Избор на климатик

  • 246 146
  • 1 651
  •   1
Отговори
# 885
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
simpatiuh4e, ето няколко модела на който може да заложите:
Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZS-W~SRC25ZS-W Premium
General Fujitsu ASHG09KGTB
Hitachi RAK-25RPD/RAC-25WPD Performance
Toshiba RAS-B10PKVSG-E Shorai

# 886
  • Мнения: 9 774
Може ли по-запознатите да ми кажат каква е връзката между охладителния агент и ефективността на климатика - СОР по-конкретно?
За екологичното ала-бала не говорим!
Като си избирах климатик, въобще не съм гледала какъв е охладителният агент, СОР-а гледах, и цената.

# 887
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Всяка смяна на хладилен агент е свързана с икономически фактор на първо място и на второ с екологичен. За крайния потребител е важно, машината да има добри технически показатели и здрав хардуер. И после, дали цената на хладилния агент, ще е икономически изгодна, при евентуален ремонт свързан с него след гаранцията. Защото тук, нещата стоят като с всичко останало в една изкривена действителност.

# 888
  • Мнения: 2 741
Благодаря за препоръките!

# 889
  • Мнения: 9 774
Тук една потребителка се хвалеше с "новия R някой си", та се запитах - Какво значение има това?
Хладилният агент е този, който е разрешен за употреба в ЕС в даден момент, проблемът е на производителите, че трябва да си пригодят климатиците към разрешеното, а не за потребителите. За тях това няма никакво значение, мисля си аз.

# 890
  • Мнения: 36
Здравейте, скоро ще се местим в нов апартамент и ми се иска да сложа климатици за лятото. Въпроса е, че сградата е направена с изкарани тръби на определени места. Ще се сложи един климатик в хола и един в спалнята.  Двата климатика трябва да бъдат с едно външно тяло. Някой има ли подобна конфигурация и какво ви е мнението за нея?

# 891
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Тази конфигурация се нарича мулти сплит система,имаме в едното ни жилище-климатик(външното тяло) с два елемента(вътрешно тяло),вече седма година работи безпроблемно на отопление и на охлаждане.

# 892
  • Мнения: 2 895
Мулти сплит системата излиза доста по скъпо от два отделни климатика.

# 893
  • Варна
  • Мнения: 995
Точно. Дори и по-скъпо да е, някой хора нямат или няма да имат особено голям избор. В това число и аз... От една страна е и по-добре, няма на чисто нов блок да се изпльоскат телата кой където свари.

# 894
  • Мнения: 36
Нямам избор. Мястото на което трябва да сложа външното тяло е в терасата ми, която е 2-3 кв. Няма шанс да сложа 2 тела каквото и да става. Въпроса ми е как е такава система. По-големи ли са разходите за сметки? По проблемна ли е?

# 895
  • Пловдив
  • Мнения: 1 373
Както вече съм написала-работи безпроблемно,сметките за ток не са големи.

# 896
  • Мнения: 36
Другият ми вариант е да сложа един в хола по голям и да охлажда спалнята. Дали ще е по-добре?

# 897
  • Мнения: 489
Слагайте си не се притеснявайте. Тези климатици са за хора като вас, които нямат място. Парите са почети двойно, но както се изразихте нямате избор. Между 3000 до 5000 ще ви стигнат.

# 898
  • Мнения: 9 774
Не разбрах дали мултисплитът е за отопление или за охлаждане или и за двете.
Както и да е, имам в къщи мултисплит от почти 2 години, държи се добре, отоплява 2 стаи.
Ако кухньохолът и спалнята не са огромни, към 4 хил. лв. с монтажа ще са достатъчни.
Разликата е най-вече в цената, не толкова с техническите характеристики.
Моят мултисплит е Мицубиши Хеви, SKM-40 външно тяло с 2 SRK-20 ZS вътрешни, отопляват 2 спални, южни, тухлени, вътрешни по около 15 кв. м. без проблеми.

Последна редакция: чт, 11 юли 2019, 07:03 от man_darin_ka

# 899
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Здравейте, скоро ще се местим в нов апартамент и ми се иска да сложа климатици за лятото. Въпроса е, че сградата е направена с изкарани тръби на определени места. Ще се сложи един климатик в хола и един в спалнята.  Двата климатика трябва да бъдат с едно външно тяло. Някой има ли подобна конфигурация и какво ви е мнението за нея?
Mitsubishi Heavy Industries SCM45ZS-S + SRK35ZS-S + SRK20ZS-S
Toshiba RAS-2M18U2AVG-E + RAS-B13PKVSG-E + RAS-B10PKVSG-E
General Fujitsu AOHG18LAC2 + ASHG12LUCA + ASHG07LUCA
Задължително преди да изберете, се доверете на фирма която да направи оглед на помещенията и положените тръбни пътища.

Общи условия

Активация на акаунт