Отговори
# 15
  • Мнения: 329
Привет, момичета!

Чудех се какво ли е станало та така скоростно са изписани толкова страници, а то най-страхотната новина  Laughing

Ники, честита бременност! Желая ти да е лека и много щастлива и да имаш най-сладкото декемврийче на финала!

Дани,   bouquet за новата тема. Загравието на second е много готино   bouquet

# 16
  • Мнения: 276
Благодаря за темата!  bouquet

За анкетата - на море в България!

Роси, пиши по-често, съвсем се изгуби ти  Hug

# 17
  • Мнения: 15
Ха добро ви утро!!!

Благодаря за темичката и хубавото заглавие!

Кали, понякога като ти чета постовете, относно страховете около болестите, все едно аз съм ги писала. Също държа много на хомеопатията, а и педиатърката ми е такава, но изпише ли АБ няма да рискувам.

Роси, айде зарадвай ни с някоя новина около теб. Много си пестелива, а ние така те мислим....

Сега имам въпрос - от какво пият вода, чай, сок и други течности децата ви???

# 18
  • Мнения: 961


Сега имам въпрос - от какво пият вода, чай, сок и други течности децата ви???
През деня, Малена пие от чаша със сламка, а нощем от шише.

# 19
  • Мнения: 1 262
Скок в новата тема, Данили, благодаря. Hug
second , благодаря за отговора, и аз така процедирам. Hug
 Кали, хубаво е , че си имате такъв педиатър, който не си измива ръцете с презастраховане. Hug

 Аз пак да кажа/да не ви досадя/ за ротавирусите, които хващат децата най-вече на морето.Според тези теории, които чета най-малките са най-податливи.Защо?Защото за първи път се сблъскват с напълно нова обстановка, нови хора, друг климат, нов режим.За тях това е стрес, огромна промяна.Диария се появява в лечебната фаза на „несмилаем залъка“ конфликт, засягащ тънките черва (в активната фаза има констипация).Най -често при малките деца диарията е конфликт на несмилаем залък/не мога да приема това-конкретно за новия режим, новото място, новия климат ,всичко ново, не мога да го асимилирам.Това на емоционално ниво, но повръщане и разстройство може да се получи и от развалена храна, моята теория е , че ако нещо не е добре за тялото то го изхвърля.Но пък най-често разстройството и повръщането в тези случаи е еднократно.
Един примерен случай за лактозна непоносимост
Скрит текст:
ДИАРИЯ (лактозна непоносимост) от Х. Й. Х.

 

 
 

12 декември 2008 година

 

„Повече не съм получавал диария от мляко!“

 

Аз съм на 49 години, женен и имам две пораснали деца.

 

Допреди четири седмици имах „лактозна непоносимост“. Употребявах мляко или сметана без лактоза възможно най-често. От време на време използвах нормално или шоколадово мляко, но резултатът винаги бе един и същ – в рамките на 5-10 минути получавах силна диария. Същото се случваше и с готовите сосове, съдържащи мляко на прах. Ако със съпругата ми излезехме на вечеря, разходката до тоалетната през 10 минути трябваше да се има предвид.

 

Чух за Германската нова медицина преди около пет месеца и оттогава чета всичко, което ми попадне в ръцете по тази тема.

 

Сега вече мога да събера две и две.

 

На шестгодишна възраст за пръв път бях разделен от родителите си. След прекарана болест бях изпратен в санаториум, както беше обичайната практика по това време. Представете си как трябва да се е чувствало едно шестгодишно дете, което волю-неволю, е изпратено с влак в един град на 600 км разстояние, за цели четири седмици. Влакът се отдалечаваше, а аз бях в него – придружаван само от един напълно непознат.

 

Първите две седмици бяха пълен ад и поради факта, че за пръв път в живота си бях насилен да пия мляко. Съпротивлявах се извънредно много против това и винаги се опитвах да го откажа, но без успех.

 

Следата мляко беше поставена.

 

Спомням си също така, че точно след като ми казаха, че ще ме изпратят в санаториум (внезапна раздяла с родителите ми), ходихме на почивка в Алпите, където по цял ден виждах крави около себе си. Принуждаването да пия мляко в санаториума само е засилило следата мляко. Когато си спомних всичко това, си дадох сметка, че точно това е причината за моята „лактозна непоносимост“.

 

Веднага отидох до хладилника и взех една опаковка обикновено мляко, изгълтах цяла бутилка точно за две секунди и зачаках. Нищо не се случи! Изпих втора бутилка и трета, и чаках за реакция, но такава нямаше. След това със съпругата ми отидохме да плуваме за около час и нищо не се случваше. Но тъй като исках да съм напълно сигурен, отидох да си купя и два литра шоколадово мляко. Вкъщи изпих двата литра за два дни, по различно време – понякога преди вечеря, понякога след – и нищо не се случваше. До днес (12.12.2008 г.) не съм имал повече диария от мляко!

 

Благодаря Ви, д-р Хамер!

 

С уважение, Х. Й. Х.

