Избор на климатик

  • 246 012
  • 1 651
  •   1
Отговори
# 1 080
  • Мнения: 488
Grinning
Аз не съм направил нищо. И не лобирам за марка, както някои от пишещите, които вероятно си търсят клиенти в БГ Мама. Simple Smile  Такива са фактите. Не съм почитател на самсунг, което не ми пречи да съм обективен. И Грий, както и Самсунг, от ширпотреба, се опитват да скачат нагоре и да играят с големите. Просто самсунг го правят доста по-отдавна и независимо от проблемите им в недалечното минало, в последните години се възраждат доста успешно. И със стабилизиране на машините си и с доста иновации. Като касета 360о, системата wind free и т.н.
Сравнението ти с марка Грее е несериозно. Да ти дам малко данни за нея. ГРЕЕ е най големия производител на климатици в света. Работи за много марки като подизпълнител-Дайкини, Мицубиши и много други. Има 9 завода и си произвеждат всичко сами от кабелната обувка до компресора. Една от малкото марки която произвежда както битова, така и промишлена климатизация, а и най-важното всяка една стока има декларация за съответствие за параметрите заверена и признат в европейският съюз. Климатици самсунг(и другите които изброих) точно по тази причина не се монтират по обществени поръчки, защото не могат да си заверят параметрите. Вие си правете сметка защо. Съвета ми е да се спират на доказани климатични марки-Мицубиши, дайкин, фуджицу, тошиба хитачи, грее, мидея, панасоник, чиго и др. да не пропусна някои. Не случайно тези марки много рядко се предлагат от сериозните фирми в бранша. Просто когато монтаж, сервиз и поддръжка са на едно място се гледа да се монтира нещо качествено.

# 1 081
  • София
  • Мнения: 6 308

Сравнението ти с марка Грее е несериозно.
Идея си нямаш колко е сериозно, макар че нямам никакво желание да споря. Simple Smile Но да, да сравняваме компания пръкнала се в ранните 90 и такава, която съществува от 38-ма година е несериозно, да. Simple Smile Самсунг, започват да се развиват в сферата на климатиците /за начало сплитове/, още през 70-те. А Грий се опитват да правят и от най-големите машини, вярно, но с компресори Карлайл. Предполагам знаеш какви са. Simple Smile
А това, че е една от малкото марки произвеждащи промишлена климатизация, даже е смешно.
Но няма проблем, приемаме, че бъркам и всички са щастливи. Simple Smile
Забравяме Кериър, Трейн, Йорк, Дайкин, МакКой, Блубокс, Геа, Ленокс и т.н.

# 1 082
  • Мнения: 488

Сравнението ти с марка Грее е несериозно.
Идея си нямаш колко е сериозно, макар че нямам никакво желание да споря. Simple Smile Но да, да сравняваме компания пръкнала се в ранните 90 и такава, която съществува от 38-ма година е несериозно, да. Simple Smile Самсунг, започват да се развиват в сферата на климатиците /за начало сплитове/, още през 70-те. А Грий се опитват да правят и от най-големите машини, вярно, но с компресори Карлайл. Предполагам знаеш какви са. Simple Smile
А това, че е една от малкото марки произвеждащи промишлена климатизация, даже е смешно.
Но няма проблем, приемаме, че бъркам и всички са щастливи. Simple Smile
Забравяме Кериър, Трейн, Йорк, Дайкин, МакКой, Блубокс, Геа, Ленокс и т.н.
не искам да те обеждавам в правотата си.Купи си самсунг и се забавлявай.Добре си прочел ликипедия хахах.Ако може една ценова листа да си купя МакКой, Блубокс, Геа, Ленокс и т.н..Хал хабер си нямаш от пазара на такава стока в България.Поне не подвеждай хората.

# 1 083
  • Мнения: 9 754
Да ти дам малко данни за нея. ГРЕЕ ...Има 9 завода и си произвеждат всичко сами от кабелната обувка до компресора. ....всяка една стока има декларация за съответствие за параметрите заверена и признат в европейският съюз. Климатици самсунг(и другите които изброих) точно по тази причина не се монтират по обществени поръчки, защото не могат да си заверят параметрите.

Да си произвеждаш всичко от-до, при положение, че можеш да купиш букси за жълти стотинки на килограм, е тъпо. Ти да не мислиш, че примерно Шанел сами си произвеждат копчетата и конците за дрехите, или пък АЕГ и БОШ сами си произвеждат кабелите за уредите!
Любимец, рекламирай си ГрЕе на клиентите, щом ти е изгодно, но въпросите за декларациите за съответствие - СЕ маркировка, и обществените поръчки не са ти силата.

