Избор на климатик

  • 245 446
  • 1 651
  •   1
Отговори
# 945
  • Мнения: 9 685
Мима, едно НЕпрофесионално мнение от мен Smile
Представи си, че избираш компактна градска кола между тези две
Смарт/Пежо 1006  (Фуджито при климатиците) и Тата Нано (Грийто при климатиците)
Ето ти снимка на Тата-та
https://en.wikipedia.org/wiki/Tata_Nano
Та коя кола ще избереш?

# 946
  • Мнения: 2 992
Мима, едно НЕпрофесионално мнение от мен Smile
Представи си, че избираш компактна градска кола между тези две
Смарт/Пежо 1006  (Фуджито при климатиците) и Тата Нано (Грийто при климатиците)
Ето ти снимка на Тата-та
https://en.wikipedia.org/wiki/Tata_Nano
Та коя кола ще избереш?
man_darin_ka,

От две години ползвам Гри-то.
Първо като дизайн, само дайсъна май имат подобни.
Като качества говорим за хиперинверторен, който стопля бързо и не ми бърка в джоба и с удоволствие изхвърлих (буквално) предишния Панасоник.
И когато го купувахме мъжът ми се колебаеше между Дайсън и няква термопомпа, за която му обясних, че инвестицията няма да се изплати и за 10 години, ако ще да ни е нула лева сметката. Тогава въобще не опираше до бюджет. Гри-то е бюджетно, защото се опитва да наложи име, а не че е кофти. Ако погледнете оборота на фирмата производител, ще се зачудите какво става с БВП на България.
Не разбирам дали ю-крауна има общо, с този за който пита дамата, но мнението ви не е просто непрофесионално, а се опитвате да се подигравате на нещо, от което си нямате явно понятие.

# 947
  • Ловеч
  • Мнения: 328
Rosss, благодаря Ви! Ние за това се чудим, защото Грий-то е със 100 лв по-евтино, а като параметри е малко по-добро.

# 948
  • Мнения: 487
Вижте гриито е супер марка, госпожата със сравненията нея слушайте. Грее е най големият производител в света. 5 години гаранция - 30, wifi, и всякакви глезотии. Супер климатик. Все пак аз бих избрал фуджицуто

# 949
  • Мнения: 9 685
Аз специално подчертах, че мнението ми е НЕпрофесионално, защото не съм инженер.
НЕпрофесионално е и мнението на търговеца.
Когато избирах климатик за първи път НЕпрофесионалната ми логика беше следната
Мицубиши Хеви произвеждат, освен климатици, самолети, ракети, вкл. двигателите им, кораби, електрооборудване, електроника, електростанции и т.н.
Мицубиши Електрик произвеждат, освен климатици, електрическо оборудване, автоматизация на производството - роботи, други машини за производство на разни неща и т.н.
И двете Мицубиши компании са били една, разделени насила след края на Втората световна война.
Тошиба също произвеждат, освен климатици, турбини за електростанции - примерно ПАВЕЦ Чаира е с турбини Тошиба.
Дайкин и Фуджи/цу/Дженеръл не съм ги проучвала какво още произвеждат, но климатици правят от време оно.
Логиката ми за това проучване беше следната - ако производителят може да изобретява наистина сложно оборудване като турбини, роботи, самолети и т.н., значи има техническия екип да измисли и добър климатик, който не е супер сложен като машина. Освен това всички тези фирми работят в тези области от десетилетия, почти столетие за някои от тях, значи не почват сега да се учат как се изобретява и произвежда.

След като съкратих до гореизброените списъка с марките, изчетох всичко, което пишеше в другия форум, за наличните в момента модели на тези марки. Логиката ми беше, че дори и добрите фирми понякога имат неудачни модели в даден момент.
След много ровене в Интернет, открих актуални данни от руски сайт за последните 3-5 години с класация на климатиците по марки, коя марка най-рядко има нужда от ремонт. Тази класация е като класацията на  АDAC за колите. Логиката ми беше, че руският пазар е огромен и  като монтирани климатици, и като по-суров климат, и като значително по-добро обслужване на клиентите.

И накрая си избрах моя климатик, измежду посочените марки, с необходимите ми характеристики и удовлетворяващата ме цена, като имах избор между 2-3 модела/марки, избрах моята вече субективно - едната марка повече ми харесваше.

