Lancôme

  • 112 685
  • 663
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 611

Lancôme е компания, създадена през 1935г. във Франция от Armand Petitjean. От 1964г. е собственост на L'Oreal.

Ланком в началото стартира като фирма производител на парфюми и след като намират клиентки, бизнесът потръгва, тогава всъщност решават да инвестират и в бяла козметика и мейкъп.
По време на една почивка на село, Пютижан посещава замъка Ланкосм и дотолкова е впечатлен, че същата година създава компанията си.
Името е вдъхновено от замъка с прекрасните диви розови храсти, растящи навсякъде в градините му, откъдето и логото на марката - златната роза.
http://prikachi.com/images/890/4782890c.jpg

Нека в тази тема споделяме опит и впечатления за техните продукти - бяла козметика, декоративна козметика, парфюмерия.


Бяла козметика:


Génifique


Опитайте най-продавания концентрат, който увеличава присъствието на протеини, характерни за младата кожа. Видими резултати: кожата ви ще изглежда забележимо по-млада и сияйна от първото нанасяне.



Hydra Zen


Ценен комплекс за борба с ефектите на стреса. Успокоява всички типове кожа, дори чувствителната. Ултра овлажняваща формула, хидратира мигновено.



Primordiale


Заредете кожата си! Серията подпомага борбата с ефектите на свободните радикали. Чрез презареждане на кожата с интензивна влага защитната функция се подобрява. Незабавно кожата изглежда по-блестяща и се усеща копринено гладка. Фините линии и пори намаляват, така че кожата изглежда видимо по-млада.



Rénergie


За гладка, стегната и блестяща кожа!



Absolue


Доказано: Кожата възвръща видими признаци на младостта.
Вдъхновени от последните иновации в дерматологична наука, лаборатории на Lancôme са създали Absolue Precious Cells ®, обогатен с Youth Restoration System ™ и Pro-Xylane ®. Неговата уникална формула за овлажняване, подобрява околната среда на повърхността на кожата, намалява появата на дълбоки бръчки и помага за регенериране на кожата и младежки блясък.




Visionnaire


Бръчките намаляват, порите се свиват, тенът на кожата е по-равномерен.



Дегримьори и почистващи продукти

* за нормална към комбинирана кожа


* за суха кожа


* за очи



Декоративна козметика:











Забележка: Тази тема НЕ Е с цел реклама.



Последна редакция: сб, 19 май 2012, 09:37 от Elle-même

# 1
  • София
  • Мнения: 1 611
Здравейте, момичета.
Пускам тази тема с идеята тук да споделяме впечатленията си от различните продукти на фирмата.

Ако имате някакви идеи или информация за допълване на началния пост - моля, споделете ги   bouquet

За улеснение може да направим и таблица на цените за някои от продуктите.

Надявам се темата да ви бъде полезна   bouquet

# 2
  • Мнения: 371
Харесвам ги, ползвала съм хидра зен крема - страхотен е . Също 2 техни фон дю тена ( не се сещам в момента имената) . Сега ползвам техен черен молив и спирала хипноуз, но от спиралата не съм кой знае колко впечатлена. Имала съм и по-добри.

# 3
  • Исландия
  • Мнения: 60
Страхотна тема, Elle-même   bouquet
Козметиката на френския шик- удоволствие от цветове и текстури, парфюми на емоциите и преживяванията.  
Nutrix Royal, (осъвременен като Genifique Nutrics)- най-добрия крем за суха кожа и много добре действа при зачервявания, ранички, почти терапевтичен. През Втората световна са го ползвали за зарастване на рани- вече 70 г. кремът доказва качествата си и почти всяко френскo семейство го им / или го е имало.
Renergie Lift Volumetry май тотално замести Renergie Refill. Най-хубавият крем за мен е Secret de Vie- на мостра съм го пробвала, че е много скъп, и сложи всичко друго в джоба си...През годините съм ползвала доста неща от грима и грижата за кожата. В момента ползвам активно Tresor Midnight Rose, Hypnose Precious Cells (разочарована съм от Doll Eyes), червила, черен молив и сенки за очи. Предстоят ми нови покупки от марката и ще следя коментарите.  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 1 611
Hug

Аз съм абсолютно пристрастена към нощния Hydra Zen! Обожавам го! Този крем прави чудеса с кожата ми. Колкото и да е зле, да има зачервявания, дори и да са от брутално стискане - на сутринта нищо! Обожавам го!
Вчера си го взех за пореден път - 117лв. е.

В момента използвам и дневния крем-гел от същата серия. Още не мога да дам категорични отзиви. Не съм разочарована, но и не виждам някакъв невероятен ефект.

След много дълго търсете си намерих тониращия крем Hydra Zen в цвят 1. Цената е 75лв.  Покривността му е много лека.

За околоочния конкур използвам Primordiale Yeux Skin Recharge и съм много доволна!

За почистване - Gel Eclat и Tonique Eclat. Също съм много доволна.

В момента най-любимият ми фдт е новият им Teint Idole Ultra 24h. Има какво да се желае относно трайността му, но като покритие и усещане е невероятен.

