Национални Туристически Обекти - 3-та тема

  • 51 815
  • 743
  •   1
Отговори
  • БГ
  • Мнения: 1 158
Привет на всички опознаващи Родината за да я обикнат!   Hug   

Желая ви пътешествия, изпълнени със слънце и добро настроение, незабравими приключения и много печатчета!   Peace

І-ва тема:    http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=100518.0
ІІ-ра тема:  http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=459104.0

Официалната страница на 100-те НТО:    http://100nto.org/ 

# 1
  • Мнения: 2 558
Веднага се записвам тук.  Laughing

stefaniika,   bouquet

# 2
  • Варна
  • Мнения: 522
И аз обичам много да путувам. Hug

# 3
  • Мнения: 2 096
Записвам се с печат от Русе.. много ми хареса градът. Имах спомени от преди 6 години и е коренно променен. Но вечер като се стъмни е пълен мрак. Незнам какво е това нещо, но не съм виждала по тъмен град. Печат взехме от къща музей Захари Стоянов. Нямахме време за беседа, за това нямам впечатления. Има дневна карта за повечето музеи на цена 5лв. Калиопската къща ни хареса особено екскурзовода. Заинтригува децата. Историческият има някой хубави неща, но беседата не е нещо различно от това да си четеш табелите. Ивановски скални манастири не ни впечатлиха, нито Басарабовския манастир. Крепостта Червен е интерена, но ако подмините първия паркинг от втория има безплатен вход. Пещера Орлова чука ни хареса, а екскурзовода беше голям свежар. Там се влиза на всеки кръгъл час до 16ч.
Печат има само в Пантеона и Захари стоянов.

# 4
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Да не ви изпусна  bouquet.
Довечера ще разкажа - взехме 9 печата bowuu.

# 5
  • Мнения: 2 037
Благодаря за темата.
Пожелавам на всички чудесни пътешествия!

# 6
  • Мнения: 6 031
В неделя се сдобихме с печат от Панагюрище. Видяхме и златното съкровище.
 Много хора имаше, но ми направи впечатление,че няма поставена нито една указателна табела в града накъде е Историческият музей.

# 7
  • Мнения: 987
Да ви следя , че идва лято и пак ще пътешестваме...   car003 

# 8
  • Мнения: 4 970
Ние отскочихме до Копривщица, Старосел и Хисар.ПЕчат сложихме само от Копривщица.То и не бяхме планирали останалата част  на маршрута  де, та тръгнахме леко неподготвени.Искам да изкажа разочарованието си от Старосел.Не работеха! При обявено работно  време до 17 и  лятно- до 18ч. В 17 .05 беше заключено.Бяхме се събрали  поне 20-ина   разочаровани посетители.Чудя се как може  в  празнични   и почивни дни, месец май да не работят? Ще търся връзка с тях за уточнение   на работното време.Би трябвало според мен вече да сме в лятното часово време, но ...явно  само аз  съм   в него newsm78  .Ще се  ходи отново  непремненно, но с  по-обстойно предварително проучване на ситуацията там.

# 9
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
В неделя се сдобихме с печат от Панагюрище. Видяхме и златното съкровище.
 Много хора имаше, но ми направи впечатление,че няма поставена нито една указателна табела в града накъде е Историческият музей.

Ние пък видяхме поне 2  Wink. Дори ни направи много приятно впечатление красиво изработените табели с имената на улиците на всяка една пресечка - жълти, виждат се отдалече и са голямо улеснение.

Сега да започна поред - посетихме връх Шипка - много ни хареса, може би и заради чудесното време /неделя сутринта/, заради прекрасната панорама, която се открива от върха. Недобро впечатление ни направи служителката на касата - след като почакахме няколко минути пред гишето се наложи да я потърся - седнали отзад на приказка, а ние да си чакаме - нелюбезна и тросната, явно не се беше разсънила ooooh!...
Следва - храм-паметникът в Шипка - имам сантименти към това място - както винаги прекрасно поддържано Peace.
Калофер - Карлово - Сопот - къщите-музеи на Ботев, Левски и Вазов. Неприятно впечатление - в Карлово - обедна почивка от 13 до 14 ч. Разбирам, че и служителите имат нужда от такава, но точно в 4-те почивни дни е доста неуместно да пристигнеш в 13,05 и да удържаш децата на едно място 1 час в жегата...
Особено приятно ни изненада Клисура - единствено там в историческия музей/с много добра експозиция/ подаряват на посетителите дипляни с информация за града и историческото му наследство. Мемориалният парк "Боримечката" е отлично поддържан, впечатляващ, открива се приказна панорама от него към града. Определено си струва да се види Peace.
В Копривщица беше някакво стълпотворение и не можахме да разгледаме добре. Обичам да разглеждам на спокойствие, а не провирайки се в тълпата...когато снимам архитектурата не искам на фотосите да присъстват сергии с джунджурии, хлапета със сладолед и захарен памук или...2-метров тиган, кандидат за Гинес примерно Sick...определено ще отидем пак, но в работен ден, извън сезона, когато не рискувам да изгубя децата в тълпата Crossing Arms...
Очаровани сме от Панагюрище /ако има мами оттам - искам да ги поздравя - дано не е съвпадение заради празника на града - но площада и улиците просто светеха. Пристигнахме рано сутринта и всичко вече беше измито, градинките и тревните площи - в идеално състояние...църквите, които посетихме - "Св. Георги" и "Въведение Богородично" са толкова красиви, съвсем различни от нашата школа тук, греят в небесно синьо...а дворовете им, ах, с толкова цветя.../
Музейният комплекс е много добре уреден, тоалетните светеха от чистота, организацията по допускането на посетителите в залата със съкровището беше много добра. За самото съкровище няма какво да се говори - трябва да се види.
Оттам отидохме в Старосел - беше по обяд, горещо, много хора, в гробницата - няколко табла със снимки на откритите предмети...панорамата от могилата е много красива и толкова.
Казанлък - Казанлъшка гробница /копието, оригиналната беше затворена/ - за първи път ходихме - не очаквах, че самата тя е толкова малка...
За разлика от нея Голямата Косматка е просто огромна - отбивката от главния път до нея е в много добро състояние, отпред обаче е чакъл. Изложените експонати са копия, но все пак дават пълна представа за намереното там.