Wi-fi и разните му там супер-дупер филтри за мен са залъгалка, която не си струва парите - или рядко се използва, да не кажа почти никога, или са консумативи, които освен, че не вършат особена работа, трябва да се сменят, респективно купуват, периодично.

П.С. Любимец, има голяма разлика между тези 2 изречения
госпожата със сравненията, (пропусната запетая) нея слушайте - означава мен да ме слушат.
госпожата със сравненията не (пропуснат интервал) я слушайте - означава да НЕ ме слушат.

# 950
  • Варна
  • Мнения: 25 212
Все пак аз бих избрал фуджицуто
А защо? По принцип и на мен Фуджицу/Генерал ми е фаворит и други дори не съм разглеждала, но това Грии ме заинтригува. До преди да прочета в темата дори не бях чувала за такава марка.
А иначе Genaral ако все още се правят толкова здрави като преди 12-13 години значи нямат грешка. Нашият в началото, когато още бяхме на временен ток се беше напълнил със сняг, докато стоя изключен за около час-два в една снежна буря и докато разберем какво се е случило работи сигурно 2 дни с тотално замръзнала и затрупана външна перка. Как оцеля не знам, но от тогава много го уважавам.

# 951
  • Мнения: 487
Аз специално подчертах, че мнението ми е НЕпрофесионално, защото не съм инженер.
НЕпрофесионално е и мнението на търговеца.
Когато избирах климатик за първи път НЕпрофесионалната ми логика беше следната
Мицубиши Хеви произвеждат, освен климатици, самолети, ракети, вкл. двигателите им, кораби, електрооборудване, електроника, електростанции и т.н.
Мицубиши Електрик произвеждат, освен климатици, електрическо оборудване, автоматизация на производството - роботи, други машини за производство на разни неща и т.н.
И двете Мицубиши компании са били една, разделени насила след края на Втората световна война.
Тошиба също произвеждат, освен климатици, турбини за електростанции - примерно ПАВЕЦ Чаира е с турбини Тошиба.
Дайкин и Фуджи/цу/Дженеръл не съм ги проучвала какво още произвеждат, но климатици правят от време оно.
Логиката ми за това проучване беше следната - ако производителят може да изобретява наистина сложно оборудване като турбини, роботи, самолети и т.н., значи има техническия екип да измисли и добър климатик, който не е супер сложен като машина. Освен това всички тези фирми работят в тези области от десетилетия, почти столетие за някои от тях, значи не почват сега да се учат как се изобретява и произвежда.

След като съкратих до гореизброените списъка с марките, изчетох всичко, което пишеше в другия форум, за наличните в момента модели на тези марки. Логиката ми беше, че дори и добрите фирми понякога имат неудачни модели в даден момент.
След много ровене в Интернет, открих актуални данни от руски сайт за последните 3-5 години с класация на климатиците по марки, коя марка най-рядко има нужда от ремонт. Тази класация е като класацията на  АDAC за колите. Логиката ми беше, че руският пазар е огромен и  като монтирани климатици, и като по-суров климат, и като значително по-добро обслужване на клиентите.

И накрая си избрах моя климатик, измежду посочените марки, с необходимите ми характеристики и удовлетворяващата ме цена, като имах избор между 2-3 модела/марки, избрах моята вече субективно - едната марка повече ми харесваше.

Wi-fi и разните му там супер-дупер филтри за мен са залъгалка, която не си струва парите - или рядко се използва, да не кажа почти никога, или са консумативи, които освен, че не вършат особена работа, трябва да се сменят, респективно купуват, периодично.

П.С. Любимец, има голяма разлика между тези 2 изречения
госпожата със сравненията, (пропусната запетая) нея слушайте - означава мен да ме слушат.
госпожата със сравненията не (пропуснат интервал) я слушайте - означава да НЕ ме слушат.