# 1 084
  • Мнения: 488
Както винаги ти нищо не си разбрал,просто обясних на човека да не сравнява Грее със Самсунг за климатици,защото разликата е от тук до небето.А аз защо да правя реклама на Грее?Каква ми е ползата?Не съм останал с разбиране ,че рекламирам нещо .А на мен какво ми е ясно не си ти човека който да кажеш.Много е лесно само да спамиш.Аз се мъча да помогна на хората,а ти се мъчиш да се правиш на интересна.

# 1 085
  • София
  • Мнения: 6 308

не искам да те обеждавам в правотата си.Купи си самсунг и се забавлявай.Добре си прочел ликипедия хахах.Ако може една ценова листа да си купя МакКой, Блубокс, Геа, Ленокс и т.н..Хал хабер си нямаш от пазара на такава стока в България.Поне не подвеждай хората.
Казахме, че си прав, ОК. Полафихме и толкоз. Simple Smile
Няма нужда да ме Обеждаваш. Ликипедия не съм чел, но ако трябва, кажи какво, ще прочета.

# 1 086
  • Мнения: 2 992
Едно изключително позитивно мнение за Грий, ако позволите.
Преди около две години тук търсих мнения, когато купихме първия, за всеки случай поразпитах и когато купих такъв за мама, че живее високо в планината и става изключително студено ( Оказа се един от малкото климатици, работещ при -25)

Не разбирам от детайли, защото мъжът ми разбира достатъчно и прецених, че не е нужно и аз да се образовам. Беше изчел и чужди форуми, когато ме изненада с предложението да не си купим Дайкин, а Грий.
Грии Краун 20ка в София в зимни условия отоплява перфектно помещение около 40 м2, което преди не можеше да се стопли с два конвектора и един слаб климатик  и сметките ни за ток зимата паднаха двойно.

# 1 087
  • Мнения: 25 571
Моля за съвет – на кой модел да се спрем?
Характеристиките са горе-долу еднакви, въпросът е по-скоро кой производител е за предпочитане.
Ще се монтира в спалня от 12 кв.м, ще се използва рядко за отопление или охлаждане, целта е по-скоро обезвлажняване на стаята. Държим да е максимално тих.

DAIKIN FTXB25C / RXB25C

MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-DM25VA / MUZ-DM25VA

MITSUBISHI HEAVY SRK25ZSP-W

FUJITSU ASYG09LLCE

DAIKIN FTXC20B 'SENSIRA'

# 1 088
  • Мнения: 488
Госпожо има обезвлажнители, ако имате голяма влага надали ще се управител с климатик. Иначе от изброените аз бих ви посъветвал хевито.

# 1 089
  • Мнения: 25 571
Защо И обезвлажнител, когато ще има климатик? Функцията за обезвлажняване не върши ли работа?
Не знам колко влага (конденз) ще има през зимата, защото има нова външна изолация, чиято ефективност още не сме изпробвали.

# 1 090
  • София
  • Мнения: 12 006
Кой климатик обезвлажнява колкото един ел. обезвлажнител?

# 1 091
  • София
  • Мнения: 6 308
Защо И обезвлажнител, когато ще има климатик? Функцията за обезвлажняване не върши ли работа?
Не знам колко влага (конденз) ще има през зимата, защото има нова външна изолация, чиято ефективност още не сме изпробвали.
Зимата надали ще може да ползваш ефективно функцията, защото при такова задание, работи в режим охлаждане.
Кой климатик обезвлажнява колкото един ел. обезвлажнител?

Всички го правят добре, в режим охлаждане. А в режим изсушаване, съвсем.

# 1 092
  • Мнения: 5 636
Здравейте, ще имаме нужда от 2 климатика за София. Основно за отопление зимата. Иска ми се да се вместим до 1300лв. за брой, като стаите са около 15 и около 18кв. Може ли препоръка. Досега сме били на тец.  Важно ми е да не надуват сметките за ток и да работят ефективно разбира се. Ще съм благодарна за всички мнения.

# 1 093
  • Мнения: 488
Няма климатик който да не увеличи сметката на ток, но за 12 ка нормалният среден разход за зимно време е около 50 лева на климатик. За този бюджет бих казал Hitachi Dodai 35.дават го  на - 20 макс на отопление 5 kw. За 1200-1300

# 1 094
  • Мнения: 57
Моля предложете климатик за 800 лв да топли хубаво и да е безшумен Мисля 12 ка да бьде Знам че бюджета е мальк ,но моля само сериозни предложения Колко харчи няма значение

Общи условия

Активация на акаунт