Мигрена....

  • 8 904
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 229
Здравейте от няколко години имам мигрена която хронифицира и стана ежедневна нямам ден в който не ме боли и мъчи а това не е живот немога да си върша ежедневните дейности, всички изледвания са в норма както снимки и т.н.,пробвах антидепресанти и бетаблокери няма ефект, незнам какво да правя вече и към къде да се обърна, зимата ме пратиха на акупунктура ходих веднъж но ми се стори не ефективно и не отидох повече сега пак съм се замислил, имам и предложение за ботокс който сега се използва за лечение на мигрена в САЩ, невролога ми предложи и кортикостероиди ама каза че са много опасни и въобще незнам как да разбия този цикъл на повтарящи се пристъпи, та въпроса ми е към тези който знаят какво е мигрена как се избавят  от нея какво ви помага или помогнало, какво мислите за акупунктурата и останалите терапий изобщо който каквото знае нека сподели  Wink

# 1
  • Мнения: 741
Не мога да помогна освен със съвет да не употребяваш кортикостероиди.
Често последствията са фатални...

# 2
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
има няколко теми за мигрената.
намери причината за мигрената и лекувай нея, а не болката.

# 3
  • Мнения: 229
няма причина имам една чанта изследвания всичко е ОК с изкл. на проблем с щитовидната който лекувам, мисля че мигрената е или неправилно оросяване или нервите не работят както трябва...

# 4
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

разбира се, че има причина.
това, че не е открита е друг въпрос.

при лошо оросяване помага гинко Peace

# 5
  • Мнения: 229
Пил съм всичко + Гинко, не помага нищо засега не съм намерил лек за жалост Simple Smile

# 6
  • София
  • Мнения: 44 096
аз лично добре се повлиявам от чай бял равнец(по литър+ всеки ден), от както го пия почти не ме е боляла или ако заболи е за кратко и доста по-леко(но и никога не съм имала всеки ден чак главоболие, но общо взето на седмица и половина 2 ми се падаха 3 дни болки)... но аз си имам и хормонални проблеми, така че може би не е много учудващо, че точн това ми влиае...

иначе мигрена без причина няма, винаги има някаква, още повече за ежедневни болки....

# 7
  • София
  • Мнения: 44 096
Междо другото сега четох някаква статия, в която пише, че основният симптом на дисфункцията на щитовидната жлеза е мигрената...може би при теб точно щитовидната жлеза е причината, след като имаш проблеми и я лекуваш?

# 8
  • Мнения: 229
Навсякъде ми отхвърлят щитовидната като причина за такова продължително главоболие при мен немогат да определят невролозите от какъв вид е казват че им описвам няколко вида главоболие и с годините е станало хронично и смесено,още повече че всички излследвания са ми ОК и ми казаха че няма нужда от други и сега изпробват хапчета върху мен като ме питат това пил ли си?Докато стигнем до отговор това не съм и ми го изписват пробвах от групата на Нестердоидните противовъзпалителни,Антидепресантите,Бета-блокерите, за жалост от нищо не се повлиява и останаха само епилептичните и сега тях ми набучиха,а вие какво мислите за Топарамат като лекарство смисъл такъв че чувам ужасяващи отзиви за него особено за страничните ефекти

# 9
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
при мен немогат да определят невролозите от какъв вид (...) и сега изпробват хапчета върху мен

незнам как ще успеят да те излекуват с хапчета като явно стрелят на тъмно. Peace
а и ти дават все по-силни.не ставай опитно зайче! обърни се към алтернативни методи на лечение.

акупуктурата дава добри резултати. аз съм я ползвала за други болки (в плешката) и съм доволна.
в нета можеш да намериш точките, които се масажират при мигрена, т.нар. акупресура. това можеш сам да си го правиш при започваща болка Peace
последните няколко главоболия аз си ги лекувам с хомеопатия Peace при слабо главоболие изпарявам малко ментово масло и това намалява усещането за болка и се диша по-лесно.

помисли и върху хранителния си режим, има хора, които след монодиета, гладуване, постене и прочие да се отървали от главоболие. консервантите, подсладителите и оцветителите могат да предизвикат главоболие.
аз напоследък получавам ужасно главоболие когато ям гъби newsm78

проверил ли си зъби, вкл. пломби? при някои хора проблемите са от амалгамените, при други от фотополимерните.

очите преглеждал ли си си?