От целия този чаршав разбрах ,че Хеви правят ракети.аххахаххаха.Госпожо вие говорите само празни приказки.Няма марка която да произвежда само климатици.Благодаря ,че ни обогатихте с тази толкова ценна информация .С нея помогнахте много на хората.Това че вашето Хеви няма тези екстри не означава ,че не са важни,а че вие не сте искали да отделите пари за тях.За мен е важно да имаш wifi,йонизатор ,да имаш реотан на външното тяло и още много други екстри,но щом за вас не е важно ОК.
На госпожата с чуденката за ГРЕЕ Амбер.Аз бих се спрял на Фуджицуто ,защото в моето съзнание това е по добрата марка.По -добра марка не значи по- добри параметри.Във вашият случай  са почети на една цена затова аз бих направил този избор.Ако имаше разлика в цената ,която е по значителна бих избрал ГРЕЕ.

# 952
  • Мнения: 9 685

От целия този чаршав разбрах ,че Хеви правят ракети.аххахаххаха. Госпожо вие говорите само празни приказки.Няма марка която да произвежда само климатици.Благодаря ,че ни обогатихте с тази толкова ценна информация .С нея помогнахте много на хората.Това че вашето Хеви няма тези екстри не означава ,че не са важни,а че вие не сте искали да отделите пари за тях.За мен е важно да имаш wifi,йонизатор ,да имаш реотан на външното тяло и още много други екстри,но щом за вас не е важно ОК.
На госпожата с чуденката за ГРЕЕ Амбер.Аз бих се спрял на Фуджицуто ,защото в моето съзнание това е по добрата марка.По -добра марка не значи по- добри параметри.Във вашият случай  са почети на една цена затова аз бих направил този избор.Ако имаше разлика в цената ,която е по значителна бих избрал ГРЕЕ.


Моля, моля, не ми благодарете, имахте нужда. За следващи консултации - примерно правопис и граматика, вече ще договаряме хонорар. За четене с разбиране - отделно.

# 953
  • Мнения: 2 992
man_darin_ka,

Имате някаква склонност да се заяждате.
Форумът и в частност темата не са за правопис!
Всички очакваме тук съвети за климатици, споделяне на опит, а не хапливи нападки извън темата.

Благодарна съм и на Александър, и на Любимец 13, че отделят от времето си и ни консултират тук! Съвсем откровено го пиша! Следя темата отдавна!

С подобни хапливи постове можете да прогоните хора, които биха били полезни на списващите тук!
Опитайте се да спазвате добрия тон, Моля!

( Има подфорум “Образование”)

# 954
  • Мнения: 9 685
man_darin_ka,

Имате някаква склонност да се заяждате.


С подобни хапливи постове можете да прогоните хора, които биха били полезни на списващите тук!


Няма проблем! Преставам да се заяждам, обещавам.

# 955
  • Ловеч
  • Мнения: 328
Много добре го е казала  Rosss. Аз също съм много благодарна на Александър и Любимец 13, които са много запознати и отделят от времето си, за да ни помагат, което на днешно време е рядкост.
Не е хубаво, да се заяждаме за правопис и пунктуация, защото темата на форума е друга.
Отново благодаря на всички и по-специално на Александър и Любимец 13, благодарение на които спестих нерви, пари и време.

# 956
  • Мнения: 487
Благодаря за добрите думи, но е факт че бях забравил да натисна "space". За жалост има доста такива потребители, които не са градивни, а само критични.

# 957
  • Мнения: 4 198
Да попитам и тук.
Климатик, Фуджицу Дженерал, 2005 г. с изгорял компресор.
Струва ли си евентуален ремонт и колко горе-долу би излязъл? През тези 14 год. без никакви проблеми, дори при външна температура -25 гр.
Само да кажа, че вече е демонтиран и заменен с нов.
Чудя се сега дали има смисъл да се ремонтира и монтира в друго, рядко обитаемо жилище...

# 958
  • Мнения: 487
Никакъв ремонт не си стрва един компресор с монтаж и профилактика - отивате 600-700 лева. Вие ще го направите, но няма гаранция че няма да се развали нещо друго. Средния живот на климатиците е 7-9 години. Вашият е имал вярна служба 14.връщайте го на белканто и това е. Не се вкарвайте в омагьосан кръг.

# 959
  • Plovdiv City
  • Мнения: 250
Средния живот на климатиците е 7-9 години
Това са глупости.... Искате ли да ви покажа машина, набор 1986 година, която все още работи? Мога да дам примери много...

Общи условия

Активация на акаунт