Избор на климатик

  • 245 466
  • 1 651
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 19 360
Всички климатици веят между другото, така работят просто.

# 721
  • Мнения: X
Епа това не го знаех, честно...

# 722
  • Мнения: 9 685
Иване, всички климатици духат Sweat Smile (веят).
Ако ще ги ползваш за отопление, важното е да не духат/веят студено (хладно), когато достигнат зададената температура. Има (доста) такива.
Важно е също така ламелите да могат да се движат с дистанционното и в двете посоки - надолу-нагоре и наляво-надясно. Доста климатици от бюджетните и средния клас се движат с дистанционното само в едната посока - нагоре-надолу, а за да нагласиш въздушната струя наляво-надясно-направо, трябва да се покатериш на стол и да го направиш ръчно.
Личен, непрофесионален опит ще споделя - Мицубиши хеви, отговарят на изискванията ти. И монтаж от читава фирма, което е изключително важно.
А за това колко са ефективни - т.нар. COP (не SCOP), т.е. енергийната ефективност се дава при +7 градуса външна температура, при понижаване на външната температура ефективността спада експоненциално май се казваше. При -10-15 градуса е горе-долу наполовина.  Но ако COP  ти е 3,5 при 7 градуса, при -15 ще ти е да речем към 1,8-2.
Ако COP ти е 4,2 при 7 градуса, при -15 ще ти е около 2, 5 примерно. Моля професионалистът да каже дали съм схванала основното.
-15 градуса не са проблем, ако времето е сухо, но ако е влажно/мъгливо и -8 е проблем. При влажно време външното тяло на климатика се обледенява и по-често спира за размразяване.

# 723
  • Мнения: X
Честно казано климатика може да се ползва само за охлаждане и за бекъп на парното, но блока е нов и не е ясно дали другите собственици ще решат да пуснем парно. А и парното още не са го пуснали, а в квартирата вече се топля. Така, че ще се обурудвам все едно ще се топля с тези климатици.

Забелязах, че Мицубиши с определени характеристики са доста по-евтини от съответните Дайкин. Това не е ли за сметка на качеството или просто при Д-то плащаш за марка?

Уж има климатици с технология която разпределя струята, така че да се усеща максимално леко, някакво ителигентно око, което засичало хората и т.н.

# 724
  • Мнения: 19 360

Уж има климатици с технология която разпределя струята, така че да се усеща максимално леко, някакво ителигентно око, което засичало хората и т.н.

Ами има - Уруро Сарара на Дайкин - към 5 хилки за една малка стая и имаш супер екстри

# 725
  • Мнения: 9 685

Забелязах, че Мицубиши с определени характеристики са доста по-евтини от съответните Дайкин. Това не е ли за сметка на качеството или просто при Д-то плащаш за марка?

Уж има климатици с технология която разпределя струята, така че да се усеща максимално леко, някакво ителигентно око, което засичало хората и т.н.

С определени характеристики е разковничето - ако сравняваш бюджетната серия на Мицу  с премиум серията на Дайкин това ще се получи. Александърс те е насочил към премиум серията на Мицу и то хеви-то.
Интелигентното око, което засича хора, води до насочване на струята натам, а ти това не го искаш, нали?
Ако е само за охлаждане - всички климатици охлаждат, дори евтините.  Ако ти трябва за отопление временно/за кратките периоди до пускане на парното всяка година - вземи си по-евтин климатик. Скъпите от премиум сериите на съответната марка са за постоянно отопление.
За обсъждане на качествата на климатиците има и по-професионални форуми от този. Александарс пише и там.


# 726
  • Мнения: X

Забелязах, че Мицубиши с определени характеристики са доста по-евтини от съответните Дайкин. Това не е ли за сметка на качеството или просто при Д-то плащаш за марка?

Уж има климатици с технология която разпределя струята, така че да се усеща максимално леко, някакво ителигентно око, което засичало хората и т.н.

С определени характеристики е разковничето - ако сравняваш бюджетната серия на Мицу  с премиум серията на Дайкин това ще се получи. Александърс те е насочил към премиум серията на Мицу и то хеви-то.
Интелигентното око, което засича хора, води до насочване на струята натам, а ти това не го искаш, нали?
Ако е само за охлаждане - всички климатици охлаждат, дори евтините.  Ако ти трябва за отопление временно/за кратките периоди до пускане на парното всяка година - вземи си по-евтин климатик. Скъпите от премиум сериите на съответната марка са за постоянно отопление.
За обсъждане на качествата на климатиците има и по-професионални форуми от този. Александарс пише и там.