най-важното: мисли позитивно! като те чета имам чувството, че си приел напълно ролята на жертва - не се оставяй болката да те победи. пробвай малко йога и медитация за намаляване на стреса Peace е, разбира се, трябва постоянство Sunglasses

успех!

# 10
  • Мнения: 229
asyalein Благодаря ти за съветите, да вярно е направо съм се отчаял,но това за е защотото станаха 5 години се влача като пребито куче и немогат да ми определят точно какво ми е,ясно е имам главоболие, някаде се казва хронична мигрена другаде клъстер,тензионно смесено и т.н., опитах какво ли не! И като лекарства и др. но пристъпите са винаги са веднъж дневно всеки божи ден 5 години и ме размазват каквото и да правя винаги се връщат като че няма спасение отделно почнаха да ми се явяват вегетативни други сиптоми и взех да изпадам в депресии което никога не е било присъщо за мен, дори при най-тежките пристъпи  успявам да се овладявам но не издържам вече, имам огромна чанта с изледвания 2 ЯМР-та, пълни кръвни картини,снимки на гръбнак,очи,уши,зъби,,ЕЕГ,ЕКГ,интеркраниален доплер на мозъчни съдове и още много много ,докторите немогат 30 минути да ги разгледат и ми казват няма смисъл от други изследвания и всичко на всякаде е наред само на едно място ми откриха проблем със Щитовидната лекувам го,но това не е причината явно за тази ежедневна болка,2 пъти ходих на невролог в Италия,един път в специализирана клиника в Германия по главоболия, и още един път в Белгия на невролог, по изледвания всичко е ОК с изкл. на ЩЖ, да не говоря за парите които съм разсипал за жалост без резултат, дори в германия невролога ми каза няма как да разберем трябва да тестваме кое е твоето хапче, сега ходя на акупунктура 2 дни но незнам да продължавам ли мен ме боли глава те ми слагат игли в краката и корема въобще мисля че няма да има изход от този кошмар, давах си кураж до определено време вече просто не ми се живее така като се лишавам от нещата който ми доставят удоволствие... Close

# 11
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
имах колежка със силна мигрена и ходи в клиника за болката. мисля, че 45 дни стоя и каза, че с акупункура са я лекували.
ти защо само 2 дена?
щом от толкова дълго време имаш мигрена, ще ти трябват повечко сесии с акупунктура.

пробвай и с традиционна китайска медицина - там се комбинира акупунктура с хранене и други практики.


# 12
  • Мнения: 229
Ами 2 сеанса направих и ми се стори някак си безмислено утре ми е 3-тия но незнам дали да ходя, пък   
както казах мен ме боли глава а те ми слагат игли в краката което още повече ме кара да мисля че няма да е ефективно Simple Smile при приятелката ти имаше ли ефект Simple Smile

# 13
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
да имаше подобрение при нея, от пристъпи всеки ден станаха един път на 2-3 месеца Peace

ами в краката ти слагат иглите, защото там са точките за болка, другата е между палеца и показалеца на мекота на дланта, но тя е спомагателна  Peace

защо се отказваш от акупунктурата само след 2 сеанса? отказа ли се от лекарите след 2рото хапче?  Wink

един съвет от мен: ако можеш да си позволиш отдели се малко от ежедневието си (15 - 30 дена да кажем), иди в Родопите, в някое малко, тихо селце. направи един житен режим по Дънов, после се захрани бавно. не мисли за главоболието, не мисли за проблеми, разхождай се из природата, вдишвай аромата на билките, гледай синьото небе и си припомни детството как безгрижно си се смял, тичал и прочие.
клетката има памет. ти толкова време си пил отрови (хапчета) и съответно твоето тяло не реагира вече нормално!!! ти усещаш болка, но според мен тялото ти се опитва да ти покаже, че го тровиш. изчисти се... ще ти трябват няколко цикъла, можеш да редуваш житен режим с гладуване, плодово разтоварване.
просто в момента каквото и да предприемеш няма да имаш мигновен успех, защото тялото ти трябва да възвърне баланса. а това ще трае дълго, ако дълго си се тровил с хапчета.

не забравяй да отвориш сърцето си  Simple Smile, скептицизмът не помага  Hug
вярвай в успеха и той ще дойде!

P.S. увеличи приемът на магнезий. липсата на магнезий води до главоболие, отпадналост и прочие.

Последна редакция: нд, 20 май 2012, 17:39 от asyalein

# 14
  • Мнения: 229
Ах звучи добре но някак си много непосилно но благодаря ти за съветите  Wink

Общи условия

Активация на акаунт