Избор на климатик

  • 246 133
  • 1 651
  •   1
Отговори
# 1 005
  • Мнения: 39 306
Единствено от сметката за ток не съм доволна.

# 1 006
  • София
  • Мнения: 5 828
Привет отново!
Аз още разглеждам оферти и се чудя.
Мъжът ми като голям фен на електролукс ме навива за този модел - моля за мнение добър ли е?
Припомням - става въпрос за спалня 12,5 квадрата, източно изложение, с изолирани външни стени, ще се ползва предимно за отопление и евентуално за охлаждане.

# 1 007
  • Мнения: 489
На горната жена и бих казал да взима fujitsuto 12 lmca. Модел на 4-5 години, доказал се. А на последният за човека с Електролукса бих му казал да не се лъже да взима калъфто и да е климатик от голяма верига.

# 1 008
  • Мнения: 642
Извинявам се предварително ако мнението ми няма да с е хареса на някого, но Елекролукс биx си взела евентуално кухненсли ел. уред, но не и клматик.

# 1 009
  • Мнения: 4 208
Здравейте!
Пак имам нужда от консултация.
Моето семейство сме фенове на Фуджицу Дженерал и вече имаме 3 климатика от тази марка. Имаме и един Дайкин в друг апартамент. Сега искаме да изберем най-подходящия за малка стая - 12 кв.м. със северно изложение, външна изолация, хубава дограма и качествен стъклопакет. Вътрешна и топла стая е, въпреки изложението. Зимата, до сега, с един малък конвектор топлим от време на време и няма проблем, но през лятото е мноооого горещо. Макар че по каталог двете споменати по-горе марки имат 7-ци всъщност не доставят и не продават такива.
Препоръчайте ми нещо подходящо, моля!

# 1 010
  • Мнения: 2 895
Здравейте!
Пак имам нужда от консултация.
Моето семейство сме фенове на Фуджицу Дженерал и вече имаме 3 климатика от тази марка. Имаме и един Дайкин в друг апартамент. Сега искаме да изберем най-подходящия за малка стая - 12 кв.м. със северно изложение, външна изолация, хубава дограма и качествен стъклопакет. Вътрешна и топла стая е, въпреки изложението. Зимата, до сега, с един малък конвектор топлим от време на време и няма проблем, но през лятото е мноооого горещо. Макар че по каталог двете споменати по-горе марки имат 7-ци всъщност не доставят и не продават такива.
Препоръчайте ми нещо подходящо, моля!
Daikin FTXM /RXM 20 M
https://technika.bg/userfiles/productlargeimages/product_38157.jpg
Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 20 ZS-W
https://condex.bg/wp-content/uploads/2019/01/ZS-W-1.png

# 1 011
  • Варна
  • Мнения: 36 600
Близка позната много ми похвали Gree. Те дали няма да имат нещо, което да ви удовлетвори?

# 1 012
  • Русе
  • Мнения: 5 347
delia Ако намериш 20-ката на Мицубиши това е идеалния вариант за вас. Както за охлаждане, така и за отопление. Сложихме такъв в помещение 18 кв м. Миналото лято все още имаше останали бройки.

# 1 013
  • Мнения: 4 208
Благодаря, ще се насоча към Мицубиши, значи.

# 1 014
  • Мнения: 40
Добър ден! Предстои ни покупка на климатик! Тъй като не съм наясно с положението на пазара реших да се допитам тук. Става въпрос за 1 стая от къща- тухлена. Изолация няма. Квадратурата е 16 кв. М, а кубатурата около 40 куб. М. Изложение -изток. Отдолу има мазе и по-точно котел за отопление. Дограмата е алуминиева. В къщата не се живее целогодишно- ползва се като вила. Идеята е да се ползва за охлаждане през лятото и в тежки зимни условия само декември. В другата стая(всекидневната)има Panasonic cs-te12dke и идеята е да се купи за детската машина способна освен да топли/охлажда тези 16 кв. м , но и да има мощността да затопля и коридорът, който се ползва и за гардеробно помещение(около 12 кв.м) с помощта също и на панасоника. Бюджет максимално с монтажа около 1300. Благодаря предварително!

