Избор на климатик

  • 246 153
  • 1 651
  •   1
Отговори
# 855
  • Мнения: 376
Zdravkova, какъв климатик избрахте?
Все още не сме избрали...(стария беше Мидеа, за него писах, че за охлаждане нямаше проблеми.И за затопляне нямаше, но сметката му беше броблемна!  Joy )
Двоумим се между Дайкин и Фуджитсу

# 856
  • Мнения: 489
+за фуджицуто

# 857
  • Мнения: 22
Здравейте,
Моля за помощ за избор на климатик.
Ще се  монтира в холокухня с обща квадратура 35 кв. м. Тъй като нямаме изградени тръбни пътища до другите две стаи, идеята ни е да сложим един, но по голям, за да може ако се налага да охлажда целия апартамент.
Възможен ли е такъв вариант?
Чистата площ на апартамента е около 80 кв. м., изложение – юг, югозапад, нова сграда с външна изолация, хубава дограма,  среден етаж. В спалните има по една външна стена, а в холо-кухнята са 2 външните.
Отоплението ще бъде на газ, а климатика предимно смятаме да го използваме за охлаждане, тъй като с такова изложение се очаква да е доста топло лятото.
Моля за предложения.


Здравейте, останах с впечатлението, че живеете у нас, хаха!

Въпросът ми е същия - холокухня 35 квадрата, 2 спални, от която едната се ползва. Отопление ще е на парно, климатикът основно за охлаждане и за преходните месеци.

Ще послушам съвета и ще взема 18-ка. Бихте ли ми препоръчали добри варианти от японските?

Основният проблем е, че за монтажа ще трябва да се демонтира дървен стъклопакет (да не повярва човек, че строителят се е излъгал да сложи дървени дограми) и ми се иска да е нещо, което няма да се наложи след 1-2 години да се оправя външното тяло. От предишните мнения изглежда, че японските са най-добри за момента.

Моля за добри съвети за 18-ки! Simple Smile

П.п. 18-ките на Тошиба хубави ли са?
П.п.2 В никакъв случай Дайкин - нова 18-ка в офиса протече на втория месец.

Благодаря! Simple Smile

# 858
  • Мнения: 489
Нови Японски почети няма. До колко пари

# 859
  • София
  • Мнения: 321
Ние се спряхме на Hitachi.
https://vimax.bg/invertoren-klimatik-hitachi-rak50rpd-rac50wpd-p … nce-18000btu.html
Препоръчаха ни го от фирмата, която ще ни го монтира.
Това което ни споделиха е, че имат монтирани над 1000 броя на марката и на нито един от тях до този момент е нямало нужда от гаранционно обслужване.

# 860
  • Мнения: 489
За тези пари си мисля че MSZ-AP50VE е по добре,но и това не е лошо а също и този Fujitsu ASYG 18 LF .Фуджицуто е с най голяма отдавана мощ.

# 861
  • Мнения: 22
Благодаря за бързите отговори. Като, че ли до 2500 с включен монтаж. Реално това ни беше бюджета за 2 по-малки климатика, но сега се спираме на една 18-ка

# 862
  • Мнения: 2 895
Най добрият вариант е Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 50ZS-W.
Включвате се в определения бюджет.

# 863
  • София
  • Мнения: 878
 Имате ли някаква представа (предполагам пишат специалисти) дали е вярно, че напоследък качеството на климатиците DAIKIN  на нашия пазар е сериозно влошено? Твърдението го чух от представител на фирма занимаваща се с монтаж и доставка на климатици и не бързам да го приема за чиста монета.

# 864
  • Мнения: 489
Най добрият вариант е Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 50ZS-W.
Включвате се в определения бюджет.
Абе хора не лъжете. Кое му е хубавото на този климатик той няма дооирна точка до АР серията на електрик да не говорим за фуджицу. Един u crown  на грее е 10 класи на този климатик. Бъдете коректни не подвеждайте. Да климатика е добър, но е скъп за параметрите които има.

# 865
  • Мнения: 2 313
Най добрият вариант е Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 50ZS-W.
Включвате се в определения бюджет.
Абе хора не лъжете. Кое му е хубавото на този климатик той няма дооирна точка до АР серията на електрик да не говорим за фуджицу. Един u crown  на грее е 10 класи на този климатик. Бъдете коректни не подвеждайте. Да климатика е добър, но е скъп за параметрите които има.

А 10 класи, поне 100 класи са по-добри китайските боклуци.

# 866
  • Мнения: 9 775
Аз погледнах спецификациите на 18-ки на няколко марки - оказва се, че по-мощните климатици са с по-малък COP, под 4.
Явно това е положението.
Имам 12-ка Мицубиши Хеви в къщи и 12-ка Грий в офиса. Цената им е почти една и съща, почти еднакво нови са.
Нито греят, нито охлаждат съпоставимо.
Познайте кой от двата "издиша".

# 867
  • Мнения: 489
Аз погледнах спецификациите на 18-ки на няколко марки - оказва се, че по-мощните климатици са с по-малък COP, под 4.
Явно това е положението.
Имам 12-ка Мицубиши Хеви в къщи и 12-ка Грий в офиса. Цената им е почти една и съща, почти еднакво нови са.
Нито греят, нито охлаждат съпоставимо.
Познайте кой от двата "издиша".
Я кажете кой модел на хеви и грее са с близка цена .Кажете у вас колко квадрата е и на службата.Масово хората си купуват Грита по 900 до 1000 лева.Смея да твърдя ,че евтините Грита за парите си няма конкуренция.А скъпите са много яки ,но човек трудно би дал 2000 за Грии.Когато се дават едни нормални пари за климатик(не най-евтините,не най-скъпите)не е чак толкова важно каква марка е ,а да е подходящ за помещението.Всички ще вършат работа,едни по шумно,едни по скъпо едни с повече екстри ,но ще топлят и охлаждат нормално.

# 868
  • Мнения: 285
С риск да бъда заклеймен, вече ми е трудно да се сдържа - НЕ слушайте този човек!

# 869
  • Мнения: 9 775
Аз по екстри не залитам - филтри, милтри и тем подобни.
COP ми е важен, защото той ми бърка в джоба. Шум също, ако ще е в спалня. Надеждност на марката и модела, за да не се разправям с ремонти.
Май е това.

...Смея да твърдя ,че евтините Грита за парите си няма конкуренция.А скъпите са много яки ....Когато се дават едни нормални пари за климатик.....не е чак толкова важно каква марка е ,а да е подходящ за помещението.
Всички ще вършат работа,....... ,но ще топлят и охлаждат нормално.

Категорично не съм съгласна с избраните цитати! Няма какво повече да се обяснявам и аз.
Каквото имах, казала съм го в предходните ми постове.

Общи условия

Активация на акаунт