък в магазина ми казаха,че е по-мощен.

# 662
  • Мнения: X
Фуджицуто е по-добре. Скоро няма да го забелязвате на стената. Дава малко по-голяма мощност на отопление, но и има по-нисък минимум което значи особено в тази малка стая че вероятноста да работи постоянно на ниска мощност както трябва да работи един инвертор, е по-голяма от колкото при мицубишито, което 100% ще влючва и изключва и ще работи като обикновен.

# 663
  • Varna
  • Мнения: 241
Благодаря за бързия отговор ! Ще се радвам ако ми дадете и други предложения от този клас,до 1200лв. Simple Smile

# 664
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Toshiba RAS-10BKV-E1 Mirai
Hitachi RAC-25PEC/RAC-25WEC Eco Comfort
Carrier 42EQV025M/38EYV025M XPower GOLD

# 665
  • Мнения: 2 288
Здравейте, следя темата от известно време, но след съвети и идеи от познати и професионалисти, съвсем се обърках. Дилемата ни е, дали да монтираме подов климатик или стенен такъв. СТава въпрос за помещение кухньохол около 23м2, 57м3 с вътрешна изолация (вата+гипскартон кнауф) + външна (някаква измислена на 5см). Имаме бебе, чакам още едно и куче. Терзанията са ми относно комфорт на топлина, главно за отопление ще се използват и запрашаване, е, финансовия фактор също не е за подценяване, бюджета не е около 2200лв, н0 ако се намери по-бюджетен модел няма да се дърпам много. Отопляваме се с конвектори, но сметките са до небето, в блока няма ТЕЦ. Ще съм много благодарна за съвети и идеи, благодаря предварително.

# 666
  • Мнения: 642
Мога да дам мнение за този: Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZS-S~SRC25ZS-S Premium
Перфектен до момента. За вашето помещение : Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZS-S~SRC35ZS-S Premium

# 667
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Pure_nature, предвид ситуацията която описвате, ще ви посъветвам да забравите подовия модел. Създава по-добър комфорт, но имате деца, а тези модели не са подходящи за помещения в които децата играят, ако ме разбирате. Имате бюджет, с който може спокойно да си вземете хубав стенен модел:
Toshiba RAS-10G2KVP-E Super DaiSeiKai 8
Mitsubishi MSZ-FH25VE~MUZ-FH25VEH
Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZS-S~SRC35ZS-S Premium
Panasonic CS-Z12SKEW~CU-Z12SKE Etherea
Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai
Важен момент е да Ви монтират избраната от Вас машина качествено, за да работи както трябва и да сте доволна от избора който сте направили.

# 668
  • Мнения: 2 288
Pure_nature, предвид ситуацията която описвате, ще ви посъветвам да забравите подовия модел. Създава по-добър комфорт, но имате деца, а тези модели не са подходящи за помещения в които децата играят, ако ме разбирате. Имате бюджет, с който може спокойно да си вземете хубав стенен модел:
Toshiba RAS-10G2KVP-E Super DaiSeiKai 8
Mitsubishi MSZ-FH25VE~MUZ-FH25VEH
Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZS-S~SRC35ZS-S Premium
Panasonic CS-Z12SKEW~CU-Z12SKE Etherea
Toshiba RAS-13PKVSG-E Shorai
Важен момент е да Ви монтират избраната от Вас машина качествено, за да работи както трябва и да сте доволна от избора който сте направили.


Благодаря за изчерпателният отговор, но не разбирам, защо не са подходящи за деца? Става течение от тях ли? От стенните също става течение. Може ли да ми обясните? Моята логика е, че на нивото на децата и пода ще е по-топло.

# 669
  • Мнения: X
Защото когато детето е малко си играе със всички копчета които са на нивото му и затова. Ще има да натискат.... 

# 670
  • Русе
  • Мнения: 5 339
Моето дете израстна с подов климатик и никога не е имало проблем. На вътрешното тяло на климатика има едно копче Вкл./Изкл., което се слива с корпуса.
Синът ми не пускал предмети вътре също. На 6г. и половина е сега. Климатика го приема за част от интериора.

# 671
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Devil_Rose, това че Вашето дете е приело машината като част от интериора, не означава че с други ще е така. Повярвайте ми, виждал съм неща които не може да си представите как могат да бъдат напъхани в такава машина... А това води до проблеми.

# 672
  • Мнения: 642
Моля за мнения за Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE.

# 673
  • Мнения: 656
Бихте ли споделили дали навлиза нов вид безвреден за околната среда фреон и това налага промени в подръжката за след 5-10 год от стария вид климатици?
Такова нещо ми казаха в опит да продадат по-нов модел.

# 674
  • София
  • Мнения: 3 610
Бихте ли споделили дали навлиза нов вид безвреден за околната среда фреон и това налага промени в подръжката за след 5-10 год от стария вид климатици?
Такова нещо ми казаха в опит да продадат по-нов модел.
С нов фреон се работи от 10-15 г.

Общи условия

Активация на акаунт