Това е в общи линии.
Сега започваме да планираме юнското мотопътешествие - Родопите, Пирин и Гърция.

Последна редакция: ср, 02 май 2012, 22:42 от mari_eta

# 10
  • София
  • Мнения: 6 776
Стефи, мерси  bouquet

Сега сме се ориентирали към Ловеч и околността. Само не се знае кога ще успеем да отидем. Крушунските водопади задължително трябва да ги включат в обектите, така както ще включат Ивановските скални църкви.

# 11
  • Мнения: 987
mari_eta, браво , страхотно пътуване сте си направили ! Върна ме в спомени към лятото , когато го направих с децата....
За Родопите какво сте предвидили ?

# 12
  • Мнения: 3 635
stefaniika   bouquet
Записвам се с нов печат от Копривщица  Party Следващите два ще са от Банско и Трън  Laughing

# 13
  • БГ
  • Мнения: 1 158
Поздравления на всички, решили да оползотворят 4-те почивни дни в разходки из Родината ни!     bouquet

Ели, привет!   Hug  По 24-ти май се очертават още 4 почивни дни, така че, действай и организирай четата!   Peace

mari_eta, и вие като нас доста сте пообиколили.   Peace  Ние се сдобихме с 8 печатчета и много положителни емоции. И трите нощувки бяха в чудесни хотелчета, които горещо препоръчвам: Болярско село в Арбанаси; Стара планина в Калофер и Джуджева къща в Панагюрище. Нашата програма беше в следният ред: Хасково-Велико Търново, не съм очарована от града, много застроен, тесни улици, а и голяма част от центъра беше в ремонт, което доста затрудняваше предвижването ни. Вечерта не успяхме да разгледаме Царевец, защото продажбата на билети беше до 18,30ч, а ние отидохме 10 мин по-късно, но сутринта, в неделя, беше просто разкош, време само за разходки, оттам по обяд отпътувахме към Калофер, като не пропуснахме да се качим на Шипка, отбихме се и при храм-паметника Шипка, вечерта в Калофер се качихме и на паметника на Ботев. В понеделник сутринта разгледахме къщата-музей на Христо Ботев, и отпътувахме към Карлово, за къщата-музей на Васил Левски, пристигнахме 1/2ч преди обедната им почивка и не бяхме добре посрещнати   Thinking   жената на входа беше много припряна, след което се отбихме и в Сопот, в къщата-музей на Иван Вазов. Не пропуснахме и Клисура, в най-голямата жега 15ч, уредничката на музея ни посрещна с усмивка и добро настроение, позволи на децата да пипнат черешовото топче, което щеше да участва във въстановката на Априлското въстание на следващия ден, а също и да бият камбаната, известила началото на въстанието в Клисура. Оттам се отправихме към Панагюрище, като транзитно минахме през Копривщица, с идеята на следващия ден - 1-ви май, да се върнем. Пристигнахме в Панагюрище надвечер и посетихме къщата-музей на Райна Княгиня, а с помощта на една патрулка отидохме и до музея, в който се съхранява златното съкровище, както вече споменах в старата тема - понеделник - вход свободен, имаше много желаещи, но пропускаха големи групи и опашката бързо вървеше. Вечерта се разходихме в Панагюрище, гледахме концерт на ансамбъл Българе и на нас също ни направи впечатление чистотата и тържествената обстановка, така че на 1-ви си останахме там и гледахме възстановката на Априлското въстание, оказа се, че едновременно в 11.30ч в Клисура, Копривщица и Панагюрище пресъздават събитието. Децата имаха възможност да се докоснат до голяма част от оръжията, което им достави огромно удоволствие.   Peace

# 14
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
Стефанийка, значи впечатленията ни са еднакви. За Карлово пропуснах - и аз като теб - ужсано намръщене и тросната служителка на касата Sick...

mari_eta, браво , страхотно пътуване сте си направили ! Върна ме в спомени към лятото , когато го направих с децата....
За Родопите какво сте предвидили ?

Общо взето всичко, което не успяхме да видим миналата година - пещерите Снежанка, Ухловица, Ягодинска, Чудните мостове, Смолян, Агушевите конаци,...ще ми се да разгледаме село Гела - събирам още отзиви, така че ако имате препоръки - приемам на драго сърце.

Общи условия

Активация на акаунт