 

 

 

Обяснение: Диария се появява в лечебната фаза на „несмилаем залъка“ конфликт, засягащ тънките черва (в активната фаза има констипация).

 

Въпреки страданието, което изглежда е причинила „раздялата“ с родителите, лечебните симптоми (диария) показват, че шестгодишното момче е преживяло конфликтната ситуация (в този момент) биологично като „несмилаем залъка конфликт“, а не като „конфликт на раздяла“ (лечебните симптоми на „конфликт на раздяла“ биха били кожен обрив).

 

Биологичните конфликти се различават от чисто психологическия дистрес, тъй като те засягат целия организъм (психика, мозък, орган) и се отнасят за всички видове. Докато животните преживяват тези конфликти в реални измерения, ние, хората, може да ги усетим и в преносен смисъл. В конкретния случай раздялата с родителите е била биологически „несмилаема“.

 

Един конфликт е решен напълно, когато няма вече никакви „следи“ – когато ситуацията, която е отключвала конфликта вече не е актуална. Тогава нашият приятел е бил шестгодишно дете. Днес той е на 49 години и е баща на две вече пораснали деца. Това, което му се е случило тогава, няма как да се случи сега. С това признаване дългогодишният конфликт става незначителен. С разбирането на причинно-следствените биологични взаимовразки между психиката и съответния орган, 43 годишното страдание, поради диария просто се изпарява.

 

Каролин Марколин

 
Ето тук си обясних и получената от Алето диария след като ми я взеха за 1часова манипулация в болницата.А и винаги съм чувала за честите диарии при деца постъпили за лечение в болнично заведение.Най-често те не могат да свикнат и да приемат новата обстановка, с манипулациите които им правят и всичко останало.

# 20
  • София
  • Мнения: 700


Сега имам въпрос - от какво пият вода, чай, сок и други течности децата ви???

От шише пие вода и сок. С неразливаща се чаша се дави, а с обикновена се олива....

Ама все си мисля, че не трябва да му налагам нещо, което на мен ми харесва. Той сам ще покаже кога иска нещо ново, а не НА ВСЯКА ЦЕНА, щото другите отдавна пият с обикноена чаша, примерно

# 21
  • Мнения: 152
Алекс сутрин пие млякото от някаква неразливаща чаша на Нук , с един твърд накрайник с 3 дупки ... мале как го обясних.... вода пие от обикновено бебешко шише. Но тия дни открих ,че се спрява много добре и с шише със сламка. Сега се чудя да му взема или е излишно?!?!? Пробвам и с чаша, но се залива доста и избягвам, въпреки големият му мерак , който има. Общо взето с шишето на мен ми е най-удобно и така си караме.
За банските пропуснах да кажа - аз мисля да бъде по без бански Wink Гол на плажа ще му е най-добре. Ако нещо окъснеем с пребирането и слънцето запече яко, ще му обличам тениска и толкова. На дупето нищо няма да му слагам. За басейна ми е малко по-трудно да реша как да е ,защото миналата година го топях без нищо, но незнам дали тази няма да предизвика злобни погледи. От еднократните памперс бански не мисля да взимам , защото са смотани и еднократни ... колко мога да го топя и колко трябва да си купя за да изкараме 10 дни   newsm78 тц, няма да взимам, или пак гол ще се къпе или имам едни малки бански, който ще му обувам, ей така да замажа очите на хората Simple Smile

Аз също имам един много интересен въпрос към мъжките мами най-вече - вашите момчета падат ли си по ключове??? Моят само да види и изпада в транс, най-вече ако са от кола.  Харесва и тези от къщи, но предпочитанията са му определено са към черните ключове... По цял ден се разхожда с ключове в ръката насочени към очите му. Дали е някаква генетична заложеност незнам, но и брат му беше маниак. Взимаше тези на баща си и човека неможеше и на работа да тръгне. От тогава събираме всякакви ключове и сега за мой късмет имаме цяла кутия, от която Алекс само взима ли взима. Бях се зарекла да не вижда и да не пипа ключ, както и да не сяда зад волана на кола, но е на то детето започна да си иска и няма начин да му се откаже вече. Най -лошото е ,че има и предпочитания към ключове, трябва да имат и аларма и ако може да са и от нашата кола най-добре, за да включва и изключва алармата до полуда ...  Много се дразня , честно WinkSimple SmileSimple SmileSimple Smile

# 22
  • Мнения: 268
Честито на бременилките! Да Ви радват много бебоците.

Ние сме с вирусна пневмония - на втори антибиотик, но все още в къщи.

Мама Ива, не зная как е при Вас, но в нашата ясла децата ги искат да са научени да пият от чаша (както и да седят на гърне), защото само така има дават вода. Затова и аз полагам усилия в тази насока.
 