Не ме разбра. Имах предвдид мицубиши й дайкин с едни и същи характеристики, мицубиши изглеждат по-евтини и се чудя дали затова ме насочва към тях, може би качеството е същото а цената по-ниска

# 727
  • Мнения: 9 685
Ще се самоцитирам - споделих личния си опит с Мицубиши хеви, аз климатици не продавам.
Първите ми 2 Мицу хеви купих за отопление преди - вече не си спомням точно, около 7-8-9 години. 2 бр. - 9ка и 12ка за тъмен партер с много външни стени, тухла, бяха към 3700-3800 лв. с монтажа. Пускат се в края на септември-началото на октомври и се спират началото на май (освен докато проветрявам естествено). До 200 лв. ток на месец тотал с всички уреди съм плащала. Още си работят като за световно.
Миналата година трябваше да избирам климатици за друго жилище - бях се засилила към Дайкин, но се отказах, а от фирмата се опитаха да ме натиснат за Тошиба, но аз устоях. След доста четене в другия форум си избрах отново Мицубиши хеви - 4 бр. микс от стандартната и от премиум серията, която Александарс ти е посочил. Тотал 4 бр. към 6000 лв. с монтажа - имам 1 мултисплит, който е по-скъп, затова и тоталът е такъв. Екстри като филтри такива-онакива мен не ме вълнуват, аз гледам СОР-а, да не ръчкам с пръчка по ламелите или да тътрузя столове, за да ги завъртя, надеждност на климатиците на този производител в този момент, а не в миналото, защото нещата се променят, и такива неща. Например да не ми веят хладно, като са в стендбай, че обичам да ме лъха топличка струя по всяко време.
Та не мисля, че премиум серията на Мицу е евтин вариант. Сметка на парите ти не ти правя, ти си ги знаеш.

# 728
  • Мнения: X
А мицубиши хеви е по-добре от мицубиши електрик така ли?

# 729
  • Мнения: 19 360
И от мен един глас за Мицубиши хеви. Имам три броя, работят като пушки. Иване, Мицубиши хеви и Мицубиши електрик са прекрасни машини /ако си избереш подходящи параметри разбира се, за това Александър ще те посъветва/. Но моето впечатление е, че електрика са по-скъпички от хевито. Пак не съм категорична, но когато аз избирах беше така.

# 730
  • Русе
  • Мнения: 5 339
Мицубиши е по-добрият избор за спалня или поне беше. Нямам поглед върху новите модели.

# 731
  • Мнения: 642
А мицубиши хеви е по-добре от мицубиши електрик така ли?
Не може да сравняваш само по признак марка. Имаме от двете Мицубишита, и от двете сме много доволни. Premium на МХ е в спалня, МЕ е в хола, но той е по-висок клас. МЕ ни е по-икономичен, но това се дължи не на марката, а на класа климатик. И двата са много безшумни и сме изцяло доволни от избора си. Разгледай ги като параметри, виж ги на живо и си избери това, което ти харесва. Но уточнявам, не говорим просто за двете марки, а за висок клас климатици.
За Дайкин нищо добро последните години не съм чула.

# 732
  • Varna
  • Мнения: 241
Здравейте ! Бързо сравнение между Mitsubishi MSZ-SF35VE и Fujitsu ASYG12LMCE за хол с преходна спалня.Външна и вътрешна изолация с вата, ПВЦ дограма, обща квадратура 28-29 кв.м.Разликата в цената е голяма.Митсубишито е 1700 с монтаж, а Фуджитсу е 1300 с монтаж.

# 733
  • Мнения: 16
И ние сме се спрели на такова fujitsu за същото разпределение още не сме го взели защото сме в ремонт ще следя темата и отзиви

# 734
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
За това кой колко "вее", си има сервизна документация. Намирате и четете. Шума като усещана е субективно понятие за всеки. Ако за едни нещо "вее" и шуми, за друг не е така. А това, че някъде е написано - дайкин са най-тихи, не означава, че е така.

Общи условия

Активация на акаунт