Избор на климатик

  • 245 427
  • 1 651
  •   1
Отговори
# 1 185
  • София
  • Мнения: 6 308
Технополис са ми на фокус заради безплатния монтаж.
Та въпросът ми е между Hisense and Hier кой е за предпочитане...

Безплатен обяд, няма. Simple Smile
Казали са, никой. А и бюджетно решение не, е. Бюджетни предложения, са между ниско и средно ниво. Тези са под чертата.

# 1 186
  • Мнения: 642
Търся по-добрия вариант от бюджетните решения стандартни стенни климатици 9ка- в момента като че ли Технополис са ми на фокус заради безплатния монтаж.
Та въпросът ми е между Hisense and Hier кой е за предпочитане...
Благодаря предварително!
Отидете и си вземете от нормална фирма за климатици. Те също имат оферти с безплатен монтаж и със схеми на изплащане. Техно магазините не са удачен избор за покупка на климатик.

# 1 187
  • Мнения: 487
Хора, не си купувайте стока която има нужда от монтаж от големите вериги.
Първо от тях го купувате.
Второ, външна фирма ви го монтира(най-евтиния монтаж, за да влезе в цената).
Трето при авария идва трета фирма, която много много не я интересува, нито го е продала нито монтирана, а само идва да им управя бакиите.
С две думи за това по големите макети продават боклуци, защото не се занимават те с тях.
В нормална фирма монтаж, сервиз всичко е при нея и тя няма изгода да ходи по еди и същи адреси през месец и то гаранционен.
Дано ни послушайте и не си вземете те боклуци.

# 1 188
  • Мнения: 557
Благодаря на всички за бързия отговор .
Иначе имам купувани и от големи вериги и от специализирани фирми. Последните 2 специализирани фирми много ме разочароваха от монтажа, едната от които основен играч на пазара.
Явно бюждетните варианти ще отпаднат и ще си взема позната марка Simple Smile

# 1 189
  • Мнения: 39 039
Да раздвижа темата. Събирам мнения за климатик. Стаята е холокухня- около 23 кв. под 60 куб.м. Искам нещо с една идея за по- голяма стая, тъй като лятото отваряме да охлажда и към спалнята и коридора. Ще се ползва за отопление и охлаждане. Нямам още изградено мнение за марка, модел и цена.

# 1 190
  • София
  • Мнения: 6 308
Инвертор, около и/или над среден клас с мощност поне 4кВт. Малко над, по-добре.

# 1 191
  • Мнения: 9 683
Мариат,
Миналото лято бяхме на море в хотелски/апартаментен комплекс. Апартаментът беше малък кухньохол и спалня, но климатик имаше само в кухньохола. В спалнята на практика не се дишаше. Оставях вратата на кухньохола отворена, за да охлади и в спалнята. Имаше минимален ефект, само до момента, до който не затвориш вратата. 5 мин. след това пак вече не се дишаше в спалнята. И това при положение, че в кухньохола освен да си стопля вода в каната за нес-кафе друго не съм готвила.
Казвам това само за да те посъветвам да помислиш отново - зависи колко хладно/топло ти е в спалнята и съответно колко хладно искаш да стане. С климатик в хола няма да успееш да охладиш приятно в спалнята, особено като се има предвид и това, че вероятно не през цялото време ще бъдат отворени вратите - все пак в кухньохола готвиш, а в спалнята се спи, т.е. налага се да се затварят вратите по една или друга причина.

# 1 192
  • Мнения: 39 039
Онзи, благодаря за включването. ММ ме е изпреварил и вече бил поръчал. Някакъв Грее. Нещо да ви говори тази марка?
Мандаринка, над 7-8 години така охлаждаме спалнята и коридора през лятото. До сега не сме имали проблем.

# 1 193
  • Мнения: 9 683
Мариат, на последните десетина страници на темата има мнения за Грее-то или Грий-то, зависи кой пише. Laughing
Общо взето има един почитател на марката - продава я, останалите не са почитатели - сред тях също има такива, които продават климатици.

Мариат, допълвам се с впечатления от Грее Laughing в офиса. За грее-не  не е ОК определено, доста муден е терморегулаторът, заспива и не върти, трябва да му разцъкаш нещо настройките - температура или сила на вентилатора, за да се "събуди". 20 и кусур годишен климатик куча марка в съседната стая топли по-добре. Сравнително шумен е, дори за през деня с нормален фонов шум от улицата и от компютрите.
През лятото охлажда добре, но пак шумът си остава.  Какъв е разходът на ток - не знам, не го плащам аз.
Сравнявам с домашен климатик от друга марка - писала съм преди коя е.
Но пък само за охлаждане няма смисъл за 3 месеца макс да се инвестират много пари в скъп климатик.
Така че щом е поръчан вече, ще охлажда.

Последна редакция: чт, 19 мар 2020, 16:22 от man_darin_ka

# 1 194
  • Мнения: 1 845
Здравейте! От моделите на Дайкин-Comfora,   Perfera и Sensira- кой е  за предпочитане?

# 1 195
  • Мнения: 2 868
Kativita, за предпочитане е Perfera, преди се водеше Professional. В старият ни апартамент имаме такъв 12 годишен и работи страхотно. В сегашният пак сме с такива- подов и стенен и сме супер доволни.

# 1 196
  • Мнения: 9
Здравейте,

Виждам, че в групата има компетентни и отзоваващи се членове, което ми вдъхва куража да си задам лаическите въпроси по темата с климатици, тъй като до момента винаги съм живяла в апартаменти с ТЕЦ.
Нужни са ми климатици за отопление (предимно), за апартамент в  София, 66 км2; ново стоителство, първи етаж, изцяло южно изложение със следното разпределение кухня+хол- 25 км2, спалня 16 км2, антре 6 км2.
За момента съм се насочила към Daikin ( Stylish)  и Mitsubishi Heavy ( Premium), защото предпочитам телата да не са бели. Смятате ли, че те са подходящи за помещенията ми ? Нужна ли ми е мулти сплит система или телата са достатъчни?
Четох, че подовите климатици са по-добрият избор. С моите желания за дизайн аз така или инъче отивам към висока цена. Не изключвам и вариант за подови климатици ( там може и бели Simple Smile, но изводите ми са на високо. Възможно ли е?
Поздрави и хубав ден,

# 1 197
  • Пловдив
  • Мнения: 1 360
Имам апартамент с подобна квадратура-дневна 28кв.м,спалня 15кв.м,баня+WS 6кв.м,коридор 10кв.м,с мулти сплит с-ма на Дайкин се отоплява/охлажда вече 8год,много съм доволна.

# 1 198
  • Мнения: 9
Благодаря за бързия отговор, Артемида.
А какви са по-точно са параметрите на телата и мултисплита за вашата/ нашата квадратура Simple Smile

Имам апартамент с подобна квадратура-дневна 28кв.м,спалня 15кв.м,баня+WS 6кв.м,коридор 10кв.м,с мулти сплит с-ма на Дайкин се отоплява/охлажда вече 8год,много съм доволна.

# 1 199
  • Пловдив
  • Мнения: 1 360
Мисля,че елементите(вътрешните тела) са 12-ка.

Общи условия

Активация на акаунт