# 23
  • Мнения: 493
Добра, диетата е страхотна Simple Smile на 90дневната съм.

# 24
  • Мнения: 1 262
Иве, и ние имаме мания за ключове, взема всички ключове в къщи и ги разнася, дори понякога иска да спи с тях. Grinning
Другото е да взема на мама герданите и да се окичва. Simple Smile

Бебешондел, и от мен поздравления за постигнатите резултати на лентичката.  bouquet
За анкетата, исках да гласувам с две опции-и в чужбина и тук , но гласувах само с първата опция.
Днес си имаме слънчице, ще се възползваме с малката докато го има.Хубав ден. Hug
Рика, Роси, Ники, отчитайте се и при нас ако имате време и желание относно бременните вълнения. Hug

# 25
  • Мнения: 519
Ники, честито! Hug

# 26
  • Мнения: 52
Ники страхотна новина  Hug Hug Hug Пожелавам ти да изкараш една безпроблемна бременност и на края едно здраво бебче  Hug Hug HugОт сърце ти се радвам мила   bouquet .Наистина след такава новина деня ми стана по-хубав!

Да ви почерпя,че днес остарях с още една година.



# 27
  • Мнения: 152
The Girl, тъкмо се чудех във фейса коя беше Дарина  Embarassed... Много, много здраве и щастие ти желая и много да те радва малкия Тони Simple Smile) Хубав и усмихнат ден и весело изкарване на празника  Hug Hug

Аз днес съм много дейна във форума, ама Алекс сега заспа. Днес сме и ние в отбора на големите. След като 2 дни поред спи сутрин м/у 10 и 12ч и след това категорично ми отказва да си легне пак чак до 21ч днес реших ,че няма да го бъде и точно като му се приспа сутринта го изведох, разнасях го из двора, карахме колата  Mr. Green и го задържах до 12ч , обядва и заспа. Да видим какво ще се получи. Ама му е време да свиква...
 sisonder , предполагам ,че ще е така и при нас с водата. Но знае ли човек, ние все пак сме в ясла 1, едва ли тези, които ще са на по 12-13 месеца ще могат да пият от чаша ,а пък жадни да ги държат също не ми се вярва. Всъщност аз от баткото знам ,че дори и на 1 градинска група много , много вода не им дават, че да не се заливат или напишкат. Така е по нашите географски ширини с водата и градините Wink
Бебешондел, поздравявам те за резултатите. Направо ме амбицираш да се пробвам и аз пак с тази диета.  Hug

# 28
  • Мнения: 1 572
Бебеш, знам аз на коя си и много, много добре се представяш!!! То не останало за смъкване!

Ивче, не знам мъжко-женско, но и моя син откача за ключове!!! Едвам му ги издърпвам да заключа и после са негови. Тези на колата не му давам, че сме на лизинг и каско, ако загубим единия не ни важи застраховката  Crazy  Това е по твоята част, че сме и в твоята фирма  Joy ако има нещо ще свиркам.

The Girl, честито подмладяване  Mr. Green Да си здрава и усмихната, само хубав късмет да те преследва   bouquet

Пие от шише с биберон, нещо не ме хваща амбицията да го уча от чаша. Уж е време .... ама още едно "перо" за преобличане и пране.... не!

# 29
  • Мнения: 0
Мари:), странното при мен за тези смени на обстановката е ,че мен винаги ме хваща запек като ида я на море я на планина и се виждам в чудо ,докато се разхлабя Mr. Green,но постоя ли 5,6 дена и се нормализирам  Crazy гадно е ,но винаги съм мислила,че от това се запичам.А за детските разстройства още не съм се сблъсквала и не знам какво да очаквам,но веднъж чух от един педиатър,че юни и юли рядко ги хващали тези ротавируси,докато август и септември -масово newsm78 не знам каква връзка има точно,но си мисля че по-рано морето е по-чисто и има по-малко зарази ,а пък накрая вечеее е мазало голямо -не знам де ,това са си мои теории.
Миналата година като ходихме на рила с Йо и той се беше запекъл милия  Shocked



Бебешондел
- супер за диетата,продължавай в този дух !!! Peace  аз тъкмо бях влязла вече във форма и ето ме вече надувам пупата отново Joy Joy Joy

какво да ви кажа за бременеенето-от към ядене съм ужас,постоянно ми се яде нещо и аз не знам какво обаче  #Cussing out, а от към пиенето-пуста бира как ми се пие не е истина ,само като видя и ми потичат лигите  Crazy Crazy така бях и предния път ,ма тук няма от къде да си купувам безалкохолна бира ,а с друго не мога да си утоля жаждата Crazy


днес най-накрая се натутках и отидохме с малкия до детската градина да видя за какво става въпрос и кога се подават документи. Tired Аз мисля догодина есента да го пращам, а директорката каза че направо ще е за 1-ва група детска градина ,без ясла и каза да отида сега в края на август да проуча кога е датата за подаване на заявление . Каза,че за детска взимат 5,6 деца най-много след като всички от яслата са преминали и ,че имам шанс 0  Joy ей такива идиотщини ,но и да не го вземат чудо голямо -нали ще съм по майчинство ще се гледаме с 2-те Mr. Green

Данили, благодаря за новата темичка , а  секънд -заглавието е супер свежо!    bouquet

Последна редакция: чт, 17 май 2012, 13:23 от RikaRurika

Общи условия

Активация на акаунт