Истанбул 10

  • 54 381
  • 725
  •   1
Отговори
# 630
  • София
  • Мнения: 388
Доколкото помня шопинг-феста е от 9 до 19 юни. В цяла София има рекламни билбордове на Турция и най-отдолу има с малки букви времето на феста. По Цариградско има поне на 3 места, едното е на разклона за летището.

# 631
  • Мнения: 1
за Теди Зонова

С Комфорт травъл

# 632
  • София, Хаджи Димитър
  • Мнения: 130
Здравейте на всички и честит 24-ти Май! Днес било и Спасовден и се ядяли боядисани яйца!
Ние пътуваме на 7.06 и ще хванем Голямото пазаруване в Истамбул и големите навалици, разбира се!
Исках да попитам някой има ли идея какво интересно  и заслужаващо си може да се купи за две годишно момиченце? Joy

 
Ние също ще пътуваме тогава.Вие с коя фирма сте?
Въпросът не е за мен, но да си кажа,че може да сме заедно-аз съм с Бутик травел.

# 633
  • Мнения: 596
Момичета,записвам се в темата ви,понеже планувам посещение на Истанбул в края на юли месец за цялото семейство,макар че може и да отида само с голямата дъщеря накрая,че като сме четиримата и всеки иска различно нещо и настава една суматоха... #Crazy

Харесала съм този хотел:

http://www.booking.com/hotel/tr/tan-hotel.bg.html?label=gog235jc … ailability_target

Някой да е отсядал там да сподели? Peace

Започвам да следя темата редовно и да събирам инфо и идеи. Wink

# 634
  • София
  • Мнения: 13 045
Харесала съм този хотел:

http://www.booking.com/hotel/tr/tan-hotel.bg.html?label=gog235jc … ailability_target

Някой да е отсядал там да сподели? Peace

Правилно ли видях, че една нощувка е над 1000 лв?  Shocked  Със сигурност е хубав!  Wink  Повечето от нас дават между 100-200 лв за 2 нощувки със транпорт.  Laughing

# 635
  • Казанлък of all places
  • Мнения: 689
А, по-малко са , но все пак е повече над бюджета на повечето пътуващи тук.
В района, който сте избрали има и по-евтини варианти за нощуване . Но отзивите са добри, спокойно.













# 636
  • София
  • Мнения: 13 045
Усетих се, но късно. Моите търсени дати са 4 нощувки от утре за 4-ма. Предлага ми 2 стаи по 4545,10 лв (общо 9000 лв)  - last minute.  Laughing

# 637
  • Мнения: 596
Давайте по-евтините и сравнително хубави хотели,да ги разгледам и тях. Hug

Иначе на мен си ми дава за 4 нощувки тройна стая в средата на юли 919 лв,не знам на вас що ви иска  1000лв за една нощувка Mr. Green.Само не знам в тройна стая дали става 3-ма възрастни и дете на 8 и1/2 год., newsm78май не.А не виждам апартаменти.

Самостоятелна екскурзия за 4-ма ни- ще ми е трудно с организацията Thinking,разгледах и няколко организирани,но то има време. Peace