# 1 015
  • София
  • Мнения: 878
идеята е да се купи за детската машина способна освен да топли/охлажда тези 16 кв. м , но и да има мощността да затопля и коридорът, който се ползва и за гардеробно помещение(около 12 кв.м) с помощта също и на панасоника. Бюджет максимално с монтажа около 1300. Благодаря предварително!
Съжалявам, но това да топли през вратата коридора просто не е възможно- няма как да топли ефективно през врата. Климатика трябва да е съобразен с кубатурата на стаята и ако опитате да го ползвате да топли и коридора ще минава на пълна мощност и ще консумира неприятно много ток и ще се повреди бързо.
 След като ползвате за вила (т.е. епизодично) по-добре си сложете климатик за охлаждане за детската, а при епизодични посещения зимата разчитайте на някакъв конвектор за коридора- с климатик няма да стане, освен ако не монтирате трети в коридора само дето това няма как да се случи с 1300 лева.
 Отделно- тоя вариант да отоплявате епизодично посещавана вила с климатици е доста лоша идея- какво ще правите ако при някой по-сериозен студ през декември климатика въобще не сработи?

# 1 016
  • Мнения: 489
Да няма как с един климатик да се топлят добре 2 помещения ,но за вила и за вашето ползване от време на време ви разбирам.Бих ви препоръчал :
1.fujitsu 12 lmce
2 Hitachi 12 performance
3 Gree Fairy 12
Fujitsuto го предлагам защото има голяма максимална мощ и по бързо ще достига до желаните температури,а е и доказан модел.
Хитачито е най-скъп от трите,но е на -25 а има и опция за WIFI което за вас е добра екстра,защото ще можете да го пускате часове преди да идете и като идете да е топличко.
Греето е най евтиния вариант,но е на -22 и има вградено WIFI  но пък е с най малък капацитет.
Избора си е ваш.Коридора за лятото ще го мачкат,но зимата ако го държите на по- високи градуси от 22-23 ще се мъчи повечко,но няма много монтирани климатици в коридор.хахха.Така че монтирате една 12-ка пък каквото стане.

# 1 017
  • Мнения: 4
Здравейте,обмисляме покупката на климатик.Къщата е гредоред около 33 кв. - две стай с коридор( втори етаж).Дограмата е сменена.Ще се използва за охлаждане и подпомагане на отоплението.Според вас ще стане ли с един климатик и бюджет 1500 лв?

# 1 018
  • Мнения: 489
Здравейте,обмисляме покупката на климатик.Къщата е гредоред около 33 кв. - две стай с коридор( втори етаж).Дограмата е сменена.Ще се използва за охлаждане и подпомагане на отоплението.Според вас ще стане ли с един климатик и бюджет 1500 лв?
Моето мнение е че като се купува климатик той трябва да става за охлаждане и отопление във всеки един момент.За тези 33 квадрат гредоред е хубаво да се изолира тавана с нещо а след това да се купи един климатик 18-ка.Бих предложил 18-ка Грее fairy.цената ще е нагоре 100-на лева, но за парите си е най добрия климатик .

# 1 019
  • Мнения: 4
Здравейте,обмисляме покупката на климатик.Къщата е гредоред около 33 кв. - две стай с коридор( втори етаж).Дограмата е сменена.Ще се използва за охлаждане и подпомагане на отоплението.Според вас ще стане ли с един климатик и бюджет 1500 лв?
Моето мнение е че като се купува климатик той трябва да става за охлаждане и отопление във всеки един момент.За тези 33 квадрат гредоред е хубаво да се изолира тавана с нещо а след това да се купи един климатик 18-ка.Бих предложил 18-ка Грее fairy.цената ще е нагоре 100-на лева, но за парите си е най добрия климатик .
Благодаря за предложението.Тавана ни е с гипсокартон.

Общи условия

Активация на акаунт