Избор на климатик

  • 246 129
  • 1 651
  •   1
Отговори
# 1 050
  • София
  • Мнения: 6 308


Не госпожата, нито КЗП или арменският поп са решили, че не може да се поставят такива условия за признаване на гаранция. Директива на Европейския съюз е решила така, така е написано и в Закона за защита на потребителите.
Simple Smile
Това, което аз лично написах, е по принцип, а не отговор на нещо персонално или спор. И е така. Ако някой се обижда или се отъждествява, ОК. /понеже в поста има и мои думи, не че ми дреме особено/ Laughing
А, както е казал и Любимец, повечето фирми не горят от желание да го правят, защото всеобщата заблуда е, че има яка далавера, ма не е точно така. Simple Smile

# 1 051
  • Мнения: 489
zdraveite kupih si klimatik ot diplomat dobur le nqkoi polzval lie klimatik na diplomat
Ти май си първия с такъв климатик.

# 1 052
  • Мнения: 1 855
Здравейте! Да се допитам и аз докато разглеждам офертите за климатик. Единственият ми опит с климатици досега е този на майка ми-едно фуджицу преди 9 години. Тя е доволна, не е имала проблем през тези години. Тогава цената му беше 1500 лв.( не мога да преценя дали е поевтиняла/поскъпнала тази техника в годините). И затова и аз тръгнах да гледам тази марка ,  макар ,че мм иска Дайкин. Та въпросът ми е мога ли да се включа с бюджет 1500-1600 лв за тези две марки за помещение 23 кв.м.( разбрах ,че трябва да е 12-ка) , южно изложение, вътрешен, нс, хубава дограма и изолация?Ще се ползва за отопление ,но и лятото разбира се...

# 1 053
# 1 054
  • Мнения: 19 482
По мое мнение това, за което говориш, не е профилактика.
Спрей за почистване на климатици може да се купи онлайн, има разни варианти, примерно този за 12 пари, има и по-евтини:

Това и ти сам/а можеш да си го направиш - вдигаш капака, махаш постоянните филтри и фъскаш, след това пускаш на макс на изстудяване за известно време, да изтече влагата. Филтри от ония "специалните" за еко/био/мио/ и всякакви подобни, се смятат консуматив, който също можеш да си купиш от фирма и да си ги сложиш сам/а.
Разликата между 35 лв. и 60 лв. (с бонус филтри) ми изглежда като 35-40 лв. за фъскането и да си си платил/а филтрите, без да са никакъв бонус.

Професионалната профилактика, която на мен ми направиха, включваше: разглобяване на цялото вътрешно тяло на парчета, фъскане с Мелио и измиване със слушалката на душа. Пак казвам, че става дума за помещения, в които се пуши нон-стоп и се готви традиционна българска кухня. Иначе аз сама си бях фъскала по пластините със спрей, купен от техно магазин, но естествено без разглобяване на климатика.
Ако е наистина съвсем професионална профилактиката, би било добре на няколко години да се свали и измие с пароструйка и външното тяло, там се наслагва много повече прах и боклук (листа, пухчета и др.) от вътрешното.
Мандаринка, може ли да ми напишеш фирмата със свястна профилактика за климатици, може и на лични.
 А за въпроса дали важи гаранцията при неизвършена профилактика, аз моите ги купих от Вимакс и много коректно ми беше обяснено защо е нужна профилактиката и че неизвършването й НЕ прекратява действието на гаранцията. Така че ориентирайте се към свестен доставчик, който зачита  правата на клиентите си и работи коректно.

# 1 055
  • Мнения: 9 774
Милитана, пиша ти на лични.

# 1 056
  • Мнения: 19 482
Благодаря много. Имам точно пет бройки за профилактика.

# 1 057
  • София
  • Мнения: 5 828
Здравейте, търся климатик за отопление и охлаждане на спалня 3,50х3,50, източно изложение, една външна изолирана стена.
За първи път ще купувам такова чудо и нищо не разбирам, моля предложете нещо до 1000 лв.

Здравейте отново  Simple Smile
Най-накрая се спряхме на този модел Toshiba RAS-B10J2KVG-E/RAS-10J2AVG-E Seiya R32.
Другата седмица ще го монтират. Някакви съвети какво да следим при монтажа?
Казаха само, че ще донесат някакви тампони за външното тяло и ще ги монтират по наше желание. Важни ли са и да искам ли да ги монтират?

# 1 058
  • Мнения: 9 774
То и да ти дадем съвети, пак фирмата, ако не иска да свърши нещо, ще обясни, че това са глупости и не е нужно.
Винаги се дава съвет задължително да бъде направено обезвъздушаване, но потребителят, този обикновеният, дето вижда климатици само по стените или в магазина, как да разбере как се прави обезвъздушаване и дали му го правят/направили са го?

Най-лесно приложимият съвет е да гледате да ви нивелират добре вътрешното тяло. Би било добре да е с една идея наклон към тръбата, която води към външното тяло. Целта е кондензът да изтича навън, а не да жабурнясва в климатика. Това последното може да се случи, ако вътрешното тяло не е нивелирано добре и има наклон към обратната страна на тръбата. Аз като поисках това от монтажниците, те само ме погледнаха презрително и ме попитаха - Това пък къде си го чела? Та не е лесно да се справяш с майстори

# 1 059
  • Мнения: 489
Госпожа предната жена попита за тампони, Вие пак за вашите климатици. Имам чувството че знам повече за тях от колкото за вас. На предната жена ще кажа че щом ви ги дават и то без пари си ги изисквайте. Повечето фирми взимат по 40 лева за тях.

# 1 060
  • София
  • Мнения: 6 308

Винаги се дава съвет задължително да бъде направено обезвъздушаване,

Най-лесно приложимият съвет е да гледате да ви нивелират добре вътрешното тяло. Би било добре да е с една идея наклон към тръбата, която води към външното тяло.
Обезвъздушаване? Тва да не е радиатор. Laughing

Сериозно. Joy

# 1 061
  • Мнения: 810
Може ли мнение за този модел климатик https://technoarena.bg/product/klimatik-samsung-ar12rxfpewqneu-17808. Ще се използва за стая на втори етаж къща, около 15кв.м., с нова дограма и отоплявана от долния етаж. Въпросът ми е по-скоро по отношение на самата машина - дали е надеждна?

# 1 062
  • Мнения: 489
Samsung не е предпочитана марка за климатична техника.

# 1 063
  • Мнения: 54
    Здравейте, бихте ли ме посъветвали за фирма за климатици втора употреба в Пловдив? Ще отопляваме етаж от къща около 75 квадрата и идеята е с два климатика целият етаж да отопляваме. Понеже бюджета е ограничен се спряхме на втора ръка.

Последна редакция: вт, 08 окт 2019, 06:57 от aleksia

# 1 064
  • Мнения: 489
Колко ви е бюджета

Общи условия

Активация на акаунт