# 5
  • Мнения: 15
Аз имам гланца за устни Juicy Tubes и ми е един от любимите- много, много траен, с разкошен сиропиран стъклен блясък и мирише на пъпеш.  Peace
Наскоро консултантките в Сефора ми дадоха мостра на Genifique серума, но явно за не е за мен, защото ми избиха ужасни пъпки на третия ден, но пък правеше кожата ми гладка като стъкло. Няма да повторя, явно не се понася с кожата ми.
Имам и мини на Rouge in Love в коралов цвят и съм очарована от него. Heart Eyes

Много бих искала да пробвам фондьотените и спиралите. Grinning

# 6
  • София
  • Мнения: 1 611
И на мен ми излезнаха пъпчици от тестер на Génifique Youth Activating Concentrate  Tired Реших, че е прекалено силен още за кожата ми  Flutter

А знаете ли как се нанася Visionnaire? Под крем или самостоятелно?  newsm78

# 7
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
  Аз съм ползвала от марката само гланц за устни и спирала Хипноза-доволна съм и от двете Peace
  Ще се радвам да ми препоръчате крем за смесена кожа 35 + Peace Досега съм ползвала дневния и околоочния крем на Ести Лаудер - http://bg.strawberrynet.com/skincare/estee-lauder/daywear-advanc … on/118054/#DETAIL
   Ще се радвам да споделите отзиви за Visionnaire- отдавна съм му хвърлила око Wink

# 8
  • Исландия
  • Мнения: 60


А знаете ли как се нанася Visionnaire? Под крем или самостоятелно?  newsm78 [/color]

Под крем, сутрин и/ли вечер, няма възрастови ограничения. Противодейства на пори, петна, неравен тен и бръчки. Освежава хубаво- перлен цвят, но като се разнесе има лек розов оттенък. Веднага попива и не оставя мазен филм. Една- две помпи за лицето и врата. Peace

Последна редакция: пт, 18 май 2012, 15:01 от myranovel

# 9
  • София
  • Мнения: 1 611
Благодаря, myranovel  Hug
От много време исках да го пробвам, но все нямаха тестери, а сега ми дадоха без да поискам Simple Smile

# 10
  • Исландия
  • Мнения: 60
*Biskvitka*, какво търсиш като ефект? По принцип дават Primordiale за първи признаци на стареене, като таргетира общи проблеми на жените в 30+. Има вариант на флуид за дами с комбинирана кожа. Пиша общи, но винаги има индивидулани предпочитания и козметиката отдавна не следва възрастта. Primordiale e хидратация, силна антирадикалова защита, богат на витамини и минерали, за да не се оксилява кожата, да не губи блясък, да не се забавя синтеза на колаген и еластин, фините линийки се изглаждат благодарение на стимулираното обновяване и непозволяване на натрупване на мъртви клетки, което води до сивкав вид. Женифик също би бил ОК, ако тенът ти не е свеж, вял, повърхността неравна- не е възрасто огрнаичен, но е преди всичко стимулиране за по-жизнен тен, ако това ти е основна грижа. Има една хубава линия, High Resolution, но я няма при нас. Ако търсиш стягане, справяне със загуба на еластичност, фиксирани бръчки, Renergie е линията на нашия пазар за тези нужди.  Аз много харесвах Bienfait Multi-Vital- силно енергизиращ, витаминозен, много мека и гладка ми правеше кожата, нямаше анти-ейдж действие, но с него кожата се съвземаше след диета, боледуване, ако е сивкав и неотпочинал тена. За нашия пазар гамата не е много богата, а само основните неща са представени Peace

Последна редакция: пт, 18 май 2012, 14:48 от myranovel

# 11
  • Мнения: 328
Единственият ми опит с тази козметика не е особено успешен. Имам спиралата Хипноуз Драма: ... доста черна е и това ми харесва, бавно изсъхва и не се сгъстява лесно...за някой това може да е ок, за мен не е Laughing Аз обичам по-сухички и още я чакам да се "спаружи". Но не това е проблема...2 проблема имам с нея- 1- тръдно я свалям с дегримьор, а пробвах различни, 2, в извивката на четката се натрупва излишно количество туш и слепва миглите. Затова доста пъти трябва да обичам набралото се количество в извивката. Иначе не е лоша като ефект, но не прави миглите като от рекламата Mr. Green

# 12
  • Мнения: 176
Благодаря за темата.   bouquet
Аз съм голяма фенка на Лонком.  Crazy Имам Дженифик серум + очен крем, Вижионеър-а, Хайдра Зен-а, Волюмери нощен (влюбена съм в него), Хипноуз Драма, Би фейшъл, глосове, червила, праймъри, бази, брозиращи пудри и ощееее и ощеее  Mr. Green

За Visionnaire от продавачката на щанда на Лонком знам, че най-добре е да се слага вечер преди нощният крем, а сутрин да се ползва Дженифик-а.  Peace

# 13
  • в Кошера
  • Мнения: 2 219
Записвам се!  Mr. Green
Заклета фенка на Ланком съм. Ползвала съм както бяла, така и декоративна козметика. В момента съм само с две техни неща - Hypnose Drama и Juicy tubes. Двата ми любими продукта, без аналог за мен при другите марки.  Peace

# 14
  • Велико Търново
  • Мнения: 5 666
myranovel, нямам явно изявени бръчки/освен на околоочния контур Confused/,имам по-широки пори в Т-зоната,които много ми "дразнят окото"-целя по-скоро анти-ейдж ефект,избистряне на тена,свиване на порите и разбира се,държа крема да е със слънцезащитен фактор Peace

Общи условия

Активация на акаунт