Избор на климатик

  • 245 960
  • 1 651
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 1 528
Здравейте,
Да помоля за консултация и аз.
Търсим климатик за детска стая, 9 кв.м. с 2 външни стени, които са с фибран и гиспокартон, югоизточно изложение. Удачно ли е при такава малка стая да е подов климатика или няма преблем да е на станата?
За хола - 25 кв. м., само 1 външна стена, тухла, източно изложение.

Също удачно ли е едно общо външно тяло  и 2 втърешни за посочените помещения?

# 706
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
За 9m² Ви е необходима машина отдаваща номинално 2.0~2.2 kW. При подовите машини подобни мощности няма. За хола 3.6~4.0 kW са достатъчни. Ако нямате възможност за две отделни машини, заложете на мулти сплит система. Всичко е въпрос на избор, лична преценка и оглед от специалист. Все пак, освен ефективност се търси и естетика. Мулти сплит системата е по-скъпа като инвестиция от две отделни машини.

# 707
  • Варна
  • Мнения: 28
Здравейте,избирам климатик за спалня с южно изложение,23 кв.м.Стаята е с вътрешна изолация с гипсокартон и вата, и външна някаква,за която не съм убедена каква е.Има остъклена тераса.Бюджетът ни е максимум до 2000 лв.Спряла съм се на:
https://www.termo-klima.com/bg/klimatic/daikin174_daikin/daikin-s25utes-new/
https://vimax.bg/invertoren-klimatik-mitsubishi-heavy-srk35zs-ss … 0-btu-klas-a.html
Удачни варианти ли са?И кой е по-добър?
Благодаря.

# 708
  • София
  • Мнения: 1 528
За 9m² Ви е необходима машина отдаваща номинално 2.0~2.2 kW. При подовите машини подобни мощности няма. За хола 3.6~4.0 kW са достатъчни. Ако нямате възможност за две отделни машини, заложете на мулти сплит система. Всичко е въпрос на избор, лична преценка и оглед от специалист. Все пак, освен ефективност се търси и естетика. Мулти сплит системата е по-скъпа като инвестиция от две отделни машини.
Благодаря.
Според Вас модел Daikin FTXB35C/RXB35C, 12000BTU, подходящ ли е за дневното помещение?

# 709
  • Мнения: 656
Здравейте, от 4-5 години ползваме 3 климатика в различни жилище и офиси, като максимума месечен ток е бил 90-96 лв. Климатиците са марка Daewoo. В тази връзка не разбирам набутването с 1200-1300 лв отгоре за климатик. Или просто сме уцелили добра партида. Също така не сме имали ремонт и се ползват и за отопление, и за охлаждане.

# 710
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Благодаря.
Според Вас модел Daikin FTXB35C/RXB35C, 12000BTU, подходящ ли е за дневното помещение?
Не...

# 711
  • софия
  • Мнения: 4 180
Здравейте,
Някой може ли да ми каже мнение за този климатик:

https://zora.bg/product/s12eqnsjs12equa3

С него ще топля само една стая, хола на апартамента. 

# 712
  • Мнения: 16
Здравейте голямо четене падна от няколко дни вече климатици сънувам. И на нас ни предстои купуване на климатици за отопление. Проблема е че във всеки магазин ни предлагат различни марки и модели и всеки е категорично против другата марка. Надявам се тук да ми помогнете. Стаите се изцяло южни апартамента е вътрешен на 6 етаж тухлени блок без изолация с ПВЦ дограма единия климатик е за детска стая около 20кв.м. Другия за хол около 16кв.м. + кухня 10кв.м има малък коридор между хола и кухнята не повече от 3кв.м.
Предложиха ни тези
https://technika.bg/product/25549/invertoren-klimatik-hitachi-pe … rpd-rac35wpd.html

https://technika.bg/product/21985/invertoren-klimatik-hitachi-ra … c-rac-35-wpc.html

https://technika.bg/product/23714/invertoren-klimatik-daikin-ftx … f35a-sensira.html

В единия магазин ни казват остави ги тия дайкин за нищо не стават а в другия луди ли сте хитачи в никакъв случай. Ще съм благодарна да чуя и вашето мнение приемам и други предложения искам вкъщи да ми е топло

# 713
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Тези които са Ви кацали да зарежете дайкина са прави - дайкин не е това което беше. Днешните бюджетни модели са жива трагедия...
За двете помещения може да заложите на два броя от Toshiba RAS-B10PKVSG-E Shorai, Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZS-S~SRC25ZS-S Premium, General Fujitsu ASHG09KGTA, General Fujitsu  ASHG12KMTA + ASHG09KMTA. Могат да се предложат още варианти, но определено ще се объркате още повече. Извикайте читава фирма на оглед и на място да ви предположи оптимални варианти.

# 714
  • Мнения: 16
Благодаря ви много. Дано попаднем на свестен сервиз и да имаме късмет че много ме е страх да не ми е студено зимата 😀

# 715
  • Мнения: X
Дайте преложение за климатици - единия за 23кв дневна, другия за 10кв спалня.

Изискването - да са максимално тихи и максимално да не се усеща духане. Този в спалнята ще е срещу спалнята и е нужно да може да се направи струята да отива надолу и да не бие напред. Другия пък ще е над дивана и е хубаво струята да отива право напред и да не се усеща надолу.

Бюджет - до 2к макс на парче. Насочил съм се към дайкин, но нещо чета негативни мнение за тях.

# 716
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Mitsubishi Heavy Industries SRK35ZS-S~SRC3ZS-S Premium + Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-S~SRC20ZS-S Premium

# 717
  • Мнения: X
За голямата стая мисля да скоча на нещо по-скъпо.

А в класа над 2000лв дайкина не са ли по-добри? За дневната ми препоръчаха един модел на дайкин около 2300, мой проятел го ползва каза че е брутален и до -15 още работи икономично. Не се разбрахме за модела и ще го питам кой е точно.

Проблема ще ми е малката стая. Дайкин нямат малък климатик висок клас, който да е тих и да не вее. Трябва да е малък защото мястото е малко.

Как всъщност мога да разбера какъв клас е един климатик освен ориентировъчно по цената?

# 718
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Предлагам дайкин да ги забравите...послушайте ме...
Ако искате по висок клас:
Toshiba RAS-13PAVPG-E Super DaiSeiKai 9 + Toshiba RAS-B10PKVSG-E Shorai
Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZSX-W~SRC25ZSX-W Diamond + Mitsubishi Heavy Industries SRK20ZS-S~SRC20ZS-S Premium
General Fujitsu ASHG12KGTA + General Fujitsu ASHG07KGTA
Mitsubishi Electric MSZ-LN35VGW~MUZ-LN35VG + Mitsubishi Electric MSZ-AP25VG~MUZ-AP25VG

# 719
  • Мнения: X
А какъв е генерално проблема с дайкин?

До колкото съм чел, повечето от техните модели са най-тихи в класа си, което е изключително важно за мен.

От изброените само на Фуджитсото по-скъпия виждам да пише нещо за безшумен режим. Също не намирам информация за това колко веят, което ми е другия важен момент.

Общи условия

Активация на акаунт