# 638
# 639
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
за Теди Зонова

С Комфорт травъл

АЗ с тях не бих тръгнала и до супера до нас   Wink

# 640
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
        Така, да разкажа и аз за моето пътуване, с малко по-различна от обсъжданите в темата цел - до летище "Ататюрк", а после - от летище "Сабиха Гьокчен". Преди да тръгна, точно за този маршрут не намерих никаква информация, затова реших, че може пък за някого да е полза  Peace
       От Варна пътувах с фирма "Нишикли" - много доволна - чисто, автобусите нови, персонала любезен... с две ръце препоръчвам  Flutter  Вярно, че всички, освен мен, бяха с майчин език - турски, но пък беше весело, чувствах се като чужденка   Mr. Green  Спрем някъде, стюарда каже нещо, всички разберат, аз с моите пет турски думи (основно за вода, храна и тоалет), естествено, гледам недоумяващо... и веднага някой от персонала се обръща към мен и ми го казва на български Wink  Много внимателно караха шофьорите - намаляваха, когато пресичаше пътя някое диво животно, а за едно зайче даже угаси фаровете човека...
         Пристигнахме на автогарата в Истанбул към пет часа, като преди това автобуса закара двама пътници почти до летището, но за нашия полет беше прекалено рано, а и бях тръгнала и с проучвателна цел... затова слязохме на автогарата. Тъкмо се понесохме с куфарите... и ни догони стюарда, да пита за къде сме тръгнали, ще можем ли да се оправим, имаме ли нужда от помощ.... Каза ни, че метрото започва работа в 6 часа, увери се още веднъж момчето, че нямаме нужда от помощ... приятно беше  Wink Автогарата още спеше, само заведенията за хранене бяха отворени. Насочихме се натам, седнахме на едното и...  пак индивидуално обслужване - освен че ни донесе чай и кафе, човека се опитваше да ни развлича по всякакъв начин - и с нещо като разговор на руско- турско - английско- български, и дистанционното ни остави да си сменяме каналите, и на една много бременна котка донесе храна, за да не ни досаждала, а като видя, че проявяваме желание да снимаме гълъбите, хукна с една торбичка хляб да ги събира... Grinning Показа ни къде е входа на метрото, даже искаше да притича да ми зареди Истанбулкарт-ата, ама аз реших, че и сама ще се справя. Но в метрото - автомат за зареждане на карти  Thinking Докато започна да се чудя, дотича отговорника за спирката, зареди ни картата, помогна на друг човек на автомата за жетони, пак се върна при нас, прекара картата през отчитащото устройство, а на нас ни отвори вратичката отстрани, за да минем спокойно с куфарите  Peace Това същото се случваше на всяка спирка, на която се появявахме с големите куфари. Значи технологията беше такава - минаваш с картата през устройството, завърташ един празен оборот на въртела и заобикаляш с куфара през вратичката за инвалиди и колички. Или пък прекарваш куфара през вратичката, а ти си минаваш нормално. Или заставаш пред въртелките, започваш да се оглеждаш и на секундата пристига отговорник спирката, който веднага ти решава проблемите  Mr. Green
       Та преодоляхме всички прегради, казахме, че сме за летището, човека ни посочи на кой перон трябва да слезем... метрото чисто, удобно, като се качиш на автогарата, слизаш на последната спирка в самото летище. Там всичко е ясно и лесно - табели, стрелки.... няма смисъл от обяснения  Peace Още на влизане в летището има проверка на багажа с всичките му там салтанати - вадене на лаптопи, сваляне на обувки, ако изпищиш и т.н... Летището - голямо, чисто, удобно, а в безмитния пазаруваха основно рускини и целият персонал говореше много добър руски  Grinning
       На връщане кацнахме на азиатското летище "Сабиха Гьокчен". Вече само фирма "Хаваташ" извършва трансферите от летищата до Таксим. Пред летището са строени автобусите на фирмата, като на всеки е написано за къде пътува. Отидохме до този за Таксим, оставихме куфарите в багажното, седнахме на удобни за снимане места, мина едно момче да си платим билетите и... здравей Истанбул  Hug От площад Таксим - на фуникулера до Кабаташ (за фуникулера се слиза на същото място, където и за метрото, за хора с куфари има и асансьор Wink), после трамвая до Султанахмед и в хотела... Последваха три дни обикаляне, с елементи на преяждане Wink, които завършиха с трамвай до Зейтинбурну, на самата спирка се прехвърлихме на спирката на метрото и... добре познатата автогара. Посрещна ни котката, която вече беше родила Wink, хапнахме, пийнахме, последни покупки на баклави и тулумбички  Grinning и... това беше. Засега...   Heart Eyes

Последна редакция: нд, 27 май 2012, 09:53 от Нес в млякото

# 641
  • Мнения: 1
Шебек, извинявай за притеснението, но имала ли си някакъв сериозен проблем с тази фирма? Ние си купихме ваучери за колективно пазаруване и смятаме основно да вървим сами! Доста ме стресна, да не са измамници?

# 642
  • Част от тайното общество на К.О.Т.К.И.-те
  • Мнения: 2 579
Не, не са измамници - просто останах с неприятни впечатления от тях. В първия пост има мой пътепис "лято" - прочети го. Просто не ми хареса отношението и маниера на работа. И това, че ни изгубиха цялата неделя и не изпълниха програмата, заложена в офертата.

# 643
  • София
  • Мнения: 2 623
Нес в млякото, чета, чета и се питам...
ще доживея ли подобно отношение в собствената си държава  Thinking
Засега не съм оптимист  Naughty
Благодаря за споделеното  Hug

# 644
  • ВАРНА
  • Мнения: 83
           Джулс, недей така  Hug  Погледни само в тази тема колко момичета има, които винаги, когато могат, са готови да помогнат. Сигурна съм, че повечето постъпват така и в реалния живот  Peace

         Да не забравя да благодаря на всички, които са ми помогнали в темата - и в лични съобщения, и чрез разказите и фотографиите си, и споделяйки информация  Hug

         За трите ми дни в Истанбул ми е трудно да разкажа, защото те бяха едно голямо моткане  Grinning  Като видех какво е времето, решавах накъде да тръгнем, променях посоките според това, какъв транспорт има... много вървяхме, като ни скимне, сядахме да починем, да пием кафе и най-вече да погледаме Босфора... Открих още едно любимо място - Юскюдар. Магазините и сергиите около закрития пазар "Мимар Синан", прекрасната джамия "Шемси Ахмет паша", която, според легендата, нито една птица няма да изцапа, в знак на уважение към творчеството на великия архитект Синан, разходката покрай Босфора от джамията до Девичата кула.... Да седнеш и да гледаш водата, чайките, прекрасния град, яхтите, които сякаш позират....
         Как да не го обичам този огромен град, който някак си ми носи усещане за спокойствие. Въпреки трафика, въпреки задръстванията, въпреки тълпите, въпреки постоянно сновящите кораби по Босфора... Място, което ме кара да спра и да се замисля. И да искам да се върна  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт